Jump to content

Risale-i Nur da kafanıza yatmayan yerler?

Recommended Posts

walla nurcuları biliriz masal anlatırlar . o masallardan da başka bişe bilmezler sende ölesin.

kim senle konuşup buluşsun ki . ne diye ?

işte bak tribuss.. gördüğün üzere...hemen kıvırırsın..masal dersin...

bak gördün kim kıvırıyormuş....daha tartışmadan masal dedin...demek ki neymiş....Nurculardan tırsıyorsunuz B)

hadi sen de tekrar et..."NURCULARDAAAAAAN TIRSIYORUUUUUUZZZZ....TARTIŞAMIYORUUUUUUZZZ"

not:geçmiş olsun.. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bak gördün kim kıvırıyormuş....daha tartışmadan masal dedin...demek ki neymiş....Nurculardan tırsıyorsunuz B)

hadi sen de tekrar et..."NURCULARDAAAAAAN TIRSIYORUUUUUUZZZZ....TARTIŞAMIYORUUUUUUZZZ"

neyi tartışıcaz ortada bir konumu var.sen kimsin ateş olsan cürümün kadar yer yakarsın.

deli zırvalarının sürekli yazıyoruz , habire laf salatası.

Sitelerde Paylaş

walla en kralı gelse ne yazar

yaz bana bi hikaye hadi seç hadi en güvendiğin hikayeni yaz :)

Sitelerde Paylaş

KÜRT SAİD’İN KENDİ “ESER”LERİNDEN SEÇME(!) SÖZLER:

“Ölmüş gitmiş, dünyadan ve hükümetten alâkası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel

bir Hadis–i Şerif’in ihbariyle Kur’an’a zararlı bir adam çıkacak demiştim. Sonra Mustafa

Kemal’in o adam olduğunu zaman gösterdi.”

5

“Atatürk idaresi hadislerde gösterilmiş bulunan dehşetli ahirzamandır. Dinsizlik,

kanunsuzluk, ifsat komitelerinin faaliyet yıllarıdır.”

6

“Türkiye genel olarak ezan-ı Muhammedi’nin yasak edildiği, bidadların zorla topluma kabul

ettirildiği bir dönem yaşamıştır. Devrim kanunları muvakkattır ve hıristiyan kanunlarıdır.”

7

“Türkiye’nin siyasi rejimi Nur saadetini söndürmeye çalışmaktadır. Kemalistler seviyesiz,

anarşist kimselerdir.”

8

“Çok kadın ile evlenmek İslami olduğu için caiz ve şarttır.”

12

“Kur’an kadına üçte bir hisse vermektedir; medeniyetin kadına erkek kadar hisse vermesi

ahlaksızlıktır.”

13

Müslümanlara Kur’an dışında bir Anayasa lazım değildir. 1347(Hicri) tarihinde felsefenin

tahakkümü ile bu dindar millet ehemmiyetli tahavvüllere düçar kılınmış ve anayasadan

devletinin dininin İslam dini olduğu yolundaki hükmü kaldırılmıştır. Kur’an, Cumhuriyet

Anayasası gibi birkaç kişinin iradesi değil ilahi bir iradenin sonucudur.”

9

5

Emirdağ Lahikası, I/278,Yirmiyedinci mektuptan Sabık Reis–i Cumhur’a ve üç makama gönderilen istida

6

Said-i Nursi, Sözler,1957, Sayfa:143

7

Said-i Nursi, Tiryak, Sayfa: 65

8

Said-i Nursi, Münazarat Sayfa: 17

9 Said-i Nursi, Zülfikar-ı Mücizat-ı İslamiye ve Kur’aniye, Sayfa:191-193

10 Said-i Nursi, Münazarat, Sayfa: 90-100

12 Said-i Nursi, Hanımlar Rehberi, Sayfa: 57

13 Said-i Nursi, Zülfikar 1945, sayfa 38,39

Sitelerde Paylaş

Recep Tayip Erdoğan, 3.Uluslararası Saidi Nursi Semineri?nde yaptığı konuşmada der ki;

?Saidi Nursi keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir!??

Aynı seminerde konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de başbakanından aşağı kalmaz;

?Eğer Cumhuriyetin başlarında, Bediüzzaman resmi makamlarca dinlenseydi, bugün

ülkenin durumu hiç şüphe yok ki böyle olmazdı!??

arkadaşın biri öneride bulunmuş git adalet bakanına şikayet et diye , olur sonra beni sizmi koruyacaksınız bunlardan beni?

tarihinde hto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mahkemeyi tanıyor musun ,tanımıyor musun? Şayet said kürdinin söyledikleri doğrudur,haksız yere ceza almıştır diyeceksen zaten mahkemeyi tanımadığını söylemiş olursun ve az evvel hiçbir suç bulamamışlar,ceza vermemişler dediğin aslında güven duyduğun izlenimini verdiğin mahkemelere güvenmediğini söylemiş olursun.Bu bir çelişki olur.

Güveniyorsan o zaman bu kişinin suç işlediğini kabul etmiş olursun.

sayın gerçekisim:

Bediüüzzaman suç işlememiştir..sadece suç işleme ihtimali ile hapse atılmıştır...yukarıda bahsettim..

hem niye mahkemeyi tanımıyayım ki??Devletimiz'in mahkemesi...Anlamadım bunu..

Bediüzzaman ceza aldı doğru..peki ne diye aldı??Risale-i Nur yüzünden aldı..Fakat bu cezalar hep davayı erteleme.. hep davayı uzatma araştırmayı uzatma adına ertelendi...ve sonunda Risale-i Nurlarda hiç bir ifade bulunamadı rejimi yıkmak gizli cemiyet kurmak adına...Kanıtım nedir? Kanıtım bu gündür...Zira öyle olmasa idi bu eserler bu gün bu halde olamazdı..

ve önceki mesajımda bir soru sormuştum,tekrar ediyorum:

Deccal nedir? Hadislerle sabit olan ahirzamanda gelecek olan şahsiyettir...

Sana göre Atatürk deccal miydi? Bu benim görüşüm:Deccalik bir makamdır..kim hadisde belirtilen tanımlara -te'villerine- uyarsa bu deccallik akımına kapılmıştır..."Atatürk deccaldir" demiyorum...

ve senin üstadının manyetizma gözüyle gördüğü ve tarif ettiği kişi kimdir?Bilmem..yazmamış ki kitaplara...

bir soru daha ekliyorum,Atatürk sence de üstadının düşündüğü gibi islama zararlı bir şahsiyet midir?

BENCE hayır...zira 7 şubat bilmem kaçta B.kesirde hutbe veren bir kişi nasıl islama zararlı olabilir...

Sitelerde Paylaş

Mahkemeyi tanıyor musun ,tanımıyor musun? Şayet said kürdinin söyledikleri doğrudur,haksız yere ceza almıştır diyeceksen zaten mahkemeyi tanımadığını söylemiş olursun ve az evvel hiçbir suç bulamamışlar,ceza vermemişler dediğin aslında güven duyduğun izlenimini verdiğin mahkemelere güvenmediğini söylemiş olursun.Bu bir çelişki olur.

Güveniyorsan o zaman bu kişinin suç işlediğini kabul etmiş olursun.

sayın gerçekisim:

Bediüüzzaman suç işlememiştir..sadece suç işleme ihtimali ile hapse atılmıştır...yukarıda bahsettim..

hem niye mahkemeyi tanımıyayım ki??Devletimiz'in mahkemesi...Anlamadım bunu..

Bediüzzaman ceza aldı doğru..peki ne diye aldı??Risale-i Nur yüzünden aldı..Fakat bu cezalar hep davayı erteleme.. hep davayı uzatma araştırmayı uzatma adına ertelendi...ve sonunda Risale-i Nurlarda hiç bir ifade bulunamadı rejimi yıkmak gizli cemiyet kurmak adına...Kanıtım nedir? Kanıtım bu gündür...Zira öyle olmasa idi bu eserler bu gün bu halde olamazdı..

ve önceki mesajımda bir soru sormuştum,tekrar ediyorum:

Deccal nedir? Hadislerle sabit olan ahirzamanda gelecek olan şahsiyettir...

Sana göre Atatürk deccal miydi? Bu benim görüşüm:Deccalik bir makamdır..kim hadisde belirtilen tanımlara -te'villerine- uyarsa bu deccallik akımına kapılmıştır..."Atatürk deccaldir" demiyorum...

ve senin üstadının manyetizma gözüyle gördüğü ve tarif ettiği kişi kimdir?Bilmem..yazmamış ki kitaplara...

bir soru daha ekliyorum,Atatürk sence de üstadının düşündüğü gibi islama zararlı bir şahsiyet midir?

BENCE hayır...zira 7 şubat bilmem kaçta B.kesirde hutbe veren bir kişi nasıl islama zararlı olabilir...

"Bediüüzzaman suç işlememiştir..sadece suç işleme ihtimali ile hapse atılmıştır...yukarıda bahsettim..

hem niye mahkemeyi tanımıyayım ki??Devletimiz'in mahkemesi...Anlamadım bunu.."

Mahkemeler suç işleme ihtimali ile ceza vermez..bu mümkün değil.Böyle birşey ancak Nasrettin hoca fıkrasında olur.

Demek ki suçu varmış o zaman ki ceza verip hapse atmışlar.

"Deccal nedir? Hadislerle sabit olan ahirzamanda gelecek olan şahsiyettir"

"Risale-i Nur'un mahrem bir parçasında elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde, cebrî kanunlarla şapkayı giydiren ve din-i İslâmı bu mübarek......"

"Ölmüş gitmiş ve dünyadan ve hükumetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel bir hadis-i şerifin ihbarıyla Kur'ân a zararlı öyle bir adam çıkacak dediğimi ve sonra Mustafa Kemal o adam olduğunu zaman gösterdi. "

madem savunacaksın şu bahsettiğin hadis ile burada bahsedilen hadislerin farkını anlat,

"ve senin üstadının manyetizma gözüyle gördüğü ve tarif ettiği kişi kimdir?Bilmem..yazmamış ki kitaplara..."

"Ben bir manevî âlemde İslâm Deccalını gördüm. Yalnız birtek gözünde teshirci bir manyetizma gözümle müşahede ettim ve onu bütün bütün münkir bildim. İşte bu inkâr-ı mutlaktan çıkan bir

cür'et ve cesaretle mukaddesata hücum eder. Avam-ı nâs hakikat-ı hali bilmediklerinden, hârikulâde iktidar ve cesaret zannederler.

Hem şanlı ve kahraman bir millet, mağlubiyeti hengâmında, böyle istidraclı ve şanlı ve tali'li ve muvaffakıyetli ve kurnaz bir kumandanı bulunduğundan gizli ve dehşetli olan mahiyetine bakmayarak kahramanlık damarıyla onu alkışlar, başına kor, seyyielerini örtmek ister. Fakat kahraman ve mücahid ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur-u îman ve Kur'an ışığıyla hakikat-ı hali göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı rivayetlerden anlaşılır."

Kİmdir bu kişi? istersen birdaha düşün.Ve manyetizma gözü nedir? :)

"b]bir soru daha ekliyorum,Atatürk sence de üstadının düşündüğü gibi islama zararlı bir şahsiyet midir?[/b]

BENCE hayır...zira 7 şubat bilmem kaçta B.kesirde hutbe veren bir kişi nasıl islama zararlı olabilir..."

Ama üstadın öyle demiyor!Bak ne diyor:

Ölmüş gitmiş ve dünyadan ve hükumetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel bir hadis-i şerifin ihbarıyla Kur'ân a zararlı öyle bir adam çıkacak dediğimi ve sonra Mustafa Kemal o adam olduğunu zaman gösterdi.

Said kürdiye inanıyorsan sen takiye yapıyorsun...inanmıyorsan neden savunuyorsun?

Sence Atatürk deccal midir? sence belirtilen tanıma uyuyor mu? ya evet ya da hayır !... mertçe cevap bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

şimdi gelde bu adama övgüler düz, hem atana ırkına devletine küfretsin hemde adamı evliya ilan edin, yazıklar olsun , bu körü körüne bağlılık doğru değil , artık sorgulamanın dünyada kendi beyinlerimizle yaşanın vakti gelmedimi ?. onun bunun söyledikleriyle nereye kadar?

Sitelerde Paylaş

biraz düşünen, sorguluyan, birkaçta nurcu ile ileri düzeyde sohbet eden bilirki onalrın Türklükle bir bağı yoktur onların tek bayrağı vardır oda islam bayrağıdır. onlar Türklüğünü de, türk bayrağını da redder. aslında arap emperyalizminin esiri olduklarının farkında bile değiller. Onlar için sadece islam inanışı vardır, gersi yaladır bunların yetiştirdiği beynini zehirlediği insanlardan beklenirki

Sitelerde Paylaş
bekliyorum arkadaşlar...

peşin peşin diyeyim forummeydan a yasak bu başlık...Çünkü 3 kağıtçı..

Sen ne yazdığını anladınmı?..

Bana, risale-i Nur yorumlarını değil, ne anladığını yaz...

Ben anlamıyorum, ama anlatabilirsin...Anladıysan..

Yorum değil.. Birebir tercüme istiyorum..

Sitelerde Paylaş

Koca külliyatı 6000 sayfa içinde Atatürk lafının sadece 1 kere geçtiği birisinde kitlediniz ya helal olsun..

Ayrıca Külliyat ortada; Heryerde bulunabilecek bi eser.. Savunmasını yapmaya gerek yok..

Kabul eden eder, etmiyen ise bu şekilde etmez.. Zaman tanımak lazım..

Bizim külliyatı yada Üstadın Şahs-ı Manevisini ispat etmemize gerek yok... Külliyattan edindiğimiz bilgiler ile önce Kende Kalbimizi, Aklımızı ve Nefsimizi Sonra başkalarını istifade ettirmeliyiz.. Külliyatın direk olarak tartışlıması yada savunulması gereksiz bir mesele..

Sitelerde Paylaş
dostum her sorunuza mantıklı cevaplar verdik....siz hâla anlamamakta ısrar ediyorsunuz....

Hem boşverin dünya 3 günlük...gidin biraz hayatınızı yaşayın anasını satayım...ne işiniz var Allah la Muhammedle...Tamam sana göre yok mu...çektir git bira iç..onla bunla yat..zevk al hayattan..yalan mı??siz demiyor musunuz hayatın amacı zevk diye...tamam kızmayın...zevk alın anasını satayım...

neden bu odun kafali muslo mantigindan cikamiyorlar anlamiyorum... beyninin yerine nurmu yerlesti kuzum senin?

allahla muhammetle isi olmayan kotu insanmidir? zevkleri icinmi yasar? ne enkaz fikirli dandik insanlarsiniz anlamiyorum...

senin bu mantigina gore muslumanlar cici melek, inanmayanlar b.k kaka.

risalei nura kafani surtup ilahi kivilcimlar cikartmak yerine bilimle ilgilen

Sitelerde Paylaş

SAİDİ NURSİ CAHİLDİR !

Kendisinden asrın harikası "Bedîüzzaman" olarak bahseden Sait, bir risalesinde radyodan

bahsederken dünyanın bir ucundan söylenen bir sözün kilometrelerce uzaklıktaki bir kutudan

duyulmasını kutudaki meleklerle açıklamaktadır. Günümüzde beş yaşında bir çocuğa kendini

güldürecek iddiaları ve tarihi vesikalar ile sabit olduğu üzere az okur ama yazamaz, imla

bilmez

Muhamed enazından döneminin bilmine vakıfmış(güneşin ayın döndüğünü biliyor, herne kadar düyanın düz olduğunu zanetsede), lakin bu cahil ondan bile bihaber

Sitelerde Paylaş
Mahkemeler suç işleme ihtimali ile ceza vermez..bu mümkün değil.Böyle birşey ancak Nasrettin hoca fıkrasında olur.

Demek ki suçu varmış o zaman ki ceza verip hapse atmışlar.

Tabiiki vermez..Ayrıca ben Bediüzzaman suçsuz demiyorum...Ama "suç" kavramı çok geniş..Mesela bir zabit Bediüzzamana çıkma der o da çıkar..Al sana suç..Veya bakma der bakar al sana suç...zaten hep böyle yatmıştır...

Benim bahsettiğim Rejimi yıkmaya yönelik bir suç..Bu da ki olmamıştır..Ki yıllardır içindeyim öyle birşeyi ne duydum ne gördüm..tek amaç İnsanların imanını kurtarmak..

Evet, büyük kusurlarımdan birtek suçum: Vatan ve millet ve din namına mükellef olduğum büyük bir vazifeyi, dünyaya bakmadığım için yapmadığımdan, hakikat noktasında affolunmaz bir suç olduğuna ve bilmemek bana bir özür teşkil edemediğine, şimdi bu Afyon hapsinde kanaatim geldi.

Nitekim, bütün bütün iftira ve ittihamlarla, cebbâr, müstebid din düşmanlarının tahrikâtıyla mahkemelere sevk edildiği zaman, gazetelerin birinci sayfalarında, bire yüz ilâvelerle teşhir ettirilmesi, tahkîkât ve muhâkeme neticesinde hiçbir suç olmadığı tahakkuk ederek, beraat ettiği vakit sükût edilmesi, bu hakikatin âşikâr çok delillerinden bir tanesidir.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=705&a=suç

Dahiliye Vekâletine yazdığım gibi, on vecihle kanunsuz olduğu ve kanun namına kanunsuzluk eden o zalimler, asıl suçlu onlar olması gibi, öyle bahaneleri aradılar, işitenleri güldürecek ve hakperestleri ağlattıracak iftiraları ve uydurmalarıyla ehl-i insafa gösterdiler ki, Risale-i Nur'a ve şakirtlerine ilişmeye, kanun ve hak cihetinde imkân bulamıyorlar, divaneliğe sapıyorlar.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1480&a=suç

Halbuki iki üç ihtimalden bir ihtimal olsa, eseri görülmezse, hiçbir suç olmaz. Hem binler ihtimalden bir ihtimal değil, belki her adam, hem aleyhime hücum eden müddeî çok adamları öldürebilir, anarşist ve komünist hesabına emniyeti, âsâyişi bozabilir, emniyeti ihlâl edebilir. Demek böyle pek acip ve ifratkârâne imkânatı vukuat yerinde istimal etmek, adliyeye ve kanuna karşı ihanettir.

Hem her hükûmette muhalifler bulunur. Yalnız fikren muhalefet bir suç olmaz. Hükûmet ele bakar, kalbe bakmaz.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1974&a=suç

Beşinci Şuanın meselelerini herkese göstermek caiz değildir, mahremdir" ihtarını yapmayı unutmamıştır.

Her bahaneyle bizi perişan etmek isteyen gizli düşmanlarımızın şerlerinden tahaffuz ve müddeî gibi sathîce mânâlar verilmemek için, "Bu mahremdir, herkese gösterilmesin" denilmesini bir suç sayıp ve suçunu ikrar ediyor mânâsına çevirmek zâhir bir yanlıştır.

ayrıca bkz: http://www.risaleara.com/ara.asp?a=suç&amp...amp;k=0&p=5

Sonuç olarak diyeceğim şu...Bediüzzaman'ın 14 parça eser külliyatında bir suç bir açık bir yamuk varsa buyrun hangi mahkemeye giderseniz gidiniz...

"Bu bana göre yanlış"diyemezsiniz....Rejime yönelik devleti ele geçirmeye yönelik bir çalışma yoktur Risale-i Nurlarda...

Fakat ihtimal vardır...doğru...ama gerçekleşmeyen bir olay için hele de hiç bir zerre kadar emaresi görünmemiş bir ihtimal için değil bin ikibin mahkemede birşey diyemez...Bahsedilen ihtimal budur..

Deccal meselesinde ise..

Atatürk deccaldir veya değildir...Zira Bediüzzaman deccalin tanımına 30 yıl sonra "birileri uyuyor" dediğinde niye suç olsun ki?Veya inanmadığınız hadis deli Said bu konuda niye telaş veriyor size..Müslümanların kafası çalışmıyorya...boşverin siz??

tarihinde Gündüzalp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tabiiki vermez..Ayrıca ben Bediüzzaman suçsuz demiyorum...Ama "suç" kavramı çok geniş..Mesela bir zabit Bediüzzamana çıkma der o da çıkar..Al sana suç..Veya bakma der bakar al sana suç...zaten hep böyle yatmıştır...

Benim bahsettiğim Rejimi yıkmaya yönelik bir suç..Bu da ki olmamıştır..Ki yıllardır içindeyim öyle birşeyi ne duydum ne gördüm..tek amaç İnsanların imanını kurtarmak..

Evet, büyük kusurlarımdan birtek suçum: Vatan ve millet ve din namına mükellef olduğum büyük bir vazifeyi, dünyaya bakmadığım için yapmadığımdan, hakikat noktasında affolunmaz bir suç olduğuna ve bilmemek bana bir özür teşkil edemediğine, şimdi bu Afyon hapsinde kanaatim geldi.

Nitekim, bütün bütün iftira ve ittihamlarla, cebbâr, müstebid din düşmanlarının tahrikâtıyla mahkemelere sevk edildiği zaman, gazetelerin birinci sayfalarında, bire yüz ilâvelerle teşhir ettirilmesi, tahkîkât ve muhâkeme neticesinde hiçbir suç olmadığı tahakkuk ederek, beraat ettiği vakit sükût edilmesi, bu hakikatin âşikâr çok delillerinden bir tanesidir.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=705&a=suç

Dahiliye Vekâletine yazdığım gibi, on vecihle kanunsuz olduğu ve kanun namına kanunsuzluk eden o zalimler, asıl suçlu onlar olması gibi, öyle bahaneleri aradılar, işitenleri güldürecek ve hakperestleri ağlattıracak iftiraları ve uydurmalarıyla ehl-i insafa gösterdiler ki, Risale-i Nur'a ve şakirtlerine ilişmeye, kanun ve hak cihetinde imkân bulamıyorlar, divaneliğe sapıyorlar.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1480&a=suç

Halbuki iki üç ihtimalden bir ihtimal olsa, eseri görülmezse, hiçbir suç olmaz. Hem binler ihtimalden bir ihtimal değil, belki her adam, hem aleyhime hücum eden müddeî çok adamları öldürebilir, anarşist ve komünist hesabına emniyeti, âsâyişi bozabilir, emniyeti ihlâl edebilir. Demek böyle pek acip ve ifratkârâne imkânatı vukuat yerinde istimal etmek, adliyeye ve kanuna karşı ihanettir.

Hem her hükûmette muhalifler bulunur. Yalnız fikren muhalefet bir suç olmaz. Hükûmet ele bakar, kalbe bakmaz.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1974&a=suç

Beşinci Şuanın meselelerini herkese göstermek caiz değildir, mahremdir" ihtarını yapmayı unutmamıştır.

Her bahaneyle bizi perişan etmek isteyen gizli düşmanlarımızın şerlerinden tahaffuz ve müddeî gibi sathîce mânâlar verilmemek için, "Bu mahremdir, herkese gösterilmesin" denilmesini bir suç sayıp ve suçunu ikrar ediyor mânâsına çevirmek zâhir bir yanlıştır.

ayrıca bkz: http://www.risaleara.com/ara.asp?a=suç&amp...amp;k=0&p=5

Sonuç olarak diyeceğim şu...Bediüzzaman'ın 14 parça eser külliyatında bir suç bir açık bir yamuk varsa buyrun hangi mahkemeye giderseniz gidiniz...

"Bu bana göre yanlış"diyemezsiniz....Rejime yönelik devleti ele geçirmeye yönelik bir çalışma yoktur Risale-i Nurlarda...

Fakat ihtimal vardır...doğru...ama gerçekleşmeyen bir olay için hele de hiç bir zerre kadar emaresi görünmemiş bir ihtimal için değil bin ikibin mahkemede birşey diyemez...Bahsedilen ihtimal budur..

Deccal meselesinde ise..

Atatürk deccaldir veya değildir...Zira Bediüzzaman deccalin tanımına 30 yıl sonra "birileri uyuyor" dediğinde niye suç olsun ki?Veya inanmadığınız hadis deli Said bu konuda niye telaş veriyor size..Müslümanların kafası çalışmıyorya...boşverin siz??

gündüzalp sorularımı yanıtlamıyorsun,yani sen diyalog değil monolog yapıyorsun.Bu durumda tartışmayı sürdürmenin anlamı yok.

"Gündüzalp: Atatürk deccaldir veya değildir...Zira Bediüzzaman deccalin tanımına 30 yıl sonra "birileri uyuyor" dediğinde niye suç olsun ki?Veya inanmadığınız hadis deli Said bu konuda niye telaş veriyor size..Müslümanların kafası çalışmıyorya...boşverin siz"

ben senin ne düşündüğünü tahmin ediyorum ama yine de sormuştum ,mertçe cevap vermeni istemiştim,ama böyle bir cevap gelmedi.

Ben kürt saidin söylediklerinden telaşlanmıyorum ve telaşlanan da yok zaten,birisinin yaptığı hakaretler neden telaş konusu olsun ki? müslümanların kafasının çalışıp çalışmadığı ile de ilgilenmiyorum.Elbette herkes neye inanacağını seçmekte en azından kendi iç dünyasında özgür.

Ben söylediğim gibi bu tartışmanın ,sorularıma yanıt verilmemesinden dolayı yararsız olduğunu düşünüyorum ve artık yazmıyorum bu konuda.

size iyi forumlar dilerim.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamda bulunan son "Peygamber", son "Vahiy gelen", son "SEÇİLEN" olan Muhammedtir" iddiası karşısında Deli Said bir KAFİRDİR.

Lakin ne hikmetse Kuran Muhammed'i son adam ilan ederken DELİ SAİT "risaleler yukardan geliyor" manasında cümle kurarak dinden çıkar. (Bakınız Lemalar).

Ondan sonra da bir delinin peşindeki onlarca aklı evvel martaval okur.

Geçiniz efem bunları geçiniz. Yemezler.

Bakınız bağırarak soruyorum şakirtler, şakirtcikler, talebeler, talebecikler:

SAİDİ KÜRDİ RİSALELERİ NASIL İZAH EDİYOR?

KENDİ BİLGİSİ Mİ? YOKSA GÖKTEN -ALLAH TARAFINDAN- Mİ DİYOR?

"Kendi bilgim" diyorsa yanlışlarını oturup tartışırız.

"Yukarıdan" diyorsa siz bunu İSLAMLA NASIL BAĞDAŞTIRIYORSUNUZ?

Risalelerine gelmeden SaİTi bir çözün. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Sizin gibilere kuran -Münafık- der ve kafirlerden -ben ve benim gibilerden yani- daha aşağılık olduğunu söyler.

Benden uyarması.

Milleti okumaz anlamaz bilmez sanıyorsunuz. Fena yanılıyorsunuz. The God çarpacak sizi haberiniz yok.

(Hörmet yok size, kalmadı.)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...