Jump to content

Üyelerin kısa profili

Recommended Posts

• İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güzel sistem bende anarşistim.

Aramıza hoş geldin diyelim o zaman

Anarşist olmak zordur şimdiden söyleyeyim.Ezilenin ezilmişliğine isyanı basittir,ezmeye isyan ise zordur.

Sitelerde Paylaş
Birbirimizi rahatça anlayabilmek ve herkesin düşüncelerini kısaca görebilmek açısından aşağıdaki maddelerde yazan konular hakkında kendi düşüncenizi kısaca yazınız. Burada amaç bu maddelerde sıralananları bu başlıkta tartışmak değil, üyelerin kendi görüşlerini yazarak kendilerinin genel konulara ilişkin kısa bir profilini vermeleridir. Kısaca kendimizi tanıtmamız yani. Bu yüzden bir başkasının yazdığına cevap vermek yerine, kendi görüşünüzü belirtmekle yetininiz. Başlıklar şunlar;

1)Ermeni ''soykırımı'' ve özür dileme-dilememe durumu,

2)Kürt sorunu(var mıdır yok mudur, çözümü için kısa açıklama),

3)Laiklik-muhafazakarlık meselesi(laik misin muhafazakar mı, muhafazakarlık tehlike mi),

4)AB üyeliği(sizce iyi midir kötü mü),

5)Sosyalizm-kapitalizm(ne taraftansınız),

6)Atatürkçülük-Kemalizm(sizce nedir, kemalist veya Atatürkçü müsünüz)

7)Ergenekon operasyonu(sizce bununla derin devlet mi yoksa cumhuriyet mi tasfiye ediliyor),

8)Türban(sizce gericilik mi özgürlük mü, ünivarsite ve kamusal alanda serbest olmalı mı),

9)Milliyetçilik(ne tarafın milliyetçisisiniz ya da enternasyonalist misiniz),

10)Irkçılık(ırkçı mısınız),

11)PKK(savunuyor musunuz, karşı mısınız)...

12)İnanç-inançsızlık(Müslüman, hristiyan, musevi, diğer dinler, maddeci ateist, negatif ateist, agnostik, deist, panteist, satanist; hangisisiniz),

Bu 11 maddeyi cevaplarken gene madde madde cevaplayınız, cevaplarınız kısa olsun, başkasıyla polemiğe girmeyiniz, bunun amacının üyeleri kısaca tanımak ve genel konularda görüşlerini almak oduğunu akıldan çıkarmayınız. Böylece birbirimizi rahatça tanıyabileceğiz ve birbirimiz hakkında düşündüğümüz ''acaba gizli müslüman mı?'', ''acaba ırkçı mı?'', ''acaba PKK'lı mı?'' gibi soruların cevaplanması mümkün olacak.

Buyurun...

1) Soykırım vardır. Özür diliyorum.

2) Kürt Sorunu yoktur, Hem Türkler hem Kürtler ezilmektedir.

3) Laiğim ama Din karşıtıyım da.

4) AB ye karşıyım. Kahrolsun Liberalizm

5) Sosyalizm tabiki

6) Atatürkçü değilim, Kemalizme karşıyım.

7) Ergenekonun ne halt oldugunu anlayamadım daha.

8) Türban gericiliğin alası

9) Enternasnalistim, Milliyetçiliğe karşıyım, en büyük düşmanlrımdan birisidir. Bir çocukluk hastalıgıdır milliyetçilik.ve dindarlardan bir farkı yoktur.

10) Irkçı hiç olamam zaten, Irkçıların acilen tedavi görmesi gerektigini düsünürüm hatta.

11) Pkk, devletin kendi yarattığı bir olusumdur. Askerin gönül eğlencesi baska birsey değil. Olan masum genclere oluyor.

12) Negatif Ateistim.

Sitelerde Paylaş

Anarşo-kapitalizm de var ondan verelim :P

Minarşizm işi güzel aslında :)

Sitelerde Paylaş
İşte sorun da burda -özgürlüğün denizi olurmu?

Olmaz işte, ondan bireyci olmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Olduysa bile kabul etmemeliyiz.

Vardir. Cozum Kuzey Irak ile nufus mubadelesi olabilir.

3)Laiklik-muhafazakarlık meselesi(laik misin muhafazakar mı, muhafazakarlık tehlike mi),

Laik. Evet tehlikedir cunku toplumlari geri birakir, kole eder.

Kotudur, ama olacakmisiz gibi davranmak yararli olabilir.

Sosyal devlet.

Ataturkcu. Toplu yararimiz icin pragmatik dusunmektir.

7)Ergenekon operasyonu(sizce bununla derin devlet mi yoksa cumhuriyet mi tasfiye ediliyor),

Cumhuriyet.

8)Türban(sizce gericilik mi özgürlük mü, ünivarsite ve kamusal alanda serbest olmalı mı),

Turbanli birinin universiteye girmek istememesi lazim.

Temiz caddeler, sporcu ve egitimli gencler ve guclu bir ordu isteyen bir milliyetciyim.

Hayir. Fasizme kacan goruslerim ten rengine karsi degil, kulturlere karsi oluyor.

Karsiyim. Kurt orgutu olduklari icin degil, terorist yontemler kullandiklari icin.

12)İnanç-inançsızlık(Müslüman, hristiyan, musevi, diğer dinler, maddeci ateist, negatif ateist, agnostik, deist, panteist, satanist; hangisisiniz),

Deist/Panenteist

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Savunmuyorum. Kendi halkına dahi şiddet uygulamakta sakınca görmeyen bir oluşumu mazur göremem.

Dil sürçmesi.. PKK'nın halkı yoktur, Kürt halkı PKK'nın halkı değildir. Yazdıklarımdan böyle bir anlam çıkıyor ama bu doğru değil.. Doğrusu, "Temsili ettiğini savunduğu halka dahi..." olacak. Düzeltirim.

Sitelerde Paylaş

Ermeni tehciri nitelik olarak soykırım özelliği taşımıyor ama o savaş dönemince acı çekmiş insanların acılarını paylaşıyorum.Ve 1915'te yaşamadığım için özür dilemiyorum şahsım olarak.

Azınlık tanımı ve azınlık hakları sorunları sıklıkla yaşanmış ilerleme kaydediliyor fakat üniter devlet yapısını bozacak(özerk devletçik- toprak talebi) taleplere karşıyım.

Laikim ama bireysel düşünce ve özgürlükten yana liberal bir laiklik öngörmekteyim.Muhafazakarlık yobazlığa iten sabit fikirlilik olabilir esnek ve gelişime açık olmalı.

İyidir ama AB ikiyüzlü davranıyor.Üyelik konusunda daha cesaretlendirici ve teşvik edici olmalılar ve kopenhag kriterleri dışına çıkmamalılar.

Dengeliyim.

Ne kemalistim Ne atatürkçü.Ama atatürkçü diye nitelenen onun yaşamından sözlerinde yaptıklarından ders alan ve gelişime açık tarafa sempatiyle bakarım.Bunları kelimece sömürüp halkı sürü görenleri de şiddetle eleştiriyorum.

Çetelerle mücadele edilmelidir.Fakat şu sıra yargı bağımsızlığına inancım zayıf.

Üniversiteye girebilmelidir.Dinsel değil geleneksel bir örtüdür.

Türkiye cumhuriyetini ve milletini huzurlu mutlu ve daha ileride görmek isteyen bir milliyetçiyim.Muhafazakar milliyetçiliğe soğuk bakıyorum.

İğrenç.

Türkiye'yi kahpece vuran ve Kürt halkını temsil ettiğini sanan pislik bir terör örgütü.

Panteist.

tarihinde hrkls tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

-ERMENI+TURKIYE+ITAAT TERRAKI+1915+GENOCIDE+SEBATAYCILAR : ?

BENCE TURKLERDE BIR SORUN VARDIR :) cozum::: ACIL DEMOKRASI

LAISTIM

AB UYELIGI GEREKIR, iyidir BIR COK TOPLUMSAL TABUNUN YIKILACAGINDAN EMINIM..

ZOZYALISTIM.

Kemalizim iflas etmistir,,,,,,,ATATURKCULUK NORMLANA BILIR..

RUZGAR GULU/GLADYO/KIRMIZI DAGLARIN SIRRI/SDRA-8/GEHLAN HAREKATI/NATTO COMMAND ve bizde ki adi ERGENEKON...

..................................................

BEN TURK OLARAK-KURT HALKI ILE ENTARNASYONAL DAYANISMA ICERISINDEYIM//////BIJI MON FRER...

.................................................

BESIKTASLIYIM,,,,,,BESIKTAS

PoZITIF ATEISTIM...

Bu 11 maddeyi cevaplarken gene madde madde cevaplayınız, cevaplarınız kısa olsun, başkasıyla polemiğe girmeyiniz, bunun amacının üyeleri kısaca tanımak ve genel konularda görüşlerini almak oduğunu akıldan çıkarmayınız. Böylece birbirimizi rahatça tanıyabileceğiz ve birbirimiz hakkında düşündüğümüz ''acaba gizli müslüman mı?'', ''acaba ırkçı mı?'', ''acaba PKK'lı mı?'' gibi soruların cevaplanması mümkün olacak.

Buyurun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...