Jump to content

Grip oldum

Recommended Posts

Arkadaşlar sanırım grip oldum. Burnum da fena halde akıyor. Umarım virüsüm size bulaşmaz. Nede olsa aynı forumda yazıyoruz.

Lütfen virüs tarayıcılarınızı kontrol edip aktif değilse aktif hale getiriniz. Gerekirse bilgisayarınızı ve kendinizi aşılatınız.

tarihinde mamuli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar sanırım grip oldum. Burnum da fena halde akıyor. Umarım virüsüm size bulaşmaz. Nede olsa aynı forumda yazıyoruz.

Lütfen virüs tarayıcılarınızı kontrol edip aktif değilse aktif hale getiriniz. Gerekirse bilgisayarınızı ve kendinizi aşılatınız.

Çok çabuk bir şekilde (ilk 24 saat) antiviral bir grip ilacı alırsanız hafif geçebilir gribiniz... Hekime danışarak alabileceğiniz Tamiflu gibi ilaçlar var. Çünkü H1 tipi bir virüs çok ağır geçen (4 hafta sürebiliyor) ve akciğer, kas tutulumu çok fazla olan bir grip yapıyor ve güncel aşılar bu virüse karşı korumuyor maalesef...

Sitelerde Paylaş
Bende 4 gündür fena halde gribim. Burnum öyle bir tıkanıyorki başın vınlıyor.. Hemde fena halde halsizlik var üzerimde.

Burun ve boğaz yanmasının başladığı ilk 24 saat içinde oseltamivir almak gribin çok hafif geçmesini sağlayabilir... Antiviral etkili gerçek ilaçlar çok az zaten; diğerleri hep semptomatik (ateş düşürücü-ağrı kesici) tedavi...

Sitelerde Paylaş

Bu sene grip salgını çok..Gribin biri bitiyor biri başlıyor..2 kez grip oldum(ufak hapşırık öksürükleri saymıyorum) aralıktan beri..

Geçmiş olsun Mamuli ve Mohammed..

Grip aşısı grip olmayı neden engellemiyor?

Sitelerde Paylaş
Bu sene grip salgını çok..Gribin biri bitiyor biri başlıyor..2 kez grip oldum(ufak hapşırık öksürükleri saymıyorum) aralıktan beri..

Geçmiş olsun Mamuli ve Mohammed..

Grip aşısı grip olmayı neden engellemiyor?

Çok fazla virüs var ve aşı sadece bir kısmına karşı koruyabiliyor.

Geçmiş olsun mamuli ve mohammed.

Sitelerde Paylaş

Yıllar önce, ortaöğretimde bilisayar dersleri verilmeye başladığında öğrencilere (ciddi ciddi) dikkat edin bilgisayar virüsü size bulaşmasın diye tembihlenirmiş. (En azından öğrenciliği zamanında platonik aşkımın sınıfında bu uyarılar yapılmış)

Grip olunca bu olay aklıma geldi. Umarım, ortaöğretimde bilgisayar dersleri daha bilinçli veriliyordur. Ne olacak bu ülkenin hali...

İyi dileklerini ileten ve iletmeyen herkese teşekkür ederim. Şu anda grip virüsleri burnumda kazandıkları zaferin bayramını yapıyorlardır. Onlara da, Gazanız mübarek olsun der bayramlarını kutlarım.

Bu akşam allah rızası için iki duble aslansütü içmeye niyet ettim. Yarın bu tedavinin gribe iyi gelip gelmediği konusunda gerekli brifingi huzurlarınıza amade ederim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...