Jump to content

FORUMA YENİ ÜYE OLAN, müslüman kardeşlerim; size diyeceklerim var;

Recommended Posts

Sizi hangi rüzgar buraya sürükledi bilmiyorum. ama bu forumda uzun zamandır bulunmuş biri olarak, siz müslüman kardeşlerimi bazı konularda uyarmak ve düşüncelerimi sizle paylaşmayı kendime borç biliyorum....

*** Eğer bu foruma, ateistleri müslüman etmek, onlarada allah var dedirtmek için geldiyseniz.. size baştan söyleyeyim ki, geri dönün..

bir insanın müslüman olması veya allah var demesinin hiç bir şeye faydası yok.... türkiyenin % 90 nı müslümanda, ve allahın var olduğunu söylüyorda ne değişiyor...

bu ülkede yine onlarca kötülük, sömürü, eziyet, adetsizlik var..... gidin bu ülkeyi soyup soğana çevirenlere, tecavüzcülere, işkencecilere sorun... onlar size müslüman olduklarını, ve allahın var olduğunu söyleyecekler..

onun için bu ülkede bir avuç kadar olan ateistlerde müslüman olsa ne olacak, müslüman olmasa ne olacak..

siz ilk olarak gidip, o müslümanlığın arkasına sığınarak her altı yiyen, iki yüzlü adilerin

maskelerini düşürün.. inanın böyle dinimize ve insanlığa daha çok faydamız dokunur..

****eğer bu foruma ateistlerede allaha var dedirtmek için değilde... o kendi varlığınız kadar var olduğunu hissettiğiniz yaratıcıyı anlatmak,, onun ruhumuza üflediği insanı fıtratıın gereklerini güzelliklerini anlatmak, onlarında bu ruhu keşfetmesi için buraya geldiyseniz;

şunu bilin ki, bunu anlatamazsınız; çünkü burdaki ateistler.. zaten ta en baştan ruhu inkar ediyor... hayatı ve insanı sadece bir madde olarak görüyorlar.... siz ne kadar anlatmaya çalışsanızda onlar sadece madeyi kabule dip... madde dışında bir şey görmediği için.. sizi anlamayacaklar.. hata sizi her fırsatta geri zekalı ilan edecekler.... ve sizi sürekli bilimsel konuşmaya davet edecekler... oysaki bilmezlerki, bilim sadece maddeyle ilgilenir, maddeyi keşfedebilir... bu konu bilimsel dğeil.. ilimsel bilgiyle tartışılır...

onun için size tavsiyem sakın bu tuzağa düşüp... ilimsel olarak tartışlacak bir konuyu, bilime indirtgemeyin...

ayrıca şunu bilinki gözü olduğu halde görmeyen, kulağı olduğu halde duymayanların, görüp , duymasını sağlayacağınız hiç sanmayın.....siz sadece söylenmesi gerekeni söyleyin... ha onlar görür, ha görmez, ha anlar, ha anlamaz hiç takmayın.. onlarrdan siz mesul değilsiniz...

***** eğer bu foruma dinleri tartışmak, islama yönelik olan eleştirilere cevap vermek ve islam dinini savunmak için geldiyseniz;

şunu bilinki;benim gördüğüm bu forum dinlerin tartışıldığı , sorgulandığı bir forum değil... çoğunluk olarak dinleri ve temelde islamı yok etmek, müslümanlığı yerin dibine batırmak ve insanları dinlerinden döndürüp ateist yapmak için kurulmuş ve uğurda her yolu mübah gören bir forum...

bu yüzden siz islama ve dininize her sahip çıktığınızda, hemen başınıza üşüşecekler..... size toplu şekilde ateizmi dayatacaklar.... . onlar gibi düşünmediğiniz için sürekli sizi aptal ve geri zekalı ilan edecekler..( bunu bilerek, sizi sarsmak ve diğer okuyucuları etkilemek için yapıyorlar).. sürekli inançlı olduğunuz için sizi adam yerine koymayacaklar.. allahamıza, peygamberimize, ve kurana , inançlarınıza küfredecekler...

siz ne kadar doğru şekilde argüman ketirirseniz getirin , onların düşünceleriyle çeliştiği için... bin dereden su getirip...her türlü asma , budama yönetmi yapıp,,, işleirne geldiği şekilde çarpıtıcaklar....

böyle bir durumda sinirlerinize ne kadar engel olup, sağlıklı şekilde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz inanın bilmiyorum..

ben mesela çoğu zaman beceremiyorum...

******* eğer bu foruma islamla ilgili kafanızda var olan soru işaretlerinden ve islamla ilgili şüpelerinizden dolayı geldiyseniz;

şunu bilinki, bu forumda islam dininin içine yerleşmiş olan bir çok hurafeyi öğreneceksiniz... müslüamanlık adı altında insanlığa sunulmuş bir çok içi boş inancı göreceksiniz..

ama bu bilgiler öyle karma karrışık ve düzensiz şekilde sizin önünüze konacak, kuran ayetleri karşınıza bütünsel olarak değil...sürekli kesik. ve parçalı şekilde verilecek ki .. bu yüzden asla sağlıklı sonuçlara varamayacaksınız.. ya bu arkadaşlar gibi düşünen, islamı yorumlayan bir ateist olup çıkacaksınız..

yada iyi ve kötüyü, doğru ve yanlışı ayırt edemez bir hale gelip şakın bir hale döneceksiniz.

oysaki dinimiz 1400 yıldır, çeşitli hilafetlerin egemenliği altından geçerek gelmi durumda, içinde yalan yanlış, sonradan çıkarcı hilafetler tarafından eklenmiş bir çok yanlışı barındırıyor olabilir..

bu noktada elbet akla karayı, allahtan olanla, sonraan uydurulanı ayırt etmeniz gerekiyor..

ama bunu ayırt edebileceğiniz doğru mekan kanımca burası değil...

allah, kuran, inanç düşmanı olmayan ama dini aklın gerekleri doğrultusunda sorgulayan, akla karayı ayıklamaya çalışan bir foruma gitmeniz bence en sağlıklısı olur...

birde bu forumda tartışırken karşılaşacağınız belli başlı ateist tipleri yazmak istiyorum...

1. tip ateistler;

doğru moğru umurunda olmayan, karşısındaki sırf laf geçirmek için okuyan.. bilgiç taslayanlar olup..

inkar etmek en temel özelliği olmuş... alay ve hor görme ruh ikizi olmuş... karşısındakiyle alay ettikçe, hor gördükçe, egosu tavan yapan... alay ettikçe egosu şişen , egolarını tatmin eden tiplerdir....

bu forumda bu tip ateistlerden baya var.... ve bu kşiler hep şunu arzu ediyor..şöyle islamı iyi bilmeyen. saf bir müslüman karşımıza çıksada bizde onunla kedinin fareyle oynadığı gibi oynayalım....

bu tip ateistler.. islamla ilgili absürt bir kaç şey öğremiştir... onu sürekli karşınıza dikerler... sürekli dönüp dolaşıp. o islamın içine sokulan iki elin toplam parmağı kadar olan absürt şeyin sırtındna prim kazanıp kişileri etkilemeye çalışırlar..... örneğinnn buhari dene iki yüzlü , uşaklığı ettiği hilafetin çıkarı için islamı işlerimee geldiği gibi şeyler katmış olan bir yalancının kitabından yola çıkarak... karşınıza muhameidn ayşe ile 9 yaşında evlendiğini çıkartıp... dayatırlar...

her şıkıştıklarında ayşenin yaşına sarılmları modadır... üstelik ayşenin yaşı sürekli düşer...

en son bir ateisttt sırf karşısındaki müslümanı alaya alıp, dalga geçmek için... ayşenin yaşını 5 diye sunmuştu... yakındaa ayşenin yaşı 3 kadar düşerse şaşmayın..

özlelikle bu tip ateistler... sadece soru soran, yargılayan taraf olmak isterler.. asla sorgulan, düşünceleri irdelenen taraf olmak istemezler.... kendi düşünce alt yapılarının asla sorgulanmasına tahamül edemezler.... sazı hep kenndileri çalan olmak isterler..

ama bu tip ateistler .. allahın varlığını yüzeysel olarak değiil içsel olarak keşfetmiş biriyseniz sizin inancınızı sarsamazlar... sadece sizi bir ateist düşmanı, ateistlerden nefret eden bir kişiye dönüştürürler..

2 tip ateistler...

alay ve hor görüp , ego tatmin etmekten çok... kafayı direk islama takan, islamla mücadeleyi bir erdem olarak benimsemiş... insanları ateist yapmayı amaç edinmiş tipler var......

bu tip ateistlerin söyledikleri çok süslü püslüdür.,,her türlü kelime oyununu, kişiyi etkileme zanaatını iyi bilirler.. uzaktan söyledikleri kulağa hoş gelir... ama içine girdiğinizde... içi boş süslenmiş yalanlardna başka bir şey olmadığını görebilirsiniz.....bu tip ateistlerden islam adına akla karayı seçmek adına bir şey öğrenemezsiniz... sizi doğru yoldna saptırmak dışında bir şeye yaramazlar..

3 tip ateistler;

islamı ret edişleri sağlam temelere dayanan.. kuranı samimi şekilde baştan sona okumuş olan...

islamı dini hakkında gayet geniş araştırmlar yapmış olan ve islamdaki akla karayı seçmek için...yazılarının okunmasının ve onunla bilgi alışverişinde bulunmanın faydalı olacağı kişilerdir..

ama bu kişilerin forumdaki sayısı çok az. çoğu zaman genel ateist havasından etkileniyorlar... onlara ayak uyduruyorlar...

bu tip ateiste en iyi örnek murtedd ve safbilgidir...zaten siz kendiniz bu tip ateistleri diğerlerinen yazılaırnı okudukça rahatlıkla ayırt edebileceksiniz...forumdaki genel havanın etkisinden sıyırtılmış bir murteddle karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanızı tavsiye ederim... safbilgi ise çok ender foruma uğruyor.. onunla karşılaşmanız tesadüflere kalmış...

4 . tip ateist...

burda daha çok anarşist ve komünist kimliğiyle bulunan, inançla alıp veremediği olmayan , dini konulardan daha çok... toplumsal konularla ilgilenen. bu tür konulardan konuşmaya çalışan lar var..... ..bazen toplumsal konularla ilgli olarak çok az olsada yer yer ..faydalı ve okunmaya değer yazılar yazabiliyorlar....

forumdaki müslümanlara gelince... uzun süre bu foruma abone olan çok az müslüman var.... foruma gelen çoğu müslüman... bir şekilde birşeylerden rahatsız olup... forumdan ayrılıyorlar..

ama forumda sürekli takılan arkadaşlardan en çok dikkatimi çeken müslüman arkadaşların başında sevgili epifun geliyor...

epifun fikir alışverişinde bulunmaya ve din üzerine konuşulmaya değer ender insanlardan biri.....

birde 1 ci tip ateistlerin ağzının payının nasıl verilebilecğeini öğrenmek için, berguzar hanımın yazılarını takip etmekte fayda var.....kendisi bu forumda 1.ci tip ateistlerle baş edebilmeyi becerebilen tek müslüman...

son olarak..bunlar benim bu forumda bulunduğum süre zarfından edinmiş olduğum şahsi düşüncelerimdir... bu yazıyı yormayı size bırakıyorum....

allahın sevdiği güzel huyları ve airet inancını kaybetmemeniz... bu dünya hayatı yüzünden cennetiniiz kaybetmemeniz dileğiyle....

allah yolunuzu açık etsin....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ya gavs çok uzatıyorsun ama önemli olan insan olmak müslüman olmak degil.. al bak filistin yanıyor müslüman araplardan ses yok insanlıgını kaybeden adam 5 vakit namaz kılsa nolur

ateistler de farksız tabi..

önce dinlerin güzel ahlak merhamet şefkat yönünü canlandırın sonra dinsizleri dindar etmeye çalışın

Sitelerde Paylaş
ya gavs çok uzatıyorsun ama önemli olan insan olmak müslüman olmak degil.. al bak filistin yanıyor müslüman araplardan ses yok insanlıgını kaybeden adam 5 vakit namaz kılsa nolur

ateistler de farksız tabi..

önce dinlerin güzel ahlak merhamet şefkat yönünü canlandırın sonra dinsizleri dindar etmeye çalışın

uteybe

senin dediğin konuya ben bu yazının içinde değinmiştim...

snaırsma sen yazıyı okumadan. direk ezbere yazdın...

neyse sorun değil... yazımın ilk paragramını okursan... senin dediğin şeyin aynısına değindiğimi görürsünn

Sitelerde Paylaş

GAVS en baştaki yanılgın burasının İslama saldıran bir yer olması hakkında yazdıkların...

Burada Yahudilik ve Hırıstiyanlıkta en az İslam kadar yerin dibine geçiriliyor..

Araştır ve bak ben kaç tane Yahudilik ve Hırıstiyanlık üzerine başlık açtım gör..

Ama forumda yazılanlara cevap verecek ne Yahudi var ne de Hırıstiyan...

Durum böyle olunca o başlıkta kendin çalıp oynuyorsun..

Hem sizin Müslüman olarak eliniz armut topluyor ki o başlıklara gelip 2 kelime edemiyorsunuz?

Diğer bir konu bizler Müslüman ateistleriz..

Zamanında sizler gibi yaşadık, sizlere öğretilenler bize de öğretildi, burasıda Müslüman bir ülke ve bu durumda elbette ki en fazla eleştireceğimiz İslam olacaktır..

Öyle bir demişsin ki sanki Türkiye Hırıstiyan bir ülke izlerde kalkıp İslama saldırıyormuz..

İlk olarak ön yargılarınızdan kurtulun...

Burası kimseyi ateist yapmak için kurulmadı..

Sadece insanların sorgulamalarını sağlamaya yöneliktir..

Sitelerde Paylaş

*** Eğer bu foruma, ateistleri müslüman etmek, onlarada allah var dedirtmek için geldiyseniz.. size baştan söyleyeyim ki, geri dönün..

Ateistleri Müslüman Etmek gibi bir derdimiz yok olamazda; herkes kendi yolunu seçmiştir zaten

****eğer bu foruma ateistlerede allaha var dedirtmek için değilde... o kendi varlığınız kadar var olduğunu hissettiğiniz yaratıcıyı anlatmak,, onun ruhumuza üflediği insanı fıtratıın gereklerini güzelliklerini anlatmak, onlarında bu ruhu keşfetmesi için buraya geldiyseniz;

RABBIM'in güzelliklerini anlatmaya forum siteniz denizde bir damla su gibi yetersiz kalır. Ama damlaya damlaya göl olur mantığıyla hareket ediyoruz...

***** eğer bu foruma dinleri tartışmak, islama yönelik olan eleştirilere cevap vermek ve islam dinini savunmak için geldiyseniz;

İslam dinini savunamaya gerek yok zaten herşey kuran-ı kerim ışığında dünyayı aydınlatmaya yetiyor...

******* eğer bu foruma islamla ilgili kafanızda var olan soru işaretlerinden ve islamla ilgili şüpelerinizden dolayı geldiyseniz;

Haşa İslamdan Şüphe mi Duymak haşa islam mükemmeller ötesi bir hoşgörü dinidir.

ŞİMDİ GELELİM BENİMN BU FORUM SİTESİNE ÜYE OLMAKTAKİ AMACIMA:

Sİzlerin yazılarınızı görüp az da olsa iş yerinin stresini atıyorum. Lütfen beni hoşgörün....

Sitelerde Paylaş

Ben bi forumda saygı duy yaygarası üzerine benim için doğru bir yazı sizin işinize gelmese de saygı duyarmısınız demiştim.

Dediler ki:Tabi sizin de kutsal kitabınız varsa yazabilirsiz... :lol::lol:

Çok iyi analiz ederler çok iyi anlayıp tanırlar bizi hakketten..

Sitelerde Paylaş

gavs bır ınsan tanrıya ınanmıyorsa tabıkı o da kendı düşüncelerını burada savunucaktır nıye bu ınsanlar ınatla cehennemde yanmak ıstesın mesela ben çocukkende kuran bana mantıksız gelırdı yanı allah ın sureklı cehennem tehdıtlerı ve durmadan bana ınanın demesi bazı çelişkili ayetler .ama uzun süre yıne de ınandım bır hıkmet vardır dedım mesela ılk okuduğumda 17 yaşındaydım ve bılımsel gerçeklerden bahsettığını sanarak okumaya başladım ama bır gördumkı sankı güneş ve ay dunyanın etrafında dönuyor anlamında ayetler var uzun süre düşündüm hayal kırıklığına uğramıştım çünkü kalbımde hıssettığım tanrı allah dıye bılıyordum buna emındım ama ınsan bır kez mantıklı olarak sorgulamaya başlayınca şüphe duyuyor ben tanrıya hala ınanıyorum ama ınanmayana bışey demeye hakkım yoktur ınanana da bışey demeye hakkım yok aslında ama din ınsanları kullanmak için bır araç halıne getırılmışse bızım tepkımız bunadır .sen tabıkı öyle bırıne benzemıyorsun tabıkı sende fıkırlerını savun bak ben artık sakın olmaya alıştım burdakı ortama katlanmak için .

Sitelerde Paylaş
gavs bır ınsan tanrıya ınanmıyorsa tabıkı o da kendı düşüncelerını burada savunucaktır nıye bu ınsanlar ınatla cehennemde yanmak ıstesın mesela ben çocukkende kuran bana mantıksız gelırdı yanı allah ın sureklı cehennem tehdıtlerı ve durmadan bana ınanın demesi bazı çelişkili ayetler .ama uzun süre yıne de ınandım bır hıkmet vardır dedım mesela ılk okuduğumda 17 yaşındaydım ve bılımsel gerçeklerden bahsettığını sanarak okumaya başladım ama bır gördumkı sankı güneş ve ay dunyanın etrafında dönuyor anlamında ayetler var uzun süre düşündüm hayal kırıklığına uğramıştım çünkü kalbımde hıssettığım tanrı allah dıye bılıyordum buna emındım ama ınsan bır kez mantıklı olarak sorgulamaya başlayınca şüphe duyuyor ben tanrıya hala ınanıyorum ama ınanmayana bışey demeye hakkım yoktur ınanana da bışey demeye hakkım yok aslında ama din ınsanları kullanmak için bır araç halıne getırılmışse bızım tepkımız bunadır .sen tabıkı öyle bırıne benzemıyorsun tabıkı sende fıkırlerını savun bak ben artık sakın olmaya alıştım burdakı ortama katlanmak için .

GODDESS ALLAHın isimlerini bence bir araştır sana göre tehditler savunan isimleri 5 taneyi geçmez diğer 94 tanesi hep bağışlayıcı şefkat dolu olarak anılmış isimler istersen sana sıralaayım

Sitelerde Paylaş

Hakkımdaki güzel düşüncelerin için teşekkür ederim sevgili arkadaşım.

Yaptığın tespitlerin çoğuna katılıyorum. Bilhassa şu konuda sana çok hak veriyorum:

siz ilk olarak gidip, o müslümanlığın arkasına sığınarak her altı yiyen, iki yüzlü adilerin

maskelerini düşürün.. inanın böyle dinimize ve insanlığa daha çok faydamız dokunur.

Ben bu forumun mezhepçi müslümanların pratikteki İslam’ın çelişkilerini görmeleri açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum. Tabi bunda ateistlerin tarzı da önemli rol oynuyor. Düşünce özgürlüğüne saygı göstermeyen, ağzından köpükler saçarak hakaretler savuran tipteki ateistler mezhepçi müslümanların savunma mekanizmalarını devreye sokabiliyor ve inandıkları dogmalara daha da sıkı sıkıya sarılmalarına neden olabiliyor. Mürtedd gibi isabetli tespitler yapıp bunu düzgün bir şekilde saygı çerçevesinde paylaşmayı bilenlerinse mezhep İslamının çelişkilerinin anlaşılması adına yararı olabiliyor.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Gavs ; ateistler şöyle , ateistler böyle diye birtakım sınıflama yapmışsın da senin Hak saydığın kitabın inançsızlara ne kadar anlayışlıdır ?

İnançsızlara yönelik bizzat Allah'ın sayıp döktüğü o hakaret ve aşağılamalar hakkında ne düşünüyorsun ?

Senin peygamberin demokrat mıdır , inançsızlara saygılı mıdır ?

Kuran'daki inançsızlara ve başka dinden olanlara yönelik o , '' öldürün , asın kesin'' diyen kışkırtıcı şiddet ayetleri hakkında ne düşünüyorsun ?

İslam dini tebliğle mi yayılmıştır , yoksa kılıçla mı ?

Gavs , sen ağzını açtığında hem nihilistim hem de anarşistim diyebiliyorsun , bu arada kafan estiğinde sosyalist de olabiliyorsun , bonus olarak da müslümanım diyorsun .

Biz Kuran ilminden çok nasipsiz olduğumuz ve sen de bu konuda fevkalede müthiş ilim sahibi olduğun için sormak istiyorum ; Kuran anarşistler , nihilistler ve sosyalistler hakkında ne düşünüyor ?

Son sorum da şu : Ateistleri iyi güzel sınıflamışsın da , mesela senin gibi bir insanın hem nihilist , hem anarşist , hem sosyalist hem de müslüman olması sence hangi müslüman kategorisine girer ve acaba Kuran'da bu tipleri açıklayan ayetler var mıdır ?

Not : Dürüst cevaplar istiyorum , demagoji değil .

tarihinde Azaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizi hangi rüzgar buraya sürükledi bilmiyorum. ama bu forumda uzun zamandır bulunmuş biri olarak, siz müslüman kardeşlerimi bazı konularda uyarmak ve düşüncelerimi sizle paylaşmayı kendime borç biliyorum....

Beni buraya rüzgar falan atmadı tesadüfen bir konu araştırırken yıllar önce gelmiştim.

İçine dert oldu galiba gavs. Bir Ateistte allah var dedirtemeyeceğini anladın demek.

Bunun neden böyle olduğunuda bulduğun zaman ilerlemeye başlayacaksın, ama daha bir kaç milyon fırın ekmek yemen gerekiyor.

bir insanın müslüman olması veya allah var demesinin hiç bir şeye faydası yok.... türkiyenin % 90 nı müslümanda, ve allahın var olduğunu söylüyorda ne değişiyor...

Türkleri bu kadar küçültme. Çünki Türklerin bir allah inancı var ama dini bilgileri yok.

Çık sokağa sor 1000 kişiye 995 hayatında hiç kuran okumamıştır. okuyan 3 kişide anlamadan arapça okumuştur. diğer okuyupta inanandıklarını söyleyenlerinde yarısı ikiyüzlüdür geriye 1000 de bir kalıyor onlarda zaten senin gibi islama yakışanlardır.

Şimdi bir düşün, tüm tv kanallarında buradaki gibi islamın gerçek yüzü ne kadar iğrenç bir din olduğu konuşulsa bir anda şok yaşanır, ama konuşulanlar öğlesi gerçeklerki kısa zamanda insanlar gerçekleri görür ve bu arap pisliğini gitmesi gereken yere gönderir.

İslam cehalet, ve aptallık ile peslenir ve fedefleride hep bunlardır.

bu ülkede yine onlarca kötülük, sömürü, eziyet, adetsizlik var..... gidin bu ülkeyi soyup soğana çevirenlere, tecavüzcülere, işkencecilere sorun... onlar size müslüman olduklarını, ve allahın var olduğunu söyleyecekler..

onun için bu ülkede bir avuç kadar olan ateistlerde müslüman olsa ne olacak, müslüman olmasa ne olacak..

Zaten bunu söyleyenler islamı destekleyenler hep bunlardırlar.

İnsanları sömürmek için, bir ülkeyi geri, güçsüz, zavallı hale getirmek için en iyi silah islamdır.

Göz göre göre öldürürler, hala bu müslümanlar allahuuu akbaaaaar diye bağırırlar ali babanın cifliğindekiler gibi.

Beyinleri uyuştuğundan göremezler bu arap allahının kimseye bir fayda vermediğini ve asla veremeyeceğini.

Sizler gibi zavallılarada tüm bunların sebebini savunmanız için kurarlar kendileride bir yerlerde keğif çatarlar.

maskelerini düşürün.. inanın böyle dinimize ve insanlığa daha çok faydamız dokunur..

Bunu yapmaya çalışıyoruz ama ne yazıkki bu yukarıdaki söylediklerinin kurduğu adamlar yani senin gibiler yine gelip bunları savunuyorlar :lol: Siz adam olmazsını, olamazsınız. O yukarıda söylediklerine git onlarda senin için bunları söyleyecektirler, hatta katli vacip diyeceklerdir.

Bu yaratıcıyı hissettiğin falan yok, birileri sana hisset diyor sende hissettiğini zannediyorsun bu arap putunu.

Ayrıca bunları buradaki Ateistlere anlatamazsın çünki senin din bilgin kadar buradaki atesitlern unuttuğu var.

şunu bilin ki, bunu anlatamazsınız; çünkü burdaki ateistler.. zaten ta en baştan ruhu inkar ediyor... hayatı ve insanı sadece bir madde olarak görüyorlar.... siz ne kadar anlatmaya çalışsanızda onlar sadece madeyi kabule dip... madde dışında bir şey görmediği için.. sizi anlamayacaklar.. hata sizi her fırsatta geri zekalı ilan edecekler.... ve sizi sürekli bilimsel konuşmaya davet edecekler... oysaki bilmezlerki, bilim sadece maddeyle ilgilenir, maddeyi keşfedebilir... bu konu bilimsel dğeil.. ilimsel bilgiyle tartışılır...

onun için size tavsiyem sakın bu tuzağa düşüp... ilimsel olarak tartışlacak bir konuyu, bilime indirtgemeyin...

Hala ruh var diyor ondan sonrada gerizekalı diyorlar diye ağlıyor.

ayrıca şunu bilinki gözü olduğu halde görmeyen, kulağı olduğu halde duymayanların, görüp , duymasını sağlayacağınız hiç sanmayın.....siz sadece söylenmesi gerekeni söyleyin... ha onlar görür, ha görmez, ha anlar, ha anlamaz hiç takmayın.. onlarrdan siz mesul değilsiniz...

Evet gavs çok haklısın. Müslümanlara gösteriyoruz gösteriyoruz gözlerine sokuyoruz hala anlamıyorlar.

Aslında anlayamıyorlar çünki gösterdiğimiz herşey çok ama çok açık o kadarki senin bile anlayacağın türden.

Zaten bu açıklık seni korkutuyor.

şunu bilinki;benim gördüğüm bu forum dinlerin tartışıldığı , sorgulandığı bir forum değil... çoğunluk olarak dinleri ve temelde islamı yok etmek, müslümanlığı yerin dibine batırmak ve insanları dinlerinden döndürüp ateist yapmak için kurulmuş ve uğurda her yolu mübah gören bir forum...

Gördünmü sen kendini gerizakalı ilan ediyorsun.

Burada tüm dinlere saldırılır ama biliyormusun farkındamısın gözlerin, kulakların, varda bir işe yarıyorsa burası bir islam ülkesi.

Hıristiyan ülkelerdeki Ateistlerde hıristiyanlığı herden yere vuruyorlar. Şimdi hıristiyan bir ülkedeki forumda bir saflama çıkıpta burada hep hıristiyanlığı yerden yere vuruyorlar dediğinde ona nasıl gülerlerse sende kendine öğle gülmelisin.

Ama sizler gibi din kölelerinin buraya bir kuran ayeti gider: A raf süresi 179. Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da aşağıdırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

bu yüzden siz islama ve dininize her sahip çıktığınızda, hemen başınıza üşüşecekler..... size toplu şekilde ateizmi dayatacaklar.... . onlar gibi düşünmediğiniz için sürekli sizi aptal ve geri zekalı ilan edecekler..( bunu bilerek, sizi sarsmak ve diğer okuyucuları etkilemek için yapıyorlar)..

Yani gavs bari sen bunu deme, :lol: çünki islamı savunacağım derken asıl sen yerin dibine sen sokuyorsun.

Senin yazılarını okuyan gerçeği arayan dürüst insanlar zaten.. neyse.

sürekli inançlı olduğunuz için sizi adam yerine koymayacaklar.. allahamıza, peygamberimize, ve kurana , inançlarınıza küfredecekler...

Şöylemi diyoruz size: Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun

siz ne kadar doğru şekilde argüman ketirirseniz getirin , onların düşünceleriyle çeliştiği için... bin dereden su getirip...her türlü asma , budama yönetmi yapıp,,, işleirne geldiği şekilde çarpıtıcaklar....

Yani gavs kendinizi o kadar güzel tarif etmişsinki inan taktir ettim seni.

Bizler senin söylediklerini tam olarak yaptığımız için Ateisttiz, sen yapamadığın için hala müslümansın.

böyle bir durumda sinirlerinize ne kadar engel olup, sağlıklı şekilde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz inanın bilmiyorum..

ben mesela çoğu zaman beceremiyorum...

Biraz daha büyümen gerekiyor.

şunu bilinki, bu forumda islam dininin içine yerleşmiş olan bir çok hurafeyi öğreneceksiniz... müslüamanlık adı altında insanlığa sunulmuş bir çok içi boş inancı göreceksiniz..

ama bu bilgiler öyle karma karrışık ve düzensiz şekilde sizin önünüze konacak, kuran ayetleri karşınıza bütünsel olarak değil...sürekli kesik. ve parçalı şekilde verilecek ki .. bu yüzden asla sağlıklı sonuçlara varamayacaksınız.. ya bu arkadaşlar gibi düşünen, islamı yorumlayan bir ateist olup çıkacaksınız..

Bak yanılıyorsun gavs yine her zaman olduğu gibi. Burada kuranın tamamını okuyun demekten dilimizde tüy bitti.

Kuranın bir ayetini getirerek aha evrenin genişlediğini söylüyor diyenler kimler müslümanlarmı Ateistlermi.

Yapma gavs yapma tüm islam zaten bu parça ayetler ile ayakta duruyor ve bizler o yüzden kuranın tamamını anlayarak okuyun diyoruz.

Adamlar bu cımbızla çekilmiş ayetler sayesinde köşeyi göndüler motorlar ile günlerini gün ediyorlar, sense sizlerin yaptığı bu işi bize maal ederek birde kötülüyorsun sonrada bana gerizekalı diyorlar diye ağlıyorsun.

yada iyi ve kötüyü, doğru ve yanlışı ayırt edemez bir hale gelip şakın bir hale döneceksiniz.

oysaki dinimiz 1400 yıldır, çeşitli hilafetlerin egemenliği altından geçerek gelmi durumda, içinde yalan yanlış, sonradan çıkarcı hilafetler tarafından eklenmiş bir çok yanlışı barındırıyor olabilir..

bu noktada elbet akla karayı, allahtan olanla, sonraan uydurulanı ayırt etmeniz gerekiyor..

ama bunu ayırt edebileceğiniz doğru mekan kanımca burası değil...

Evet harun yahyanın yanı veua fethullah gülenin yani belkide yaşar nurinin edip yükselin yanı, ama dikkatini çekirimki islam tarihinde daha biribiri ile anlaşmış bir islamcı bulamazsın. Bu kuran çok mükemmel derler ama daha anlayana rastlanmamıştır 1400 yıldır.

İslamı ayakta tutan sizler gibi cahillere selam oslun.

allah, kuran, inanç düşmanı olmayan ama dini aklın gerekleri doğrultusunda sorgulayan, akla karayı ayıklamaya çalışan bir foruma gitmeniz bence en sağlıklısı olur...

Evet sakın karşı görüşlerin olduğu bir foruma gitmeyin.

Sizler hep bir yerlere gidin birisi birşeyler yazdığında allah razı olsun falan diyin.

Birisi ya kardeşim burada bir saçmalık var dendiğinde atın onu aranızdan.

Bak burada öğle şeyler oluyormu, bir sürü müslüman istediğini yazıyor neden çünki ateistler korkmuyorlar.

Aslında işin gerçeğini gavs farkında olmadan açıklıyor görüldüğü gibi korkuyor.

Çünki söylenen herşey islamı yerindibine sokuyor yerden yere vuruyor çürütüyor demeyeceğim çünki zaten çürük leş gibi kokuyor.

Ama bu tüm dünyayı sarmış kokuyu duymak için koklamak gerekiyor, birde kokladığın zaman bu kokuya ohhhh ne güzel kokuyor deyin diyenlerin yerine gerçeği söylemek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Kuyruk acısı..

bugun bütün gündür benzer konularda debeleniyor

Anlamadığı nokta biz bu masalları dinlereyek büyüdük.

Çocukluğumuzdan beri allah baba ve günah kavramıyla büyüdük.

Bunları bir kez rededebilecek kadar bilgi sahibi isen artık hiçbir kuvvet seni müslüman yapamaz.

Çünkü bu tükürdüğünü yalamak değil bile bile zehir içmektir.

Ha nolur en fazla deist olursun olay bundan ibaret.Deizmin tanrısınında uzaktan yakında allahla alakası yoktur...

Büyüdük biz gavs artık masalsız uyuabiliyoruz.İçimiz rahat.

İçi rahat olmayanlar

tevbede-günah-çıkarmada-camide-klisede-sinagogda-imamda-hacıda-hocada-mekkede tekkede-şeyde-şıhda-üfürükçüde-

Çare arasın dursun banane ??

Uyuşturucunun güzelliği hayallere yer vermesidir.

Bak ne kadar benzer demi ? Cennet -huri-sınırsız bir hayat-Sınırsız zevk !!!

Amaç bunları dünyada bulmakta ,hayallerde değil

Cennette huriler varmış,kara gözlü

İçkinin de ordaymış en güzeli

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz

Bak bir yanda şarap,bir yanda sevgili...

Şerefe GavS

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İçkinin de ordaymış en güzeli

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz

Bak bir yanda şarap,bir yanda sevgili...

Şerefe GavS

sen beni onursuzmu sanıyorsun...

bana zerrederece saygı duymayan... inançlarıma, beni yaratan allahıma, onun elçiisne ve kitabına küfreden, aşağılayan....

karşındakini, inancı , ne olursa olsun, herşeynden önce insan olduğu için insan yerine koymayı bilmeyen... illa benim gibi düşünüp, benim doğrularımı kabul edeceksin diye dayatan biriyle

oturup şerefe kadeh kaldıracağımı mı sanıyorsun....

sen bu huylara sahip oldukça değill.. seninle şerefe kadeh kaldırmak... SENİN SIÇTIĞIN TUVALETE BİLE GİDİP SIÇMAMMMMM

Sitelerde Paylaş
sen beni onursuzmu sanıyorsun...

bana zerrederece saygı duymayan... inançlarıma, beni yaratan allahıma, onun elçiisne ve kitabına küfreden, aşağılayan....

karşındakini, inancı , ne olursa olsun, herşeynden önce insan olduğu için insan yerine koymayı bilmeyen... illa benim gibi düşünüp, benim doğrularımı kabul edeceksin diye dayatan biriyle

oturup şerefe kadeh kaldıracağımı mı sanıyorsun....

sen bu huylara sahip oldukça değill.. seninle şerefe kadeh kaldırmak... SENİN SIÇTIĞIN TUVALETE BİLE GİDİP SIÇMAMMMMM

:( :( :( :( :( çok üzüldüm nolur benim sıçtığım tuvalate sıç gavs :D

açıkca desene ben kadeh kaldıramam günah :D

Sitelerde Paylaş
:( :( :( :( :( çok üzüldüm nolur benim sıçtığım tuvalate sıç gavs :D

açıkca desene ben kadeh kaldıramam günah :D

kasatura.. senin gibi kendisinin maddeden başka bir şey olmadığına inanan..

kendisini sadece et yığını sanan biri.. günahtan ne anlasın...

senin dünyanda helal ve haram diye bir şey var mı???

birde çıkar insnalığa ahlak dersi vermeye kalkışırsınız...

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bir agnostik müslüman olarak Gavs'a bazı konularda katılmıyorum.

Örneğin, bu tür forumlara gelen müslüman arkadaşların çok yararları oluyor.

Ateistlere meydanı boş bırakmıyor ve iddialarına verdikleri yanıtlarla ateizme kayacak olanların ellerinden tutabiliyorlar.

Ayrıca bu forumda ateist olsun, diğer inançlardan olsun çok değerli insanlar var ve tartışmalarda çok değerli bilgilere sahip olunabiliyor. Keşke cami imamları, hocalar topyekün bu forumlara katılsa da ilim sahibi olsalar.

Bilim konusunda Gavs haklı. Çünkü bu tür forumlar bilim ağırlıklı. Halbuki biz müslümanlar bilime değil, ilime önem veririz. Bilim dünyevidir, geçicidir. Halbuki ilim ebedidir.

Bu forumların bir başka ve en önemli faydası, müslüman olmayanların sanal alemde içlerini döküp boşaltmalarına yaramasıdır. Ya sanal alem olmasaydı, bunlar sokakta, kahvede, işte, okulda konuşup duracak, insanları dinden-imandan edeceklerdi. Onun için bu forumlardan haberi olan her müslümanın bu forumlara katılması şarttır ki ateistlerin elektriği-gazı alınsın, dışarda müslümanlar rahat etsin.

Sonra kardeşlerim, buraya katılıyorsak Allah'ın izniyle katılıyoruz. Allah ezelden her şeyi bilir. Kimin ne yapacağını, ne söyleyeceğini, ne yazacağını. Bu konuları tartışmamızı Allah istiyor. Allah hakimdir, kerimdir.

Not: Smile'lar çalışmıyor mu? Neyse Mürted anlamıştır herhalde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...