Jump to content

doguda hangı partının kazanmasını ıstersınız

Recommended Posts

Marcos o toplantılar sürekli yapılır ve de çoğunda dtp ile birlikte hareket etme kararına varılmaz. TKP önümüzdeki seçimlerde DTP'yi desteklemeyecek.

Haberin olsun da hayal kırıklığına uğrama diye dedim...

Dediğin gibi olmaz umarım dediğin gibi olursada hayal kırıklığına uğrarım.Sosyalist solun birlikte hareket etmesi herzaman istediğimiz birşey.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O saydığın partilerden kaçı sosyalist sol? DTP sosyalist sol mu? Liberal solcular?

Sana göre sosyalist sol kimler

Bana göre DTP-EMEP-ESP-ÖDP ve o çizgide devam ederler.

Sitelerde Paylaş

Ok sosyalizmden farklı şeyleri anlıyoruz. Masa başında ideolog olmakla sahada pratik etmek arasında fark var tabi... DTP'yi ve bileşenlerini sahada görmek lazım. Sosyalistler ne zamandır işçi sınıfına sırtını dönüp gericilerle uzlaşma arıyor?

Sitelerde Paylaş
Ok sosyalizmden farklı şeyleri anlıyoruz. Masa başında ideolog olmakla sahada pratik etmek arasında fark var tabi... DTP'yi ve bileşenlerini sahada görmek lazım. Sosyalistler ne zamandır işçi sınıfına sırtını dönüp gericilerle uzlaşma arıyor?

Belkide çok fark yoktur aramızda.Eleştirilerine katılıyorum.Sınıf eksenli hereket esas olmalı ama bu hareket kapsayıcıda olmalı tek başına işçicilik zaferi getirmez diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
Oportunizm ve pragmatizm de pek zafer getirmez...

Evet doğru söze ne denir.Fabrikalarda,varoşlarda hayatın her alanında örgütlenmek gerek idarecilerden medet ummamak gerek.Sendikalara girmek ama sendikalist olmamak gerek, kendi yaşam alanlarımızı yaratmamız gerek.

Sitelerde Paylaş
Bana göre DTP-EMEP-ESP-ÖDP ve o çizgide devam ederler.

burda böyleymiş dtp ödp soldan sayılmyormuş marcos ne yaparsın

ben ailemden ötürü çocukluğunu ödp de geçirmiş biriyim

daha başka partilerede gittim ödp deki ortamı hiç birinde göremedim

üyelerini bilinçlediriyor eylemlerde önemli roller üstleniyor

farklı görüşlere yer weriyor

üyeler bilinç sewiyeleri sayesinde partinin sözlerini yerine getirmesini isteyebiliyorlar

liderlik kurumu kişi kültü yaratma yok daha çoğaltılabilir

bugün özgürlükçü sosyalist parti düzeni pratiğine olumlu bakıyorsam ödp sayesindedir

tabi ideolojik olarak hala çok fazla soru war kafamda

Sitelerde Paylaş

ya yanlıs anlasılan bır sey var bellıkı bunun farkkına tkplılerde varmıyor

sız dtpyı desteklemıyeceksınız sız catı partısını destekleceksınız yanı ozlenen turkıye catısını destekleyeceksınız

kaldıkı dtpnın tkpye ıhtıyacıda yoktur yanı onun oyları ıcın catı partısı dusuncesı yoktur

dtp hıc bır partı ıle bır arada secıme gırmese bıle en az 5 sehır alcaktır

ankara ıstambul ızmırde beledıye meclıs uyesı oalcak kadar oy potansıyelı vardır

eger aramızdakı ayrılıkları azaltıp catı yoluna serersek ıyı ısler basarabılecegımıze ınanıyorum

yok eger ozlenen catı partısı olmasa dtp gene yerel secımlerde sehır veya sehırler kazancaktır

Sitelerde Paylaş
ya yanlıs anlasılan bır sey var bellıkı bunun farkkına tkplılerde varmıyor

sız dtpyı desteklemıyeceksınız sız catı partısını destekleceksınız yanı ozlenen turkıye catısını destekleyeceksınız

kaldıkı dtpnın tkpye ıhtıyacıda yoktur yanı onun oyları ıcın catı partısı dusuncesı yoktur

dtp hıc bır partı ıle bır arada secıme gırmese bıle en az 5 sehır alcaktır

ankara ıstambul ızmırde beledıye meclıs uyesı oalcak kadar oy potansıyelı vardır

eger aramızdakı ayrılıkları azaltıp catı yoluna serersek ıyı ısler basarabılecegımıze ınanıyorum

yok eger ozlenen catı partısı olmasa dtp gene yerel secımlerde sehır veya sehırler kazancaktır

dtp n buyuk kurdıstan s ıstemıyormu ankarada işi nedır

Sitelerde Paylaş

TKP olsa ne olur, OLMASA ne olur ?

Hatta olmasa daha guzel olur , tkp nin icerisindeki o kucuk burjuva yavsak tipler yokmu ayyyy ayyyy..

Evet bu kucuk burjuva ve a politik tiplere korkunc zit birisiyim, yahu azicik politize olunur ya, genellikle insanlara TEPEDEN bakan komplexli tipler bunlar..

Sitelerde Paylaş
dtp n buyuk kurdıstan s ıstemıyormu ankarada işi nedır

ya bak arkadasım bu kürdistan meselesı uluslar arası bır oneme sahıp bır dusuncedır

cıddı cıddı ayrılamayız gercekten dıyorum bunu ayrılık olmamalı

ya en cok karsı cıktıgım mıllıyetcı kesım ıle bıle ortak noktam okadar cok olmuskı

ama sunu soylemedende edemeyecegım bız demokratık bır yonetım ıstıyoruz

sozde esıtlık degıl ozde esıtlık ıstıyoruz

Sitelerde Paylaş
ya bak arkadasım bu kürdistan meselesı uluslar arası bır oneme sahıp bır dusuncedır

cıddı cıddı ayrılamayız gercekten dıyorum bunu ayrılık olmamalı

ya en cok karsı cıktıgım mıllıyetcı kesım ıle bıle ortak noktam okadar cok olmuskı

ama sunu soylemedende edemeyecegım bız demokratık bır yonetım ıstıyoruz

sozde esıtlık degıl ozde esıtlık ıstıyoruz

fedarasyon ayrılık getırır ama..sen ne düşünüyorsun fedarasyon için

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
fedarasyon ayrılık getırır ama

arkadasım emın ol kı olaylara okadar kotu bakma

bugune kadar dedıler tek olus var baska ulus olması boluculuk nedenıdır baska hıc bır halkı tanımak olmaz

su an kürtlerı tanıyorlar boluculuk geldımı hayır

dedıler baska bır dıl boluculuktur

kürtce tanındı boluculuk oldumu

hayır

aksıne bunlar daha fazla bagladı halkları

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...