Jump to content

Her şey Allah'ın kudretiyle hareket eder

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Nasıl ki görsek bir tek adam geldi ve bütün şehir ahalisini zorla bir yere sevketti ve zorla işlerde çalıştırdı. Hiç şüphesiz biliriz ki, o adam kendi namıyla ve kendi gücüyle hareket etmiyor. O bir askerdir ve arkasında güçlü bir devlet vardır.

Aynen öyle de kainatta olan olaylara dikkat ettiğimiz zaman, varlıkların kendi gücünün ve kabiliyetinin çok üzerinde işler yaptığını görürüz. Demek ki, bütün o varlıklar kendi başlarına hareket etmiyor. İlim ve irade sahibi bir zatın kudreti ile hareket ediyorlar. Şimdi bunlardan bir tanesini zikredelim. Daha sonra diğerlerini zikredeceğiz.

Mesela, ipek gibi yumuşak kök ve damarlar sert olan taş ve toprağı delip geçiyor. Demek ki bu kök ve damarlar kendi kendine hareket etmiyor.

Sitelerde Paylaş

O zaman tanrıyı ne hareket ettiriyor, senin cevabın ise ; tanrı hep vardı o yaratılmadı, onun eşi ve benzeri yoktur, bizim zekamız onu kavrayamaz. Bu düzen kendi kendine olmuyorda tanrı nasıl kendi kendine oluyor elli kere mi söyleyeceğim. Hiç birindede cevap vermiyorsunuz yada üstte yazdığım mantıksız cevapları veriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Kainatta intizam ve düzen yoktur.. Kainat düzensizliğin bir düzenidir.. Daha siz kutuplarda nasıl oruç tutulacak, namaz kılınacak onu bilmiyorsunuz. Hoş allahınızın bile bundan haberi yok..

Bu arada sorularıma cevap bekliyorum... Kaçmaca yok. Sadece EVET ve HAYIR diyeceksin. Kendi fikirlerin lazım bu arada.. Konuyuda saptırma..

Evet İlim buyur cevap bekliyorum.. Haydi...

İlim sana daha önce bu soruları sordum fakat cevap vermedin. Tekrar soruyorum...

1- Saidi Nursiyi ölümüne savunurum diyor musun ?..

2-Risaliye Nur olmadan Kuran anlaşılabili mi? Risaliye olmadan Kuran eksik mi kalır? Onu okumadan Kuran anlaşılmaz mı?

3-Deli Said bütün eksikliklerden arınmış , yüce, ulu bir kişi midir. Elinde avucunda ne varsa onun için harcar mısın?

4- Kadın ve kızın olduğu ortamlara girer misin? Onları arana alır mısın?

5-Said-i Nursi'nin tanrısal kişiliği konusunda tüm kuşkulardan, kaygılardan uzak mısın? Onunla Allah arasında peygamberler gibi özel bir bağ olduğuna inanıyor musun?

6-"Risale-i Nur" islamın özü müdür? O, bunu tanrının buyruğuyla yazmış, açıklamıştır., bu konu tartışılmaz, geciktirilmez midir?

7- Amacın yeni nurcular kazandırmak mı?

8-Her yerde Risali okunmalı okunurken gizlice içinden deli Saitin ismi zikredilmeli midir?

9- Müslüman da olsa Nurculuğa karşı çıkanlar nedir? Dinsizmi? Nur u reddedenler şeriatten ayrılmış mıdır? Gerçek İslam Nurculuk mudur?

10- Bütün devlet kurumları şeriat buyruklarına, yani Risale-i Nur bildirilerine dayanmalı mıdır?

Bu sorulara sadece evet ve hayır diye cevap ver lütfen..

Sitelerde Paylaş

Kendine mohamet denen zat. Şimdi senin papağanın soyundan geldiğine ihtimal vermeye başlasam mı acaba? Çünkü, devamlı aynı şeyleri tekrar ediyorsun..

Madem kainatta düzen yok. Öyle ise senin gibi düzensiz birinin fikirleri düzensiz olması normal. Düzensiz herif bilmiyor ki, eğer düzen olmasaydı vücud fabrikası çalışmazdı.

Sitelerde Paylaş

Elviscan haklı be ilim kardeş. Sonuçda devlet de bir insan ürünü demek ki Allah da bir insan ürünü. Tesadüfe bak ki her ikisi de fikirsel sistem ve her ikisi de bir işe yaramıyor. Güçlü olan her ikisini de kendi çıkarları için kullanıyor.

Sitelerde Paylaş

4 aydır bana cevap vermedin. Bunlar benim sana şahsi sorularımdır. Senin gibi bana öğretilenlerin tekrarı değildir. Bana cevap verene kadar da sormaya devam edeceğim:.... Eğer cevap alamadıysam elbette soracağım... Ben senin gibi robot değilim.. İnsanım ve kendi aklımla hareket ediyorum...

Sitelerde Paylaş
Elviscan haklı be ilim kardeş. Sonuçda devlet de bir insan ürünü demek ki Allah da bir insan ürünü. Tesadüfe bak ki her ikisi de fikirsel sistem ve her ikisi de bir işe yaramıyor. Güçlü olan her ikisini de kendi çıkarları için kullanıyor.

Sorrow böyle konuşmak kolay. Fakat, yazdığım konuya ve senin verdiğin cevaba bak..Madem konuyla ilgili bir cevabın yok, öyle ise her aklına gelen şeyi söylersen nasıl fikir alışverişi yapacağız. Zaten seviyesiz olan bir formu böyle cevaplarla daha da seviyesizleştirmiyor musunuz sen karar ver.

Her ne ise konumuza dönelim. Mesela, sigara kağıdı gibi ince ve nazenin yapraklar, yazın ateş saçan hararetine karşı aylarca yeşil kalıyorlar. Öyle ise, sıcaklık dahi Allahın kudreti ile hareket ediyor.

Sitelerde Paylaş

İlim o 4 aydır sorduğum sorulara cevap vermediğin için artık sen benim gözümde Pavlov un deneylerinde kullandığı bir mahlukatsın.. Sen cevap vermediğin müddetçe şartlı refleksin deneyi olan varlık olarak burada hayatını sürdüreceksin...

Sitelerde Paylaş
...

Aynen öyle de kainatta olan olaylara dikkat ettiğimiz zaman, varlıkların kendi gücünün ve kabiliyetinin çok üzerinde işler yaptığını görürüz. Demek ki, bütün o varlıklar kendi başlarına hareket etmiyor. İlim ve irade sahibi bir zatın kudreti ile hareket ediyorlar. Şimdi bunlardan bir tanesini zikredelim. Daha sonra diğerlerini zikredeceğiz.

Mesela, ipek gibi yumuşak kök ve damarlar sert olan taş ve toprağı delip geçiyor. Demek ki bu kök ve damarlar kendi kendine hareket etmiyor.

Haklısın.

Evrende yıldızları, dünyaları KocaBoğalar hareket ettiriyor. Bitkilerin köklerine KocaBoğanın boku hayat veriyor.

Şükür sana KocaBoğa.

MÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ.

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...ost&p=26725

.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, mesela gözümüz atomların birleşmesinden meydana gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi gözümüz meydana getiren atomlarda akıl ve şuur ve ilim yoktur. Bu atomlar bizim göze ihtiyacımız olduğunu bilmezler, gözün nasıl yapılacağını ve nereye takılacağını bilmezler. Öyle ise, gözümüzü oluşturan atomlar kendi kendine hareket etmiyor. Allahın kudreti ve ilmiyle hareket ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
Sorrow böyle konuşmak kolay. Fakat, yazdığım konuya ve senin verdiğin cevaba bak..Madem konuyla ilgili bir cevabın yok, öyle ise her aklına gelen şeyi söylersen nasıl fikir alışverişi yapacağız. Zaten seviyesiz olan bir formu böyle cevaplarla daha da seviyesizleştirmiyor musunuz sen karar ver.

Her ne ise konumuza dönelim. Mesela, sigara kağıdı gibi ince ve nazenin yapraklar, yazın ateş saçan hararetine karşı aylarca yeşil kalıyorlar. Öyle ise, sıcaklık dahi Allahın kudreti ile hareket ediyor.

Kusura bakma kardeş ama imanlıların yaptığı iki tür muhabbetten nefret ederim ve uzak dururum. Bunlardan birincisi 'rüzgar var, ben üfürmedim demekki allah var' yada 'çiçek yeşil demkki allah var' tarzı olanlardo diğeri ise zindcirleme olarak giden 'dedenin dedesinin dedesinin........ kim yarattı' şeklindeki muhabbet. Biri ortaokul diğeri ilkokullar için. Bak diğer nurcu kardeşlerle ne güzel uzun uzun kurandan ilmi hallerden bahsediyoruz. Sende havaya bakıp Allah bulmasan da adam gibi konuşsak olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
Kusura bakma kardeş ama imanlıların yaptığı iki tür muhabbetten nefret ederim ve uzak dururum. Bunlardan birincisi 'rüzgar var, ben üfürmedim demekki allah var' yada 'çiçek yeşil demkki allah var' tarzı olanlardo diğeri ise zindcirleme olarak giden 'dedenin dedesinin dedesinin........ kim yarattı' şeklindeki muhabbet. Biri ortaokul diğeri ilkokullar için. Bak diğer nurcu kardeşlerle ne güzel uzun uzun kurandan ilmi hallerden bahsediyoruz. Sende havaya bakıp Allah bulmasan da adam gibi konuşsak olmaz mı?

Yanılıyorsun arkadaşım..Buradaki amaç dedenin dedesi meselesi değildir. Milyonlarca yıl öncesine gitmemize gerek yok. Şu anda da mesela atomlar hareket ederek gözümüzü oluşturuyorlar. Yani, Allah yeniden yeniye icad ediyor, yaratıyor.

O zaman seninle güzel bir fikir alışverişi yapalım. Şu yazıdaki fikrini beyan edebilir misin:Arkadaşlar, mesela gözümüz atomların birleşmesinden meydana gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi gözümüz meydana getiren atomlarda akıl ve şuur ve ilim yoktur. Bu atomlar bizim göze ihtiyacımız olduğunu bilmezler, gözün nasıl yapılacağını ve nereye takılacağını bilmezler. Öyle ise, gözümüzü oluşturan atomlar kendi kendine hareket etmiyor. Allahın kudreti ve ilmiyle hareket ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
post-43-1202946713_thumb.jpg

.

Allah, intizam ve ölçünün derecelerini ne güzel gösteriyor değil mi? Böyle çirkin de yaratabilir. Fakat, bu bebek bizdeki intizam ve ölçüyü daha da parlattırıyor.

Ayrıca, bu bebek şu konuya nasıl cevap oldu arkadaşım. Çünkü, bu intizamdan çıkmuş bebeğin de atomları hareket ediyor ve o atomlar, bebeğin gözünü bu şekilde yapıyorlar. Atomlar niçin bunu yapıyorlar.

Gözümüz atomların birleşmesinden meydana gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi gözümüz meydana getiren atomlarda akıl ve şuur ve ilim yoktur. Bu atomlar bizim göze ihtiyacımız olduğunu bilmezler, gözün nasıl yapılacağını ve nereye takılacağını bilmezler. Öyle ise, gözümüzü oluşturan atomlar kendi kendine hareket etmiyor. Allahın kudreti ve ilmiyle hareket ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
Yanılıyorsun arkadaşım..Buradaki amaç dedenin dedesi meselesi değildir. Milyonlarca yıl öncesine gitmemize gerek yok. Şu anda da mesela atomlar hareket ederek gözümüzü oluşturuyorlar. Yani, Allah yeniden yeniye icad ediyor, yaratıyor.

O zaman seninle güzel bir fikir alışverişi yapalım. Şu yazıdaki fikrini beyan edebilir misin:Arkadaşlar, mesela gözümüz atomların birleşmesinden meydana gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi gözümüz meydana getiren atomlarda akıl ve şuur ve ilim yoktur. Bu atomlar bizim göze ihtiyacımız olduğunu bilmezler, gözün nasıl yapılacağını ve nereye takılacağını bilmezler. Öyle ise, gözümüzü oluşturan atomlar kendi kendine hareket etmiyor. Allahın kudreti ve ilmiyle hareket ediyorlar.

İkinci kez kusur diliyorum kardeş, benim fiziğim iyi değildir, bilimle aram hiç iyi değildir. Tek bildiğim 14-15 yaşındaki kızlara ve yeni irileşmiş göğüslerine düşkün sapık bir allahın senin benim atomlarımdan önce uğraşacağı birçok şeyin olduğudur. Ayrıca islam öğretisinde ve kuranda balcık camurundan yaratıldıgımız acıkca belırtılmıstir, atomlardan değil. Ayrıca hem uzayda hem de yer yüzündeki çekim yasalarını anlatan kara enerji adı verilen yepyeni bir fizik alanı vardır. Dilersen onu okuyup öürenebilirsin. Ama lütfen bilimle cehaleti birbirine karıştırma. Bizim alanımız hurafeler, bilim değil. Yani gel biz o senin inandığın tatlı yalanları konuşalım, bak gör zamanla sen de atomlarla balçık çamuru arasında ilişki kurmayı keseceksin. Zaten bilim hakkında Allah'da birşey bilmiyor onun tek bildiğe şey huriler ve Muhammede Hz. Zeid'ten başlayarak elalemin karılarını ayartmak için ayet göndermek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...