Jump to content

Saidi Nursi zırvaları

Recommended Posts

evet anlamıyacam cunku zeka sevıyesının altında olanları normal veya ustun zekalılar anlamaz bu doganın bır konunu

ah ah sızın sıvasta katlıyam yapan muslumnalardan ne farkınız var gercekten nasıl basarıyorsunuz bukadar celısmeyı

yanı ataızmı gelseler bu sıteden arastırsalar kesın derlerkı celıskı ıcınde ateızım

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

surda asıdı nursıyı kürt oldugu ıcın elestırıldıgının farkındaym bır kürt olarak hıc sevmem o adamı cunku ısbırlıkcıdır bellı guclerle neyse

ama su sıtede allaha karsı duran ataistler nasıl oluyor ataturku allahlastırıyorlar onu anlamıyorum yuce ulu komıksınız ateıstsenız kendı ıcınızde celısmeyın sonra muslumanları sız ne hakla elestırıyorsunuz

Önceki adı saidi kurdi idi

Daha sonradan nursi oldu

Ne alakası var Ataturkü Allahlaştırma ile ?

Sitelerde Paylaş
evet anlamıyacam cunku zeka sevıyesının altında olanları normal veya ustun zekalılar anlamaz bu doganın bır konunu

ah ah sızın sıvasta katlıyam yapan muslumnalardan ne farkınız var gercekten nasıl basarıyorsunuz bukadar celısmeyı

yanı ataızmı gelseler bu sıteden arastırsalar kesın derlerkı celıskı ıcınde ateızım

aç bir başlık görelim o zaman zeka seviyeni görelim o zaman zeka seviyeni.

biz sivastaki değil rusyada katledilen 50 milyonu düşünüyoruz.

Sitelerde Paylaş

arkadasım ısım onemlı degıl ısterse saıdı ozgurche kurdı yada nursı olsun

ya bız muslumanların cok yuceltıgı tanrısını elestırmıyormuyuz ve onların ulu yuce kavramlarına karsı cıkmıyormuyuz abakıyorum mıllıyetcı arkadaslara aynı seyı ataturk hakkındada yapıyor

ve yıne aynı mıllıyetcı arkadaslar tcde her olay oldugunda anıt kabırde toplanıyor nedense muslumanlarda camıde ya neyse

ya ataturk bıle benım nacız vucudum toprak olacak neyse bosverın ya mıllıyetcı ateızmı ne yapasın

Sitelerde Paylaş
arkadasım ısım onemlı degıl ısterse saıdı ozgurche kurdı yada nursı olsun

ya bız muslumanların cok yuceltıgı tanrısını elestırmıyormuyuz ve onların ulu yuce kavramlarına karsı cıkmıyormuyuz abakıyorum mıllıyetcı arkadaslara aynı seyı ataturk hakkındada yapıyor

ve yıne aynı mıllıyetcı arkadaslar tcde her olay oldugunda anıt kabırde toplanıyor nedense muslumanlarda camıde ya neyse

ya ataturk bıle benım nacız vucudum toprak olacak neyse bosverın ya mıllıyetcı ateızmı ne yapasın

TC deki insanların imralıda toplanacak halleri yok.

tabiki anıtkabirde toplanacaklar.

hep boş veriyorsun aklından gecenleri yazsana açıkça.

Sitelerde Paylaş

Bende buna dikkatini çekmek istemiştim.. Başkalarının yalanlarına ortak olmamak için önce bi araştır, sonra koy......

Risale-i Nurda geçiyor diye yazdıklarının yarısı asla Risalede yok... Kalanlar ise fikirdir; sana göre öyle, bana göre böyle türünden şeylerdir..

Benim için çok sorun değil; aktarmaya devam edebilirsin; Çünki Risale-i Nur Nur gibi ortadadır.. Dünyanın her köşesinden, 7 den 70, alimden caile pek çok insan onu takdir etmiş; Kıymetini anlamış.. İlla ki 1-2 böyle düşmanı olacak..

Bu tip düşmanlar kin ve hasedinden çatlasınlar.. Yalanları içinde boğulsunlar... Ama siz Ortada bir Numunesi olan ve internette heryerde bulabileceğiniz bir eser hakkında birşey aktarırken önce bi aratın.. Var mı, yok mu...?

Sonra birisi çıkar ispat et der; aaaa pardon der kalırsınız.....

Ki ben diyeceğim... Şu Kader başlını bitireyim, bunla tek terk; satır satır ilgileneceğim...

Ama önce bi zahmet şahsi yorumlarınızı da alayım.. Siz aktardıklarınızdan ne anladınız..?

Sitelerde Paylaş
TC deki insanların imralıda toplanacak halleri yok.

tabiki anıtkabirde toplanacaklar.

hep boş veriyorsun aklından gecenleri yazsana açıkça.

bos ınsanları bos verecen ha sende sırf kürt oldugum ıcın ımralı dedın senın tartısma sevıyen bumu :D

benı ımralıda ılgılendırmez benı tum ınsanlık ılgılendırır

Sitelerde Paylaş

ya ılk basta ne ıcın ataıst oldunuz yada dın ınacınız zayıf ılk basta onu bulun

gelmıs burda uc bes kısı sadece muslumanlıga saldırıyor yanı tanrıya ınanmanı engelleyen muslumanlıksa gıt bı dıger kutsal dınlere eger onlarda senı haza ulastırmıyorsa gel ateızme okumayan ateıstler:D:D

Sitelerde Paylaş
ya ılk basta ne ıcın ataıst oldunuz yada dın ınacınız zayıf ılk basta onu bulun

gelmıs burda uc bes kısı sadece muslumanlıga saldırıyor yanı tanrıya ınanmanı engelleyen muslumanlıksa gıt bı dıger kutsal dınlere eger onlarda senı haza ulastırmıyorsa gel ateızme okumayan ateıstler:D:D

Ateist olmamın sebebi islam değil, islamdan nefret edip tanrı inancı olabilir illede bir dine inanmak şart değildir. Deist, agnostik, yada ateist olunur. Din zayıflığın göstergesidir zayıf insanlar dinden haz alır, içlerini huzurla doldururlar. Neye inanırsan inan ister puta(kabe vb) tap ister başka şeylere hepsi aynı işlevi görüyor.

Sitelerde Paylaş
Deccalın Atatürk oldugu iması

Said-i kurdi goruldugu gibi deccalın bir gozu kordur deyip konuyu Turk milletine oradan da yüce Atatürk e getirmiştir sinsice Turk milletini over gibi gorunerek Türk milletinin önderini ,kurtarıcısını karalamaktadır..

Dördüncü cihet ve sebep: Büyük Deccalın, ispritizma nevinden teshir edici hassaları bulunur. İslâm Deccalının dahi, bir gözünde teshir edici manyetizma bulunur. Hattâ, rivayetlerde "Deccalın bir gözü kördür" diye nazar-ı dikkati gözüne çevirerek Büyük Deccalın bir gözü kör ve ötekinin bir gözü, öteki göze nisbeten kör hükmünde olduğunu hadiste kaydetmekle, onlar kâfir-i mutlak bulunduğundan, yalnız münhasıran bu dünyayı görecek bir tek gözü var ve âkıbeti ve âhireti görebilecek gözleri olmamasına işaret eder.

Ben bir mânevî âlemde İslâm Deccalını gördüm. Yalnız birtek gözünde teshirci bir manyetizma gözümle müşahede ettim ve onu bütün bütün münkir bildim. İşte bu inkâr-ı mutlaktan çıkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum eder. Avâm-ı nâs hakikat-ı hali bilmediklerinden, harikulâde iktidar ve cesaret zannederler. Hem şanlı ve kahraman bir millet, mağlûbiyeti hengâmında, böyle istidraçlı ve şanlı ve talihli ve muvaffakiyetli ve kurnaz bir kumandanı bulunduğundan, gizli ve dehşetli olan mâhiyetine bakmayarak, kahramanlık damarıyla onu alkışlar, başına kor, seyyielerini örtmek ister. Fakat kahraman ve mücahid ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur-u iman ve Kur?ân ışığıyla hakikat-ı hali göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı rivayetlerden anlaşılır.

Şualar sayfa 514-515

ForuMeydan,

Yorum biraz hatalı olmuş. Said-i Nursi Şualar kitabının, Beşinci Şuasında Mustafa Kemal'in Deccal değil, Süfyan olduğunu ima ediyor. Beşinci Şua, Şualar kitabının sonuna yerleştirilmiştir, dili de zordur. (Verdiğin sayfa ile de uyumlu, dikkat edersen.) Süfyan ise Büyük Deccal'den önce gelip, İslam aleminin başına bela olan deccalabenzer şahıstır.

?Risalei Nur? darda kalanlara ve günahkarlara yardım eder (kuran değil)

?Cürmümüzle külhan gibi pürnârız, Dert elinden hem her gün zâr u zârız. Affet bizi madem sana hep yârız, Ey nur-u rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur! Çevrildi ateşle bu koca dünya, Bir cehennem gibi kaynadı derya. Yetiş imdada ey şâh-ı evliya! Ey bu zamanda rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur!?

Sikke-i Tasdik-i Gaybî s.2102

Ayrıca yukarıdaki ''Kur'an değil'' ifadesi de hatalı olmuş. Said-i Nursi öyle düşünmüş olabilir (ben sanmıyorum), fakat yukarıdaki metinden öyle bir anlam çıkmıyor. Kur'anın metinde zikredilmemesi bir şeyi gösterir, Kur'anın metinde zikredilmediğini.

Sevgiler

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
orum biraz hatalı olmuş. Said-i Nursi Şualar kitabının, Beşinci Şuasında Mustafa Kemal'in Deccal değil, Süfyan olduğunu ima ediyor. Beşinci Şua, Şualar kitabının sonuna yerleştirilmiştir, dili de zordur. (Verdiğin sayfa ile de uyumlu, dikkat edersen.) Süfyan ise Büyük Deccal'den önce gelip, İslam aleminin başına bela olan deccalabenzer şahıstır.

Süfyan dediğin Ebu Süfyan mı?

Öyle ise o adam sahabe olarak cennetlikler arasında

Nasıl deccal oluyor?

Sitelerde Paylaş
Süfyan dediğin Ebu Süfyan mı?

Öyle ise o adam sahabe olarak cennetlikler arasında

Nasıl deccal oluyor?

allah iyiliğini versin iyi güldürdün...

risalelerde geçen süfyan..küçük deccale denmekte..

yani deccal iki adetmiş..

bir büyük deccal..eski sovyetlerin temsil ettiği imana saldıran deccal..

birde küçük deccal oda şeriatı muhammediyi ortadan kaldıran deccal..onuda atatürk temsil ediyormuş..

hz isa yani onun temsilcisi hristiyanlar büyük deccali yok edecekmiş..(ki etti)

küçük deccalide isanın yardımıyla mehdi yok edecek (yani atatürkcü düşünceyi)..

şimdi anladınmı neden hristiyan batı ile araları iyi ve atatürkcülüğü yok etmek için işbirliği içerisindeler..

Sitelerde Paylaş
Bende buna dikkatini çekmek istemiştim.. Başkalarının yalanlarına ortak olmamak için önce bi araştır, sonra koy......

Risale-i Nurda geçiyor diye yazdıklarının yarısı asla Risalede yok... Kalanlar ise fikirdir; sana göre öyle, bana göre böyle türünden şeylerdir..

Benim için çok sorun değil; aktarmaya devam edebilirsin; Çünki Risale-i Nur Nur gibi ortadadır.. Dünyanın her köşesinden, 7 den 70, alimden caile pek çok insan onu takdir etmiş; Kıymetini anlamış.. İlla ki 1-2 böyle düşmanı olacak..

Bu tip düşmanlar kin ve hasedinden çatlasınlar.. Yalanları içinde boğulsunlar... Ama siz Ortada bir Numunesi olan ve internette heryerde bulabileceğiniz bir eser hakkında birşey aktarırken önce bi aratın.. Var mı, yok mu...?

Sonra birisi çıkar ispat et der; aaaa pardon der kalırsınız.....

Ki ben diyeceğim... Şu Kader başlını bitireyim, bunla tek terk; satır satır ilgileneceğim...

Ama önce bi zahmet şahsi yorumlarınızı da alayım.. Siz aktardıklarınızdan ne anladınız..?

mask birader risaleleri bende okudum ...formda yazan arkadaş gerçekten risalelerden alıntı yapmış ve hatta nurcular tarafındanda inanılan şeyleri yazmış..neden bunlara mantıklı cevaplar yazmak yerine saldırıyorsunuz anlamadım..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...