Jump to content

Musluman kardeşlerime duyurudur.

Recommended Posts

Ateıst arkadaşlar musade ederse sadece musluman kardeşlerim bu başlık altında yazsın.Kendı içimizde halledılmesi gereken mevzu olarak görüyorum.Sizden ricam lütfen izleyıcı olarak kalın.Zannedıyorum bu kadarcık bir istediğimizi moderatör arkadaşlarımız da uygun görür.

Bu forum da hakkı gözeten ve onun dınını anlatmaya çalışan değerli musluman kardeşlerımden, allah bınlerce kere razı olsun.Herkes bılgısı nıspetınde tartışmalara giriyor ve hakkın rızasını gözeterek dınını mudafa edıyor.

Fakat bir eksığımız var arkadaşlar bunu telafi edersek lehımıze bır davranış olur kanısındayım.Nedir diye soracak olursanız kanaatimce izah etmeye çalışayım.Bu benim şahsi fikrimdir tabı kı herkes görüşünü bu başlık altında yazarsa iyi olur kanısındayım.

Uzun süredir bu forumdayım fakat sizlerde açıkca görüyorsunuz ki birbirimiz arasında bir kopukluk var.Kımse kımseyı yakınen tanımıyor olabılır ama sonuç olarak hepımız aynı amaç adı altında burada bulunuyoruz.Benim kardeşlerımden ricam anamızdan,babamızdan,evladımızdan daha çok sevgı ve saygı beslediğimiz rabbımız yüce allahın,peygamberının ve onun kutsal kıtabı kuranı kerıme edılen küfürlere karşı çıkalım.Evet karşımızdakı ınsanlar ateıst olabılır ama bır ınsanın ınkar edıyor olması ınkar ettiği şeylere küfür etmesını gerektirmez.Bu yapılan saygısızlığı hiç bir musluman normal bır ıletıymış gibi okuyup geçmemeli.Böyle bir ıletıye maruz kalındığında tepkımızı ortaya koyalım.Bunu yapmak zorundayız çünkü yapılan bu saygısızlık her birimizi kaplar.Bizler dınımıze yapılan bu saygısızlığı görmezden gelırsek önüne gelen istediğini yazıp çizer.Madem kı bu forumda muslumanlar da var o halde onların kutsallarına saygı gösterılmesi gerekır.Bunu uygulamak istemeyenlere uygulattırmak bizlerın elınde.Gerekırse günaha ortak olmaktansa çekıp gidelım bu forumdan.Birbirimize destek çıkalım,yardımcı olalım.Musluman muslumanın kardeşiyse bunu göstermek gerek.

Sitelerde Paylaş

Sevgili kenank ben forumlarda sadece belli konulara -bu forumda din üzerine- küfür edilmesine karşı çıkmam ben tüm konulara ve tüm kişilere yönelik edilen küfürlere karşı çıkarım. Olayı bu noktadan alırsan daha sağlıklı olur.

Nerede bir küfür görürsen ister bir ateist bir diğer ateiste küfür etmiş olsun, ister cafe bölümünde herhangi bir eğlencelik başlıkta birisi diğerine küfür ediliyor olsun veya salt din konusu dışında herhangi bir konuda o konuya küfür ediliyor olsun farketmez küfür küfürdür ve küfür görüldüğü yerde raporlamaya girmelisin.

Küfür hırslardan çıkar ve fanatikliktir.

"Fanatizm içindeki şüpheyi bastırma çabasıdır."

Saygılar-selamlar.

Sitelerde Paylaş
Sevgili kenank ben forumlarda sadece belli konulara -bu forumda din üzerine- küfür edilmesine karşı çıkmam ben tüm konulara ve tüm kişilere yönelik edilen küfürlere karşı çıkarım. Olayı bu noktadan alırsan daha sağlıklı olur.

Nerede bir küfür görürsen ister bir ateist bir diğer ateiste küfür etmiş olsun, ister cafe bölümünde herhangi bir eğlencelik başlıkta birisi diğerine küfür ediliyor olsun veya salt din konusu dışında herhangi bir konuda o konuya küfür ediliyor olsun farketmez küfür küfürdür ve küfür görüldüğü yerde raporlamaya girmelisin.

Küfür hırslardan çıkar ve fanatikliktir.

"Fanatizm içindeki şüpheyi bastırma çabasıdır."

Saygılar-selamlar.

Elbetteki sizin de belırttığınız gibi her türlü küfürü rapor etmek gerekır.Ama unutmayın ki kişilerın birbirine ettiği hakaret veya küfürler silinirken,allaha,peygamberıne,kuranı kerıme edılen küfürler ortada sahıpsız kalmaktadır.Benım tepkım buna, bu yüzden buna meydan vermemek adına.

Sitelerde Paylaş

Ben mümkün oldukça o tip başlıkları okumuyorum; kazara girdiğim bir başlıkta böyle bir şerefsizlik varsa kale almadan geçiyorum... Çünki insan suretindeki mahlukları muhatap alıp ta; o mahlukları insan yerine koyup ta; insan nevine saygısızlık etmiş olmak istemem...

Bu tip densiz, dengesiz, şerefsiz, ahlaksız, zavallı mahlukları kendi hallerine bırakın... Kendi kendilerini tatmin etsinler ve kendi pislikleri içinde boğulsunlar.. Onlara cevap yazıpta kesinlikle aynı seviye ye inmayin, muhatap almayın.... Kesinlikle cevap vermeyin..

Sitelerde Paylaş
Forumda kafatasçı ateist çok ve bu küfürlerin önü alınamaz malesef.

Mücadelemizi verelım bakalım alınıyor mu,alınamıyor mu hep beraber görelım.Ciddiye almaz da baştan vazgeçersek elbette meydanı boş bulan ağzına gelenı sayar.

Sitelerde Paylaş
Forum yöneticileride ateist.Ve bu durumda mücadele etmek çok zor.

Buyrun ateıstforumun üyelerınden istediği şartlardan bir madde.Bunu yazan buna uymakla yükümlüdür.Yoksa bu rıcanın anlam ve önemı hatta ınandırıcılığı kalmaz.

FORUM ÜYELERİNDEN RİCALARIMIZ:

- Bazı inançlı üyelerimiz burada dinlerine, dinleri ile ilgili kutsal saydıkları değer ve inançlarına saygısızlık edildiği fikrine kapılabilirler. Burasının "Ateist bir forum" olduğunu hatırlatır, forumumuzun inançlı kişilerle alay etme, aşağılama gibi bir amacı olmadığını bilmelerini isteriz.

Biz tepkımızı gösterelım gerekırse bu maddeyi hatırlatırız gerekli mercılere.

Sitelerde Paylaş
"bır ınsanın ınkar edıyor olması ınkar ettiği şeylere küfür etmesını gerektirmez."

insanın inanıyor olması da inanmayanlara küfretmesini gerektirmez ama sizin kutsalınızın bile ağzı bozuk.

Hem allaha ınanmıyorsun hem de ınanmadığınız şeyi ciddiye alıp vay efendım bıze hakaret edıyor dıyorsunuz.Bu ne yaman çelışkıdır böyle.

Biz allahın sözlerını cıddıye alıyoruz çünkü ona ınanıyoruz.Örneğin Brahma denılen varlık ona ınanmayanlara hakaret etse ben üstüme alınmam.Çünkü Brahmaya ınanmıyorum Brahma yoktur bu nedenle söylediği şeylerde beni bağlamaz ciddiye de almam.Olay bu kadar basıt yalandan yaygara koparmayın.

Sitelerde Paylaş
Hem allaha ınanmıyorsun hem de ınanmadığınız şeyi ciddiye alıp vay efendım bıze hakaret edıyor dıyorsunuz.Bu ne yaman çelışkıdır böyle.

Biz allahın sözlerını cıddıye alıyoruz çünkü ona ınanıyoruz.Örneğin Brahma denılen varlık ona ınanmayanlara hakaret etse ben üstüme alınmam.Çünkü Brahmaya ınanmıyorum Brahma yoktur bu nedenle söylediği şeylerde beni bağlamaz ciddiye de almam.Olay bu kadar basıt yalandan yaygara koparmayın.

Oruç tutmuyo diye dövülen insanlar var bu memlekette.Brahmanın ne dediği beni de bağlamaz tabi.Brahmanist mi var etrafta?İnancına yok uymuyosun yok inanmıyosun yok hakaret ettin diye sana herhangi bi şekilde rahatsızlık verecek birileri mi var?Özellikle siz müslümanlar öyle bağnazsınız ki,sadece inanmıyo senin inandığına diye insan öldürürsünüz.

Bu durumda maalesef bu saçmalığı biz de ciddiye almak durumundayız.Peygamberiniz olacak o sallamaya hazret demediği için bile adam döversiniz.

Aişenin ona taktığı boynuzun olasılığından bile bahsederken az daha linç ediliyordum yakın aile çevresi tarafından hem de..

BENDEN SAYGI BEKLERSEN SENİN ALLAHININ HAKARETLERİ BENİ BAL GİBİ BAĞLAR CANIM.ANLADI???? <_<

Sitelerde Paylaş

Burda verecegim Süre ve Ayeti bu konuyu sizler icin acikliyor. Madem dininize inaniyorsunuz ve madem bizlerden bazilarinin küfüre yeltendigini, alay ettigini düsünüyorsunuz buyrun inandiginiz dinin süresi ayeti aciklik vermis yapin geregini..

Nisa Sürsi 140. Ayet

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Burda verecegim Süre ve Ayeti bu konuyu sizler icin acikliyor. Madem dininize inaniyorsunuz ve madem bizlerden bazilarinin küfüre yeltendigini, alay ettigini düsünüyorsunuz buyrun inandiginiz dinin süresi ayeti aciklik vermis yapin geregini..

Nisa Sürsi 140. Ayet

SAYGILAR

Ayeti açıkca yazalım da ne üzerıne açıklama yapacağımız bellı olsun.

Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve alaya alındığını işittiğinizde, başka bir söze geçmedikçe, onlarla bir arada oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz.Nisa 140

Allaha,resulune,kıtabına üstü açık veya kapalı her ne şekılde olursa olsun yapılan her türlü alay,küfür,hakaret babında kı saldırılara karşı her müminin vazıfesi süküt etmemek,buna rıza göstermemektir.Her mümin gücü yettiği nispette bu davranışlara engel olmak zorundadır.Şayet güç yetiremıyeceğimiz bır ortam ya da durum olursa elbetteki bu ortamı terk etmekte fayda vardır.Güçten kasıt zor kullanmak değil insanları sevıyelı olmaya,anlayışlı olmaya,saygılı olmaya davet etmektir.Bir tepkının göstergesıdır.Biz buna tepkı göstermezsek zararı bizi bulacaktır.nedır bu zararlar onu da sıralayayım ;

1.Küffarın bize karşı olan kabalığı artacak

2.Bu hakaretlere tepkısız kalan muslumanın kutsal değerıne karşı olan zaafı azalacak,hatta ve hatta buna alışır hale gelıp artık gözüne çarpmayacak

3.Gücü nispetınde buna engel olmazsa ve bu duruma seyırcı kalmaya devam ederse gunahtan nasıbını alacak.

Bu saydıklarımın sizin için bir mahsuru yok tabı tam aksıne getırısı var.Bu nedenle bu başlıkta musluman kardeşlerıme yönelıktı.

Sitelerde Paylaş

Kenank kardeşim.

Hepimiz farklı farklı insanlarız.

Örneğin sevgili mask abi olgun ve sakin sabırlı biri iken

Ben çabuk alevlenen ve sinirli biriyimdir..

Bu yüzden o belirttiği gibi alaycı küfredici başlıklara cevap vermiyor.Ancak ben muhakak dayanamayıp ağzının payını verme gibi bir gayrete giriyorum..

Bir müslümanın zaten bu forumda durması başlı başına yanlıştır.Hepimizin bilgi eksiği olduğu gibi bu eksikliklerden kayaklanan saldırılarda yanlızız..

bu yüzden benim önerim şu ki.

Hep beraber tanışalım kaynaşalım.İrtibatımız sürekli olsun.Sohbetlerimiz daimi olsun.Nasıl sigarayı bırakma terapileri yapılıyor ise bizde bu foruma girmeme terapisi yapalım..

Zira uygulamalı olarak kesin belirgindir ki

Bu foruma giren sağlam müslümanlar dahi belki imanlarını kaybetmiyor ancak ruhlarında maneviyatlarında derin yaralar açılıyor..

Buraya girmek burada durmak dahi günah olduğundan sürekli girdiğimizde girmeyeceğimize dair istiğfar etmediğimizde günah kalbe işliyor..

Bediüzzamanın tabiri ile ruhunda büyük yaralar açıyor.Kalbi katılaştırıp zikrullahtan uzaklaştırıyor.Kalbi ta nuru iman çıkana kadar karartıyor..

Allah muhafaza eylesin..

Asıl önemli olan imanını sağlam bilen kim ise farketmeden bu yarayı alıyor..

Ben buradan her kardeşime söylüyorum.Buyrun pm ile görüşelim msnden görüşelim reelden görüşelim..

Sİzler benim kardeşlerimsiniz ufak tefek görüş ayrılığı için biririmize ayrı düşmeyelim..

Allah bütün kardeşlerimin imanlarını muhafaza eylesin.Kendilerine yara açan her yerden uzak eylesin.

AMin

Ayrıca risale-i nurlardan bu meseleye çok güzel ışık tutan bir meseleyi alıntılıyorum.Sabredip okursanız inanıyorum ki çok istifade edeceksinz..

Mesele Hz.eyyub(as)mın yara içinde kalan vücudundan başlıyor ve duası ile hastalığının iyileşmesinden teffekkür edip çok güzel iman hakikatlerine dönüşüyor.

BİRİNCİ NÜKTE

Hazret-i Eyyub Aleyhisselâmın zâhirî(görünen) yara hastalıklarının mukabili(dengi), bizim bâtınî(gizli) ve ruhî ve kalbî hastalıklarımız vardır. İç dışa, dış içe bir çevrilsek, Hazret-i Eyyub'dan daha ziyade yaralı ve hastalıklı görüneceğiz. Çünkü işlediğimiz herbir günah, kafamıza giren herbir şüphe, kalb ve ruhumuza yaralar açar.

Hazret-i Eyyub Aleyhisselâmın yaraları, kısacık hayat-ı dünyeviyesini tehdit ediyordu. Bizim mânevî yaralarımız, pek uzun olan hayat-ı ebediyemizi tehdit ediyor. O münâcât-ı Eyyubiyeye, o hazretten bin defa daha ziyade muhtacız.

Bahusus(özellikle), nasıl ki o hazretin yaralarından neş'et(ortaya çıkan) eden kurtlar kalb ve lisanına ilişmişler. Öyle de

bizleri, günahlardan gelen yaralar ve yaralardan hasıl olan vesveseler, şüpheler-neûzu billâh(allaha sığınırız)-mahall-i iman(imanın yeri) olan bâtın-ı kalbe(kalbin içi) ilişip imanı zedeler ve imanın tercümanı olan lisanın zevk-i ruhanîsine(ruhun aldığı zevk) ilişip zikirden nefretkârâne uzaklaştırarak susturuyorlar.

Evet, günah kalbe işleyip, siyahlandıra siyahlandıra, tâ nur-u imanı çıkarıncaya kadar katılaştırıyor. Herbir günah içinde küfre gidecek bir yol var. O günah, istiğfarla çabuk imha edilmezse, kurt değil, belki küçük bir mânevî yılan olarak kalbi ısırıyor.

Okuyamayn kardeşlerim okusunlar özellikle kardeşlerime özelden atacağım...

Sitelerde Paylaş
Kenank kardeşim.

Hepimiz farklı farklı insanlarız.

Örneğin sevgili mask abi olgun ve sakin sabırlı biri iken

Ben çabuk alevlenen ve sinirli biriyimdir..

Bu yüzden o belirttiği gibi alaycı küfredici başlıklara cevap vermiyor.Ancak ben muhakak dayanamayıp ağzının payını verme gibi bir gayrete giriyorum..

Bir müslümanın zaten bu forumda durması başlı başına yanlıştır.Hepimizin bilgi eksiği olduğu gibi bu eksikliklerden kayaklanan saldırılarda yanlızız..

bu yüzden benim önerim şu ki.

Hep beraber tanışalım kaynaşalım.İrtibatımız sürekli olsun.Sohbetlerimiz daimi olsun.Nasıl sigarayı bırakma terapileri yapılıyor ise bizde bu foruma girmeme terapisi yapalım..

Zira uygulamalı olarak kesin belirgindir ki

Bu foruma giren sağlam müslümanlar dahi belki imanlarını kaybetmiyor ancak ruhlarında maneviyatlarında derin yaralar açılıyor..

Buraya girmek burada durmak dahi günah olduğundan sürekli girdiğimizde girmeyeceğimize dair istiğfar etmediğimizde günah kalbe işliyor..

Bediüzzamanın tabiri ile ruhunda büyük yaralar açıyor.Kalbi katılaştırıp zikrullahtan uzaklaştırıyor.Kalbi ta nuru iman çıkana kadar karartıyor..

Allah muhafaza eylesin..

Asıl önemli olan imanını sağlam bilen kim ise farketmeden bu yarayı alıyor..

Ben buradan her kardeşime söylüyorum.Buyrun pm ile görüşelim msnden görüşelim reelden görüşelim..

Sİzler benim kardeşlerimsiniz ufak tefek görüş ayrılığı için biririmize ayrı düşmeyelim..

Allah bütün kardeşlerimin imanlarını muhafaza eylesin.Kendilerine yara açan her yerden uzak eylesin.

AMin

Ayrıca risale-i nurlardan bu meseleye çok güzel ışık tutan bir meseleyi alıntılıyorum.Sabredip okursanız inanıyorum ki çok istifade edeceksinz..

Mesele Hz.eyyub(as)mın yara içinde kalan vücudundan başlıyor ve duası ile hastalığının iyileşmesinden teffekkür edip çok güzel iman hakikatlerine dönüşüyor.

Okuyamayn kardeşlerim okusunlar özellikle kardeşlerime özelden atacağım...

evet haklısın kardeş.

bu forumda yapılacak bir tek şey var o da tebliğdir.

onuda doğru dürüst yaptırmıyorlar. TAVAN ARASI na atıyorlar.

Bu forumdaki kardeşler bir grup kuralım. Bu grup, mevcut bir forum veya adres olabilir.

Birlikte ortak kararlar alalım. meşveret ile...

Bu foruma daha sonra üye olanlar olursa, onlarıda bu gruba davet edip, buradan kurtaralım.

Bu foruma girip-girmeyeceğimize veya nasıl gireceğimize kendi aramızda karar verelim. ortak hareket-ortak akıl. MEŞVERET.

Bu kardeş çok doğru şeyler söylemiş.

Lütfen bütün kardeşler bu konuya eğilelim.

Allah rızası için.

Sitelerde Paylaş

Illegal ve tevafuk kardeşlerim dedıklerınıze bıre bır katılıyorum allah razı olsun ıkınızden de.Süreklı olarak ırtıbat halınde bulunma fıkrı bence de olması gerekiyor.Birbirimize karşı yardımlaşma ve güç birliği oluşturma açısından son derece faydalı olacağı kanısındayım.

Fakat bu forumu terk etmek bir çözüm değildir.Neden dersenız böyle bır forumun içinde aylarca bulunupta yapılan faalıyetın iç yüzüne şahıt olan ınsanlar olarak bu faalıyetlerı görmezden gelıp kendı halıne bırakmak ne derece doğru olur.Yapılan saldırı,hakaret islama yapılıyor ben bir musluman olarak bu saldırıların önüne geçilmesi taraftarıyım.Nasıl derseniz tabı kı onların sevıyesıne ınerek olmamalıdır.Bu forumda muslumanlar da olduğuna göre onların kutsallarına hakaret edılemeyeceğini göstermemız gerek.Benım gördüğüm kadarıyla ufak da olsa bir düzelme var bu konuda ateıst forum yönetıcılerının de bu konuda bıze destek çıkacağını umuyorum.Çünkü onlarda bu forumun sevıyesının aşağı düşmesınden yana değildir.Burda zarar gören hem ateıst forum sitesi hem de muslumanlardır.Bu sevıyeyi korumak ve kollamak adına modlarla bırlıkte hareket etmemız gerek.

Bu konuda ne yapabılırız bunda bir ortak noktaya varırsak iyi olur diye düşünüyorum.Örneğin bana göre neler yapabılırız ;

1.Kutsal değerlerımıze küfreden bir ıletı geldiğinde kesınlıkle o şahsı kaale almayıp,muaattap kabul etmeyelım.Tıpkı benım dün Hispoya verdiğim yanıt gıbı.

2.Her küfürlü ıletıyı modlara bıldırelım.Bunu yapan modsa şayet ona bu yazıyı hatırlatalım.

FORUM ÜYELERİNDEN RİCALARIMIZ:

- Bazı inançlı üyelerimiz burada dinlerine, dinleri ile ilgili kutsal saydıkları değer ve inançlarına saygısızlık edildiği fikrine kapılabilirler. Burasının "Ateist bir forum" olduğunu hatırlatır, forumumuzun inançlı kişilerle alay etme, aşağılama gibi bir amacı olmadığını bilmelerini isteriz

3.Aramızdan kım başlık açarsa açsın layıkıyle hep beraber o başlığa destek olalım.Herkes bılgısı dahılınde ortak hareket ederse başlıklar amacına ulaşır.

4.İslamın özünün çarpıtıldığı gıbı olmadığını göstermek gerek.Bunu yapacak olan da bizlerız,bu konuda daha çok desteğe ıhtıyac vardır.Her arkadaş tanıdığı ıslam üzere bılgı sahıbı arkadaşını bu foruma davet etmelıdır.Bu forumun karşısında bir güç olmaması demek ıslamın yerden yere vurulmasına göz yummak demektir.

5.Musluman maskesı takıpta ortalığı karıştırmaya çalışan üyelerin üzerıne bızzat gıdılmelı ve maskelerı düşürülmelıdır.Bunlar islama ateıstlerden daha çok zarar vermektedir.

6.Yeni üye olan musluman kardeşlerımıze destek çıkılmalı ve toplu halde ıletışım kurabıleceğimiz forumlara ya da maıl adreslerıne davet edılmelıdır.

Eklenmesi gereken maddelerı eklersenız ya da görüşlerınızı bıldırırsenız sevınırım.

Allahın selam ve rahmetı tüm musluman kardeşlerımın üzerıne olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...