Jump to content

Ateist olmak

Recommended Posts

en başta şunu söyleyeyim sizin allahınız falan die söylemezsen sewinirim belli bi sewiyede tartışmak istiyorum hakaret boyutuna gelmesin saygı gösterirsen sewinirim şimdi gelelim yanıtlara :) doğa dediğin şey ne kadar zekiymiş ki herşeyi mükemmel yaratmışş hiçbirşey aksamıyor herşey mükemmel madem doğa herşeyi biliyor neden bebekler sakat doğuyor yoksa bu doğa herşeyi bilmiyor mu maddede eksiklik mi var :huh: bana sorarsan sınavdan geçtiği için bu dünyada bu eksikliğe katlanırsa diğer dünyada mükafatlandırılacak ya sizde???bu dediğinden de amaçsız yaşadığınızı söylediğinizi çıkartıyorum boşuna yaşamaktansa bi neden için yaşamayı tercih ediyorum...o insanların canına kasdetme olayına gelince işte kendi dilinle ALLAH'ın ne kadar merhametli olduğunu gösteriyorsun ALLAHım o ayeti göndermiş çünkü insanların doğru yolu bulmaları için uğraşmış eğer bu şekilde bi dayatma olursa toplum arasında kabul göreceği düşünülmüş ve insanların cehenneme gitmesi engellenmek istemiştir ALLAH kulları ona inanmasada hepsini sewer insan bile kendi parçası olan bebeğe nasıl düşkünse ALLAH'ın yarattığı kulunu düşün..diğer soruna geçelim ALLAH HZ.ADEMİ yememesi gereken elmayı yedikten sonra cennetten dünyaya göndermiş ve kulum dediğime uymadı öyleyse direk olarak cennete gelmemelii diye düşünmüş ve önce dünyada sınava gireceğini eğer kabul görürse cennete gideceğini görmezse cehenneme gideceğini belirtmiş böyleliklede dünyaya gelmişiz kader olayına gelincede allah insanların kaderlerini belirlemez ewet olacakları bilir ama insana dayatma göstermez bunu aklımızla seçmemizi ister yani sen ateist olduysan bu ALLAH istediği için değil sen istediğin için böyle bu şekilde belki kendini rahatlatmak istiyor olabilirsin orasını senden iyi kimse bilemez...bide ewrimleşmenin olduğu dönemde neden ozon tabakası yokmuş şaşırtıcı sonra olunca ewrilme durmuş enteresan bu konuda yorum yapmıyorum çünkü cevap verebileceğim bişey yok kusura bakma ama bence çok saçma...birde son noktayı koymadan bir soru sormak istiyorum eğer ALLAH yoksa(haşa)şu an ki yaşantınızdan birşey kaybetmeyeceksiniz bi kaybınız olmayacak oke ama ya varsa bunu hiç sorguladın mı ya warsa???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o ayet meselesine bakalım önceden nerede yazıo saçmalama demiştin şimdi yazıyı bulunca çıkış kapısı buldun kendine açıp çıktın şimdi şunu sorayım öncelikle allah neden adem in cezasını bize yüklüo ?? eğer o yediyse sadece o gitmeli yemeyen yani bn diil sonuçta o dünyay gelmese bn cennete doğacaktım öyleyse demekki sınav olarak geldiğimiz bu dünya bi ceza imiş (bu cümleden buna inandığımı sölemeyin sadece felsefi bakış)

doğa zekimiydi diyorsun hayır zeki ve bilinçli diil ancak zaman uzun olduğu için doğru sonucu veriyor yani zekiliğinden değil tesadüf olduğu içişn uzun zaman sorna doğru sonuca varıyor ama sakat doğan diyosun bu doğanın zeki ve bilinçsiz olduğunu gösterir ve buda bunun sonucudur ama tanrı (tanrın deme dediğin için böyle yazdım yanlış anlama) herşeyi biliosa çok kudretliyse neden o masum suçsuz bebeğin sakat doğamsını sağlıo hani herşey onun emriyle olurdu ya demekki sakat doğsun diye emir verio suçsuz bi bebeğpins akat doğmasını sağlıo

eğer dünya sınavsa sınavda şartlar eşit olmalı ama eşit değil demekki sınavda diiliz :)

bizim yaşamak için bi amacımız var iyi bi şekilde yaşamak biz cennet için mücadele etmiyoruz ama güzel yaşamak için torunlarımıza gzl bi hasyat bırakmak için yaşıyoruz tesadüfen geldiğimiz bu doğayı terketmek istemiyoruz.

ozon tabakası meselesi gazlar belki yer altındaydı düşün ya da serbest diildi doğada ve bunlar bazı nedenlerle ortaya çıktı mesela yıldırım şimşek sıcaklık nem younluk vs. bunlar sonucu atom ortaya çıkıo ve ozon tabakası kısmında yerini alıo nedne o yer dersen younluk ve öz kütlesi fiziğe göre orada kalmasını sağlıo ozon tabakasının nasıl ve ne işe yaradığını bildiğini düşünerek daha devam etmiyorum

allah yoksa ne olacağını düşündüm evet korktum öncelikle bunu belirteyim ama sonra düşündüm ve dedimki bnm tanrım çok merhametliyse eğer benim kendisini aramama fırsat vermeli ve şuan bu eğer fırsatsa eğer fırsatımı gerçekelri arıyarak geçiriyorum ne yaptıysam varlığını açıklayamadım bu nedenlede tanrı yoktur diyorum en azından teizm in bahsettiği gibi bi tanrı yoktur diyorum

ve mesajlarımda hakaret olarak algıladığın yazılar için özür dilerim... amacım hakaret etmek diildi ve şunuda söyleyim bn herşeyi bildiğimi iddaa etmiyorum ilerde sorularına cevap veremyebilirsin o durumda bn kazandım deme araştırmaya devam et gerşekleri bulacağına eminim ve bnm meniplasyonum yani ikna etme kabileyitim çok azdır buna bağlıyorum :)

Sitelerde Paylaş

yazdıklarını keyifle okudum özellikle teizme göre tanrı yoktur düşüncesini benimsemişsin yanılmıyorsam hoşuma gitti bu ayrıca tanrı merhametliyse fırsat verir demişsin bunu düşünmende güzel fırsatı sana verdi ama bunu kullanmak senin elinde eğer gerçeği bulursan çok mutlu olurum en azından bi kişiyi kurtarmanın mutluluğunu yaşıcam :) ayet meselesine gelelim ewet ayetin olduğunu biliyordum ama dediğin anlamda olmadığını söyleme amaçlı kabul etmiştim gerekçesini sana sundum zaten tekrarlamaya gerek yok diye düşünüyorum..HZ ADEM meselesi ise o bir insandı biliyosun ve kendine hakim olamadı bunun sonucunda bütün insanların aynı şekilde kendisine verilen sorumluluğu yerine getiremeyeceğini düşünerek insanların cennette olmaları için önce dünyada yaşamaları gerektiğini ve hakim olduktan sonra ki olabilirse cenneti hakedeceğini düşündü elimizin altında bu sorumluluğu yerine getirmememiz için çok şey var teknoloji yenilikler artık akla gelebilecek herşey insanın elinin altında hakim olmak zor ewet ama amaç bu zaten aklı kullanabilmek bu da sınawda olduğumuzu gösteriyo o bebeklerinde ewet suçu yok ama bu durumlarına katlanırlarsa sonucunun nasıl olacağını bence benden çok daha iyi biliyorsun sen zeki bi insansın;) bide torunlarım demişsin torunlarına güzel mutlu huzurlu bir yaşam mı bırakmak istersin yoksa ALLAH varsa cennetin sonsuzluğunu muhteşemliliğini mi bence torunların ikincisini hakediyor :) samimiyetine güwenerek şu doğa konusunu konuşmak istemiyorum çünkü bence o dediklerin raslantı sonucu oluşabileceğine inanmıyorum..bide merak ettiğim bişe vardı ewren sonsuz nasıl oluyor yani bence o atom falan yada ilk başlangıcı neyse onunda bi şekilde yaratılması gerekio durup dururken nasıl oluo dicem yine raslantı diceksin olay yine başa dönecek :rolleyes: son olarak diliyorum ki şu elindeki fırsatı iyi değerlendirip doğruyola ulaşırsın ^_^

Sitelerde Paylaş

inandığım Allah teizm deki allah olamaz bunu öncelikle söyleyim adem meselesinide anlamış diilim daha açık yazmanı rica ediyorum dünyada ne sınav olduğunu gösteriyo bunuda anlayamadım ama sınavda olmadığımı kesin çünkü sınavda şartlar eşit olur ama eşit diil merhametli allah dediğin ise sadece merhamet yönünü gördüğün için merhametli diyosun o bebeğin suçu yok neden ona merhamet etmedi ?? bunu anlayamadım

atom meselesine gelince şu açıdan bak bide

nasıl allah ezelden beri vardı diosun bunu sadece bi anlık kapat (allah ı araştırmak becne varsa tanrının daha çok hoşuna gidicektir) evren zaten vardı de

öyle şeyler oldu ki de bunlar insanı oluşturdu işte bunu düşünmek gerekio önce bunu düşünürsen ve araştırırsan anlıycaksın bu yapıyı galaksilerin oluşumu - evrimleşme bu sırayı takip et anlıycaksın herşeyi

zeki birisin diyip çekilmek kolay tabi ama zeki olduğumu düşünmüyorum sadece hoş duygu oluşsun diye söylediğine eminim...

Hz. ademe tekrar bakalım eğer allah kimsenin acı çekmesini istemeseydi (merhametliyse istemez) o kadar güçlü ve kuvvetli bi varlık adem in o meyveyi yemesine DİKTE ETMEDEN EMİR VERMEDEN ZORLAMADAN yeme diyebilirdi nasıl derdi yaratırken bunu yemeyecek kötülük işlemeycek diye yaratsaydı (umarak diil o istediği için olurdu zaten demekki istememiş hani istediği herşeyi yapabiliodu ya) onu yemezdi ve hala devam ediorm adem in cezasını sadece kendisine vermeliydi biz diğer insanların suçu ne bunu kavrayamadım ....

Sitelerde Paylaş

ADEM meselesi çok açık hata yaptı ceza olarak dünyaya gönderildi bizde onların devamıyız bu kadar o bebeklerin sakat olmalarıda yada ADEM!in gönderilmesi sınaw olduğunu gösteriyo öyle bişey olduki de diyemem çünkü olan şey ortada yok raslantı raslantı raslantı başka söylediğiniz hiçbir şey yok hoş duygu falan oluşturmayada niyetim yok zeki olduğunu düşünmüştüm ama olmadığını söyledin oke k.bakma bi daha zekisin demem...HZ ademi ALLAH yarattığına göre her türlü dayatmayı getirir eğer herşeyi güzel mükemmel yaratsaydıda şu an kullandığımız aklın bi önemi olmazdı ADEM hata yaptı ewet madem herşey güzel olsun istiyorsun hata yapmadan yaşarsın değişen birşey olmaz..umarım kavramışsındır...

Sitelerde Paylaş

evet ama adem hata yapıo bizde bunun devamıyız demişsin ruhumuzda var islama göre neden bu ruh bunda devam ettirilio ??

o bebek lerin sakat doğması nasıl olurda sınavın olduğunu gösterio ??

sınav eşit şartlarda olmak zorundadır sakat doğan ile sağlam doğan arasında fark var ama olmamalıki sınav olabilsin bu olsa bile yetmez daha çok şey gerektirir ama sen şimdilik bunu cvpl abakalım

Sitelerde Paylaş

adem insan sende insansın onun yaptğı hatayı sende yapabilirsin bunun tekrar yaşanmaması için geldik bunu sen ısrarla sordukça bende ısrarla vermem gereken cevabı vereceğim..bebekler sakat doğuyor ki hem ahirette yerini bulsun bu duruma katlanırsa hemde sağlam insanlar sakat yaratılmadıkları için şükretsinler bende sizin atomların bebekleri neden sakat doğmasını sağladığını hala anlayamadım????sınav zaten eşit şartlarda o bebeklere bu dünyada werilmeyen cennette fazlasıyla werilecek zaten kendinde cevaplamışsın cevabını bildiğin sorular sorma sırf kendini haklı çıkartmak için sen şu rastlantılardan haber ver mükemmel doğanızı anlat biraz bana bakalım.....

Sitelerde Paylaş

sorularımın mantıklı cevabı burada yok sadece yapabilcekleri demişsin ama yapamayabilirdikte demekki

neden allah bizi hep iyi olarak yaratmadı ??

şükretmek demişsin allahın şükredilmeye ihtriyacımı var ki ? et etme anlamı ne ??

bebek cennete alacak demişsin buradaki adalet nerde ?? belki bende öyle olmak istiycem başkası istemiycek adalet nerde ??

cennete cehenenme gideceğimizi de bilio bu ozaman nedne bizi doğrudan oraya yollamadı da bu saçmalık içinde bizi süründemeyi çok iyibiliyor ???

doğaya mükemmel demiyorum rastlantı her zaman heryerde olur bunlar anlatmakla bitmez bu kategoiden çıkta bitraz bilim forumuna bak arşivi incele sadece burayı okumak yetmez

sorularımı tekrar tekrar soruyorumkii mantıklı açıklamayı yap diye ama maalesef bunu yapamıyorsun allah birinin suçunu diğerlerine yüklemez eğer varsa adaleti bile sağlayamamış ki daha .... aynı şeylere dönmeye gerek yok ateistlere laf atmaktan çok neden ateist oldular diye düşün baktığım ve egçtiğimiz yollarla ilgilen biraz ozaman analrsın iletişim sorunu var çünkü sen sadece ön yargılısın daha çıkıp allahı aramaya araştırmaya korkuosn gerisi hikaye olsa ne yazar kukla gibi oynumuyuz biz allah böle demiş böle olmuş herşeyi allah biliomuş ozaman doğrudan atsın cennete cehenneme cehennemi insan için yaratmış olamaz bu durumda cehennem için insan yaratmış olur ki bu durumda da merhamet sayılmaz kısacası bnm böyle tanrım olamaz çık birazda diğer kategorilere bak ateistcafe ateisforum bilim forumu buralarada bak .....

Sitelerde Paylaş

sizin yüzünüz işte budur cevap yoksa hakaret vardır senin dinin ateistlere hakret etmeyi emredio doğal görmek lazım seninle hakaret polemiğine girmiycem gerizekalı dediğin o beynimi alda sen münasip bi taraflarına sol belki sana bişiler enjekte ederim beni sinirlendime bas git anlamayacaksan seviyeli tartışmayı bozarak buralarda artislik taslayamazsın kabul edin çöken sizsiniz bizim liderimiz de yoktur bunu unutma salak bencil makine seni

Sitelerde Paylaş

anlatmaktan gerçekten yoruldum adem hata yaptğı için bizde canlı olduğumuz için bu dünyadayız ve eğer herkes dört dörtlük olsaydı cennet cehennem kavramının bi anlamı olmazdı ALLAH seni yakıcam demiyo kurallarıma uy diyo bunu saptıran inanmayan insanlar!!!uymazsan tabiki karşılığını alacaksın bu her konuda böyledir.şükretmek ALLAH'a seni yaratana minnettar kalmaktır iyi ki bende öyle yaratılmamışım ne kadar şanslıyım diyebilmektir bize verilen yaşamın kıymetini bilmemizi istiyor şükretmenin anlamı bu. adalet demişsin sakat olmayı kimse istemez bu zaten yaratanın onayıyla olacak birşey yarattığına nasıl yaratılmak istersin diyecek hali yok bu bi ibret alma meselesidir...yahu 50 kere anlattım bizi neden cennete direk yollamadığını daha neden tekrar tekrar soruyorsun yukarıya dön cevabı orada soracak sorun kalmadıysa dürüstçe söyle hep aynı sorular.soruma cevap veremeyince bu kategoriden çık olmuyor raslantı olabilir hayatta ama bu dünyanın kendi kendine dönmesi raslantı değildir bi araba bile onu kullanan olmadan hareket etmezken...sorularına verdiğim cevaplar gayet mantıklı fakat at gözlüklerinizi çıkartamadığınız için size mantıklı gelmiyor olabilir bu kadar gerilmene gerek yok her soruna cevabım var AALAH!IMA ŞÜKÜR...ben ateistlere laf atmıyorum işte neden ateisst olduklarını anlama çabası içerisindeyim anlayamadın galiba sen de müslümanlarla uğraşacağına açta sorularını cevaplamak için KUR!AN'I KERİM oku o zaman bütün soruların cevabı genişşçe verilmiş acaba bu insanlar neden bu dine inanıyorlar de bakalım birisi bişe demiş darwin amca sizde sırf fark yaratmak toplumda sivrilmek dikkat çekmek için bu yolda ilerliyorsunuz bi yaratıcıyı kabullenemiyorsunuz tabi zor geliyor size anlıyorum...nereye bakacağımıda sana soracak değilim cevaplarım seni çok üzmüş belli sinirlenmene gerek yok DARWİN sizi korusun hoşçakal :D

Sitelerde Paylaş

yazını okudumsenin full doğru dediğin kurandaki matematik hatası işte bak

bknz : kurandaki matematik hatası

al bak muhammed alalhun resulumu yanlış yazdı yoksa allah mı yanlış indirdi yoksa değişmiycek yazan kuran mı değişti ?

al burada kal işte araştır bu yazıyı öyle gel ayrıca bn kuran a bakıorm işte sana hatası okuyup geçme araştır !!

Sitelerde Paylaş

linki bulamadım ama yazıyı buraya yapıştırıyorum....

------------------------------------------------------------

Nisa Suresi/11. Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (Çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. Ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. Eğer çocuğu yok da ana-babası ona vâris olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). Eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer. Bütün bu paylar ölenin) yapacağı vasiyetten ve borçtan sonradır. Babalarınız ve oğullarınızdan hangisinin size, fayda bakımından daha yakın olduğunu bilemezsiniz. Bunlar Allah tarafından konmuş farzlardır (paylardır). Şüphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.

Nisa Suresi/ 12. Yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. Çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). Çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır (zevcelerinizindir). Eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelâle şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. Bundan fazla iseler üçte bire ortaktırlar. (Bu taksim) yapılacak vasiyetten ve borçtan sonra, kimse zarara uğramaksızın (yapılacak)tır. Bunlar Allah'tan size vasiyettir. Allah her şeyi hakkıyle bilendir, halîmdir.

Bu ayetlere göre varsayalım ki, bir adam öldü ve geride üç kız evlat, bir ana, bir baba ve eşini bıraktı.. Yukarıdaki ayetlere göre miras paylaşımı şöyle olacaktır:

Üç kız evlada mirasın 2/3'ü, ana ve babanın her birine 1/6, karısına 1/8 kalacaktır.

Bu durumu, matematiksel olarak hesaplarsak:

(2/3)+(1/6)+(1/6)+(1/8 )= 27/24 = 1,125 bulunur! (Halbuki 1,0 olması gerekirdi!..)

Bu sonuç Kur'an'da verilen oranların hatalı olduğunu göstermektedir. Çünkü mirasın %112,5 u mirasçılara dağıtılamaz. Böyle %100'ün üstünde bir dağıtım yapmak imkansızdır.

ÖRNEK:

Adam ölüyor. Geride kalan varisler şunlar; eşi, 3 kız çocuğu, annesi ve babası..

Buna göre miras dağıtım oranları Nisa suresi 11. ve 12. ayetin de şöyle bildirilmiştir:

Kız çocuklarına mirasın 2/3 ü

Anneye mirasın 1/6 sı

Babaya mirasın 1/6 sı

Eşine mirasın 1/8 i

------------------------------------

Adamın kalan mirasını 120 milyar farzedelim:

120 x 2/3 = 80 çocuklara

120 x 1/6 = 20 anneye

120 x 1/6 = 20 babaya

------------------------------

toplam = 120 Görüldüğü gibi mirastan eşe hiç para kalmadı.

Eğer eş de almış olsa;

120 x 1/8 = 15 Eşe düşen pay

----------------------------

Toplam = 135 olacaktı.

Halbuki ortada 120 milyar var. Eşe 1 kuruş dahi kalmadı.

İşte bu Kur'an ayetlerinin hatalı olduğunu gösterir.

Halife Ömer'in Hataya Karşı Avl Yöntemi:

Bu hatayı düzeltmek için Ömer "avl", "avliye" olarak adlandırılan basit bir yöntem geliştirdi. Bu yöntem allah’ın verdiği oranlardan yola çıkıp bir noktada ufak bir değişiklik yaparak oranların tümünü değiştiren ve toplamı %100 olacak yeni oranlar elde eden bir yöntemdir... Günümüzde İslam hukuku miras konusunda bu yöntemi esas alır.

Avl yöntemiyle bir anlamda Kur’an ayetlerinin dışına çıkılmakta ve Kur’an’a göre şeriat uyguladıklarını söyleyenler, mecbur kalarak kendi uydurdukları hüküm ve yöntemi kullanmaktadırlar.

Avl yöntemi ile şu yol izlenir :

2/3 + 1/6 + 1/6 + 1/8 = 48/72 + 12/72 + 12/72 + 9/72 = 81/72 = 1,125

Burada payda 24’e değil de 72’ye yükseltilmiştir. Sonucun 1 çıkması içinse

Payda 81 yapılır;

48/81 + 12/81 + 12/81 + 9/81 = 81/81 = 1

Yani matematik olarak yanlış olan ama çaresiz ve zorunlu kalınarak hileli bir yöntemle

oranlar değiştirilmek suretiyle paylaşımın sağlanması yoluna gidilmiştir.

Böylece yeni oranlar:

üç kızın toplam payı= 48/81

annenin payı= 12/81

babanın payı= 12/81

zevcenin payı= 9/81

olacak şekilde değiştirilmiş olur.

Tabi elde edilen bu oranlar ayetlerde ifade edilenlerden farklıdır. Ayetlere baktığımızda bu oranları göremeyiz. Bu oranların sadeleştirilmiş şekillerine de bakalım:

üç kızın toplam payı = 48/81 = 0,593 Halbuki Kur'an 2/3 = 0,666 diyor

babanın payı = 12/81 = 0,148 Halbuki Kur'an 1/6 = 0,166 diyor

annenin payı = 12/81 = 0,148 Halbuki Kur'an 1/6 = 0,166 diyor

zevcenin payı = 9/81 = 0,111 Halbuki Kur'an 1/8 = 0,125 diyor

Görüldüğü gibi ayetlerde belirtilen oranların kullanımı mümkün olmadığı için bu oranlar değiştirilmiştir ve başka oranlar kullanılmaktadır.

Böyle basit bir dört işlem hatasının, her harfi, her kelimesi Allah sözü olduğu bildirilen Kur'an'da yer alması, Allah gibi kusursuz bir varlığın hatası olmasa gerek. O halde, bu hatanın sebebi ne olabilir dersiniz?

Bu, Kur'an'ı Muhammed'in uydurduğunun en önemli delili midir?

Bu hata şimdiye kadar izah edilememiş, mantıklı, bilimsel bir yanıt verilememiştir.

Diğer çelişkiler "müphemdi, müteşabihdi " diyerek, kelimeleri çarpıtarak, tahrif ederek, yanlış bilgiler verip demagoji yaparak bir şekilde geçiştirilebilir. Ancak Matematik laf değil, işlem ister. Matematik de mecazilik, müteşabihlik sökmez.

Nitekim Halife Ömer'de sökmediğini görmüş ve Avl denilen aldatma yöntemi uygulamıştır.

Bu ayetlerdeki hatayı anlayanlar ve çözüm bulamayanlar ama hala Kur'an'ı Muhammed'in uydurmadığını düşünenler aşağıdaki soruları yanıtlamaya çalışmalıdırlar. Çünkü ana-babadan alınmış, hazıra konulmuş imanın tazelenmesi ve sorgulanması gerekir. Gördüğü yanlışlara rağmen imanında direnmek imansızlıktan daha kötüdür. Eğer Tanrıya inanıyorsanız ve bilen, gören, işiten, hesap soransa Tanrı, sahte imanları da, gerçek imanları da iyi bilmesi gerekir. Aldatılamaz, kandırılamaz. Kendisini alet ederek dünya menfaatleri elde edenlerden de, yanlışı göre göre, bile bile onların peşinden gidenlerden de hesap sormasını iyi bilir.

Sorular:

1- Muhammed vahyi mi yanlış anlamıştır?

2- Ortada vahiy diye birşey yok ilham mıdır hepsi?

İlhamlar da hata içerir mi diyorsunuz?

3- Yoksa Kur'an toparlanırken mi hata yapılmıştır?

4- Ya da Kur'an tahrifata mı uğramıştır?

Halife Osman ayetlerle oynamış olabilir mi?

5- Yoksa Allah da hata yapabilir mi diyorsunuz?

6- Allah değil de Muhammed mi matematikten anlamıyordu?

7- Yoksa bu konudan uzak duralım, ele almayalım,

Şeytani bir soru mu diyorsunuz? Şeytani bir soruya neden olan hatanın Kur'an'da ne işi var?

Not: Alıntıdır ....

Sitelerde Paylaş

bn cevabımı aldım nalan seni araştırmaya davet ediyorum inan bn salak biri diilim yukardaki varsa diye korktum zamanında ama araştırdım çünkü varsa bile araştıranı sever diye düşünüyorum ölene kadar araştırcam sende araştır eğer amaç öğrenmekse azrail gelirse biki o var işte o zaman madur olmamak için sicilinin temiz olması gerekio tanrıdan korktuğun için değil insana saygıdan doğru olduğu için iyilik yap düşün ve önyargılarından kurtul sadece gerçeği ara sadece gerçeği bak sana tavsiye edebielceğim bi konu daha var bu sitede kuran putperestliğe çok benzio terimler ve özellikler araştır forumu bulursun bnde arıycam bulursam linki verrim ama ne yaptıysam allaha dair bi iz bile yok hala araştırıyorum o iz deidğin şeyler aslında nedenini bilmediğin doğa yasaları evrimleşmeyi anlamak için iyice araştır anlarsın zamanla

şimdi bana neden iz yokmuş vs. tartışmaya sokacak yazılar yazma foruma biraz daha yayıl hem dini hemde bilimi araştır ve karşılaştır bu arada bn kuranın mealini okuyorum 2.5 aydır ama düzenli okumadığım için bititiremedim emin ol bn senden daha çok uğraşıyorum ama nafile hep çelişki çıkar hep....

sana yolunda başarılar diliyorum polekimikler yaşasakta doğrular hep beraber bulucas merhametli biri sadece allaha inanmıo diye cehenneme atmaz dediğin gibi eğer varsa zaten çok merhametlidir ama araştırmadan inanmazsan suçlu sensin....

bn araştırıyorum aynı zamanda inanmıyorum...

eğer bu suçsa dinde bn o dine mensup diilim

tanrı varsada teizmde ki gibi bi tanrı değildir .....

muhammed in uydurmaları daha çooook...

ön yargılısın ama gerçekler araştırarak ortaya çıkar ....

İyi Geceler.....

tekrar sölüorm seni araştırmaya davet ediyorum.

Sitelerde Paylaş

inandığın yolda ARAŞTIRARAK devam et buraya geliş amacın ateist birini mmüslüman yapabilsem ne mutlu bana gibi düşüncelerle olsa gerek ki doğrudan buraya atlamışsın verdiğim link e de bakarsan yararlı olacağını düşünüyorum bnmde ilk başlarda şüphem yoktu ama gerçekleri anlayınca anladım neyin ne olduğunu :)

sana başarılar diliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...