Jump to content

Ateist olmak

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ADEM meselesi çok açık hata yaptı ceza olarak dünyaya gönderildi bizde onların devamıyız bu kadar o bebeklerin sakat olmalarıda yada ADEM!in gönderilmesi sınaw olduğunu gösteriyo öyle bişey olduki de diyemem çünkü olan şey ortada yok raslantı raslantı raslantı başka söylediğiniz hiçbir şey yok hoş duygu falan oluşturmayada niyetim yok zeki olduğunu düşünmüştüm ama olmadığını söyledin oke k.bakma bi daha zekisin demem...HZ ademi ALLAH yarattığına göre her türlü dayatmayı getirir eğer herşeyi güzel mükemmel yaratsaydıda şu an kullandığımız aklın bi önemi olmazdı ADEM hata yaptı ewet madem herşey güzel olsun istiyorsun hata yapmadan yaşarsın değişen birşey olmaz..umarım kavramışsındır...

Adem/Havva'nın varlığını işaret eden tarihlemelerden (yaklaşık 6000 yıl önce..Eski ahit'e göre..) çok önce bulunan insansı ve homospienslere ait fosil kayıtları bize; bu insanların en fazla 30/35 yaş aralığında yaşadıklarını ve öldüklerini söylüyor.

Bir çiftten nasıl bu kadar çoğalabildik?...Ya çocuklarının arasında ki çiftleşme?

Tevrat'ın belirlediği tarihlemeye göre Adem/ Havva dan önce tarih sayfalarında yer alan Sümerler neydi?

Bu sorular o kadar çok uzatılabilir ki... :P

Sitelerde Paylaş
tewrata bakacak değilim son gönderilen kitap neyse doğru olan odur her yazılan doğru olacak diye birşey yok ki ben derdimi anlatamıorum ki...

:P

Son gönderilen Tevratın çalıntısı... Kaldıki Kuran da farklı bir tarihleme yoksa Semavi dinlerin devamı niteliğinde olan Kuran Tevrat'ın dışında düşünülemez... :P

Çünkü dikkat edersen yaradılışla ilgili bölümlerde hep tevrat bilgilerine başvurulur...

Anlamak için üç semavi kitabı okuman gerek, nalan... Sonra konuşuruz tekrar...

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben bu nalan hanımın izdivacına talibim :D çok neşeli bir arkadaş .. kendisi ile evlenesim geldi :D gerçi evliyim ama ne yaparsın islam dininden olduğundan 4 e kadar serbest nasıl olsa ... ne dersin nalan evlenelim mi senle ? o zaman sünnete de uymuş olursun iyice bir iman tazelemiş olursun benle beraber ne dersin . evlenmek istemiyorsanda biraz başka kaynakları araştır oku yala yut ondan sonra gel burda maval oku. :D kal sağlıcakla canım ..

Sitelerde Paylaş
tewrata bakacak değilim son gönderilen kitap neyse doğru olan odur her yazılan doğru olacak diye birşey yok ki ben derdimi anlatamıorum ki...

Cümleye bakınız, "son gönderilen kitap neyse doğru olan odur".Sorgusuz boyuneğme bu olsa gerek, imanın tanımı budur işte dünyayı zindana dönüştüren düşünce, ne kadar acı.

Sitelerde Paylaş
:P

Son gönderilen Tevratın çalıntısı... Kaldıki Kuran da farklı bir tarihleme yoksa Semavi dinlerin devamı niteliğinde olan Kuran Tevrat'ın dışında düşünülemez... :P

bozulan TEVRAT la KURAN ı asla kıyaslayamassın. neden? inan asıl TEVRAT ı bir ateiste verselerdi yahudinin çarpıttığı -bozduğu kadar bozamazdı TEVRAT ı.

şuanki Tevrat ta peygamber den (hz. LUT) ensest diye bahseder. KURAN da sen hiç böyle kel alaka bişey gördünmü.

Sitelerde Paylaş
ama inanmamanın beni daha güçlü yaptığını söyleyebilirim. daha korkusuz ve daha güçlü hissediyorum, kendime daha çok güveniyorum. inanırken çok huzursuzdum. ama şimdi huzurluyum artık.

:rolleyes: Tüm zamanların ateist forumlardaki en masum ve yalaka cümlesi bence...Tebrik ederim ...Selam cümleten bu arada..

Sitelerde Paylaş

Hoşbulduk

Evet...Mantıken bakıldığında da biraz yağdanlık içinden çıkmış gibi bir cümle..Ama hakaten masum ve içrek ;)

Bu arada mantıklı dediğiniz cümle kişisine göre değişiklik arzeder..Mantığı tekelinize almayın

Sitelerde Paylaş
lan gerizekalı aptal sen git bi michael behe nin şu beyinsiz darwin'in kara kutusunu oku da gerçekleri gör bakalım kimmiş cahil herşey tesadüf sonucumu oluştu böle bi aptallığa nasıl inanırsınız ayrıca en büyük ateist liderleriniz bile islamı kabul edio sizin teorinizin ne kadar çürük olduğunu da buradan anlıyoruz yavaş yavaş çöküyorsunuz çok bilmiş bıdı bıdıymış

kardeşim ne uğraşıyorsun bu insanlarla.bunların kalpleri mühürlü bunlar cehenneme odun yaratılmış senmi açacaksın bu mühürü.bırak ne halleri varsa görsünler takıl kafana göre.şimdi gençliklerine sağlıkllarına güveniyolar ama öldükten sonra anlicaklar.bence bidaha polemiğe ve tartışmaya girme.

Sitelerde Paylaş

nalan kendini üzme kardeşim boşver.allah ın müntekim <intikam alıcı> cebbar<istediğini zorla yaptırmaya kadir olan> kahhar<inkarcıları ve zalimleri kahreden>ismi şerifleri cehennemde sonsuza dek tecelli edecektir.sen sabırlı ol.allah a havale et.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...