Jump to content

Papağan ateıstler

Recommended Posts

Soruya soruyla yanıt vermeyı bırakın bır kenara sayın rednıfıty,

mademkı peygamber kuranı kendısı uydurdu o halde neden allahın ganımete ıhtıyacı olmadığını bıle bıle bunu kuranda yazmış olsun.Bundan onun karı ne olabılır.Sizin mantalıtenıze göre önce bunu bir açıklayın da neden allah ganımet ıstemış onun da cevabını verelım.

Kuran'daki mantiksizliklara aciklama getirmek benim degil, sizin goreviniz.

Kuran neresinden tutsaniz elinizde kalan bir kitap. Bu yuzden de, bu tur bir mantiksizlik gormek beni sasirtmiyor. Daha neler gorduk. Muhammed araya "allah" kelimesini sokarak ganimetleri kendisine vermek istemeyenleri korkutmaya calismis olabilir. Evet bu benim aciklamam. Simdi sizinkini dinleyelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ganimetlerin beste biri muhammede ve Allaha ne demek´? Yani ganimetlerin %20 Muhammede ve Allaha geri kalanida savasa katilanlara, yoksullara(buda baska anlamda yoksuldur)

%20 iyi paydir ve ustelik Allaha da pay dusuyor, iyide Allaha verilen paya ne oluyor? Posta ile allahami yollaniyor yoksa Muhammed onudami cebe indiriyor?

Tutmussunuz hala bu ayetten biseyler cikarmaya calisiyorsunuz, icinden sadece bakin Peygamber yoksullara dagitin demis demekten baska sey bilmeyenlerin papagan oldugunu dusunuyorum.

Buna benzer yuzlerce ayet varki abuksabuk.

Sitelerde Paylaş
Mürted neden sorularıma net cevaplar vermek yerıne dolaylı yoldan başka mevzulara dalıp çıkıyorsun.Mevzu Ganımetlerın Taksımı diyorum sen kalkmış kendınce cizye verenler neden cizye vermek zorundadır vermeyene ne yapılır gıbı saçmalıklarla, onu anlatmaya çalışıyorsun.Sorum mu anlaşılamaz yoksa sende mı bır garıplık var.

Bak şimdi namaz kılmam gerek birazdan döncem ben sana,sen o zamana kadar düşün taşın soruma yanıt beklıyorum.

kenank, sen iyi misin?

tevbe 5i yazan onun da cevabını şu linkte verdim diyen sen değil misin?

ben de tevbe 5 ile ilgili yazıyorum.

tevbe 5 anılınca da tevbe 29 daki ehli kitabın durumu giriyor devreye.

yazdıklarım senin o çok sevdiğin islam alimlerinin üzerinde ittifak ettikleri şeyler.

beğenmediğin reformcular hariç bundan farklı düşünen bir islam alimi göster

ben bu forumda bir daha islam üzerine tek kelime yazarsam namerdim.

saçmalık dersen, kendin saçmalamış olursun.

kendince falan deyip kedniini kandırma.

her yazdığımı ispatladım, gene ispatlarım.

sorduğun ganimetle ilgili soruya da cevap verdim.

bu mantıksız durumu yani allahın ganimeti ne yapacağını sen kendi kendi kendine sormalısın bizden önce.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kenank, allahı katmasının sebebi psikolojik.

böylece kendi hakkını daha da meşrulaştırmış oluyor.

bunu anlamayacak ne var?

üstelik enfalin başında ganimetin tamamını kendine ayırmıştı.

sonra beşte bire razı oldu.

çaktın mı köfteyi?

allah ganimeti ne yapacak sorusunu sen kendine sormalısın, bize değil.

Tam uyanık köfte ya.Enfalin en başında bütün ganimet benim diyor:

Enfal 1.Sana savaş-ganimetlerini sorarlar. De ki: "Ganimetler Allah'ın ve Resûlündür. Buna göre, eğer mü'min iseniz Allah'tan korkup-sakının, aranızı düzeltin ve Allah'a ve Resûlü’ne itaat edin."

Gelen tepkiler sonucunda beşte bire razı oluyor:

Enfal 41.Bilin ki, 'ganimet olarak ele geçirdiğiniz' şeylerin beşte biri, muhakkak Allah'ın, Resûlün, yakınların, yetimlerin, yoksulların ve yolcunundur. Eğer Allah'a, hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği günde (Bedir'de) kulumuza indirdiğimize iman ediyorsanız (ganimeti böyle bölüşün). Allah, herşeye güç yetirendir.

Eee kolay değil yirmi küsür karı var para lazım tabi

Sitelerde Paylaş
Bu bir tehtit olarak algılanmasın çünkü dışarda karşıma geçipte sırıtarak dinime peygamberime hakaret eden bir ateistle bir daha görüşmem.Bir ateisten vaaz almak dahi istemem ve bende vaaz etmem.Herkesin dini felsefesi kendinedir.

Buraya bir ekleme yapmak istiyorum.Ben insanların fikirlerini söylemesine karşı değilim yani bir ateist karşıma geçipte ben islamı kabül etmiyorum diyip fikrini belirtebilir.Bende ona müslüman olduğumu belirtebilirim.

Sadece hakarete karşıyım.Aynı saygıyı bende gösteririm ateist kardeşlerime yani hakaret etmem.Hepimiz insan olarak kardeşiz bu bir gerçek.

tarihinde pamuksekey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Aynı saygıyı bende gösteririm ateist kardeşlerime yani hakaret etmem.Hepimiz insan olarak kardeşiz bu bir gerçek.

O zaman, senden küçük bir ricamız olacak..

Kuran deidğiniz okitaptan, allaha inanmayanlara hakaret eden satırları silip yok eder misiniz?

Etmiyorsanız, kısasa kısa kaidesi icabınca: Müslümanlar hayvanlardan daha aşağıdır, islam bir pisliktir..

En azından bir kaçını tyazdığım bu hakaretleri kabul edip, kendinizin öyle olduğunu ilan edin bari..

Siz kutsal dediğiniz kitabınızda, o kitabı okullarda okutup benim evladımın beni hyavnalardna daha aşağı ve bir pislik olarak görmesini sağlayacaksınız, ama sizin sapık dininiz ve peygamberinize laf edince, biz tu kaka olacaz, öyle mi?

Sitelerde Paylaş
Tam uyanık köfte ya.Enfalin en başında bütün ganimet benim diyor:

Enfal 1.Sana savaş-ganimetlerini sorarlar. De ki: "Ganimetler Allah'ın ve Resûlündür. Buna göre, eğer mü'min iseniz Allah'tan korkup-sakının, aranızı düzeltin ve Allah'a ve Resûlü’ne itaat edin."

Sayın Jadı şu ara boşluğu doldururmusun lütfen.Gelen tepkıler nerde görelım neye göre verdiğin tarıf açıklamasını alalım lütfen

Gelen tepkiler sonucunda beşte bire razı oluyor:

Enfal 41.Bilin ki, 'ganimet olarak ele geçirdiğiniz' şeylerin beşte biri, muhakkak Allah'ın, Resûlün, yakınların, yetimlerin, yoksulların ve yolcunundur. Eğer Allah'a, hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği günde (Bedir'de) kulumuza indirdiğimize iman ediyorsanız (ganimeti böyle bölüşün). Allah, herşeye güç yetirendir.

Eee kolay değil yirmi küsür karı var para lazım tabi

Sitelerde Paylaş

mademkı peygamber kuranı kendısı uydurdu o halde neden allahın ganımete ıhtıyacı olmadığını bıle bıle bunu kuranda yazmış olsun.Bundan onun karı ne olabılır.Sizin mantalıtenıze göre önce bunu bir açıklayın da neden allah ganımet ıstemış onun da cevabını verelım.

merhaba kenank

muhammed için allah sadece bir argüman sevgili kanank

yerine göre nikah kıyan yerine göre beddua eden yerine görede ganimet taksimcisi

yerine görede muhammedin sevmediği siyasetine gölge düşürecek insanların öldürülmesi için

fetva veren bir şamar oğlanı

bakarmısınız

enfal suresi 1 ayet

Sana savaş ganimetlerini soruyorlar. Ganimetler Allah ve Peygamber'e aittir. O halde siz müminler iseniz Allah'tan korkun, aranızı düzeltin, Allah ve Resûlüne itaat edin.

bakınız ilk ayet nasıl allah argümanı kullanılarak müminleri korkutuyor (o halde münimler iseniz ........)

ganimetin tümünün allahın ve allah argümanını kullanan muhammedin olduğunu yazıyor dahası muhammed yazdırıyor

muhammed ganimete sahip olmak için iyi bir strateji geliştiriyor ayet yazıyor müslümanları korkutarak susturmaya çalışıyor ancak etraf söylenmeye başlayınca

hoppa ayet geliyor

4l. Eğer Allah'a ve hak ile bâtılın ayrıldığı gün, iki ordunun birbiri ile karşılaştığı gün kulumuza indirdiğimize inanmışsanız, bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri Allah'a, Resulüne, onun akrabalarına yetimlere, yoksullara ve yolcuya aittir. Allah her şeye hakkıyla kadirdir.

bakın burada tek kelime ile şu var

ganimetin aslan payı benşim sesinizi kesin

muhammedin burada atladığı bir nokta var

nedir o medinede kurduğu kültte savaş ganimetlerinden beyt-ül mal yani devletin hazinesine pay ayrılması ve bu paydan diğer fakir ve yetimlerin paydalanmasıdır.

eğer bu pay beyt-ül maldan karşılanmazsa muhammed bilmektedirki kendisi gibi bir uyanık çıkar ve yeni elçi olduğunu iddia ederek bu fakirleri yanına toplar muhammedin kültünü yıkar

tıpkı mekkeli zenginlerin muhammed tarafından bu sistemnle yıkılması gibi

en son olarak

12 tane ev bakan muhammed sizce bu bakımı hangi finans ile yapmakta idi

12 kadın 12 ayrı ev 12 aile biraz düşünün bu insanlar hep açmıydı?

sevgiler

Sitelerde Paylaş

halkı ınandırmak ıcın olmasın sakın daha ıyı destek gormek ıcın olmasın

Sitelerde Paylaş
O zaman, senden küçük bir ricamız olacak..

Kuran deidğiniz okitaptan, allaha inanmayanlara hakaret eden satırları silip yok eder misiniz?

Kuranın hiç bir ayeti değişecek değildir ve geneli ilgilendirir.Sen,ateistleri öldür diye bir ayet getirebilirmisin? Kuran biliyorum sakın ayet cımbızlayıp getirmeye kalkma.Bir bütün olarak oku ayetleri.Hadi uğurlar olsun.

Sitelerde Paylaş
Kuranın hiç bir ayeti değişecek değildir ve geneli ilgilendirir.Sen,ateistleri öldür diye bir ayet getirebilirmisin? Kuran biliyorum sakın ayet cımbızlayıp getirmeye kalkma.Bir bütün olarak oku ayetleri.Hadi uğurlar olsun.

-"Canı çıksın o insanın, o ne nankördür Abese, ayet 17)

-"Onları (yahudileri, hıristiyanları) Allah yok etsin!Diyanet, Tebe, ayet: 30

-"Ey Muhammed! Onlara baktığın zaman, cüsseleri hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Tıpkı sıralanmış kof kütükler gibidirler. Her çığlığı kendi aleyhlerine sayarlar. Onlar düşmandır. Onlardan çekin Allah canlarını alsın Nasılda aldatılıp döndürülüyorlar!" (çev. Diyanet, Münafıkün, ayet: 4 )

Sitelerde Paylaş

ateist diye birşey var mıydı o zamanlar arap toplumunda?

bak kıyas yap, müşriği öldürün diyen tevbe 5 ateiste neler yapmaz?

o savaş ayetidir, savaş durumunu kapsar deme öyle olmadığını çok iyi biliyoruz biz.

Sitelerde Paylaş
ateist diye birşey var mıydı o zamanlar arap toplumunda?

bak kıyas yap, müşriği öldürün diyen tevbe 5 ateiste neler yapmaz?

Ayet cımbızlamayın demiştim ama kime diyorumki ben.Şu önyargıyı bırakın ve bir bütün olarak okuyun şu ayetleri.

Al sana ödev.60/8 nolu ayeti oku incele gel.(not:AYET MEDİNEDE İNMİŞTİR)

Sitelerde Paylaş
kenank, allahı katmasının sebebi psikolojik.

böylece kendi hakkını daha da meşrulaştırmış oluyor.

bunu anlamayacak ne var?

üstelik enfalin başında ganimetin tamamını kendine ayırmıştı.

sonra beşte bire razı oldu.

çaktın mı köfteyi?

allah ganimeti ne yapacak sorusunu sen kendine sormalısın, bize değil.

Neden peygamber ganımetlerın 5/4 ü dururken 5/1 ine razı olsun kı.Hani allah ıle kendıne tabıı olanları korkutuyordu bu peygamber.Hani menfaati uğruna işine geldiği gibi yazmıştı kuranı peygamber.Kım allah resulunun lafından çıkabılırdı ve karar verme hakkına sahıptı kı.Peygamberden daha söz sahıbı kım vardı kı al sana 5/1 ganımet bu sana yeter dıyebılecek.

Sitelerde Paylaş

merhaba kenank

muhammed için allah sadece bir argüman sevgili kanank

yerine göre nikah kıyan yerine göre beddua eden yerine görede ganimet taksimcisi

yerine görede muhammedin sevmediği siyasetine gölge düşürecek insanların öldürülmesi için

fetva veren bir şamar oğlanı

bakarmısınız

enfal suresi 1 ayet

Sana savaş ganimetlerini soruyorlar. Ganimetler Allah ve Peygamber'e aittir. O halde siz müminler iseniz Allah'tan korkun, aranızı düzeltin, Allah ve Resûlüne itaat edin.

bakınız ilk ayet nasıl allah argümanı kullanılarak müminleri korkutuyor (o halde münimler iseniz ........)

ganimetin tümünün allahın ve allah argümanını kullanan muhammedin olduğunu yazıyor dahası muhammed yazdırıyor

muhammed ganimete sahip olmak için iyi bir strateji geliştiriyor ayet yazıyor müslümanları korkutarak susturmaya çalışıyor ancak etraf söylenmeye başlayınca

hoppa ayet geliyor

4l. Eğer Allah'a ve hak ile bâtılın ayrıldığı gün, iki ordunun birbiri ile karşılaştığı gün kulumuza indirdiğimize inanmışsanız, bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri Allah'a, Resulüne, onun akrabalarına yetimlere, yoksullara ve yolcuya aittir. Allah her şeye hakkıyla kadirdir.

bakın burada tek kelime ile şu var

ganimetin aslan payı benşim sesinizi kesin

muhammedin burada atladığı bir nokta var

nedir o medinede kurduğu kültte savaş ganimetlerinden beyt-ül mal yani devletin hazinesine pay ayrılması ve bu paydan diğer fakir ve yetimlerin paydalanmasıdır.

eğer bu pay beyt-ül maldan karşılanmazsa muhammed bilmektedirki kendisi gibi bir uyanık çıkar ve yeni elçi olduğunu iddia ederek bu fakirleri yanına toplar muhammedin kültünü yıkar

tıpkı mekkeli zenginlerin muhammed tarafından bu sistemnle yıkılması gibi

en son olarak

12 tane ev bakan muhammed sizce bu bakımı hangi finans ile yapmakta idi

12 kadın 12 ayrı ev 12 aile biraz düşünün bu insanlar hep açmıydı?

sevgiler

Sen önce peygambere yaptığın hakaretli iletını bir düzelt ondan sonra sor.Yoksa cevap da vermıyorum muaattap olarak da kabul etmıyorum senı.

Sitelerde Paylaş
Neden peygamber ganımetlerın 5/4 ü dururken 5/1 ine razı olsun kı.Hani allah ıle kendıne tabıı olanları korkutuyordu bu peygamber.Hani menfaati uğruna işine geldiği gibi yazmıştı kuranı peygamber.Kım allah resulunun lafından çıkabılırdı ve karar verme hakkına sahıptı kı.Peygamberden daha söz sahıbı kım vardı kı al sana 5/1 ganımet bu sana yeter dıyebılecek.

Şu an sana böyle geliyor olabilir ama o zamanlar araplar Muhammed'i çok sıkıntıya düşürecek itirazlarda bulunmuşlardır.Kuran,bu insanlara cevap yetiştirmeye çalaışan ayetlerle doludur.

Sitelerde Paylaş

yok ya, böyle birşey olamz?

bu nasıl bir saflıktır?

5te birine ikna edebilmiş demek ki, ya da bu kadarına tepki gelmeyeceğini düşünmüş.

bu allah neden fikir değiştiriyor onu söyle sen bi?

bu nasıl bir akıl yürütmektir kenank ya?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...