Jump to content

Ateist olmak

Recommended Posts

söz konusu "sonsuz evren" fikri, her zaman için ateizmle içiçe oldu. Çünkü evrenin bir başlangıcı olması, Allah tarafından yaratıldığı anlamına geliyordu ve buna karşı çıkmanın tek yolu da, hiçbir bilimsel dayanağı olmadığı halde, "evren sonsuzdan beri vardır" iddiasını öne sürmekti. Bu iddiayı ısrarla sahiplenenlerden biri, 20. yüzyılın ilk yarısında yazdığı kitaplarla materyalizmin ve Marksizm'in ünlü bir savunucusu haline gelen Georges Politzer idi. Politzer, Felsefenin Başlangıç İlkeleri adlı kitabında, "sonsuz evren" modelinin geçerliliğine güvenerek yaratılışa şöyle karşı çıkıyordu:

Evren yaratılmış bir şey değildir. Eğer yaratılmış olsaydı, o takdirde, evrenin Tanrı tarafından belli bir anda yaratılmış olması ve evrenin yoktan varedilmiş olması gerekirdi. Yaratılışı kabul edebilmek için, her şeyden önce, evrenin var olmadığı bir anın varlığını, sonra da, hiçlikten (yokluktan) bir şeyin çıkmış olduğunu kabul etmek gerekir. Bu ise bilimin kabul edemeyeceği bir şeydir. 3

Politzer, yaratılışa karşı sonsuz evren fikrini savunurken, bilimin kendi tarafında olduğunu sanıyordu. Oysa bilim, çok geçmeden, Politzer'in "eğer öyle olsa, bir Yaratıcı olduğunu kabul etmek gerekir" dediği gerçeği, yani evrenin bir başlangıcı olduğu gerçeğini ispatladı. buda senin kapağın olsun.....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben bir yaratıcıya inanacak olsam da bu senin allahın olmaz, bu muhammedin allahı olmaz. ayrıca senin konuşma şeklinde zaten islama aykırı. hoşgörü diniymiş bir de. götüme anlattın bunları. sen en başta inanmama sebebim olursun yani. bundan sonra cevap yazmıyorum, kendince tepin orada, kaale alınacak bir varlık değilsin.

Sitelerde Paylaş

bana terbiyeden ondan bundan bahsedene bak çirkinlikmiş oran buran yemiyo derken sen çok güzel laf ettin sanki güzelim benim konuşmamla müslümanlığın bi alakası yok tamam sen sadece bana bakarak müslümanlığı böle yorumlayamazsın sana güzel bişe yollıyimde son kapağın olsun bu arada laf yarışına girme ezerim seni bekle ve gör güzelm

Sitelerde Paylaş
yanılıyosun mutluluğu o kadar basit bi şekilde anlatma eğer güneşin dünyaya olan uzaklığı milim oynarsa dünya yok olur diğer olaylar vs bunların hepsi raslantı olamaz bi yaratıcımız var ve biz onun yarattığı mükemmelliyetçi bi ewrende yaşıyoruz herşey yerli yerinde mükemmel bi işleyiş içinde bizim ALLAHımız herşei harika bi ileyişle yaratmış....saygılar:)

basit yaşayacaksın basit

2 ile 2yi çarptığında 4 çıkacak

susadın mı su içeceksin :)

Sitelerde Paylaş

dünyaya baktığımızda allahın varlığını çıplak gözle görecek kadar deliller varken neden insanlar allahın yokluğunu kanıtlamak için bilimsel yollara başvurarak uğraşırlar acaba. az önce okuduğum bir hikayeyi ilave etmek istiyorum.

ALLAHIN VARLIĞI

Beyaz eşya pazarlamacısı kamyondan iner. Beyaz eşya satan dükkana girer

.Dükkanda dini bir konuda sohbet yapılmaktadır. Satıcı sohbet esnasında

kafasını uzatarak:

-dini konularda tartışabiliriz, dedi.

Dükkanda bulunanlardan biri olan Necimi Ağabey

-Hös geldin Ateist kardeş,

-Hös bulduk

-Buyur gel oturalım, sohbet edelim.

Ateist oturur.

-İsminiz nedir ateist kardeş?

-Yıldırım

-Merhaba Yıldırım memnun oldum benim adim da Necimi.

-Sagol.

-Sen akilli, zeki birine benziyorsun, dedi Necimi Ağabey.

- Nerden bildin? Diye sordu Yıldırım.

-Pazarlama müdürüsünüz, aptal adamı mudur yapmazlar .Oradan anladım, dedi.

-Teşekkür ederim.

O yüzden sen ateist olamazsın.Ateist olmak için akilsiz aptal olmak lazım.

Çünkü su kainata baktığımızda her şey Allah(c.c.)'in varlığını bize

gösteriyor, dedi.

Yıldırım sessiz beklemede. Necimi ağabey cebinden gözlüğünü çıkardı.

-Yıldırımcığım madem sohbet edicez , sevdim seni.

-Ben de sizi sevdim, severim konuşkan insanları,dedi Yıldırım.

Necimi ağabey gözlüğü göstererek:

-Buna ne dersiniz Yıldırımcığım?

-Gözlük deriz, dedi.

-Biz de gözlük deriz.

Cebinden kalem çıkartıp:

-Buna ne dersiniz?

-Kalem deriz, dedi.

-Biz de kalem deriz, dedi Necimi ağabey. Buğrada dükkan sahibi bir tepsi şeftali

ortaya koydu sohbet esnasında afiyetle yensin diye.

Necimi ağabey bir şeftaliyi eline alarak:

-Peki buna ne dersiniz Yıldırımcığım? dedi

-Şeftali deriz, dedi.

-Bak iste biz de şeftali diyoruz.Demek ki görüş ayrılığımız yok. Simdi sen

buna şeftali desem ben patates desem, diğerine kalem desen ben de baston

desem herhalde bu adamla sohbet edilmez deyip kalkıp giderdin. Demek ki

baktığımızda ayni şeyleri görebiliyoruz.

Simdi biz bu şeftaliyi nerden aldık Yıldırımcığım?

-Manavdan, dedi.

-Hayır öyle değil. Yani denizden mi çıkardık, topraktan mi çıkardık, yoksa

ağaçtan mi topladık?

-Ağaçtan dedi.

-Peki bu ağacın asli nedir?

-Nasıl yani? diye sordu Yıldırım.

-Yani bu ağaç aslında bir odun değil mi?

-Evet doğru, biz ağaç diyoruz ama asli odun.

-Peki bu odun şeftali yapmayı öğrenmek için okula gitti mi? Kursa gitti mi?

-Gitmez tabi ki, dedi.

-Akli var midir bu odunun? Düşünüp desin ki : Ya ben bu insanlara şeftali

yapayım de afiyetle yesinler.

Yıldırım duşundu:

-Akli yok, dedi.Okula da gitmedi.

-Yani Yıldırımcığım, bu odun öyle bir şey üretiyor ki tadı, rengi, kokusu

hoşumuza gidiyor, içindeki vitamin vücudumuzu besliyor. Yıldırımcığım bu

şeftaliyi bize bizi tanıyan biri mi verebilir yoksa bu odun mu verebilir?

Yıldırım dondu kaldı. Durdu, duşundu:

-Sen, dedi. Bir deryasın.

Necimi ağabey gülümseyerek:

-Ben derya değilim , derya bizim okuduğumuz Kuran Tefsiri kitaplarıdır. İste

Yıldırımcığım. Bizi tanıyan, seven, acıyan ve neyden hoşlandığımızı bilen

bir Rabbimiz var. O şeftaliye kokuyu veren , burnumuza da o kokuyu alma

kabiliyeti vermiş. Tadını veren, dilimize tat alma kabiliyeti vermiş. İste O

bizim Rabbimizdir, Allah(c.c.)'imizdir.

Necimi ağabey devam ederek:

-Mesela dedi ineğin sut vermesi. İnek bizi tanımaz. Arının bal vermesi, Ari

bizi tanımaz. Simdi biz bilim adamlarını toplayıp desek ki: Ya profesörler ,

bu arılar var ya çok terbiyesiz şeyler, biz balını almaya gidince bizi

sokuyorlar. Biz bundan sonra Ari balı yemek istemiyoruz. Biz siz bal yapın,

bize profesör balı yapın biz ondan yemek istiyoruz desek. Bize Ari gibi bal

yapabilir mi profesörler?

-Yapamazlar dedi.

-Peki profesörün yapamadığı balı, bir sinek nasıl yapabiliyor? Kuran'da Nail

suresi var. Orda Allah(c.c.) diyor ki : Ben ariya vah yediyorum, emrediyorum

insanlar için şifalı olan balı üretiyor. Kuran'da iki yerde şifa kelimesi

geçer. Birinde Allah(c.c.)'in Peygambere vahyettigi Kuran’ın inanlara şifa

olduğu söylenir, diğerinde ise Allah(c.c.)'in arılara vahyettigi balın bütün

insanlara şifa olduğu söylenir.

Yıldırım iyice şaşkın vaziyette bakıyor. Necimi ağabey devam ederek:

-Mesela 5 kişilik bir taksi, saat kulesinin etrafında kendi kendine döner

mi?

-Tabi ki dönmez, dedi Yıldırım.

-Peki 5 kişilik taksi kendi kendine dönmezken 7 milyarlık dünya kendi

kendine nasıl donuyor? Demek ki onu bir döndüren var . Yıldırımcığım hiç

baklava baklavacısız baklavalaşır mi?

Yıldırım gülümseyerek âHayir, dedi

-İste maalesef modern bilim baklavayı görüyor ama baklavacıyı görmek

istemiyor.

-Yahu siz nereye takılıyorsunuz? Hocanız kim? dedi Yıldırım

-Sevgili kardeşim benim Hocam Peygamberimiz Z.Muhammed ve onun

sünnetleridir...

-Yapma ya o mu hocanız?

Necimi ağabey :

-Sen bize takıl neşelenirsin , dedi

-Belli ya çok neşeli bir insansın, bir odundan neler çıkardın, dedi

Yıldırım.

-O bu birey mi Yıldırımcığım biz de daha ne odunlar var .

Gülüşerek vedalaşıp ayrıldılar

Sitelerde Paylaş

BİDE BENİM KAALE ALMAZMIŞ TABİ KİMNKİNİN YEMEDİĞİNİDE GÖRMÜŞ OLDUK VERECEK CEVABI YOK YA KAALE ALMAZMIŞ AY CANM BENİM YERİM SENİN KIVIRIŞLARINI NEZ YANINDA HALT ETMİŞ İŞTE HEPİNİZ BÖLEESİNİZ SIKIŞINCA KAALE ALMAZSINIZ SANA GÜSEL Bİ SÖZ ZONTACIM:D“ Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene,

Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.”

Sitelerde Paylaş

dur bak veriyorum

yazdığın hikayeye bakalım oradaki şeftali ve ağaç hikayesi hepsini okumadım yaznın çünkü saçma :) şeftaliyi yapan odundur ama aslı odundur kuru odun değil canlı bi odun canlı ürer o meyve ise üremesidir her canlı üremeye mahkumdur doğa kanunu olmuştur ağaçta canlı olduğu için üremiştir sende onu yemişsinidir olay budur

şimdi bakalım ağaçtan nasıl şeftali olmuş doğada zaman içerisinde farklı canlılar ortaya çıktı çevreye göre ve bunlarda farklı farklı üreme yolarına yönelmek zorunda kaldı sen nasıl ürüyosan oda ürer ve meyve şeklini alır yani ona bunu öğreten yoktur yaşamına devam etmesi için üremek zorundador

ilk kromatitler ayrıldığı zaman üreme sperm yoluyla olmuştur bak kendi kendine çoğalan canlılarda var eşleri yok mesela deniz atı bu kendiliğinden çoğalır erkek dişi yoktur deniz atı herm erkek hemde dişidir içinde bulunur bu yapı

ağaç ise sperm alır çiçekler yani bunlarda sonra dan üremek için meyve oluşturu insanlarda beğendiği meyveyi ekerek onları üretmiştir beğenmedikleri yok olmuştur çoğalanlard aillaki arada olmuştur.

şeftali meselesid budur yani abartılacak bişi yok sana ters gelen bu yapıyı geçmişi düşünmeden cevapladığın içindir

konu çarptırması meseleside herkes bilgili olmayabilir hacı buraya baksaydı zaten cvb ı alırdın canını sıkma

allah yaratmış demişsin onun da oluşma sebebi olmalı ozaman nedir bu ?

yoksa biz boşlukta bi şekilde oluştuk ve bu zor tesadüf oluştu mantık zor alıo diye mi bu varlıklara inanmak zorunda kaldık ?

tabiki inanmak zorunda kaldık çünkü tesadüf gerçek oldu

eğer tanrı varsa bile bu senin dediğin gibi bi tanrı olamaz çünkü doğada bunun kanıtını verirdi ne 4-4 lük bi düzen var dünyada nede mucizevi olaylar herşey doğa ile oluo

inanmamız için bi etmen yok sen araştırmıosun sadece ön yargılı olan sensiz biz değil

şimdi sen cevap ver ozaman senin tanrın merhametlimi adaletlimi (buna evet diyeceksin) senin tanrın herşleyi düşünebilio mu ( evet diyeceksin)

şimdi bakalaım adalete biz burad sefa sürerken afrika da adamlar açlıktan ölüo bu mu adalet oysaki ruh acıkmazdı neden ruh halinde değiliz ruh halinde olsak bu sorunalr çıkmazdı daha düzenli bi yaşam olurdu bak bunu biz düşünüyoruz 4-4lük bi yapı yok yani eğer düşünce olsaydı bu 4-4 lüğe daha yakın bi seçenek işlenmiş olurdu

sonra merhamete bakalım tanrıya inanmayan çok iyi bi insan kötülük yapmamıştır ve bunu doğrudan cehenneme atar hiç çıkamaz

bide müslüman vardır bu inanır ama çok yanlışlar yapar cezasını çeker sorna cehenennemden çıkar cennete

merhamet bu mudur ?

sonra birde mükemmel olsaydı buluşlar zamanla olmazdı herşey bulunmuş durumda önümüzde olurdu şartlar eşit olurdu

bu sınavsa şartlar eşit olmalıdır tv olmadna önceki insanlar ile şuanki insanlar neden eşit değil ama aynı sınavdalar neden nerde eşitlik nerde sınavın amacı

ha birde allah herşeyi bildiğine göre neden bizi sınava sokuo ??

sonra bu tanrı merhametliyse nedne insan yakıo ??

herkese doğruyu öğretseydi kendisi cehehenneme gidecek insan kalırmıydı ?? kalmazdı

allah bunları yapamazmıydı elbette yapabilirdi??

doğruluk zararsız bi varlığa zarar vermeyi mi emreder ??

"kafiri nerede görürseniz öldürürün" ayeti de nedemek ?? zararsız ateisti öldürmek neye göre doğrudur allah yanlış bi şeyi nasıl emder ??

neden bedenimizde eksiklikler var ?? neden gözümüz daha iyi göremio ??

neden hem karada hem de suda yaşayamıyoruz ??

neden zekamız zamanla gelişio ilk baştaki insanla aynı denmesine rağmen nasıl bu durum aynı olmaya biio ??

bunlar bilinçli mi yapılıo ?? bilinçliyse mantıklı olan sebepleri nedir ??

sebep neden kuranda açıkça yazılmamıştır ??

sende ozaman bunları cevapla....

Sitelerde Paylaş

ALLAH sana akıl vermiş fikir vermiş sonra bu dünyaya sınava göndermiş seni bakalım kulum bana olan görevini başarıyla tamamlayacak mı diye şu an yaşıyor olmanın sebebi bu ve eğer ki sen bu görewlerini yerine getirirsen cehenneme falan gitmezsin bu sana kalmış bi olay aklın fikrin var ve onca başka dinden olan insanlar kurANIN MÜKEMMELLİĞİNİ GÖRÜP MÜSLÜMAN OLURKEN sizin görüpte bunu kabullenmemeniz beni düşündürüyo açıkçası onca ateist yanlılarınız neden birer birer dini kabul ediyorlar peki ve ayrıca bir soru daha biz bu dünyada cennete gitmek amacı ile yaşıyoruz sizin bir yaşama sebebiniz var mı yada neden bu dünyada yaşadığınızı hiç düşündünüz mü boşu booşuna amaçsız mı yaşıyorsunuz sence bu 7 milyarlık dünya bi raslantı sonucu kendi kendine mi dönüyor yani herşeyin raslantı olabileceğini düşünmüyorum açıkçası çünkü bu aklın alacağı birşey değil insan vücudunun bu mükemmel işleyişine ne demeli bide sürekli bi tür değişiminden bahsediyorsunuz ya dinazorlar varmş yok olmuş insan türü gelmiş falan neden insan nesli tükenipte başka bi tür çıkmıyor peki bu büyük bi saçmalık eğer tür değişimi olsaydı bu bi şekilde devam ederdi var olan herşeyi ALLAH yarattı ve acımasız dediğin ALLAH aslında en merhametliden bile merhametlidir tabi görmek isteyene tek yönlü bakmayın olaylara ben sizin açınızdanda düşünüyorum ama olağan hiç bişe göremiyorum bence sende dene belki daha ılımlı yaklaşabilirsin sorularını sorgulamanı dana geniş tutmaya çalış bu kadar şey bi tesadüf sonucu oluşamaz bide buluşlar falanda demişsin bu buluşların olacağının hepsi kitsbımızda yazıyor sizin gibi dine inanmayan karşıt grupların çıkacağıda yazıyor hatta kıyametin kopmasına yakın şeytanın bütün insanlığın aklına yavaş yavaş girmeye başlayacağı ve herkesin dinden çıkacağı ancak kalmayı başarabilen aklını kullanabilen insanların direk cennete gideceği açıklanıyor bunlar uydurma mı ve sizce ruh denilen bi kavram yok mu insancıl duyguları sizin herşe madde dediğiniz olay mı gerçekleştirdi inanılması güç doğrusu ALLAH neden insan yakıyor demişsin günlük hayatımızdada yapılan bi hataya basit bi örnek ceza verilr ALLAH herkesi yakıcam demiyo yada kafama göre yakıcam demiyo olay çok basit dediğimi yap sınavı geç hiçbirşey karşılıksız değildir sana yaşama hakkı vermiş o kadarını isteme hakkıda var die düşünüyorum ve herkese doğruyu öğretseydi bu dünyada yaşamanın ne anlamı kalacaktı ki sizin gibi amaçsız yaşardık ;) ve herkese doğruyu KUR'AN da öğretiyor okursan görürsün ve allah öldürün die bişeyi asla emretmiyor lütfen saptrmayın bunlara inanmayın zekamız zamanla gelişiyor çünkü insan yaşayarak öğreniyor aklını kullanablyor peki madde neden başaramams sende inandığın şeye göre yanıtla o zaman canlılar çeşitlenmiştir bu ve diğer sorularının hepsini KUR'AN da bulabilirsin ama okuma gereği bile duymuyorsunuz bana sadece neden varolduğu neden bu haytta olduğunu açık bi şekilde söyler misin??

Sitelerde Paylaş

ALLAH sana akıl vermiş fikir vermiş sonra bu dünyaya sınava göndermiş seni bakalım kulum bana olan görevini başarıyla tamamlayacak mı diye şu an yaşıyor olmanın sebebi bu ve eğer ki sen bu görewlerini yerine getirirsen cehenneme falan gitmezsin bu sana kalmış bi olay aklın fikrin var ve onca başka dinden olan insanlar kurANIN MÜKEMMELLİĞİNİ GÖRÜP MÜSLÜMAN OLURKEN sizin görüpte bunu kabullenmemeniz beni düşündürüyo açıkçası onca ateist yanlılarınız neden birer birer dini kabul ediyorlar peki ve ayrıca bir soru daha biz bu dünyada cennete gitmek amacı ile yaşıyoruz sizin bir yaşama sebebiniz var mı yada neden bu dünyada yaşadığınızı hiç düşündünüz mü boşu booşuna amaçsız mı yaşıyorsunuz sence bu 7 milyarlık dünya bi raslantı sonucu kendi kendine mi dönüyor yani herşeyin raslantı olabileceğini düşünmüyorum açıkçası çünkü bu aklın alacağı birşey değil insan vücudunun bu mükemmel işleyişine ne demeli bide sürekli bi tür değişiminden bahsediyorsunuz ya dinazorlar varmş yok olmuş insan türü gelmiş falan neden insan nesli tükenipte başka bi tür çıkmıyor peki bu büyük bi saçmalık eğer tür değişimi olsaydı bu bi şekilde devam ederdi var olan herşeyi ALLAH yarattı ve acımasız dediğin ALLAH aslında en merhametliden bile merhametlidir tabi görmek isteyene tek yönlü bakmayın olaylara ben sizin açınızdanda düşünüyorum ama olağan hiç bişe göremiyorum bence sende dene belki daha ılımlı yaklaşabilirsin sorularını sorgulamanı dana geniş tutmaya çalış bu kadar şey bi tesadüf sonucu oluşamaz bide buluşlar falanda demişsin bu buluşların olacağının hepsi kitsbımızda yazıyor sizin gibi dine inanmayan karşıt grupların çıkacağıda yazıyor hatta kıyametin kopmasına yakın şeytanın bütün insanlığın aklına yavaş yavaş girmeye başlayacağı ve herkesin dinden çıkacağı ancak kalmayı başarabilen aklını kullanabilen insanların direk cennete gideceği açıklanıyor bunlar uydurma mı ve sizce ruh denilen bi kavram yok mu insancıl duyguları sizin herşe madde dediğiniz olay mı gerçekleştirdi inanılması güç doğrusu ALLAH neden insan yakıyor demişsin günlük hayatımızdada yapılan bi hataya basit bi örnek ceza verilr ALLAH herkesi yakıcam demiyo yada kafama göre yakıcam demiyo olay çok basit dediğimi yap sınavı geç hiçbirşey karşılıksız değildir sana yaşama hakkı vermiş o kadarını isteme hakkıda var die düşünüyorum ve herkese doğruyu öğretseydi bu dünyada yaşamanın ne anlamı kalacaktı ki sizin gibi amaçsız yaşardık ;) ve herkese doğruyu KUR'AN da öğretiyor okursan görürsün ve allah öldürün die bişeyi asla emretmiyor lütfen saptrmayın bunlara inanmayın zekamız zamanla gelişiyor çünkü insan yaşayarak öğreniyor aklını kullanablyor peki madde neden başaramams sende inandığın şeye göre yanıtla o zaman canlılar çeşitlenmiştir bu ve diğer sorularının hepsini KUR'AN da bulabilirsin ama okuma gereği bile duymuyorsunuz bana sadece neden varolduğu neden bu haytta olduğunu açık bi şekilde söyler misin??

Sitelerde Paylaş

biz doğanın tesadüfü sonucu oluştuk bunu böyle kabul ediyorum/ediyoruz ve bu tesadüf gerçekleştiği için tesadüfte uzun olduğu için inanmak istemiyorsunuz. yaşama amacımız sadece yaşamak yaşama geldiysek bu bizim için çok daha değerlidir ve bu hakkı kaybetememeik için uğraşıyoruz kaybettirmemek içinde iyilikleri öğretme ve öğrenme çabasında bulunuyoruz

şimdi kafirleri öldürün sözümdeki kasıtı açıklıyım yaptığı yanlış durum olmadan dahi öldürün emridir şimdi bi müşrik çok temiz çevresine kötülük serilemedi bunu öldürmenin neresi doğru bunu yazan kuran... işte ayetleri

----

Tevbe 5 Haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin. Eğer tevbe eder, namazı dosdoğru kılar, zekatı da verirlerse artık yollarını serbest bırakın. Allah yarlığayan, esirgeyendir.

-----

umarım anlatabildim şimdi dün okuduğum bi yazıda kurandaki matematiksel yanlış vardı senin çok bilgili tanrın bunu yanlış oalrak mı dünyay indirdi ayetlerine bile baktım ve ayetler tıpatıp aynı

Bknz : kurandaki matematiksel yanlış (ateistforum da)

gelelim diğer meseleye tanrı herkesi iyi yaratsa anlamı olmazdı demeye getirmişsin işi daha iyi olurdu kötülük günahsa kimse günah işlemezdi herkes günaha girmezdi hiç kimze girmezdi herkes cennete giderdi merhamet işte budur herkesin iyiliğini istemektir buna göre hareket etmektir merhamet ama günümüzde kötü olaylar yuapanlar var demekki bu yapılmamış.

birde kader e değinmişsin hem tanrının herşeyi bildiğini sölüosn hemde bizim dünyada iyiliği ya da kötülüğü seçebileceğimizi sölüosn bu bi çelişkidir başka bişi değil eğer biz seçebiliosak tanrı hangisini seçeceğimizi bilmiodur ki kurana göre herşeyi bilir ee herşeyi biliosa biz kukla olmuşuz sadece senaryoyu oynuyoruz bunun da gerisinde bizi yani ateistleri ilerde ateist olsun diye yaratmış anlamına gelir demekki beni cehenneme atmayı önceden planlamış demekki böyle oluoı işte bi çelişki buda

insanlar neden farklı bi canlıya dönüşmemiş bi kere ozon tabakası bu evrimleşmenin sık görüldüğü zamanlarda yoktu ve sonradan ortaya çıktı mutasyonevi maddelr ve ışınlar ozonda süzüldüğü için evrimleşme yavaşladı ama durmadı bu hala devam eder bi vaziyette ama yavaş olduğu için bu değişimi göremiyoruz ve çevre değiştirmek te gerekir ama insan çevre değiştirmez çünkü heryere gitmiştir diyebilirzki evrimleşmenin en zirve noktalarına yaklaşıtık ve haal yaklaşıyoruz ama daha ayvaş bi şekilde işte bu nedenle insan dönüşmüo bu 1 ve evrimleşme 100 yılda oalcak bişi değil milyonlarca yıl gerekir sen de bunu kestirtemezsin bi kere 10.000 yıl öncesini zar zor kanıtlarla buluon ki anlatımı nasıl olsun insan meseleside budur

yazımdaki diğer sorulara cvp ver ozaman sende

tarihinde Einstein tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...