Jump to content

Nurculuk denen sapıklık

Recommended Posts

Tesettüre Uymayanların Ahiret Azabı

Hz. Ali (a.s) şöyle buyuruyor:

Bir gün Hz .Fatıma (a.s) ile Hz. Peygamber (s.a.a)’in huzuruna gittik Resululah’ın şiddetle ağladığını gördüm:

Babam ve annem sana feda olsun neden ağlıyorsunuz? dedim. Peygamber “miraca gittiğim gece ümmetimden bazı hanımların şiddetli azaba uğradıklarına şahit oldum; onların şiddetli azaba duçar oldukları için ağlıyorum. Sonra onlardan her birinin azabını açıkladı. Hz. Fatıma: “Ey benim gözlerimin nuru bunların işledikleri günahları bana açıkla” dedi:

Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu:

“Saçlarından asılan kadın saçını namahrem erkeklere karşı örtmeyen kadındır.

Kendi vücudunun etini yiyen kadın ise vücudunu başkaları için süsleyen kimsedir. Ama vücudunun eti, makas ile kopartılan kadın ise kendisini başkalarına sunan kadındı. Sonra şöyle buyurdu:

Kocası kendisinden razı olan kadına ne mutlu![6]

[6] -Vesailu’ş- Şia c. 14 s. 156.

Kız iyiki örtünmüş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O Senin düşüncen..

Demiş, sonrada benim söylediklerimiz doğru olduğunu söylemişsin.

Bizler evlatlarımızı küçük yaşından beri alışsın ileride Atasına Allahına terbiyesizlik etmesin diye alıştırıyoruz..

Konunun cinsellikle bir ilgisi yok.

Yokmu, neden orasını burasını örtüyorsunuz o zaman ufacık çocukların?

Çocuğun başı açık olunca terbiyesizlikmi oluyor? Neden terbiyesizlik oluyor, çünki sizler o ufacık çocukların saçmalırı görünce tahrik oluyorsunuz.

Kızı boş bırakırsın ya dvaulcu ya zurnacı muhabbeti.

Kızı bir müslümana verirsin, üzerine dört kane daha karı alır, döver, def eder.

Ve başı boş bırakmazsın 6 yaşındaki kızını 52 yaşındaki adama verissin tabi böyle olsun istiyorsunuz değilmi sapıklar sizi.

İnsanı da boş bırakırsın ya ateist ya nihist hikayesi..

Evet insanı başı boş bırakırsa Ateist olabilir, ama başı boş bırakmazsan böyle senin gibi çocuklardan tahrik olan bireylerde çıkabilir.

Ayrıca yakışıklı birisi olarak tavlatığın kızları hesaplarsam kıyas bile edenemeyecek derecede başı bağlı kızları ayarlamak çok ama çoooooook daha kolay oluyor. İnanmıyorsa dene.

Sitelerde Paylaş

Çocuğun başı açık olunca terbiyesizlikmi oluyor? Neden terbiyesizlik oluyor, çünki sizler o ufacık çocukların saçmalırı görünce tahrik oluyorsunuz.

Ve başı boş bırakmazsın 6 yaşındaki kızını 52 yaşındaki adama verissin tabi böyle olsun istiyorsunuz değilmi sapıklar sizi.

Evet insanı başı boş bırakırsa Ateist olabilir, ama başı boş bırakmazsan böyle senin gibi çocuklardan tahrik olan bireylerde çıkabilir.

Sen gerçekten bizimv e o insanların sandığın gibi cinsel tahrikten ufacık kızların başını örttüğümüzü sanıyorsan ciddi söylüyorum laf olsun diye değil psikolojik sorunların vardır dostum.

Bu kadar fesat olunmaz.. Olunamaz...

Sitelerde Paylaş
Sen gerçekten bizimv e o insanların sandığın gibi cinsel tahrikten ufacık kızların başını örttüğümüzü sanıyorsan ciddi söylüyorum laf olsun diye değil psikolojik sorunların vardır dostum.

O Senin düşüncen..

Bizler evlatlarımızı küçük yaşından beri alışsın ileride Atasına Allahına terbiyesizlik etmesin diye alıştırıyoruz..

Konunun cinsellikle bir ilgisi yok.

Kızı boş bırakırsın ya dvaulcu ya zurnacı muhabbeti.

İnsanı da boş bırakırsın ya ateist ya nihist hikayesi..

Ayrıca yakışıklı birisi olarak tavlatığın kızları hesaplarsam kıyas bile edenemeyecek derecede başı bağlı kızları ayarlamak çok ama çoooooook daha kolay oluyor. İnanmıyorsa dene.

Sitelerde Paylaş

haklısın, xislam çok fesat.

bir müslüman, 8-9 yaşına gelmeden bir kıza kötü gözle bakamaz. :D

Sitelerde Paylaş
haklısın, xislam çok fesat.

bir müslüman, 8-9 yaşına gelmeden bir kıza kötü gözle bakamaz. :D

Bu sözle aklınca H.z Aişe yi kastediyorssun ama bak yine bir cahilliğin çıktı ortaya. Hz. Aişe peygamber efendimizle 9 yaşında evlenmemiştir. Aç oku biraz. Bir de eski müslümanmışsın senden müslüman da olmaz ateisstte be kardeşim. Paso sallıyorsun tutarsa...

Sitelerde Paylaş

Başörtüsü Allah ın emridir ve uygulanır.

Yoksa diğer türlü saç bir erkeği tahrik eden bir unsur değildir.(büyük kızlar için konuşuyorum)

Bizim için önemli olan Allah ın emridir.

Ayrıca, küçük kız çocuklarından etkilenip baş kapatma,müslümanlar şöyle böyle muabbetlerine girmeyin çünkü sizinde aileniz,yakın çevreniz müslüman.İllede bazı sözleri kafanıza vurdurmayın ve kelimelerinize dikkat edin.

tarihinde Muslumgurses tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yoksa diğer türlü saç bir erkeği tahrik eden bir unsur değildir.(büyük kızlar için konuşuyorum)

Peki Allah neden başörtüsünü zorunlu kılıyor, sebep?

Ayrıca, küçük kız çocuklarından etkilenip baş kapatma,müslümanlar şöyle böyle muabbetlerine girmeyin çünkü sizinde aileniz,yakın çevreniz müslüman.İllede bazı sözleri kafanıza vurdurmayın ve kelimelerinize dikkat edin.

Evet benim çevremde müslüman ama çevremdeki insanlar başörüsü takmasada onlara cinsel objelermiş gibi bakacak kadar sapık zihniyetli değilim. Benim için onların kılık kıyafeti tahrik sebebi olamaz. Bunu düşünmek bile sapıklıktır. Ama siz akrabalarınız dahi olsa örtünmediği zaman onlara kötü gözle bakabilecek kadar temelsiz bir düşüncedesiniz.

Sitelerde Paylaş

. Bunu düşünmek bile sapıklıktır. Ama siz akrabalarınız dahi olsa örtünmediği zaman onlara kötü gözle bakabilecek kadar temelsiz bir düşüncedesiniz.

Genel konuşma.Çünkü şahıslar islamı temsil etmezler.iSLAMIN ÖZÜ İSLAMI TEMSİL EDER

Sitelerde Paylaş

Sen neen genel konuşuyorsun gerizekalı?

Müslümanların en büyük taktiğidir bu; biri köşeye sıkışınca topu hemen karşısındakinin ailesine atar. Belden aşağı vurmak gibi büyük bir acizliğiniz var. Sebebide beyninizin belden aşağı şekilde olması sanırım.

Sitelerde Paylaş

Peki Allah neden başörtüsünü zorunlu kılıyor, sebep?

Evet benim çevremde müslüman ama çevremdeki insanlar başörüsü takmasada onlara cinsel objelermiş gibi bakacak kadar sapık zihniyetli değilim. Benim için onların kılık kıyafeti tahrik sebebi olamaz. Bunu düşünmek bile sapıklıktır. Ama siz akrabalarınız dahi olsa örtünmediği zaman onlara kötü gözle bakabilecek kadar temelsiz bir düşüncedesiniz.

Haklısınız. Çok güzel bir dille seviyeli olarak bir tepkinizi belirtmişsiniz. Ve ben bir müslüman olarak saygı duydum ifade tarzınıza ve düşüncenize

Konuya gelince, Erkeğinde tahrik sebebi olabileceği doğrudur ancak sizin de kabul edeceğiniz gibi erkek kadınlardan daha zayıf iradelidir ve toplumda aile yapısı en önemli kuraldır bir toplumun çürümemesi için. Allah bunu gözönünde bulundurarak bu emri vermiştir. Siz de takdir edersiniz ki işte önümüzde batı örnek. Ve TÜrkiyemizde böyle. Bir tarafını açmayı marifet sanıp açma yarışına giren bayanlar ve onları cinsel obje olarak gören erkekler... Kimliksiz çocuklar, bulanmış beyinler. Aile yapısını ne duruma getirdiğinin ve getireceğinin en büyük kanıtı her gün gözönünde duruyor.

Sitelerde Paylaş

Yani kalkıp mini etekle, bikiniyle v.s. dolaşmanında tahriğe sebep olduğunu inkar etmek tabiki gerçekçi olmaz. Ancak kadınlar ne bu derece açılıp saçılmalı nede paket gibi örtünüp kapanmamalıdır.

Bir konuda yanılıyorsunuz: erkek değil, kadın zayıf iradelidir der islam.

Sitelerde Paylaş

Yani kalkıp mini etekle, bikiniyle v.s. dolaşmanında tahriğe sebep olduğunu inkar etmek tabiki gerçekçi olmaz. Ancak kadınlar ne bu derece açılıp saçılmalı nede paket gibi örtünüp kapanmamalıdır.

Bir konuda yanılıyorsunuz: erkek değil, kadın zayıf iradelidir der islam.

Kadın irade yönünden zayıftır. Ancak erkek kadın yönünden zayıftır.

Kaldı ki Kur'an da örtünmek emirdir ama Yapılmadığı takdirde dinden çıkmaya sebep değildir.

Kur'an tüm emirlerini insanın ve toplumun huzuru mutluluğu için vermiştir.

Kadın neden dışarıda bir tarafını yabancı erkeklere göstersin ki? Bunun mantığı nedir..

Evinde kocasına istediği kadar açılır saçılır..

Aynı şekilde erkekte giyimine dikkat etmelidir...

İki cins içinde geçerlidir bu esasında.. Ancak erkekler kadın konuusnda daha zayıf iradeli olduğu için kadın'a daha büyük pay verilmiştir.

Sitelerde Paylaş
Bu sözle aklınca H.z Aişe yi kastediyorssun ama bak yine bir cahilliğin çıktı ortaya. Hz. Aişe peygamber efendimizle 9 yaşında evlenmemiştir. Aç oku biraz. Bir de eski müslümanmışsın senden müslüman da olmaz ateisstte be kardeşim. Paso sallıyorsun tutarsa...

kaç yaşında evlenmiştir?

ben buhariden 9 biliyorum.

dininizi üzerine bina ettiğiniz buhari neden bu konuda yalan söylesin?

öyleyse diğer söylediklerine nasıl güvenebiliyorsunuz?

bana malum ayşeyi 17-18 yaşında çıkaran yazıyı kopyala yapıştır yapma ama. :)

Sitelerde Paylaş

Bizim için önemli olan Allah ın emridir.

sorun da burda zaten.

allah istiyor diye insanları taşalayabilirsiniz de, hırsızlık yaptı diye elini de kesebilirsiniz.

mantıksız, vicdan sızlatıcı ama allah istemiş bir kere.

ya bu emirler allahtan gelmemişse!

Sitelerde Paylaş
kaç yaşında evlenmiştir?

ben buhariden 9 biliyorum.

dininizi üzerine bina ettiğiniz buhari neden bu konuda yalan söylesin?

öyleyse diğer söylediklerine nasıl güvenebiliyorsunuz?

bana malum ayşeyi 17-18 yaşında çıkaran yazıyı kopyala yapıştır yapma ama. :)

Niye 17-18 çıkması işine gelmiyor mu :)

Sitelerde Paylaş
allah istiyor diye insanları taşalayabilirsiniz

Sen bunu kanıtlar bir ayet getir ben hemen bu forumdan ayrılıcam.

SEVGİLER..

Sen neden genel konuşuyorsun gerizekalı?

İletiyi tekrar düzenledim.

İYİ GÜNLER..

Sitelerde Paylaş
Kadın neden dışarıda bir tarafını yabancı erkeklere göstersin ki? Bunun mantığı nedir..

Ezher; bunun bir orta yolu yok mu diyorum bende. Yani namuslu olmanın kriteri ya başını örtmek yada mini etek giymemek olmamalı. Kadın mini etek giyiyorsa da namusu sorgulanmamalı. Örtünmeyen herkeste orasını burasını erkeklere gösteriyor diyemeyiz.

Mini etek giyilmesi bizim toplumda tahrik sebebidir, ama her toplumda böylemidir? Bunun birazda kültürle ve eğitim ile ilgisi var. Daha 5 yaşından itibaren sarıp sarmaladığınız çocuk kendi psikolojisini oluşturur. Onu sarılı gören 5 yaşındaki çocukta o sarılmış olandan bir etkilenmeye gider. Örtünme adeta şartlandırmalara sebep oluyor.

Bakın böyle olsun demiyorum ama bir örnek vereyim. Bir çok ilkel kabilede erkek ve bayanlar hep anadan doğma çıplak geziyorlar. Ama hiçbiride dönüp diğerine bakmıyor. Bizde olsa millet çadır kurarak gezer. Buda gösteriyorki yasaklara değil eğitime ihtiyacımız var. Bizi sapık kılan yetiştirilme kültürümüzdür.

Müslüm ben tekrar düzenleyemiyorum, zamanaşımına uğradı sanırım. Yöneticilerden ricam düzenlemeleridir.

Sitelerde Paylaş
Sen bunu kanıtlar bir ayet getir ben hemen bu forumdan ayrılıcam.

SEVGİLER..

İYİ GÜNLER..

kuranda recm ayeti yoktur.

ama recm hakkında bolca hadis vardır.

bir iki google aramas

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...