Jump to content

MİSYONERLERDEN EVLERE SERVİS

Recommended Posts

Çağırın hemen gelelim

Vatandaşların eline tutuşturulan broşürlerde şöyle deniyor:

* Dünya çapında 5 milyondan fazla kişiyle düzenli bir Mukaddes Kitap tetkiki yapılmaktadır.

* Koşullarınıza göre sizin için özel düzenlemeler yapılır. Ücret istenmez...

AKP iktidarının, Avrupa Birliği’ne üyelik adına verdiği tavizlerle yolunu açtığı Hıristiyan misyonerler, evlere hizmet (!) götürmeye başladı. Vatandaşlara broşür dağıtan “Yehova’nın Şahitleri”, irtibat kurma çağrısı yapıyor.

BroŞÜrlerle “Benimle temasa geçin” çağrısı yapan misyonerler: “Size uygun bir zamanda ve yerde Mukaddes Kitabı incelemeniz için düzenleme yapılabilir. Birçokları incelemeyi kendi evinde yapmayı tercih ediyor” diyor.

Misyonerler işi buyüttü: Eve servis

Bedava incil dağıtan, ayinlere katılanları paraya boğan misyonerler, evlere kadar gidip Hristiyanlığı anlatmaya başladı

AKP iktidarının, Avrupa Birliği’ne üyelik adına verdiği tavizlerle yolunu açtığı hıristiyan misyonerler, faaileyetlerini giderek artırıyor. Ülkenin en ücra beldesine kadar yapılanmaya giden Yehova Şahitleri, ilan ve broşürlerle propagandalarını sürdürürken, vatandaşları da kurdukları bürolara yönlendiriyor. Bunlardan bir tanesi de İstanbul Karaköy’de faaliyette bulunuyor.

Uyanık kalın

“Mukaddes Kitap Hakkında Bilgi Almak İster misiniz?, Uyanık kalın, Hangi Konuda Uyanık Kalmalıyız, Bu Neden Özellikle Bugün Önemli” yazılı broşürler dağıtan grup, fazla bilgi almak isteyenlere de açık adres veriyor. “Sizi Yehova’nın Şahitleri ile irtibat kurmaya çağırıyoruz. Bunun için aşağıdaki adreslerden birine yazabilirsiniz. O zaman ücretsiz olarak Mukaddes Kitabı incelemeniz için sizinle bir düzenleme yapılacaktır. Daha fazla bilgi almak isterseniz, lütfen aşağıdaki adreslerden size en uygun olanını kullanarak Yehova’nın Şahitlerine yazın” denilen broşürün arka sayfasında şu ülkelerden adresler var: Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Belçika, Brezilya, Britanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, Lüksemburg, Norveç, Rusya...

Karaköy’de...

“Mukaddes Kitap Aslında Ne Öğretiyor? adlı kitaptan istiyorum. Hangi dilde istediğinizi lütfen belirtin”, “Mukaddes Kitabı ücretsiz olarak incelemek istiyorum. Lütfen benimle temasa geçin” notlarının da düşüldüğ broşürde, adres yazmak içinde boşluk bırakılmış ve altına şu not düşülmüş: Bu yayının Türkçesi’nin hazırlanmasından Mete Süer sorumludur... Sonrasında ise Karaköy’den bir adres yazılarak irtibat kurulabilecek bir telefon da verilmiş...

İstediğiniz zaman...

Söz konusu broşürün iç sayfalarında “Mukaddes Kitabı Anlamak Üzere Her hafta Belirli Bir Vakit Ayırabilir misiniz?” başlıklı bölümde ise şöyle deniliyor: Size uygun bir zamanda ve yerde Mukaddes Kitabı incemeleniz için bir düzenleme yapılabilir. Birçokları incelemeyi kendi evinde yapmayı tercih ediyor. Hatta bazıları telefon aracılığıyla inceleme yapıyor. İnceleme programı, bir çok insanın yer aldığı bir sınıf şeklinde değil, sizin bilgi ve eğitiminizi de gözönünde tutarak kişisel koşullarınıza göre ayarlanabilen özel bir düzenlemedir. Sınava girmeyecek ve mahçup edilmeyeceksiniz. Mukaddes Kitaba dayalı sorularınız cevaplanacak ve Tanrıya nasıl yaklaşabileceğinizi öğreneceksiniz...

Yörenizdeki bir Yehova Şahidine başvurunuz

* Mukaddes Kitap sizin için yaşamsal bilgiler içerir.

* Hayatın sorunlarına başarıyla göğüs germenize yardım edecek en iyi öğütleri verir.

* Dünya çapında 5 milyondan fazla kişiyle düzenli bir Mukaddes Kitap, tetkiki yapılmaktadır.

* Koşullarınıza göre sizin için özel düzenmele yapılır. ÜCRETSİZ

* Bilgi almak istediğinizi yazılı adrese ya da yörenizdeki bir Yehova’nın Şahidine bildirebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

ee akhenaton ne var bunda desinler.nolcak

walla bende ilk incilimi öle edinmiştim aradım. dedim bana incil yollayın. yolladılar .hatta yanında bi ton cd kitap defter kalem

bide paramı vercem onlara :lol:

ama alo fetfa hattı gibi alo papaz hattı varsa ara tartış adamlarla :)

Sitelerde Paylaş

Yehova şahitliği herşeyin başında bazı sağlıklı olmak için, çoğu da zorunlu olarak yapılması gereken bazı ameliyatlara şiddetle karşı çıkıyor. Haydi hristiyanlık propogandası yapıyorlar, şimdi de yehova şahitleri mi türedi? Bu kadar cesareti de nereden buluyorlarsa artık...

Sitelerde Paylaş
Yehova şahitliği herşeyin başında bazı sağlıklı olmak için, çoğu da zorunlu olarak yapılması gereken bazı ameliyatlara şiddetle karşı çıkıyor. Haydi hristiyanlık propogandası yapıyorlar, şimdi de yehova şahitleri mi türedi? Bu kadar cesareti de nereden buluyorlarsa artık...

Dogru..Hristiyalarin bogazlandigi bir ulkede dinlerini yayma calisma cabasi icindeki herkesi takdir etmek lazim.Kolay degil,caninizdan olabilirsiniz..

Peki,yurtdisinda yasayan ve dinlerini teblig eden muslumanlarin herhangi bir saldiriya ugradiklarina dair bir haber durdunuz mu?Neden hristiyan ulkeler diye tabir edilen ulkelerde islami yaymaya calisan dini kitaplar gonderen kisiler saldiriya ugramaz da musluman ulkelerdeki hristiyanlar surekli saldiri ve tehlike altindadir.Islamin hosgorusuzlugu ve bagnazligi disinda bir neden bulamiyorum..Din ozgurlugunden bahsediliyorsa herkesin dini inancini anlatmaya ve yaymaya hakki vardir.Bunun aksi bile dusunulemez..Muslumanlar her yerde misyonerlik yapabilecek ama hristiyanlar hristiyan oldugunu bile soyleyemeyecek, sanirim diyalog ve hosgoru budur..Bakalim muslumanlar ne yapiyormus

Herkese bedava Kurân

Freekoran.com sitesi dünyanın her tarafına, isteyen herkese ücretsiz Kurân-ı Kerim gönderiyor

Küreselleşen dünyada, internetin de keşfiyle bilgiye ulaşmak artık çok kolay hale geldi. Bu avantaj kutsal kitapların insanlara ulaşması açısından da geçerli. Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın ünlü haber dergilerinden The Economist, dünyada Kur’ân ve İncil’e gösterilen ilgiyi sayfalarına taşıdı. Teknolojiyi çok iyi kullanan ‘dindarlar’ın artık küreselleştiğine dikkat çeken dergi, her yıl milyonlarca baskı yapan iki kutsal kitap ve dinî yayınların dünyada çok büyük bir sektör haline geldiğini yazdı.

Tabiî kutsal kitapların insanlara ulaşmasını finansal bir menfaat gözetmeden yapanlar da çoğunlukta. Hıristiyanlar açısından bu işi misyoner kurumlar yürütürken, Kur’ân-ı Kerim’in de insanlara ulaştırılması için çalışan gönüllüler var. Şimdi nerede olursanız olun dünyanın her yerine ücretsiz Kur’ân-ı Kerim nüshası gönderme hizmeti sunan bir site hizmete açılmış durumda:http://www.freekoran.com/

Bu siteye dünyanın neresinde olursanız olun müracaat edip formu doldurduğunuzda posta vasıtasıyla bir Kur’ân’ı Kerim nüshası elinize ulaştırılıyor. Sitede ad, soyad, adres, posta kodu, e-mail adresi gibi bilgilerinizi girerek, Kur’ân-ı Kerim isteğinizi bildiriyorsunuz. En kısa zamanda site yöneticileri adresinize Kur’ân-ı Kerim’i gönderiyorlar.

Özellikle gayri müslimler için tasarlanan bu sisteme ilgi de oldukça yoğun. Şu ana kadar dünyanın dört bir yanından tam 23 bin 750 Kur’ân-ı Kerim siparişi teslim edilmiş. Hem de tek kuruş ücret alınmadan.

Ancak bunun için mutlaka gayri müslim olmanız gerekiyor. Sitede Kur’ân talep formunun hemen altında “Bu ücretsiz servis sadece gayri müslimler içindir. Eğer Müslüman iseniz lütfen en yakınınızdaki bir camiye gidip bir adet Kur’ân’ı Kerim isteyiniz” notu yer alıyor. Ayrıca herkesten sadece bir adet Kur’ân isteğinde bulunması rica ediliyor. Tabii ki Müslüman olmanıza rağmen eğer Kur’ân’ı Kerim ihtiyacınız varsa siz de bir adet isteyebiliyorsunuz.

Evinize kadar Kur’ân-ı Kerim’inizi ulaştıran site ekibinin sizden tek isteği var, o da dualarınızda kendilerini de anmanız. Sitenin ana sayfasında şu ifadeler yer alıyor: “Maşallah, kısa bir zamanda dünya genelinde tam 23.750 kişiye ücretsiz Kur’ân-ı Kerim ulaştırdık. Lütfen bu siteyi hazırlayan ve ayakta durmasını sağlayan Freekoran.com ekibine siz de dualarınızda yer veriniz”.

YENI ASYA

4 YILDA 35 BİN, BİR YILDA 247 BİN

AKP’li Büyükkaya’nın sorusuna yazılı yanıt veren Bakan Yazıcıoğlu’nun verdiği bilgilere göre, 1999-2003 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı, kendisine tahsis edilen ödenekler çerçevesinde toplam 35 bin 500 adet Kur’an-ı Kerim mealini ücretsiz olarak dağıttı. Ancak bu rakam 2005 yılında 90 bin adede ulaştı. 2006 yılında ise Diyanet, 247 bin adet cep tipi-Türkçe Kur’an-ı Kerim mealini ücretsiz dağıttı

ÜCRETSİZ DAĞITILACAK 162 BİN ADET KURAN-I KERİMİN BASIMI TAMAMLANDI

Bakan Yazıcıoğlu, 2007 yılında ise basımı planlanan 120 bin adet cep tipi Türkçe Kur’an-ı Kerim meali, 18 bin adet orta boy Kur’an-ı Kerim meali ile 24 bin adet küçük boy Kur’an-ı Kerim mealiminin basımının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. Yazıcıoğlu, basımı tamamlanan eserlerin, bir plan dahilinde yurt içinde ve yurt dışında ücretsiz olarak dağıtılacağını kaydederek, ücretsiz Kur’an-ı Kerim meali dağıtımına bundan sonra da devam edileceğini bildirdi

GAZETEPORT

Iste bu haberler tam birilerinin gozune sokulacak cinsten bir haberler..

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim evime de Yehova Şahitleri gelirdi.

Nazikçe evime alırdım onları.

Onlar beni dine çağırır, ben de onları ateizme çağırırdım.

Çok eğlenmişimdir.

Sonra gelmez oldular. Fişlendik.

Özledim valla.

Suratlarının gittikçe bozulması ama gene gülümsemeye çalışmaları çok komik olur.

.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Cesareti AKP den alıyorlar. AKP biliyorsunuz ki misyonerlere göz yumuyor. Ortada böyle Yehova Şahitleri gibi sapık tarikatlar ortaya çıkıyor. Yehova Şahitleri, çok tehlikeli bir Hristiyan tarikatı. Kızların bir erkekle çıkmasına bile karşılar. Kadının çalışmasını asla istemezler. Zaten Yehova Şahidi kadınlar çalışmazlar, bol bol din tacirliği yaparlar. Yehova Şahitleri kan alıp vermeye bile karşı çıkarak, insan canına verdiği(!) değeri gösteriyorlar. Lütfen Yehova Şahitlerine çok sert tepki gösteriniz. Yoksa kene gibi yapışırlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...