Jump to content

Genç kızlarımıza kezzap atmalar başladı

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Her şehirde olduğu gibi Mersin'de de bu tür olaylar ezelden beri oluyordu.Sevdiği kız başka biriyle olur kezzap dökerler,borcunu alamaz kezzap dökerler,kıskanır kezzap dökerler,kafayı çeker kezzap dökerler

Anlaşılan kezzap atmak Mersin'de rutine binmiş, bu nedenle etek boyu kısa diye atılan kezzabın diğerlerinden bir farkı olmuyor yani, böyle mi anlamalıyız? Tamam, Mersin'de iş rutine binmiş ama kezzap atan atılan arasında yine de bir şekilde ikili bir ilişki var, bununla aynı mı? Böyle vakalar oldu diye genç kızlar başkalarıyla birlikte olurken "acaba kezzaplanır mıyım" endişesi yaşamıyordur herhalde, ya da borcunu ödemeyen biri "ya şu Ahmet borcunu ödemedi diye kezzaplandı, benim de başıma gelir mi acaba" demiyordur. Ama bu olaydan sonra Mersin'de etek giyen -hele ki kısa etek giymeye cesaret edebildiyse- kızlar, kadınlar çok muhtemel ki "benim de başıma gelir mi acaba" diye düşünecektir. Zaten ortam da belli, mahalle baskısı yeni icat olunmadı ya... Macchiato, hani diyordunuz ya "merak etmeyin, kimse kimseyi zorla örtmez", evet yine zorla olmayacak, kezzap atma da mahalle baskısına aktivist bir eylem olarak dahil olunca, kadınlar Andromeda'nın astığı resimlerdeki gibi olma endişesiyle yaşamaktansa yaşamlarını kolaylaştıracak davranışlara meyledeceklerdir. bakın meyledecekler diyorum yani ortada zor yok, teşvik var...

Sitelerde Paylaş
Anlaşılan kezzap atmak Mersin'de rutine binmiş, bu nedenle etek boyu kısa diye atılan kezzabın diğerlerinden bir farkı olmuyor yani, böyle mi anlamalıyız? Tamam, Mersin'de iş rutine binmiş ama kezzap atan atılan arasında yine de bir şekilde ikili bir ilişki var, bununla aynı mı? Böyle vakalar oldu diye genç kızlar başkalarıyla birlikte olurken "acaba kezzaplanır mıyım" endişesi yaşamıyordur herhalde, ya da borcunu ödemeyen biri "ya şu Ahmet borcunu ödemedi diye kezzaplandı, benim de başıma gelir mi acaba" demiyordur. Ama bu olaydan sonra Mersin'de etek giyen -hele ki kısa etek giymeye cesaret edebildiyse- kızlar, kadınlar çok muhtemel ki "benim de başıma gelir mi acaba" diye düşünecektir. Zaten ortam da belli, mahalle baskısı yeni icat olunmadı ya... Macchiato, hani diyordunuz ya "merak etmeyin, kimse kimseyi zorla örtmez", evet yine zorla olmayacak, kezzap atma da mahalle baskısına aktivist bir eylem olarak dahil olunca, kadınlar Andromeda'nın astığı resimlerdeki gibi olma endişesiyle yaşamaktansa yaşamlarını kolaylaştıracak davranışlara meyledeceklerdir. bakın meyledecekler diyorum yani ortada zor yok, teşvik var...

Çok açık yazmışım halbuki.Bir önceki iletimde özetle "olay kişinin psikopatlığı ile ilgilidir topluma mal edilemez" demişim.

Siz olaydan istediğiniz sonucu çıkarmakta özgürsünüz tabi,sorunlu bir tipin yaptıklarını ciddiye alıp müslümanlar adam kesiyorlar,kezzap döküyorlar şeriat geldi diye endişelenmenizde benlik bir sakınca yok.

Sitelerde Paylaş

Şeriat ve fetvalar ile yönetilen İran, Suudi Arabistan veya Afganistan veya Pakistan gibi ülkelerde herkes başını açarak, modern kıyafetlerle gezebiliyor yani...Hani İslam'da fikir özgürlüğü ve "senin dinin sana, benim dinim bana" anlayışı var ya, o yüzden soruyorum, yanlış anlamayın ...

Sitelerde Paylaş
Şeriat ve fetvalar ile yönetilen İran, Suudi Arabistan veya Afganistan veya Pakistan gibi ülkelerde herkes başını açarak, modern kıyafetlerle gezebiliyor yani..

Bunu nereden çıkardınız?Böyle birşey diyen oldu mu?

İslam insanın kıçındaki dona,kılına tüyüne karışan bir dindir ve onun yönetimde olduğu yerde özgürlükten bahsedilemez. De bunun konuyla ne ilgisi var,buna itirazı olan mı var? Konu islam dininde özgürlüktü de ben mi yanlış anladım ?

Sitelerde Paylaş
Bunu nereden çıkardınız?Böyle birşey diyen oldu mu?

İslam insanın kıçındaki dona,kılına tüyüne karışan bir dindir ve onun yönetimde olduğu yerde özgürlükten bahsedilemez. De bunun konuyla ne ilgisi var,buna itirazı olan mı var? Konu islam dininde özgürlüktü de ben mi yanlış anladım ?

Konunun ucunun dayandığı nokta burası; dayatmacılık ve İslamda özgürlük anlayışı...

Sitelerde Paylaş

ben bu resimlerin asılması taraftatı değilim, özellikle forumu izleyen yeni ergenlerin psikolojilerini rahatsız edebileceği göz ardı edilmemeli, link vermek daha mantıklı,sayfa açıldıgında pat diye insanların karsısına çıkmaz.

Sitelerde Paylaş
Konunun ucunun dayandığı nokta burası; dayatmacılık ve İslamda özgürlük anlayışı...

Eski sevgilisi başka biriyle birlikte oldu diye kızın suratına kezzap döken adamın yaptıkları üzerine konuşurken de yaptıklarını "aşka" ve "flört durumlarına" dayandırıp onlar üzerine mi konuşacağız.

kezzap döken kişinin ruh sağlığı yerinde ve normal değil.Belli ki psikopat.

İslamın özgürlük anlayışının tartışıldığı milyonlarca konu var,bu konunun islam ile ilgisi yok.

Asıl konu hakkında konuşacaksak kişiye psikopat olması için zemin hazırlayan düzen hakkında konuşalım.Mesela bu adam okumuş mudur?Eğitimi aldığı okul ve aile nasıl bir eğitim vermektedir?Bu adam işsiz midir?İşsiz olmasının ruh sağlığına etkileri nelerdir?Eğitimsiz olmasının yada eğitim aldığı yerlerin dandik olmasının kişiyi tarikatların kullanmasına etkisi var mıdır?.....Sonra en önemlisi psikopatlara ve psikopatlığa meyilli insanlara bu bahaneyi kim yaratmıştır,kişi gündemden etkilenmiş olabilir mi ?Kimlik problemi yaşadığı için bişeyler yaparak taraftarı olduğu inanca kendini ıspatlamaya çalışmış olabilir mi?

Bunlara dayanıyor olayın ucu.Bunları konuşalım.

Sitelerde Paylaş

Bu kezzap olayi digerlerinden farkli.

Digerlerinde ortada "bireyler" var.

Munferit, psikopatlikla aciklanabilecek bireysel saldirilar baska,

bir gurupca ve ideolojik amaclarla yapilan saldirilar baskadir.

Bu kezzap olayi ikinci guruba dahildir. Neden mi? Cunku, bunu yapabilecek kapasitede bir suru kisi bulabileceginiz gibi, buna destek verecek, "iyi olmus" diyecek kisilerde bulabilirsiniz. Bu kisiler bir ideolojik guruptur.

Bu gurubun muslumanlarin cogunlugu oldugunu dusunmuyorum ama yine de, bu gurup tamamen muslumanlardan olusur.

Motivasyonlari ISLAM'dir. Muslumanlarin hepsi oyleymis veya degilmis farketmez. Iste ISLAM bazi insanlari bu hale getirebiliyor. Iste ISLAM bu yuzden tehlikelidir.

Sitelerde Paylaş

İslamın iyiliği kötülüğü üzerine tartışmam,iyi bişey olduğuna inansam mensubu olurdum o ayrı bir konu.Ancak insanların o hale gelme nedeni islam değil kendi duygu fakirlikleridir.Ne adına olursa olsun,ister dini adına ister aşkı adına ister hırsı adına...ne olursa olsun yapılan eylem kişinin normal bir ruh haline sahip olmaması ile ilgilidir.

Türbanla okula girmeye çalışanların laiklik adına türbanlıların üzerine saldırmasıda aynı fakirliğin ürünüdür.Mitinglerde dövülen bikaç türbanlı olduğunu duymuşsunuzdur.Bunun üzerine neden konuşup laiklik insanı psikopat yapıyor demedik.

Birilerin yasaları kullanarak insanlara ne giymeyeceğini söylemesi,dayatması ile başka birinin kezzap kullanarak bunu dayatması arasında hiç bir fark yoktur aynı ruhsal bozukluğun ürünüdür.

Sitelerde Paylaş
Bu kezzap olayi digerlerinden farkli.

Digerlerinde ortada "bireyler" var.

Munferit, psikopatlikla aciklanabilecek bireysel saldirilar baska,

bir gurupca ve ideolojik amaclarla yapilan saldirilar baskadir.

Bu kezzap olayi ikinci guruba dahildir. Neden mi? Cunku, bunu yapabilecek kapasitede bir suru kisi bulabileceginiz gibi, buna destek verecek, "iyi olmus" diyecek kisilerde bulabilirsiniz. Bu kisiler bir ideolojik guruptur.

Bu gurubun muslumanlarin cogunlugu oldugunu dusunmuyorum ama yine de, bu gurup tamamen muslumanlardan olusur.

Motivasyonlari ISLAM'dir. Muslumanlarin hepsi oyleymis veya degilmis farketmez. Iste ISLAM bazi insanlari bu hale getirebiliyor. Iste ISLAM bu yuzden tehlikelidir.

İslam insanları gökdelene uçak çarpacak hale de getiriyor ve millet sokaklara dökülüp 2500 kişinin yakılması ile ilgili kutlamalar yapıyor...

Sitelerde Paylaş
Birilerin yasaları kullanarak insanlara ne giymeyeceğini söylemesi,dayatması ile başka birinin kezzap kullanarak bunu dayatması arasında hiç bir fark yoktur aynı ruhsal bozukluğun ürünüdür.

O zaman çarşaf, cüppe vs. önündeki yasakları da kezzap atmakla eş tutuyorsunuz, öyleyse çarşaflı ve cüppelilerle ilkokullarda karma eğitimin nasıl olacağını da açıklarsınız herhalde, geçen sefer sorduğumda değinmemiştiniz. İlkokul dememe alınmazsınız umarım, çünkü biliyorsunuz, ilkokullarda da insanlara ne giymeyeceğini söyleyen kezzapvari bir zihniyet var.

Sitelerde Paylaş
Sokaklarda aç,işsiz,hırsız,uğursuz,katil o kadar psikopat varken ve bu adamlar kendilerini ıspatlamak kimliğini göstermek için yer arıyorken ülkeyi ikiye bölüp gündemi oluşturanlar birazda suçu kendilerinde arasınlar.

Turbana karsi cikanlar, bunu, ulkeyi ikiye bolup gundemi olusturmak icin yapmiyorlar.

Karsi cikiyorlar cunku tedirginler. "Bu ulke laik olmak istemiyorsa laiklik gider" diyen birisi ulkenin basindayken tedirgin olmamak mumkun degil.

Icki yasaklari, imam hatipler, reklamlara sansur, filmlere sansur..Nereye dogru yol aldigimiz gayet acik.

Bunu acik acikta soyluyorlar zaten.

Birinin basina orttugu bir bez parcasi kimsenin umurunda degil. Onemli olan o yola ulkeyi ceken tekerlegin altina o takozu cok gec kalmadan yerlestirmek.

Sitelerde Paylaş
ben bu resimlerin asılması taraftatı değilim, özellikle forumu izleyen yeni ergenlerin psikolojilerini rahatsız edebileceği göz ardı edilmemeli, link vermek daha mantıklı,sayfa açıldıgında pat diye insanların karsısına çıkmaz.

İyi ki Kur'an resimli bir kitap değil :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
O zaman çarşaf, cüppe vs. önündeki yasakları da kezzap atmakla eş tutuyorsunuz, öyleyse çarşaflı ve cüppelilerle ilkokullarda karma eğitimin nasıl olacağını da açıklarsınız herhalde, geçen sefer sorduğumda değinmemiştiniz. İlkokul dememe alınmazsınız umarım, çünkü biliyorsunuz, ilkokullarda da insanlara ne giymeyeceğini söyleyen kezzapvari bir zihniyet var.

her şeyde anlaştık tek sorunumuz bu kaldıysa buna da cevap vereyim öyleyse.Ama benim yazdıklarımın sizin için önemi olduğunu sanmıyorum ne dersem diyeyim insanlar aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor,herkes bir savaş havasında.

1.si ilkokul çocukları adı üzerinde çocuktur,taktıkları türbanı kendi iradeleri ile takmamış aileleri tarafından o türbana sokulmuştur.Nasıl ki insanları tek başına değerlendirip velisi olmadan adam yerine koyduğumuz bir yaş sınırı varsa aynı yaş sınırı türban sorunu içinde geçerli olabilir.18 yaşından küçükler ehliyet alamaz mesela gibi.

2.si karma eğitim demişsiniz,başkalarının özgürlüğü benim özgürlüğüme zarar veriyorsa bunun adı özgürlük değildir.Yani özgürlüğünde bir sınırı olmalıdır diyoruz ya hep işte o sınır budur.Türbanlının cübbelinin eğitim hakkı benim hakkıma engel olamaz,en azından benim özgürlükten kastım böyle birşey değil.Bu düşünce de size ait yani.

Ayrıca ilkokul demenize neden alınacağım anlamadım.

Sitelerde Paylaş

Macchiato seni son zamanlarda aşırı iyi niyetli görüyorum:)

Neden acaba? Bir teistle falan mı çıkmaya başladın:)

Kızma şaka yaptım sadece!

Bak ben mersinde iki sene kaldım daha önce;

Dediğin olaylar her ilde oluyor.

Sadece Mersinde oluyormuş gibi bir algı yaşanmasın!

Bütün illerimiz de birçok okulda her türlü pislik döner.

En muhavazakar geçinen ilimizden, başka bir diğerine;

Okullarda böyle sorunlar hep var.

Birde sana şöyle bir eleştiri getireyim;

Kızların ifadelerinde olayı yapan gençlerin arasında kızın eteğinin kısalığı ile ilgili bir konuşma olmuş!

Psikopat olsalarda topluma yansımalarını görüyoruz!

Provokasyon (kışkırtma) olabilirde!

Zaten internette savaşlar başlamış!

Saygılar

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Birinin basina orttugu bir bez parcasi kimsenin umurunda degil. Onemli olan o yola ulkeyi ceken tekerlegin altina o takozu cok gec kalmadan yerlestirmek.

İşte asıl sorun bu sayın Redfinity.Hep söylüyorum biz millet olarak ne kaybediyorsak nerde ne zaman ne yapacağımızı bilmediğimiz için kaybediyoruz.Adam ülkeyi kadroları eline geçirmiş,tarikatlar devleti orduyu eline geçirmiş biz bez parçası ile uğraşıyor onunla laikliği koruduğumuzu sanıyoruz üstelik saçma sapan olmaması gereken,islamın yasaklarından farkı olmayan bir yasakla.

Yani islama karşı kendimizi savunurken islam tarzı yasaklar kullanıyoruz.

Ülke adına bir tehlike varsa ve biz bu tehlikenin farkındaysak mücadelemizi bunu islamın yasağından farkı olmayan bir yasağın bekçiliğini yaparak değil dini sömürü olarak kullanan tarikatlara,partilere,örgütlere karşı savaşarak yapmalıyız.

Silahımızı dini araç olarak kullanıp halkı sömürenlere değil de direk halka karşı doğrultuyoruz.Kadından türban takmamasını isteyebilmemiz için önce onun takmasına sebep olan etkenleri yok etmemiz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...