Jump to content

Üyelerin kısa profili

Recommended Posts

1)Ermeni ''soykırımı'' ve özür dileme-dilememe durumu,

Soykırım oluğuna inanmıyorum fakat tehcir vardır parçalanmakta olan imptaratorluğu korumak İçin o zamanki savaş şartlarında osmanlı ermeni vatandaşları sürmüş öldürmüş mallarına

el koymuştur olay Osmanlı imparatorluğu döneminde geçtiği için şu an türkiye cumhuriyetini

bağlamaz dedelerimizin atalarımızın yaptığı hata için benim özür dilemem gerekmez.

2)Kürt sorunu(var mıdır yok mudur, çözümü için kısa açıklama),

azınlıklar sorunu vardır çözümü olduğunu zannetmiyorum diğer ülkelerde aynı sorunla

uğraşıyor ispanya-katolonlar ,ingiltere-irlanda , fransa-korsika vs.vs özerklik dahil

her türlü hakları vermek refah seviyesini yükseltmek sorunu çözmüyor.

3)Laiklik-muhafazakarlık meselesi(laik misin muhafazakar mı, muhafazakarlık tehlike mi),

laik - muhafazakarlığın tehlike olduğunu düşünmüyorum

4)AB üyeliği(sizce iyi midir kötü mü),

iyidir ama bizi ne zaman alırlar bilinmez.

5)Sosyalizm-kapitalizm(ne taraftansınız),

sosyalizm

6)Atatürkçülük-Kemalizm(sizce nedir, kemalist veya Atatürkçü müsünüz)

kemalist değilim

7)Ergenekon operasyonu(sizce bununla derin devlet mi yoksa cumhuriyet mi tasfiye ediliyor),

derin devlet mafya ilişkisi pislikleri- bunun altından bişi çıkmaz

8)Türban(sizce gericilik mi özgürlük mü, üniversite ve kamusal alanda serbest olmalı mı),

türban bence gereksiz yinede takmak isteyeni insan hakları gereği engellememek gerekir

9)Milliyetçilik(ne tarafın milliyetçisisiniz ya da enternasyonalist misiniz),

enternasyonalist

10)Irkçılık(ırkçı mısınız),

ırkçılığın hepsine karşıyım

11)PKK(savunuyor musunuz, karşı mısınız)...

PKK terör örgütüdür terör örgütünün savunulacak yanı olamaz

12)İnanç-inançsızlık(Müslüman, hristiyan, musevi, diğer dinler, maddeci ateist, negatif ateist, agnostik, deist, panteist, satanist; hangisisiniz),

materyalist ateist

Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ermeniler ile geçmişte yaşanan tatsız olaylar ve sonucu Türk-Ermeni insanların ölümünü soykırım olarak değerlendirmiyorum.Bu yüzden özür dilemenin mantığını almıyor kafam. Özür dileyen arkadaşların yerine kendimi koyup acayip insancıl,geniş...vs düşünmeye çalışıyorum hatta bu düşüncelerde tavan yapıyorum ama cıxx olmuyor.

Kürt sorunu var. Ama kürtlere ikinci sınıf muameleden kaynaklanan bir sorun değil.

3)Laiklik-muhafazakarlık meselesi(laik misin muhafazakar mı, muhafazakarlık tehlike mi),

İkisi de değilim.

Bence farketmez.

Sosyalistim.

Atatürkçülük bence Sivaslı,Malatyalı,Yozgatlı...vs alevi bir insanın evinin duvarına Atatürk posteri asmasıdır. Yine aynı insan'nın evladının siyasetten hiç anlamasa da okulda sorduklarında biz altıok'luyuz biz Atatürkçüyüz demesidir.Daha okula gitmeyen hatta yeni konuşmaya başlamış bir çocuğa Atatürk resmini gösterdiğimizde Adadük cevabını almamızdır. Babamın içerken memleket meselelerine değinip ahh Atam biraz daha yaşasaydın demesidir. Aslında en az islamcılar kadar dindar ve en az ırkçılar kadar ırkçı ateistlerin kendilerine atatürk milliyetçisi aydın demesidir atatürkçülük. Beyaz türktür atatürkçü.....vs vs

7)Ergenekon operasyonu(sizce bununla derin devlet mi yoksa cumhuriyet mi tasfiye ediliyor),

Derin devlet.

8)Türban(sizce gericilik mi özgürlük mü, ünivarsite ve kamusal alanda serbest olmalı mı),

Türkiye'de özgürlük. İran'da gericilik olabilir.

Bazen milliyetçi olurum.

Değilim.

Karşıyım.

12)İnanç-inançsızlık(Müslüman, hristiyan, musevi, diğer dinler, maddeci ateist, negatif ateist, agnostik, deist, panteist, satanist; hangisisiniz),

İnançsızım. Tanrı da dahil hiçbirşeye inanmıyorum. Başkalarındaki tanrı inancı ve dinler beni rahatsız etmiyor. Hatta zaman zaman islamı siyasi görüş olarak benimseyebiliyorum. Mevcut siyasi partilerin islamı ya da dinsizliği siyasetlerinde kullanması gibi birşey değil bu dediğim. İslam devleti,islam toplumu olma isteği gibi bişey,istekte değil belki mantıklı gelen,belki öyle de değildir.Bilmiyorum. İslam hukuku ve islam devleti bence uygulanabilir en iyi sistem olabiliyor bazen ama olup olmaması farketmiyor.Anlatamıyor olabilirim.

Sitelerde Paylaş

o zaman iki taraf arasında elbetteki hoş olmayan olaylar yaşanmıştır, iki taraf açısından da. ancak şu an yapıldığı gibi üzerini örtmek yerine ya da özür dileyen bir kaç kişiye "tüh, kaka" demek yerine, objektif tarihçilerin kollektif çalışması sonucu vardıkları bulgular ışığında hareket etmeyi daha doğru buluyorum. böyle bir çalışmanın ışığında da gerekirse özür dilenmesini saçma görmüyorum. ancak bu şekilde bu olay bir rant kapısı olmaktan çıkabilir.

kürt sorunu vardır. yıllarca dilini konuşamamış, ülkesinde asimile edilmeye çalışılmış, belki de edilmiş, türk milliyetçiliği aşılanıp, yüceltilirken kürtler aşağılanmış.

çözümün ise eğitimden geçtiğini düşünüyorum. ayrıca bölgeye yapılacak yatırımlar da etkili olacaktır.

laiklikten yanayım, bana kalsa dindar olmanın önüne geçmenin yollarını ararım.

temelinde halkın olmadığı herhangi bir birliği insanlar için uygun görmüyorum.

sosyalizm.

atatürk ün fikirlerini benimsemek, anlayabilmek benim için gurur vericidir, ancak bunda da aşırılığa kaçılmaması gerektiğini kanısındayım.

sağcılarla solcuların, mafya ile askeriyenin nasıl bir araya gelip bir örgüt oluşturduğunu, silahlarının kolayca "bulunabilmesi" için neden heryere krokiler bıraktıklarını anlayabilmiş değilim henüz.

8)Türban(sizce gericilik mi özgürlük mü, ünivarsite ve kamusal alanda serbest olmalı mı),

gericiliktir. türkiye de istenilen anlamı özgürlük değil, biz yapmak istiyoruzdur. bu yüzden kesinlikle yasak olması gerektiğine inanıyorum. bu ülke yobazlardan çektiğini kimseden çekmedi.

enternasyonalist.

ırkçı değilim.

kan döken, savaş götüren herhangi bir örgütün yanında bulunamam. kaldı ki pkk nın kürt halkının isteklerine cevap verdiği ya da onları savunduğu da tartışılır. döktükleri onlarca kan arasında kürtler de vardı.

materyalist ateistim.

Sitelerde Paylaş
Hayır yeni çıkmadı ama forumda bolca idealist, spiritualist, mistik ateist olduğu için belirtme gereği duyuyoruz. Sen git onlara sor "yeni mi çıktı?" diye...

Hz Muhammed: "Yahudiler yetmişbir buçuk fırkaya, Hıristiyanlar yetmiş iki buçuk fırkaya bölünmüşlerdi. Benim ümmetim de yetmiş iki bölük pörçük fırkaya bölünecek" demiş

miş

sevgili DEHA anlaşilAN ehli sünnet ateistler 72 buçuk fırka olmaya doğru gidiyo

:)

Sitelerde Paylaş

bence fredie bir ajan ve şuan devlet adına fişleme işi yapıyor.. .. :lol:

onun için yer yer bilmece gibi cevaplar vermek en doğrusu

milletlerin tarihi kanla yazılmıştır... yalanlarlada sıvanmıştır... ve tarih kanla ve yalanlarla yazılmaya devam ediyor....

1915 yılında 1 milyona yakın ermenin öldürüldüğü, sürgün edildiği ve mallarının yağmalandığı söyleniyor... bu rakam ne kadar doğrudur bilmem ama, köyde dedemlerden ,zamanında ermenilerin öldürülüp,,, katledilip, malarının köylerinin yağmalandığını çok duydum.... bilmem neredeki şu köy eskiden ermenilerindi gibi laflarını çok duydum..

özür olayına gelince... vallah bu haltı yiyenler benim atam olamaz... herkes kendinden sorumludur.. ben kendimi başkalarının günahına ortak edemem.. ... kim o haltı yediyse, onlar özür dilesin... ben yemediğim bir halttan dolayı kimse adına özür dilerim veya dilemem gibi bir saçmalığa kapılmam..bence ikiside aynı kapıya çıkıyor...

zaten özür dileyenlerde, dilemiyoruz diyenler bu haltı kendi atalarının işlediğinini kabul etmiş oluyor.. sizi gidi zalimin çocukları sizi...

bu sorunun doğru cevabı kürtlerin kendisinde saklı, kürt olunmadan bu sorunun cevaplanmasına imkan yoktur... bu soruyu en doğrusu gidip, siirrte, hakkaride, vanda,,, batmanda, tuncelide yaşayan kürtlere sormak lazım..

ama illa bir şey demek gerekirse, benim naçizane düşüncem...kürt değil, kurt sorunu var... o kadar çok aç gözlü ve midesi doymak bilmez kurt varki; o kurtlar sofrasına düşmeye gör...

laik olmak ne demek , muhafazakar olmak ne demek bilmiyorum... o yüzdne böyle ne olduğu net belli olmayan , sadece kişileri belli bir kalıba sokmaya çalışan tanımlamalardan kaçmak gerek... bende kaçıyorum...

bence türkiye tam AB alınacağı gün... türkiyede büyük bir deprem olup yerle bir olsun... böylece efsane olup, diğer ülkelerin ve milletlerin dilinde masal olup dolaşalım... biizm hikayemize bakıp,,, biraz ibret alı versinler...

ben ve sen olmanın kimseye bir fayda getirdiği yok. biri yerken diğeri bakıyor..pek hayra alamet bir durum değil yani..... en güzeli biz olmak...şöyle ailecek hep beraber yemek yenen bir sofranın tadı bir başka oluyor..... tavsiye edilir...

valah kendisi inmidir, cinmidir bilmem, kendisi daha çok bir masal kahramanına benziyor....bu yüzden kendisine karşı hissizim... iyimidirr, kötümüdür bir fikrim yok...

efendiler hep marifetli olmuştur... bir taşla 3-4 kuş vurmakta üstlerine yok..

hem devlet kendini yeniliyor... toplumsal güvenini geri kazanıyor..

hem açlıktan nefesi kokan ,, halkın kendi açlığını hatırlamasın , biraz kendi dışındaki meselerle oyalanıp...biraz sehre dalsın diye yapılıyor kanımca......

bence kızlarımızn başını kapatana kadar ;kamu ve üniversiteleri kapatalım,, daha hayırlı bir çözüm olur...

geçen gün marcos kardeşim çok güzel bir şiir asmıştı.. cevabı ordan vereyim...

çok olan tarafta olmayacağız

türkiye'de kürt olacağız

kürtlerde ermeni

ermenilerde süryani

gidip almanya'da türk olacağız

hollanda'da surinamlı

fransa'da cezayirli

iran'da azeri

amerika'da zifiri zenci olacağız

çoğalan zencide mutlaka kızılderili

israil'de filistinli

yeri geldiğinde faşist olmak iyidir.. ama en güzeli dili, rengi, teni, dini, inancı, mezhebi ne olursa olsun.. yeterki insan olsun...

ben boşa demedim mi bu adam ajan diye,,, soruya bak... aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık...

sanki pkk bir düşünce akımı veya ideolojide bizede savunup veya karşı çıkması kalmış..

bu halkın sinema izlemeye, uyutulmaya ihtiyacı var,, .birileride bu ihtiyacı gideriyor... yani filim bunlar filim...,, yazanı belli , çizeni belli,, oturup yiyeni belli... filimde hain var... kahraman var... korku var... şiddet var, kahramanlık var... acı var... göz yaşı var... daha ne olsunnn.....bu filim bu haliyle çekilmeye dha çok devam eder....

benim dedem hep şunu derdi,,, tek kitabı, tek rengi olan adamdan kaçacaksın diye... onun için tek bir renge girip, sadece o rengin penceresinden hayata bakan insanlardan hep kaçmışımdır...

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gavs madem hiçbişey hakkında fikrin yok neden yazıyorsun güzel kardeşim :)

:) :)

Freddie birbirimizi tanıyalım demiş madem bende hiççi olduğumu göstermek için yazdım..

öteki türlü sen benim hiççi olduğumu nasıl anlayacaktın... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Karşılıklı dilenirse dilerim.İki tarafta hatalı, tarihimizin insanlara gaz vermek amacı ile yazıldığını düşünüyorum,tarafsız bir tarih değil.Türk tarafınında ermeniler kadar katliamlar yapmış olduğu aşikar.Bu taraflı tarih sayesinde açığa çıkamıyor olaylar ,bizde sabun köpüğünden olaylara takılıyoruz.

Kürt sorunu tabiki vardır.Ülkenin en büyük sorunudur.Ekonomik ve kimlik açısından değerlendirilmeli.Kürtler kürtlüğünü bilmeli ,anadilde eğitim vs, Tc'nin bir çok sorunu gibi buda ekonomik,eğer ekonomi düzelirse ayrı bir devlet kurulmaz.Böyle giderse durumlar vahim..

Laikliği savunuyorum.Laik misin sorusunu anlamsız buluyorum çünkü insanlar laik olmaz.Eğer en basit anlamı din ve devlet işlerinin ayrılması ise insana bu sorulamaz.Din ve devlet işlerinibiz değil devlet ayırır. Biz o kurala uyarız.

Muhafazakarlığa gelince laikliği savunan bir insanın hepsini öldürlelim gibi bir yaklaşımda bulunmayacağı göz onunde buulundurulursa ben ateistim o da muhafazakar olay bu kadar.

Tehlikeli değil,sakıncalı çünkü;düşünmeyi engelleyebilir.

Kötü olacağını sanmıyorum.

Özgürlükçü sosyalistim.

Atatürkçü,kemalist, değilim ama M.Kemal ve onun yolundan gidenler aydın insanlar.Atatürk'ün yaptığı şeylerin olumlu yönleri olduğu kadar olumsuz yönleride var M.Kemali insan olarak ele alırım ve Türk insanının önünden din denen engeli kaldırmaya çalışmıştır.Yaşamında da bunu gözlemleriz bu konuda ona hayranım diye bilirim.Ama çok ayrı noktalarımız var.Milliyetçilik gibi...

Laik burjuvazi tasfiye ediliyor....

Türban kadının ehlileştirilmesidir.Dine olduğu gibi türbanada karşıyım ama dindar ve türbanlılara değil.Kamusal ve üniversitelerde yasağına gelince bu ülkede ne zaman aleviler,inançsızlar ve diğer din mensupları tanınırsa diyanet,tarikatlar imam hatipler ne zaman kapatılırsa yani laik devlet ne zaman olursak o zaman inanç özgürlüğüne evet derim.

Milliyetçi değilim.Beynelmilelciyim :)

Irkçı olan ırçıyım der mi be kardeş?

Tabiki değilim.

İnsanları mimlemek için sorulan bir soru gibi...

Ha türk ha kürt milliyetçiliği...

ha ülkücü gençlik ha kürt ırkçısı gençlik, fark var mı birinin egemen gücün sahibi olmasından başka ?

İnançsızım

Tanrının var olduğuna inanmıyorum.agnostik ateistim.

tarihinde sabunkopugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ÖZÜR DİLERİM...

KÜRT SORUNU VARDIR.SORUNUN EKONOMİK KAYNAKLI OLMAKLA BERABER ÇÖZÜMÜN SALT EKONOMİDE BULUNAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

NE EĞİTİMLE NE EKONOMİ İLE SORUNUN TAM ÇÖZÜMÜ BENCE OLASI OLMAYABİLİR.T.C NİN DE YONTMASI GEREKEN YERLERİ OLABİLİR KENDİNDE.

LAİK'İM..MUHAFAZAKARLIK CİDDİ BİR TEHLİKE...

İYİDİR..

SOSYALİZM..

ATATÜRKÇÜ DEĞİLİM..ATATÜRK ÜLKEYE VERECEĞİNİ VERMİŞTİR.

ATATÜRKÇÜ OLUNARAK ATATÜRKTEN DAHA FAZLA ALINACAK BİŞEY OLMADIĞI KANAATİNDEYİM.

CUMHURİYETİN TASVİYE EDİLMESİNDEN ENDİŞE EDİYORUM BAZEN..OLAYLARIN BÖYLESİNE ÇORAP SÖKÜĞÜ MİSALİ ORTAYA ÇIKMASI İLGİNNÇÇÇ.AYRICA DA BU ÇORAPTAN PİS KOKULAR DA GELİYOR..

TÜRBAN GERİCİLİKTİR..

ENTERNASYONALİSTİM

KESİNLİKLE HAYIR

ÇIKIŞ NOKTASINDA ONAYLANACAK ŞEYLER VAR İDİYSE DE,GELİP DURDUĞU NOKTADA KESİNLİKLE KARŞI ÇIKILMALI

MADDECİ ATEİSTİM.

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

soykırım olmuştur,özür dilenip dilenmemesi pek önemli değil ama tanınmalı we anıtı dikilmelidir

kürt sorunu wardır ekonomide iyileştirme we eğitim sorunun çözümünü sağlıyacak kürt aydınları çoğalması için gereklidir

değilim ülke ateizm kurallarıyla yönetilsin muhafazakarlığın artmasını ülke açısından değilde bizim yani dindar olmayan kesim için sakıncalı görüyorum

ABye girebileceğimizi düşünmüyorum bence en iyiside o olur iki taraf içinde ama AB planlarıyla paralel olarak gelişmeye çalışırsak yararlı olur

yönünü bulmaya çalışan bir anarşistim doğrusu ne olmam gerektiği konusunda kuşkularım war

dıııtttttttt...bu kutuda boş çıktı.

ne kadar fiklenmeyen adam warsa topladılar ama hukukçular adı anılan önemli kişileride almaya başlarsa belki birşeyler olur

aile koşulları nedeniyle türban takıp takmayabilir insanlar böyle bir değerlendirme yapamam önce kadınlara kadınlık onurunu çiğnetmemeyi öğretmeli

milliyetçilik düşmanıyım

ewet portekiz deniz anası en üstün canlıdır inkar edenle kapışırız

ben sadece saygı duyuyorum ama pkkya lanet yağdıran bir kürdün onurlu olduğundan şüphe ederim

12)İnanç-inançsızlık(Müslüman, hristiyan, musevi, diğer dinler, maddeci ateist, negatif ateist, agnostik, deist, panteist, satanist; hangisisiniz)

materyalist pozitif ateistim

Sitelerde Paylaş

Özür dilemem onların yaptığı soykırımı hiç sayıpta atalarımıda ezemem ermeni soykırımı olmuşsada haklı bir davranış.

Yoktur.Kürtler sadece Türk milleti içinde yaşayan bir kürt ırkıdır.

Ben ikisinin ortasındayım. İkisinin aşırısıda tehlikeli.

İyidir.

İkisinin Ortası. Kapital bir sistemde lazım sosyalist bir sistemde ama aşırıya karşıyım.

Atatürk ilkelerine bağlı bir gencim.

Derin Devlet.

Gericilik ama karşı olmakta gericilik insanlar istediği gibi yaşamalı ama kamusal alana dini bir simge girmemeli.Tehlikeli sonuçları haberlerle ortaya çıkmıştır.

Milliyetçiyim.

Irkçıyım..

Karşıyım

Pozitif Ateist.

sorular güzeldi teşekürler frediye.

Sitelerde Paylaş

1-) Savaş sırasında soykırım diye bir şey olmamalı sonuçta savaş fakat ermenileri savaş zamanı gçö ettirmek o kadar ermeniyi ölüme göndermekle eş değerdir.

2-)Kürt sorunu yoktur kürtleri sorun eden türkler vardır.Kürtleri türkleştirmeye çalışmaları kürtlerde işe yaramamıştır ve türklerde kürtleri sorun olarak görmeye başlamıştır.Çözümü için devlet politikasından kurtulmak lazım.

3-)Laik.

4-)AB üyelği eğer türkiyeye insan hakları anlamından bir şeyler getiricekse evet ama tanzimat dönemi gibi sadece kılık kıyafet sözde kalıcaksa hayır.

5-)Her ikiside değil ikiside uç noktalar ve sonucu çıkmazlar.

6-)Atatürkçülüğe karşıyım ve Atatürkçü değilim.

7-)Derin devlet.

8-)Kılık kıyafet bazında özgürlüktür , fakat din kapsamında insanı sınırlamaktan başka bir işe yaramaz.

9-)Milliyetçi olmamaya çalıştım fakat milliyetçilik halkının haklarını savunmak ise öyleyim fakat normal anlamda milliyetçi degilimdir.

10-)Hayır.

11-)Bazen evet bazen ise hayır tarihi süreçte haklı ve haksız tarafları var fakat her ne olursa olsun şiddet/terör en son başvurulucak yoldur.Eğer karşınızdaki sizi konuşmayla anlamıyorsa elinizden ne gelir ? PKK sorunu demokratik bir platformda çözüme gidilmelidir tabi devlet kabul ederse.

12-)Dinsizim ve zaman ve mekandan bagımsız yaratıcı bir Tanrı kavramına karşıyım bir nevi panteist de diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Oturup bu sorulara cevap verenlere bir sözüm yok. Emek vermişler, yazıp kendilerini ifade etmişler. Ancak ben böyle soruları cevaplamayı red ediyorum. O zaman yazma kardeşim diyeceksiniz. Bende yazmıyorum zaten, eleştiriyorum. Cevap yazsam ne yazardım diye düşündüm. Baktım bu soruların cevabı asla basit değil. Bir şeyler yazılır ama yazdıklarım beni bile inandırmaz. Bence bu konular zor konular. Ortalama konuşmak kolay. Ama iş öyle mi, yooo değil.

Kapitalist, laik ve negatif ateist olduğumu söyleyebilirim. En azından bunlar kolay cevaplar.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adı soykırım olmuş, olmamış bir şey değiştirmiyor yaşananların vahşetini. Türkiye Cumhuriyet'inin o olaylarda sorumluluğu yoktur, bu bakımdan bir özür sözkonusu değil, ama günümüzdeki toplumun duyarsızlığı, umarsızlıktan Türkiye Cumhuriyeti'n sorumludur; Dileyecekse bunun için özür dilemelidir. Olayın siyasi yanı diye diye, orada yaşananlar karşısında insanları duyarsızlaştırmış ve çarpıtmıştır. Ve hala bunu yapmaktadır. "Emperyalist oyunlar" diyerek, farklı görüş ve kanıtlara karşı toplumu direnç hale getiriyor. Emperyalist oyun olmuş, olmamış ne yazar; orada yaşanan katliama toplumun duyarsızlığı karşısında!

Kürt sorunu vardır ve adıda kürt sorunudur. Güneydoğu sorunu, kart-kurt diyerek bunu tanımamak bile bu problemin bir parçasıdır. Çözümü kürt varlığını inkar etmemekten vazgeçmektir.

Laik.

Üye olup olmamamız önemli değil. Türkiye kendi iç dinamikleriyle demokratikleşmeyi yapamıyor, ab süreci bu bakımdan önemlidir ve gereklidir. Sonra üye olmuşuz, olmamışız çokta önemli değil.

Demokratik sosyalizm.

Mustafa Kemal, önemli temel ilkeler dışında, kemalizm veya atatürkçülük denebilecek bir yapı sunmamıştır. Mustafa Kemal'in yaptığı günün şartlarında politik manevralardır ve şartlara göre değişkenlik gösterecektir. Ama Mustafa Kemal önemli bir incelenmesi, takip edilmesi gereken önemli bir figürdür. Yaptıkları, başardıkları gözardı edilemeyecek şeylerdir.

Aslında bir bakıma her ikiside. Günümüzdeki yapı, cumhuriyet adı altında bir 50 yıllık bir statükodur. 50 yıl öncesi devlet yapılanması neyse, günümüzde o muhafaza edilmektedir, sadece aktörlerin "lakapları" değişmiştir.

Yine ikisi de. Türban gericiliktir, ama bu gericilikte bir özgürlüktür.

Üniversite ve kamusal alanda kullanımı serbest olmalı, kamu görevlilerinde engellenmelidir.

Enternasyonalist, belli bir ideolojinin tekeline alınmamalıdır. Millet, ulus gibi kavramlar tehlikeli ve aşılması gereken kavramlardır. Bu yüzden enternasyonalist.

Hayır.

Şiddet, nefsi-müdafa dışında hiç bir şart altında kabul edilebilecek bir davranış değildir. PKK günümüz çözümsüzlüğünün en önemli nedenlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyet'i mevcut yapısı ise sivil siyasi örgütlenmenin önüne geçerek bölge insanına "T.C. Ajanlığı" ile "PKK sempatizanlığı" dışındaki seçenekleri önlüyor.

Negatif Ateist olmakla birlikte aynı zamanda materyalistim. İkisi birbiriyle çelişmiyor.

Sitelerde Paylaş
12 Soruya birden cevap vereyim ANARŞİSTİM.

selam marco, şu dünyada en çok sevdiğim insanların başında anarşist kişilikler geliyor..

seninle o ateizmi dayatmayın başlığında neden bu dadar iyi anlaşmış olduğumuzu şimdi daha iyi anladım.. :)

sevgiler..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ermeni soykırımı yoktur.Ermenilerin büyük çoğunluğu Türk düşmanı aşağılık köpeklerdir.Zamanında Osmanlının (ümmetçi olduğundan dolayı) köklerini kazımadığından dolayı hala günümüze kadar süregelmiş meseledir...

Sorun Kürdün bizzat kendisidir.Tamamına yakınında uyuşturucu,kapkaç,taciz vb... iğrençlikler mevcuttur ve bunlar günümüzde basiretsiz hükümet yani AKP zamanında iyice kudurmuşlardır.Onlar yüzünden sokakta dahi yürüyemez olduk.Ama gün gelecek Türk milleti kendisine her türlü zararı vermiş ve vermekte olan bu ulusa yapması gerekeni yapacaktır.Zaman gelecek Türk,kürt kardeştir" palavrası iş yapamayacaktır.....

Laik sayılırım...

Kötü...

Sosyalizm!Ancak bir de şu,bu kardeş ayakları olmasa tam olacak !

Evet Irkçıyım.....

Müslüman sayılırım...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...