Jump to content

Risale-i Nur da kafanıza yatmayan yerler?

Recommended Posts

yazdıklarının en altındaki yere dikkatli bak!

Risale-i Nur'un mahrem bir parçasında elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde, cebrî kanunlarla şapkayı giydiren ve din-i İslâmı bu mübarek Türk milletinden kaldırmak için Lozan Muahedesinde söz veren ve pek şiddetli ve dehşetli hücumlarına rağmen hiçbir hakikî Müslüman Türkü Protestan yapamayan ve

millet-i İslâm için pek çok zararlı olduğunu ef'âliyle ispat eden ve hadis-i şerifin haber verdiği o müthiş şahıs kendisi olduğunu, hayat ve mematıyla gösteren Mustafa Kemal'e

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yazdıklarının en altındaki yere dikkatli bak!

Risale-i Nur'un mahrem bir parçasında elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde, cebrî kanunlarla şapkayı giydiren ve din-i İslâmı bu mübarek Türk milletinden kaldırmak için Lozan Muahedesinde söz veren ve pek şiddetli ve dehşetli hücumlarına rağmen hiçbir hakikî Müslüman Türkü Protestan yapamayan ve

millet-i İslâm için pek çok zararlı olduğunu ef'âliyle ispat eden ve hadis-i şerifin haber verdiği o müthiş şahıs kendisi olduğunu, hayat ve mematıyla gösteren Mustafa Kemal'e

başını kıçını kesme şu lafların alla allaaaa..

sen buldun da mahkemeler bulamadı demi???

sen göründe anasını satayım binlerce mahkeme göremedi demi o altını çizdiğin yeri...

Bak dostum ben veya Üstadım...Mustafa Kemal Deccal değil di demedik...Ama deccaldi de demedik...

Bilmem anlaşılıyor mu??Yani 2.si suç fakat 1.si ise şahsi görüştür..ne sen ne mahkeme kimse bi bok yiyemez...

İnşallah bu sefer anladın..

Sitelerde Paylaş

İlk 2 soruma henüz yanıt alamadım.

3- Halife Ali şu sözleri söylemiş mi söylememiş mi?

"-Ey Molla Said; Ey Said-i Kürdi; Ey Bediüzzaman! O zamana yetiştiğinde, o zamanın belalarından kurtulman için sana ders verdiğim İsm-i A'zam'la dua et! Biz, Peygamberin Ailesi olarak, sıkıntılı zamanlarda yardımcı çıkarıp imdada koşuyoruz!"

Sitelerde Paylaş

ya böle saçma sapan yalanlar anlatma ya dinsizliğin kökünü kazımışmış. allam ya yalan söleme bari

ne kurutmuş ne sölesene ?

walla diğer arkadaşlarınıda gördüm senide gördük her türlü sahtekarlığı yapıyorsunuz

yankee pardon nurcuuu go home ( pek bi komunen oldu :) )

Sitelerde Paylaş
ya böle saçma sapan yalanlar anlatma ya dinsizliğin kökünü kazımışmış. allam ya yalan söleme bari

ne kurutmuş ne sölesene ?

walla diğer arkadaşlarınıda gördüm senide gördük her türlü sahtekarlığı yapıyorsunuz

yankee pardon nurcuuu go home ( pek bi komunen oldu :) )

dostum her sorunuza mantıklı cevaplar verdik....siz hâla anlamamakta ısrar ediyorsunuz....

Hem boşverin dünya 3 günlük...gidin biraz hayatınızı yaşayın anasını satayım...ne işiniz var Allah la Muhammedle...Tamam sana göre yok mu...çektir git bira iç..onla bunla yat..zevk al hayattan..yalan mı??siz demiyor musunuz hayatın amacı zevk diye...tamam kızmayın...zevk alın anasını satayım...

Sitelerde Paylaş

SAİDİ NURSİ TÜRK DÜŞMANIDIR!

Kürt Sait risalelerinde Ye'cüc Me'cüc denen ve dünyayı yok edecek olan korkunç yaratıkların

Özbek, Tatar ve Kırgız gibi Türk boyları olduğunu söylemekte ve soydaşlarımızı

"akvâm-ı vahşiyye" (yani vahşi kavimler) olarak tabir etmektedir.

Ye'cüc ve Me'cüc kelimeleri Arapça?ya başka bir dilden girmiştir. Frenkler buna "Yagug ve

Magug" demişler, Şeytanın zürriyeti olduğuna inanmışlardır.

İslâm inancına göre ise, Ye'cüc ve Me'cüc, esrât-i saattan yani kıyametin kopacağına işaret

sayılan büyük alâmetlerdendir. Ye'cüc ve Me'cüc Kur'ân-ı Kerîm'de iki âyette geçer ve her

ikisinde de (Kehf, 18/94 , Enbiya, 21/96-97) yer yüzünde bozgunculuk yapan ve kıyamet

vakti ortaya çıkıp tüm insanlığa saldırarak dünyayı yakıp yıkacak kötü güçler olarak

anlatılmaktadır.

Görüldüğü üzere burada Sait gene din kisvesine sığınarak çarpık fikirlerini yaymaya

çalışmakta ve Türk?e düşmanlığını kusmaktadır.

SAİDİ NURSİ KOYU BİR KÜRTÇÜDÜR!

Saidi Nursi?nin 1327 ( 1909 ) yılında, İstanbul'da Vezir hanındaki İkbal-i Millet matbaasında

basılmış "İki Mekteb-i Musîbetin Şahâdetnâmesi Yahut Divan-i Harb-i Örfî ve Saîd-i Kürd-î"

adlı eserinde açıkça Kürtçülük yapmakta ve Kürtleri uyanmaya ve Kürt milliyetçiliği etrafında

birleşmeye davet etmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz kitapta Saidi Nursi aynen şöyle demektedir.

?Ey Asurîler ve Keyânîlerin cihangirlik zamanından pişdar, kahraman askerleri

olan arslan Kürtler!... Beşyüz sene yattınız. Yeter artık. Uyanınız. Sabahtır. Yoksa

sahrâ-i vahşette vahşet ve gaflet sizi vahşet sahrasında yağma edecektir.?4

ben bunları yaparken yanında değildim ama bu adamdan beklerim

tarihinde hto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
SAİDİ NURSİ TÜRK DÜŞMANIDIR!

Kürt Sait risalelerinde Ye'cüc Me'cüc denen ve dünyayı yok edecek olan korkunç yaratıkların

Özbek, Tatar ve Kırgız gibi Türk boyları olduğunu söylemekte ve soydaşlarımızı

"akvâm-ı vahşiyye" (yani vahşi kavimler) olarak tabir etmektedir.

Ye'cüc ve Me'cüc kelimeleri Arapça’ya başka bir dilden girmiştir. Frenkler buna "Yagug ve

Magug" demişler, Şeytanın zürriyeti olduğuna inanmışlardır.

İslâm inancına göre ise, Ye'cüc ve Me'cüc, esrât-i saattan yani kıyametin kopacağına işaret

sayılan büyük alâmetlerdendir. Ye'cüc ve Me'cüc Kur'ân-ı Kerîm'de iki âyette geçer ve her

ikisinde de (Kehf, 18/94 , Enbiya, 21/96-97) yer yüzünde bozgunculuk yapan ve kıyamet

vakti ortaya çıkıp tüm insanlığa saldırarak dünyayı yakıp yıkacak kötü güçler olarak

anlatılmaktadır.

Görüldüğü üzere burada Sait gene din kisvesine sığınarak çarpık fikirlerini yaymaya

çalışmakta ve Türk’e düşmanlığını kusmaktadır.

adalet bakanlığına bi telefon aç yarın sabah yo yo p.tesi yarın çalışmazlar...telefonda deki

"ee..hakim bey şey..ben said nursiyi şikayet edecektim..valla bakk...hıı hıı...ne siz bini aşkın mahkemede birşey bulamadınız öyle mi...hııı anladım... tamam tamam iyi çalışmalar..."

sonra aynaya bak ve sonra mutfağa git bir bardak soğuk su iç..

Sitelerde Paylaş
başını kıçını kesme şu lafların alla allaaaa..

sen buldun da mahkemeler bulamadı demi???

sen göründe anasını satayım binlerce mahkeme göremedi demi o altını çizdiğin yeri...

Bak dostum ben veya Üstadım...Mustafa Kemal Deccal değil di demedik...Ama deccaldi de demedik...

Bilmem anlaşılıyor mu??Yani 2.si suç fakat 1.si ise şahsi görüştür..ne sen ne mahkeme kimse bi bok yiyemez...

İnşallah bu sefer anladın..

Bu müslümanlar neden bu kadar ahlaksız oluyor acaba?

Bak güzelim evvela terbiyeli konuşacaksın! adam gibi konuşacaksan devam edelim ama yok böyle bok falan gibi boktan konuşacaksan ben seni muhatab almak istemiyorum,diğer bir konuda ercüment denen zeka özürlü ahlaksızın biriyle yeteri kadar uğraştım zaten,bıkkınlık geldi.

yukarıdaki sözün bir bölümünü kesmediğim ortada sözün her tarafı orda,kaynağı da var,orada ifade edilen yerden sen birşey anlamıyor olabilirsin ama normal bir insan bunun ne anlama geldiğini anlar.

said kürdi hapis cezası almadı diyordun bakalım öylemi

bak üstadın ne demiş:

Bu İkinci Emirdağ Lâhikası Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin 1948-1949 senelerinde Afyon Hapishanesinde, yirmi ay mevkuf kaldığı zamanda ve oradan tahliye edilip, tekrar Emirdağında (EMİRDAĞ LÂHİKASI - II İSTİZAH)

-----------------------

Yapılan derin ve uzun tahkikat neticesinde, bir tek suç delili bulunamıyor. Fakat, ne oldu ise oldu, ne yaptılarsa yaptılar... nihayet, mahkeme -güya kanaat-i vicdaniye ile- Bediüzzaman'a yirmi ay; ve müdakkik bir âlime onsekiz ay; yirmiiki kişiye de altışar ay hüküm veriyor. Diğerlerine de, "Bunlar Bediüzzamanı büyük (Yedinci Kısım

Afyon Hayatı BEDİÜZZAMANIN TEVKİFİ)

----------------------------

"Bak dostum ben veya Üstadım...Mustafa Kemal Deccal değil di demedik...Ama deccaldi de demedik..."

peki soruyorum o zaman cevapla:Sana göre Atatürk deccal miydi? deccal nedir? ve senin üstadının manyetizma gözüyle gördüğü ve tarif ettiği kişi kimdir?

Sen durmadan mahkeme görmedimi o zaman diyip duruyorsun,orası mahkemenin sorunu,onlar görmüyorsa ben görüyorum,benim gibi pek çok kişi de görüyor,sen görmezsen görme.. benim görüyor olduğum gerçeği değiştiremezsin,sen de ne halin varsa görürsün banane!İşigücü bıraktık sana laf anlatmaya uğraşıyoruz.Üstelik verecek mantıklı cevabınız olmadığında hemen küfürlere başlayacak kadar seviyesiz olmanıza rağmen cevap yazıyoruz,bundan sonra bu şekilde yazan kişileri muhatap almıyorum,kendi kendinize konuşursunuz.

Sitelerde Paylaş
gündğüzalp kışkış sana burda peynir ekmek yok. masallarını başka yere anlat .hala kalkmış iddia ediyorsun. git mastrbasyonunu başka yerde yap. burda rezil oluyorsun

ne rezil olcam be yaa...gördük işte "ateist" in nasıl küfür ettiğini..sonra aynı küfürü münasip boşluklarına nasıl geri tıkadığımı...sonrada moderatörleriniz tutuştu sildi hemen küfürleri....

size geçmiş olsun zira...kimin rezil olduğunu gayet iyi gördük B)

Sitelerde Paylaş
Bu müslümanlar neden bu kadar ahlaksız oluyor acaba?

Bak güzelim evvela terbiyeli konuşacaksın! adam gibi konuşacaksan devam edelim ama yok böyle bok falan gibi boktan konuşacaksan ben seni muhatab almak istemiyorum,diğer bir konuda ercüment denen zeka özürlü ahlaksızın biriyle yeteri kadar uğraştım zaten,bıkkınlık geldi.

yukarıdaki sözün bir bölümünü kesmediğim ortada sözün her tarafı orda,kaynağı da var,orada ifade edilen yerden sen birşey anlamıyor olabilirsin ama normal bir insan bunun ne anlama geldiğini anlar.

said kürdi hapis cezası almadı diyordun bakalım öylemi

bak üstadın ne demiş:

Bu İkinci Emirdağ Lâhikası Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin 1948-1949 senelerinde Afyon Hapishanesinde, yirmi ay mevkuf kaldığı zamanda ve oradan tahliye edilip, tekrar Emirdağında (EMİRDAĞ LÂHİKASI - II İSTİZAH)

-----------------------

Yapılan derin ve uzun tahkikat neticesinde, bir tek suç delili bulunamıyor. Fakat, ne oldu ise oldu, ne yaptılarsa yaptılar... nihayet, mahkeme -güya kanaat-i vicdaniye ile- Bediüzzaman'a yirmi ay; ve müdakkik bir âlime onsekiz ay; yirmiiki kişiye de altışar ay hüküm veriyor. Diğerlerine de, "Bunlar Bediüzzamanı büyük (Yedinci Kısım

Afyon Hayatı BEDİÜZZAMANIN TEVKİFİ)

----------------------------

"Bak dostum ben veya Üstadım...Mustafa Kemal Deccal değil di demedik...Ama deccaldi de demedik..."

peki soruyorum o zaman cevapla:Sana göre Atatürk deccal miydi? deccal nedir? ve senin üstadının manyetizma gözüyle gördüğü ve tarif ettiği kişi kimdir?

Sen durmadan mahkeme görmedimi o zaman diyip duruyorsun,orası mahkemenin sorunu,onlar görmüyorsa ben görüyorum,benim gibi pek çok kişi de görüyor,sen görmezsen görme.. benim görüyor olduğum gerçeği değiştiremezsin,sen de ne halin varsa görürsün banane!İşigücü bıraktık sana laf anlatmaya uğraşıyoruz.Üstelik verecek mantıklı cevabınız olmadığında hemen küfürlere başlayacak kadar seviyesiz olmanıza rağmen cevap yazıyoruz,bundan sonra bu şekilde yazan kişileri muhatap almıyorum,kendi kendinize konuşursunuz.

"Bak güzelim evvela terbiyeli konuşacaksın! " böyle de canımı ye...şunu öğretemedim ateistlere bir türlü...

ayıpsın..benden her türlü müsbet hareketine müsbet cevap alırsın...ama bu aralar birsürü ahlaksızla uğraşmaktan iyice paranoyak oldum..kusura bakma...özür dilerim..yoksa haddizatımda öyle agresif biri değilim..ama Rabbim'e Peygamberim'e hakaret kaldıramıyorum...Ayrıca ben diğer müslümanlar ile bir değilim...ona göre..ben ahlaksızsam onlar da mı??

Şimdiiiii..gelelim konuya...

Abi Bediüzzaman 5.şuada süfyanın yani islam deccalinin tanımını yapıyor...fakat bu M.Kemal'dir demiyor...Fakat o değildir de demiyor..adam gördüm diyorsa görmüştür..Buradaki itham nedir??

Ayrıcaaa..Mahkeme bulamadı ise bana ne diyemezsin..Mahkeme olayı devlet bazında inceler..ki bini aşkın davada incelemiş...Ve devlete otoriteye ait hiç birşey bulamamış...sadece -ihtimale- binaen suç vermişler Üstadım'a...ki o da mantıksızlığın önde gidenidir...Yani yangın çıkaracak ihtimaline binaen tüm çakmakları hapse atmak imha etmek türünden yani...

saygılar sayın gerçekisim..

NOT:Cidden bu erdem ile konuşacaksanız sizinle HER MESELEYİ konuşabilir tartışa bilirim...

NOT2:Haksız olunca küfüre başvuran "ateist"lerdir...bunu kabul etmiyorum asla ve asla..

Sitelerde Paylaş
boşver başkalarını sen bana bak bana

varsa sorun ve (gerçek isim gibi) erdem ile tartışacaksan gel buyur...her meselede gayet dim dik mantıklı şekilde buradayım...

NOT: şu an kafedeyim evdeki nette problem var..o yüzden 12 den sonra aranızdan ayrılacağım..

Sitelerde Paylaş
"Bak güzelim evvela terbiyeli konuşacaksın! " böyle de canımı ye...şunu öğretemedim ateistlere bir türlü...

ayıpsın..benden her türlü müsbet hareketine müsbet cevap alırsın...ama bu aralar birsürü ahlaksızla uğraşmaktan iyice paranoyak oldum..kusura bakma...özür dilerim..yoksa haddizatımda öyle agresif biri değilim..ama Rabbim'e Peygamberim'e hakaret kaldıramıyorum...Ayrıca ben diğer müslümanlar ile bir değilim...ona göre..ben ahlaksızsam onlar da mı??

Şimdiiiii..gelelim konuya...

Abi Bediüzzaman 5.şuada süfyanın yani islam deccalinin tanımını yapıyor...fakat bu M.Kemal'dir demiyor...Fakat o değildir de demiyor..adam gördüm diyorsa görmüştür..Buradaki itham nedir??

Ayrıcaaa..Mahkeme bulamadı ise bana ne diyemezsin..Mahkeme olayı devlet bazında inceler..ki bini aşkın davada incelemiş...Ve devlete otoriteye ait hiç birşey bulamamış...sadece -ihtimale- binaen suç vermişler Üstadım'a...ki o da mantıksızlığın önde gidenidir...Yani yangın çıkaracak ihtimaline binaen tüm çakmakları hapse atmak imha etmek türünden yani...

saygılar sayın gerçekisim..

NOT:Cidden bu erdem ile konuşacaksanız sizinle HER MESELEYİ konuşabilir tartışa bilirim...

NOT2:Haksız olunca küfüre başvuran "ateist"lerdir...bunu kabul etmiyorum asla ve asla..

Mahkemeyi tanıyor musun ,tanımıyor musun? Şayet said kürdinin söyledikleri doğrudur,haksız yere ceza almıştır diyeceksen zaten mahkemeyi tanımadığını söylemiş olursun ve az evvel hiçbir suç bulamamışlar,ceza vermemişler dediğin aslında güven duyduğun izlenimini verdiğin mahkemelere güvenmediğini söylemiş olursun.Bu bir çelişki olur.

Güveniyorsan o zaman bu kişinin suç işlediğini kabul etmiş olursun.

ve önceki mesajımda bir soru sormuştum,tekrar ediyorum:

Deccal nedir? Sana göre Atatürk deccal miydi? ve senin üstadının manyetizma gözüyle gördüğü ve tarif ettiği kişi kimdir?

bir soru daha ekliyorum,Atatürk sence de üstadının düşündüğü gibi islama zararlı bir şahsiyet midir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...