Jump to content

Saidi Nursi zırvaları

Recommended Posts

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hangi birinden başlıyayım; O kadar çokki.. Gerçi netice değişmeyecek ama sen tane tane sor, ben de cevap vereyim.. Made madde gidelim ki konu dağılmasın.

“Ölmüş gitmiş, dünyadan ve hükümetten alâkası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel

bir Hadis–i Şerif’in ihbariyle Kur’an’a zararlı bir adam çıkacak demiştim. Sonra Mustafa

Kemal’in o adam olduğunu zaman gösterdi.”5

“Atatürk idaresi hadislerde gösterilmiş bulunan dehşetli ahirzamandır. Dinsizlik,

kanunsuzluk, ifsat komitelerinin faaliyet yıllarıdır.”6

“Türkiye genel olarak ezan-ı Muhammedi’nin yasak edildiği, bidadların zorla topluma kabul

ettirildiği bir dönem yaşamıştır. Devrim kanunları muvakkattır ve hıristiyan kanunlarıdır.”7

“Türkiye’nin siyasi rejimi Nur saadetini söndürmeye çalışmaktadır. Kemalistler seviyesiz,

anarşist kimselerdir.”8

5 Emirdağ Lahikası, I/278,Yirmiyedinci mektuptan Sabık Reis–i Cumhur’a ve üç makama gönderilen istida

6 Said-i Nursi, Sözler,1957, Sayfa:143

7 Said-i Nursi, Tiryak, Sayfa: 65

8 Said-i Nursi, Münazarat Sayfa: 17

mesela bunlardan başla....bunlar iddia değil yazılı bilgi.

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKHENATON..

Öncelikle 6, 7, ve 8. maddeler Risalede geçmiyor... Ben hiç hatırlamıyorum ve elimdeki Envar Neşriyatın baskılarından tekrar kontrol ettim; bilgisayarda arattım yok öyle cümleler....

5. Madde ise zaten açıklamamıiş, hepimiz türkçe okuyoruz.. Bunun daha neyini soruyorsun anlamadım ki...

Sitelerde Paylaş
AKHENATON..

Öncelikle 6, 7, ve 8. maddeler Risalede geçmiyor... Ben hiç hatırlamıyorum ve elimdeki Envar Neşriyatın baskılarından tekrar kontrol ettim; bilgisayarda arattım yok öyle cümleler....

5. Madde ise zaten açıklamamıiş, hepimiz türkçe okuyoruz.. Bunun daha neyini soruyorsun anlamadım ki...

o zaman biz uydurup yazdık.

yada işin komiği kuran gibi kürdinin kitabınıda değiştiriyorlar. :lol:

yani sen bu Saidi kürdi itinin Atatürk hakkında söylediklerini kabul ediyormusun şimdi

bunumu anlayım.

Sitelerde Paylaş

AKHENATON..

Yahu ne mantıksız bir soru bu; Bir insan bir şeyi eserinde yazacak, sonrada yazmadı, söylemedi mi diyeceğim.. Aksini mi iddia ediceğim.. Elbette yazıyorsa kabul ediyorum; yazmıyorsa etmiyorum.. Sen yazmıyan şeyleride o dedi gibi aktarmışsın; önce onları bi bul bakalım. Yazanları zaten kabul etmişiz..

Sitelerde Paylaş
AKHENATON..

Yahu ne mantıksız bir soru bu; Bir insan bir şeyi eserinde yazacak, sonrada yazmadı, söylemedi mi diyeceğim.. Aksini mi iddia ediceğim.. Elbette yazıyorsa kabul ediyorum; yazmıyorsa etmiyorum.. Sen yazmıyan şeyleride o dedi gibi aktarmışsın; önce onları bi bul bakalım. Yazanları zaten kabul etmişiz..

kısaca Atatürk deccal yazsana .....

lafı dolandırmadan net....

takiye yapmadan....

Sitelerde Paylaş

Çok komiksin yahu.. Sen bana Risaleleri ve Said Nursiyi soruyorsun; M. Kemal'i sorsaydın söylerdim ne düşündüğümü..

Ayrıca herkesin idraki farklı; Sen bu yazıdan öyle bi sonuç çıkardıysan bu senin görüşün.. Öyle diyorsan, öyle olsun; Bi M. Kemal için seni mi kırcam...

Sitelerde Paylaş
Çok komiksin yahu.. Sen bana Risaleleri ve Said Nursiyi soruyorsun; M. Kemal'i sorsaydın söylerdim ne düşündüğümü..

Ayrıca herkesin idraki farklı; Sen bu yazıdan öyle bi sonuç çıkardıysan bu senin görüşün.. Öyle diyorsan, öyle olsun; Bi M. Kemal için seni mi kırcam...

said meczubunun Atatürk hakkındaki düşüncesini onaylıyormusun dedim sana.

net yaz.....

evet Atatürk deccaldir yaz.

Sitelerde Paylaş
said meczubunun Atatürk hakkındaki düşüncesini onaylıyormusun dedim sana.

net yaz.....

evet Atatürk deccaldir yaz.

Yahu ne yazıp yazmıyacağımı sana mı soracağım yada senin zorlamanla mı yazacağım...!

Ben M. Kemal'i sevmem.. Hakkında emin olduğum şey bu..

Onun haricinde Deccal, Mehdi, Süfyan v.s.. bunlar birer şahsı manevidir.. Kim bu tanımların içine girerse o olabilir.. Ama odur diye hüküm vermek bana düşmez, Allah bilir..

Sitelerde Paylaş
Niye, İngiliz zırhlısına binip kaçmadı ama düşmanı söküp attı diye mi?

Hilafeti, saltanatı kaldırdı. Aklı ön plana alan bir rejim kurdu. Pozitivist bilimsel düşünceyi ülkeye yerleştirmek istedi

Yetmez mi?

Sitelerde Paylaş
Yahu ne yazıp yazmıyacağımı sana mı soracağım yada senin zorlamanla mı yazacağım...!

Ben M. Kemal'i sevmem.. Hakkında emin olduğum şey bu..

bende arap soyluları sevmem.

arap muho , kürt said ve takipçisi ermeni fettoş.

Sitelerde Paylaş
Bende buna dikkatini çekmek istemiştim.. Başkalarının yalanlarına ortak olmamak için önce bi araştır, sonra koy......

Risale-i Nurda geçiyor diye yazdıklarının yarısı asla Risalede yok... Kalanlar ise fikirdir; sana göre öyle, bana göre böyle türünden şeylerdir..

Benim için çok sorun değil; aktarmaya devam edebilirsin; Çünki Risale-i Nur Nur gibi ortadadır.. Dünyanın her köşesinden, 7 den 70, alimden caile pek çok insan onu takdir etmiş; Kıymetini anlamış.. İlla ki 1-2 böyle düşmanı olacak..

Bu tip düşmanlar kin ve hasedinden çatlasınlar.. Yalanları içinde boğulsunlar... Ama siz Ortada bir Numunesi olan ve internette heryerde bulabileceğiniz bir eser hakkında birşey aktarırken önce bi aratın.. Var mı, yok mu...?

Sonra birisi çıkar ispat et der; aaaa pardon der kalırsınız.....

Ki ben diyeceğim... Şu Kader başlını bitireyim, bunla tek terk; satır satır ilgileneceğim...

Ama önce bi zahmet şahsi yorumlarınızı da alayım.. Siz aktardıklarınızdan ne anladınız..?

Yaw Mask kardeş, sizler gibi nurcu takımına gıptayla bakıyorum, her zaman tereyağı gibi üste çıkıyorsunuz. Çoban Sülü güçlüyken ona yalakalık yapıp devlet dairelerinden rant elde ediyordunuz, Sonra Özalın kıçını yalayarak, son olarak da Tayyib'in kıçını yalıyorsunuz. Bir çok devlet dairesinde tek rakibiniz Fetullahçılar, kardeşçe mücadele verip rantı paylaşıyorsunuz, tümünüz köşeyi döndünüz, ben bir zamanlar refahçı kesimin tam ortasındaydın, hakkım olan tayın işini bile yapamıyorum. Karşıma çıkan engel "okuyucularla" risale oku 10 numaraya katıl, ulan ben Dbakırda Refahçıyken ödünüz b.kunuza karışıyordu, şimdi de bilmem kaç numaracıların kıçını yalayacağım.. Sizin kemalistlerden, masonlardan, siyonistlerden bir farkınız yok.. Çok şükür ki korkaksınız.. Zorbalıkla işlerimi halledebiliyorum...

Sitelerde Paylaş
Sevmemeniz normal. Malum yarasalar ışıktan rahatsız olurlar.Onun için de ışığı görünce gözlerini kaparlar. Yani bu nurani zatları sevmeniz beklenemez..

Dinler ateşböcekleri gibidir: Parlayabilmek için karanlığa gereksinim duyarlar. Tüm dinlerin koşulu yaygın olan belirli bir derecede cehalettir. Ki sadece bu havada yaşayabilirler ancak.

Türkiyenin kaderini Türk soylular belirleyecektir , ne arap muho , ne ermeni fettoş.

Sitelerde Paylaş
Dinler ateşböcekleri gibidir: Parlayabilmek için karanlığa gereksinim duyarlar. Tüm dinlerin koşulu yaygın olan belirli bir derecede cehalettir. Ki sadece bu havada yaşayabilirler ancak.

Bu tesbitiniz çok doğru.Aynen katılıyorum.Dinler karanlıkta kalan hakikati bulamamış insanlara hakikatı talim etmek için gönderilir.Özellikle de koyu karanlık dönemlerinde..Yoksa o insanlara zulüm olur..Karanlıktaki işık ateş böceği bibi de olsa o karanlıkta bir güneş gibidir.Ama din güneşten daha parlaktır.Zira hem dünya saadetini hem de ahiret saadetini insana vererk o hadsiz karanlıkları ışıklandırır..

Sitelerde Paylaş

zoruna mı gitti....

yav sizin zihniyetiniz ortaçağdı kaldı...hâla anlayamıyorum sizi...Ne demek bir insanlar 2 ye ayrılır..Türkler ve diğerleri diye...

Git biraz Ziya Gökalp oku...

Kafasında örümcek dolaşan vampir ruhlu Nihalin peşinde köle olma..!!

azıcık zerre kadar beynin olsa Risale-i Nurlarda da Üstadım Bediüzzamanda da İsmet ve M.Kemal bir nane bulamadı senin egosu tavan yapmış Nihal'in mi bulacak ha???Sen kuş kadar beynin ile bulacağını mı sandın??

Dostum hemen bi pisikiyatriste git ve ego ölçüm testi yaptır..Seni bencilliğin ile sen daha çoook yaşarsın...

zavallı seni...sen insanları ikiye ayır bakalım..Sen daha ne mutlu Türk doğana diye de bakalım...Ortaçağ karanlığından kurtulamazsın bu kafayla...[/b]

Sitelerde Paylaş
zoruna mı gitti....

yav sizin zihniyetiniz ortaçağdı kaldı...hâla anlayamıyorum sizi...Ne demek bir insanlar 2 ye ayrılır..Türkler ve diğerleri diye...

Git biraz Ziya Gökalp oku...

Kafasında örümcek dolaşan vampir ruhlu Nihalin peşinde köle olma..!!

azıcık zerre kadar beynin olsa Risale-i Nurlarda da Üstadım Bediüzzamanda da İsmet ve M.Kemal bir nane bulamadı senin egosu tavan yapmış Nihal'in mi bulacak ha???Sen kuş kadar beynin ile bulacağını mı sandın??

Dostum hemen bi pisikiyatriste git ve ego ölçüm testi yaptır..Seni bencilliğin ile sen daha çoook yaşarsın...

zavallı seni...sen insanları ikiye ayır bakalım..Sen daha ne mutlu Türk doğana diye de bakalım...Ortaçağ karanlığından kurtulamazsın bu kafayla...

zavallı ucube gündüzalp ,

feto grubundan ne kadar yemlendiğini yazda bilelim , bırak bu din zırvalıklarını paraya gelelim.

nede olsa ruhunu satacak kadar şerefsizsiniz hepiniz.kimi nerden okuduğum sana ne , varsa ziya gökalp bilgin yaz.habire torbadan çekip sallama.dininiz gibi sizinde içiniz boş.

hepiniz arap muhonun arkasına saklanmış ödlek tavuklarsınız.belki arap muho kurtarmaya gelir sizi...yoksa sonunuz yakın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...