Jump to content

"Gerçek İslam budur" diyoruz, anlatamıyoruz...

Recommended Posts

zaten bu müftü dediğimiz kurum ve kişiler zaten gerçek islamı anlatmaktan çok siyasi devletin çıkarı doğrultusunda millete fetva vermek ve halkın beynini işleirne geldiği gibi yıkamak için kurulmuş bir kurum değil mi???

bunu başlık sahibide bilmiyor mu??? o halde neden bu haberi bu açıdan değerlendirmek yerine... demogaji yapıp , gerçek islam nitelendirmesi yapıp... bu haber sırtından prim kazanılmaya çalışılıyor...???

İyi o zaman herkes evde ayetlerden anlam çıkartıp ona göre hüküm versin... Kargaşayı düşünebiliyor musunuz; tüm komşular sokakta birbirini kırbaçlayıp taşlarken; miras kavgaları baş göstermişken, kadınlar yoluşurken... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Klasik ateistforum polemikleri,

Ne zaman dinin teorisi ve pratiği arasındaki göze batan çelişkilere günlük hayattan örnekler verilerek dikkat çekilse, müslümanlar her zamanki gibi üzgünce başlarını sallarlar ve bu günahkar dünyada insanoğlunun mükemmel olmadığı gevelemelerini mırıldanırlar.

Ve bu böyle sürüp gider..

tarihinde Nitsuga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeee

Ülen sesinizi ciharmayin,eskiden 5 yas, di simdi cihardilar 10 a, daha ni istiyonuz.

Gerci, gecen yine Suudiistanda bir din adami vaazinda 1 mi 2 mi yasindaki gizlada evlenilebilinir demisti.Arkadasin biri asmisti bu foruma.

Bu adami,cam yarmasi gibi bir zenciyi teslim edip o yasda bir bebeyle evlenilip evlenilemiyeceyini ögretmek ilazim o saudili hocaya.

Ondan sonra tekrar sormah gerek,kac yasindaki gizla evlenilir deye.

Bu son günlerde Saudili hocalar azdilar galiba.

Hergün birinin beyanini okuyoruz forumlarda.

Bu gidisle Saudide galiba seriat gidici:-))))).

Onlar pirahinca saggin biz almayalim SARIATI.

YANDIHDA YANDIH:-)))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
kuranın neresinde çocuklarla evlilik var....

buyur kurandan göster bakalım neresinde çocuklarla evlilik var... .. ( insan biraz adam akılı kuran okurda kuran üzerine konuşur...))) bu ne ya...

ben beynımle okuyorum anlıyorum gavs...ayetlerı sen de bılıyorsun..kaldı kı yasaklanmıyor da bu çünkü doğal karşılanıyor o dönemde aynı kölelık gıbı..

Sitelerde Paylaş

Müftünün , imamım bilmemkimlerin yüzünden etrafınızdaki gerçekleri yok sayıyorsunuz. Mantık dışı hareket ediyorsunuz. Beyninizin sadece yüzde 2 sini kullandığınız için yaratanın kim olduğunu açıklayamıyor ve inkar yolunu seçiyorsunuz. İmam da insan. Bu din şarlatanlarının yaptıkları hareketleri bahane görüp islamiyeti suçlayamazsınız. Hiç bir yaratıcı olmasa bile muhakkak bir yaratıcı vardır.

Sitelerde Paylaş
Müftünün , imamım bilmemkimlerin yüzünden etrafınızdaki gerçekleri yok sayıyorsunuz. Mantık dışı hareket ediyorsunuz. Beyninizin sadece yüzde 2 sini kullandığınız için yaratanın kim olduğunu açıklayamıyor ve inkar yolunu seçiyorsunuz. İmam da insan. Bu din şarlatanlarının yaptıkları hareketleri bahane görüp islamiyeti suçlayamazsınız. Hiç bir yaratıcı olmasa bile muhakkak bir yaratıcı vardır.

:blink::blink: son cümleyı bıraz açarmısın ..

Sitelerde Paylaş

Ve eğer hayzdan (adetten) kesilmiş olan kadınlarınızdan şüphe ederseniz, o taktirde onların iddeti (müddeti) 3 aydır ve henüz hayz (adet) olmamış kadınların da (iddeti 3 ay). Yüklü olan (hamile) kadınların müddetleri ise yüklerini bırakıncaya (doğum yapana) kadardır. Ve kim Allah'a karşı takva sahibi olursa, (Allah) işinde ona kolaylık sağlar.

Ayetin gerçeği budur. Üstelik ateist arkadaşları pis ateist falan gibilerden aşağılayan müslüman kardeşlerimde bilmelidir ki ,

Sizin dininize sövenlere siz sövmeyin. Şüphesiz onların içerisinde de müslüman olacaklar vardır.

Sitelerde Paylaş
:blink::blink: son cümleyı bıraz açarmısın ..

Şöyle ki, hiç bir yaratıcının var olmadığını düşünen ve maymundan geldiğini , evrendeki patlamalardan meydana geldiğini ileri sürenler için şu soruyu soruyorum. Hangi şey patladı da evren biz oluştuk? Atomlar mı? Atomları var eden şey ne? Yada biz oluşmuş olsak bile bize ayrı medeniyetlerin eseri olarak ayrı dillerde konuşmasını ve düşünme yeteneğini kim verdi? Ana rahmine girdiğimizde sadece bir sıvı değil miydik? Bu hale nasıl geldik? Yaratıcı yok denildiği zaman bile her kelimede bir yaratıcının gizli olduğunu anlayamıyorlar mı?

Sitelerde Paylaş
Şöyle ki, hiç bir yaratıcının var olmadığını düşünen ve maymundan geldiğini , evrendeki patlamalardan meydana geldiğini ileri sürenler için şu soruyu soruyorum. Hangi şey patladı da evren biz oluştuk? Atomlar mı? Atomları var eden şey ne? Yada biz oluşmuş olsak bile bize ayrı medeniyetlerin eseri olarak ayrı dillerde konuşmasını ve düşünme yeteneğini kim verdi? Ana rahmine girdiğimizde sadece bir sıvı değil miydik? Bu hale nasıl geldik? Yaratıcı yok denildiği zaman bile her kelimede bir yaratıcının gizli olduğunu anlayamıyorlar mı?

Lise okumadın herhalde ?

Sitelerde Paylaş

Onların zamanında öyleymişi geçip biraz Vahabizm'e göz gezdirelim.

1960lı yıllara kadar yemek yerken kaşık kullanmıyorlardı ve elleriyle yiyorlardı. 60lı yıllarda kaşık kullanmaya başlanınca bazı mallar "bakın islam gelişiyor" demeye getirdiler.

Vahabizm'in yaptığı başka şeyleri anlatalım. Kabe'ye müslüman olmayan biri olarak yaklaşırsan, ayakların kesilerek bir tahta üzerinde şehir etrafında gezdiriliyorsun.

Hmm. Vahabizim nasıl doğdu ? Vahabizm'in kurucusunun erkek çocuğu yoktu, kızı vardı, Saud ailesinden bir çakal da bu kızla toprakların kralı olmak için evlendi ve Saud ailesi hala kral ve monarşiye hükmediyor.

Saud ailesinin kızları da ülke dışına çıkınca bikini giyen hatunlar.

Şimdi geri dönelim 10 yaşında evlenen ve toplu sekse yönlendirilen islam dünyası kadınlarına.

Ben güya aykırıyım. Yani güya kuralları takmayan hayattan zevk almaya çalışan cehennemde cayır cayır yanacak bir adamım.

Gelin görün ki şu garip kulunuz bırakın genç bir çocukla, kendimden en genç 5 yaş biriyle ilişki yaşadım.

Ne oldu ? Tüm islam camiası taktı bana çalımı lolita ile ilişki hususunda.

Gelelim toplu sekse, onu da yaşamışlığım yok (gerçi isterdim o ayrı konu).

İslam camiasından bana ikinci çalım.

Aynı anda da hiç bir zaman 2 kızla bile çıkmadım. En fazla başka bir kıza aşık olduysam, çıktığım kızdan doğru düzgün ayrılıp diğer kıza yönelmeye çalıştım.

İslam dünyasından bana üçüncü çalım ve gol.

Madara oldum yahu.

Sitelerde Paylaş

yaratıcıya ınanıyorum ama dıllerı öğrenmemız taklıte dayalıdır davranışsal teorıye göre..

Sitelerde Paylaş
Siz harbi hastasınız ya.Ruh hastası.

Bu sadece müftünün yorumudur.Arap olmak,islamı iyi bilmek anlamına gelmez

Müftünün fetvası kendisini baglar , dünyada onbinlerce müfta var aynı konularda çok farklı fetvalar verebiliyorlar.. Müslümanlar için kaynak kurandır müftüler şeyhler imamlar kimseyi baglamaz

İslamı siz daha iyi biliyorsanız bu konuda sizin fetvanız nedir? Onların kaynağının kuran olmadığını nereden biliyorsunuz? Nedense kendi anadilleri ile yazılmış bir kitabı Araplar anlamıyor, siz anlıyorsunuz.

Sorgusuz inanç insanı böylesine saçmalatıyor .

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeee

Bir tarihte bir kazada üniformali dolaniyordum,yenide stajdan dönmüsüm ,elbiselerde o bicim,havada alabildigine sicak 8-9 yaslarinda iki kiz cocugu takildilar pesime,laf atip önüme geciyorlar,laf atip tekrar arkamda kaliyorlar,gülüyorlar.

Cocuklar dedim beni birinemi benzettiniz?

Bir kahkaha,adama bak bize cocuk diyo demezlermi.

Peki dedim cocuk deyilmisiniz?

Sen öylesan demesinlermi?

Sastim kaldim vallaaa.

Neyse karakolda bir isim vardi,girdim iceri,komserle konusurken bir göz attimki yolun karsinda, karakolun penceresini dikizleyip kahkahayi basiyorlar.

Icerde bayagi kalinca cekip gittiler.

Sapik birilerine rast gelirseler bu cocuklarin tuzaga düsmesi an meselesidir.

Bunun nedenide,Ana baba cocuklarla ayni odada yatmasi ve gece birlikte is yaparken cocuklarin,yorgan altindan dikis etmesi.

Büyükler saniyorki cocuklar uyuyor.

Halbuki,ufacik gürültüye cocuklar uyanabiliyor.

Benim babam köyümüzün imamiydi.

Ayni odada kaliyorduk.

Kac kere anama sak sak vururken seyretmisim yorgan altindan:-)))).

Ant olsunki.

Bu nedenle kiz arkadaslarla fingirdemeye cok erkenden baslamistim.

Kiz arkadasla ilk sevismemizi yaptigimizda sanirim 9 yaslarindaydik.Daha ilk okula gidiyorduk.

Ilk temasi yaptik ama hicbirseyde anlamadik,öyle bir heyacanda pek duymadik.Düsündümkü,böyle pekte dadli olmayan birsey hakkinda bukadar anlatim ,konusmalar niye?cünkü cocuktuk.

Anamizin babamizin duydugu heyecani, kiyaslayinca bizimki vizilti oluyordu ama yorgan altindan:-)))))

Ana babayi görmemizde bizleri azdiriyordu.

Avrupada ev kiralarken cocugu olana mecbur tutuyorlar cocuk odasini.

Bizdeyse 10 cocukluda olsan bir göz oda tutsan,kimse sana ne yapiyorsun demez.

Cünkü müslümaniz elhamdilillah.Müslüman herseyin en iyisini bilir.

Gerci fakirlikten yapacaklari pek fazlada bir mümkünleride yok.

Sakinhaaaaaaaaaaa,cocuhlarla ayni odada galip ,gece falan deyip azmayin:-)))

Cocuhken sabahlari kisin gec kalkardim.

Beklerdim sobayi yaksinlar.

Bir komsumuz gelin vardi,sabah erken damlardi bize.

Beni yatar gördümü kocamin yanina giriyim bari der yatagima girer sarilirdi bana,nedense anamda hic ses cikarmazdi.

Ama beni bir ates basardiki sorma gitsin,ulan derdi vallaha soba gibi isi veriyorsun,kocasi icin söylerdi Agabeyin Kerimi hic senin gibi sicak görmedim.

Gelin benim herseyden caktigimi anliyorduda.Anam anlamiyordu.

Bende coh kücük oldugumdan bir karsi hareket yapmaktan hem utaniyor hemde korkuyordum.

Onun kocasi cok erken intihar etti.

Birdaha evlenmedi.

Iki cocugunu büyüttü.

Aradan uzun yillar gecti.

Köyü ziyaret etmek icin köye gittim hanimla beraber.

Ilk ziyaretimize bu gelin geldiydi.

Beni cok severdi,basladi gecmisi anlatmaya.

Hem agladi,hemde güldü.

Ona bir ara demistim ,senin kocan nicin hic gülmez .

Oda bana söyle yanit vermisti.

GÜLMEZKI GÜLESIN , AGLAMAZKI AGLAYASIN.

Eski güzelligini hic kaybetmemisti,kizini büyütmüs evlendirmisti.

Ama ikisi birbirinden zor ayirt ediliyordu.

Üzüntüler,yillar eskidememisti kadini.

Bazi,insanlar dersin izdirap icin yaratilmis.

Türkiyede her 4 dakkada sanirim 114 kisi doguyormus.

Nufusun nerdeyse % 50, 30 yasin altinda.

Yillik artis 1 milyon.

Böyle bir ülkenin insanlari nail mutlu olsunki?

Her yil 1 milyon insan Türmilletinin ekmeyine asina,herseyine ortak geliyor.

Her yil 20-30 milyar borc.

Millet üzüldükce TESELLIYI SEYDE buluyor.

Sey yapincada nufus artiyor.Dogru orantili olarah.

Biz bu gidisattan yirtamiycaz galiba.

Senersenin köyünde ,kadinlar ermeklerinin yemeklerine bir ilac koyuyorlar.

Hicbir erkek kadinlarla ilisige giremiyor.

Senersen kendinden süpheleniyor.

Sabahleyin,Tüm köyün erkeklerini toplayip soruyor.

Ulan sen bu gece karinla falan he,

yoh abi

Sen

Valla bende yoh.

Ulan sen

Bende ih ih.

Türkiye erkeklerinede o ilactan vermek gerek:-))

Yoksa bu milletin hali dumandir:-))))))

Is gücde yoh

Napsinki millet

Kahveye gitmek bile bir sürü para.

Istanbulda yeni bir moda,CAYSIZ KAHVELER.

Bir cayi bile ödeyemeyen bu millete deki,3 den fazla cocuk yapin.

Hadi bendende BELINIZE GUVVAT , TOHUMUNUZA BEREKET:-))))

Tek parasiz YER yatah.

Aslinda bu is ac olmazda,bizim millet bu isi ac nasil beceriyo hayrat dogrusu:-

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...