Jump to content

Barack Hussein Obama

Recommended Posts

Obama müslüman olsa ne olur hristiyan olsa ne olur?

Müslüman olsa orta doğu ülkelerindeki sömürüsünden geri mi çekilicek ?

Hristiyan olsa orta doğuya ve islam dünyasına savaş mı acıcak ?

Törende incile el bastı ve yemin etti; belkide dini kullanıyordur dinsizdir.

Herşey olabilir onu ancak Obama'nın kendisi bilebilir biz ne desek yanlış olur sadece tahmin ve akıl yürütme yapabiliriz.

Bu arada kutsalyaratik ne zamandır insanlara insan gözüyle degilde inançlarına göre bakmaya başladınız ?

Sitelerde Paylaş

arkadaş sende kafa yok mu..?

Türkiyede senin önüne iki tane aday koyup bunlardan birisin seç deseler bu nasıl demokrasi diye sormaz mısın ?

Üstelik o adaylardan birisi digerine göre medya tarafından sürekli gündemde tutulup ona daha fazla yer verilirken diger adayın kim oldugunu bile dogru düzgün bilmiyorsan demekki derin odaklar başkanı seçmiş bizede şimdiden tanıyorlar diye yorum yapamaz mısın ? Obama - Mc cain seçiminde Mc cain kimdir nedir ne iş yapar tipi nedir hanginiz ögrenebildi.. obamanın yedi sülalesini bile insanlar ezberlerken kimsenin Mc Cain hakkında en ufak fikri yoktu

Sizin kafanız kürt sorununundan başka şeye çalışmaz mı ?

Sitelerde Paylaş

Teist birisi ve Chester Arthur ( 21. baskan), Calvin Coolidge ( 31. baskan) den baska iki kere yemin etmek zorunda kalan ücüncü ABD baskani (44. baskan). Ismi Müslüman cagrisimi yapiyor ama Hiristyan diye okudum. Onun secilmesi ile cok sey degisecegini sanmiyorum. Bazi sözler verdi ama ABD cikarlarini korumak zorunda. Bugünkü gazetelerde yaziyor Kübadaki Guantanamo nun kapanmasi icin emir vermis ve bugün itibari ile Guantanamo bitmis sayilabilir ama hapishanenin fiilen tarihe karismasi bir sene sürer. Birde Iraktan cekilme icin bazi alinan kararlar duyumu var. Iyi basladi diyebiliriz devami icin bekelemekten baska bir sey yok. Türkiyenin Afrika icin bir sey basarabilecegini sanmam. Bu konuda su an en aktif ülke Cin diye yaziliyor ciziliyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
arkadaş sende kafa yok mu..?

Kafadan kastın hangisi?Seninkinde ikisi yer değiştirmiş görünüyor,ondan soruyorum...

Türkiyede senin önüne iki tane aday koyup bunlardan birisin seç deseler bu nasıl demokrasi diye sormaz mısın ?

Sorarım;ama zerre fikrim olmadan ortaya varlığından bile haberim olmayan kurumların ilişkileri üzerinden komplo teorileri atmam,düşünür ve araştırırım.Farka kafan basıyor mu?

Üstelik o adaylardan birisi digerine göre medya tarafından sürekli gündemde tutulup ona daha fazla yer verilirken diger adayın kim oldugunu bile dogru düzgün bilmiyorsan

O sürekli afişe edilen aday,ABD'nin koca tarihinde ilk ciddi Siyahi başkan adayı olduğundan olmasın?McCain bildiğin cumhuriyetçi,niye belgeseller dizsinler adama?Her sene başka moruk geçiyor zaten.

demekki derin odaklar başkanı seçmiş bizede şimdiden tanıyorlar diye yorum yapamaz mısın ?

Bu bir ihtimal;ama bu seçimde doğrudan Amerikan istihbarat örgütlerinin,ya da benzeri oluşumların eli olsaydı McCain gibi kriz döneminde dış politikada daha aktif rol izleyecek Cumhuriyetçi bir adam şeçilirdi gibime geliyor.Obama ekonomide kapalılığı savunduğu bilinen bir eleman.

Obama - Mc cain seçiminde Mc cain kimdir nedir ne iş yapar tipi nedir hanginiz ögrenebildi.. obamanın yedi sülalesini bile insanlar ezberlerken kimsenin Mc Cain hakkında en ufak fikri yoktu

Yalan,Amerikan seçim programlarından kesitler seyret.Sokaktaki insanı hem Obama hem McCain açısından sorguya çekip durdular,McCain'i tanımayan insan yığını 2 saat deneyimleriyle ilgili nutuk atmazdı.

Sizin kafanız kürt sorununundan başka şeye çalışmaz mı ?

Bizim hiç değilse kafamız var OHM...

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kenya ve Doğu Afrika’da günlük olarak yayınlanan ve 3,5 milyon tirajı olan Daily Nation gazetesi, muhabiri Hezron Mogambi’nin Fethullah Gülen ile yaptığı yazılı röportaja 4 ve 5’inci sayfalarında iki tam sayfa olarak yer verdi. Röportaj, gazetenin 30 Temmuz 2004 tarihli nüshasında yer aldı. Fethullah Gülen’in yazı yazarken ve bir de Papa ile 10 Şubat 1998’de yaptığı tarihî Vatikan buluşmasında çekilmiş bir fotoğrafına yer veren gazete, önce okuyucularına Fethullah Gülen’i tanıtıyor. Onun 1941’de doğduğunu, önemli âlimlerden dinî ilimleri tahsil ettiğini, bu arada sosyal ve tabiî ilimlere de prensipler temelinde vâkıf olduğunu ve 1958 yılında Edirne’de ilk resmî görevine başladığını kaydeden gazete, Gülen’in ahlâkî ve manevî değerlerin insanlık çapında yeniden dirildiği ve hoşgörü, karşılıklı anlayış ve uluslararası işbirliğinin hakim olduğu bir 21’inci yüzyıl arzuladığını belirtiyor. Gülen’in eğitim, Türk toplumunda ve dünyada din bağlıları arasında diyalog ve hoşgörü çalışmalarına da atıfta bulunan gazete, onun bu çerçevede yaptığı bazı önemli görüşme ve buluşmaları misal olarak veriyor. Gazete, Texas Üniversitesi’nde 11-13 Nisan 2003 tarihinde yapılan Barış Kahramanları Sempozyumu’nda Fethullah Gülen’in, insanlık tarihinin 5000 yılının barış kahramanlarından biri olarak seçildiğine de dikkat çekiyor.

Altyapı faaliyetleri yıllardır devam ediyor,Kenya Obama'nın ülkesi.

Kenya'daki Gülen'in eğitim zinciri.

http://tr.fgulen.com/content/view/16509/11/

Tüm Afrikadaki Okul sayısı ise 50 yi aştı.

Tuskon'da Afrika'ya saldırmış durumda.

http://tuskon.org/faaliyet/detay.php?id=30

http://video.google.com/videoplay?docid=7345512653597694802

Kanallarda yapılan haberler bize yol gösteriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Tv52wvlbP3c...feature=related

Sitelerde Paylaş

Obama geleneksel halka hitap konuşmasında "biz hristiyanlar, müslümanlar, yahudiler ve inançsızlardan oluşuyoruz" gibi birşey demişti.

Hiç de fena değil. Amerika'da yahudi lobisinden çok daha kalabalık olan otuz milyona yakın dinsize birleştirici bir şekilde hitab etmesi daha önce görülmemiş birşey.

Dinsizlere en son hitab eden baba bush onların vatandaş bile sayılmaması gerektiğini düşündüğünü söylemişti.

Konuşması:

President Barack Obama's Inaugural Address

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
barack ısmı hrıstıyan husseın musluman obama ıse yahudı kokenlı bır ısım

gelde bu adam hakkında ıyı dusun

Obama ismi yahudi kökenli miymiş?

Hani olsa bile, ne fark eder? Hangimiz isimlerimizi kendimiz seçtik?

Sitelerde Paylaş
Obama ismi yahudi kökenli miymiş?

Hani olsa bile, ne fark eder? Hangimiz isimlerimizi kendimiz seçtik?

ucu bır arada olması ılgınc geldı

sankı bılerek secılmıs

ama dısı sıyah ıcı beyaz bırı ıste buhs dan daha beter bırı cıkacak

hem ne kadar meraklısın ınsanları lınce yoneltmeye ben sadece yahudı kokenlımı dedım ucu bır arada dedım

Sitelerde Paylaş

bütüm amerıkan başkanlarını yahudı kökenlı zengın aıleler desteklıyor ve yönlendırıyor ve obama da tam zencı değıl melez hayatı da dramlarla dolu değıl üstelık sözde ermenı soykırımını kongrede geçırmeye söz verdı...yanı bızım için durum her zamankı gıbı kötü

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...