Jump to content

NAMAZ SOV !

Recommended Posts

Medya son zamanlarda bu tip vakalara çok odaklandı ve böyle lanse ediliyor..Mevcut durumu birşeyler çoğalmış gibi aktarıyor sanki.Ben 4 yıl önce bir alışverişmerkezinde namaz kılan görüyordum...Yıllardır yaşadığım şeyrin meydanı cuma namazında caddelere taşmış saf tutan insanlarla doluyordu.

Darbe olsun diyen beyinlere gelince sanırım kim daha faşist sorusu sorulunca cevabın kendileri olduğunu görecekler..

Selam...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elbette bu bir siyasi şov. Hesapta islamı insanların gözünün içine sokuyorlar ki doğrudur, herkesin gözünün önünde olmadık yerlerde namaz kılarsan herkesin gözünün içine sokmuş olursun.

İslami inanışa göre, insan Namaz kılarken Allah'ın huzurundadır. İslami ritüellerin içinde en mistik an bu zamandır.

Nasıl bir anlayış, böyle bir mistik anı, bir siyasi şova dönüştürmeye cüret eder?

Allah korkusu olmayan bir anlayış elbette.

Sitelerde Paylaş
Bu halkin neresine guveneceksiniz hala !!

Bence artik darbe sart..Geriye gidilecekse gitsin, sanki bu sekilde nereye gidiliyor da

darbe kimin icin yapilir? bu halk durumdan rahatsiz olmuyor da; guvenilir degilde.. sen amerikalardan mi rahatsiz olup darbe istiyorsun? kimin adına?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Cutie ;

Laiklik konusunda herşey rayına otursa ve devlet gerçekten laik olsa çözüm gelecek...Laiklik konusundaki vurgunu herzaman takdirle karşılıyorum..Ama darbe konusunda biraz daha araştırmalısın..

Misyoner katliamları,papaz cinayetleri hrant dink cinayeti ve derin devlet konularını incelemelisin...Kimin darbe yapmasını istiyorsun farkında bile değilsin..Uzaktan göremediğin nüanslar var..

Selam..

Sitelerde Paylaş

Namaz show, turban show, ezan show, vs. vs.

Zorba Islam ideolojisi tipki fasizm gibi yasam alanlarini giderek isgal ediyor. Gorsel/isitsel butun kozlarini kullaniyorlar. Bunu da cok orgutlu ve bilincli yapiyorlar. Amac orta ve uzun donemde totaliter din devletini kurmak.

Gelelim darbeye. Darbeyle maalesef hic bir isimiz cozulmedi, Kenan Evren gibi salaklar Islamcilara taviz vererek zamaninda kas yaparken goz cikardirlar. Darbe, olayin bugunku boyutlarina baktigimizda aspirin cozumdur.

Sonucta toplumun dinamigi egemen oldu. Kuresel solun cokusunden dogan boslugu dinciler cok iyi orgutlenerek doldurdular, halkin sesi oldular (ya da oyle gostermeye calisiyorlar).

Bu gidisi bozacak iki kosul var:

1- Erdogan'in satislari er gec duracak ve para bitecek, ekonomik bunalim AKP'yi cokertecek.

2- Laik cevreler Erdogan gibi karizmatik, orgutleyici ve populist bir lider cikaracak.

Turkiye'de turban konusuyla unutturulmaya calisilan ekenomik ve sosyal bir suru sorun yasaniyor. Bu sorunlari hedefleyebilecek alternatif yonetimler halki arkalarina almak zorundadirlar. Yeni liderlik, yeni bakis acilari cikarmak zorundalar. Tek cozum bu.

Sitelerde Paylaş
Bu halkin neresine guveneceksiniz hala !!

Bence artik darbe sart..Geriye gidilecekse gitsin, sanki bu sekilde nereye gidiliyor da

Hayatında darbe görmemişsin, işkembei kübradan sallama!!

82 yi yaşayanlar Darbe'nin adını bile duymak istemez... Devrimci psikopatlar hariç tabi...

Sitelerde Paylaş

Türkiye gibi bir ülkede, -dine karşı- bir sol hareket asla iktidara gelemez... Solun oyun (PKK dahil) %30 .... Sağ ise %70....

Ayrıca solun yaptığı çok büyük bir hata var... Sürekli AKP nin haklı haksız üzerine gitmek...

2002 seçimlerini hatırlayın...

Tayyip ERDOĞAN ın üzerine çok gidildi, hatta seçime girmesi bile engellendi... Ne oldu? %33 oy ile tek başına geldi....

2007 seçimlerinde ne oldu...

Seçim öncesi cumhur başkanlığı seçimlerinde CHP tarafından demokrasinin önü tıkandı... Anayasa Mahkemesi de CHP den taraf oldu... Hatta Ordu bile... Sonra Tuncay ÖZKAN önderliğinde cumhuriyet mitingleri düzenlendi, Güya milyonlar toplandı... Sonunda ne oldu? AKP %47 ile demokrasi tarihimizin en büyük seçim zaferlerinden birini kazandı...

Eğer şimdi Cutie nin dediği gibi ordu darbe yaparda hükümeti CHP ye devrederse ne olur? Hiç bir şey olmaz... İlk seçimde AKP nin devamı olacak parti %70 oyla gelir... Ne yapıcak ordu gene mi darbe yapıcak?

Şunu kafanıza sokun...

%70 eğer Laik olmayı istemiyorsa bu ülke laik olamaz...

Bunun önüne ordu da geçemez...

Sitelerde Paylaş

Sevgili Ateshbey;

Birey Laik olmak zorunda değil ama devletin laik olması her kesim için bir çözümdür bunun alternatifi düşünülemez..Böylece devlet her vatandaşa ortak bir tabanda yasasını işletecektir.

Osmanlı esaretinden kurtulmuş halka Atatürk sorsaydı halkın tercihi alışık olduğu şeriat ve şeyhülislamlar saltanatı olurdu..

Bazı durumlar halkın tercihiyle olmaz..Hiçbir ülke anayasasını bütünüyle halka sormaz..Laiklik bu masanın en önemli ayağıdır..Dinde zorlama yokturun versiyonudur.İncil ehli incille hükmetsinin versiyonudur..

Laiklik her kesimin sarılması gereken iptir..

Keza LAİKLİK konusunda AKP'de olumlu düşünüyor..Türban meselesi gündemde olduğu için yıllarca olan senaryoları yeni oluyormuş gibi gösteren medya var...

Darbe vs konusunda bu çağrıyı yapanlar zaten toplum bilinci ve demokrasiyi tam kavrayamamış..

Ama senin gibi zeki ve bilgili bir arkadaş Devletin laik olması konusunda taraf olmalıdır..

Ben seni aklıselim buluyorum..

Selam ile sevgili dostum..

Aragon

2- Laik cevreler Erdogan gibi karizmatik, orgutleyici ve populist bir lider cikaracak.

Sol halkçı ve demokrat olmaktan uzakta Baykal müthiş antipatiye sahip.Hem laiklikten dem vur hem geç meclisteki oturumlarda İslam dersi vermeye kalk.Adam kendisiyle çelişmekte bir numara.22 temmuza ustafa sarıgülle girmiş bir CHP neler yapardı bilemiyorum ama AKP bu abartılı çoğunlukla mecliste olmazdı en azından..

Ve dediğin gibi halkla barışık bir lider gerek sola..Bu Sağın verimli olmasını da arttırır.Sol ve sağ kelimelerini tercih etmesemde siyasal açılım bakımından kolaylık olsun diye yazdım..

AB reformlarına karşı,

Bireyin özgürlüğünü savunmayan,

Sürekli muhalif ve değer üretmeyen,

Halkın sorunlarını hiçe sayan,

Sırf bir kesimin sesi olan halkın ihtiyacını göremeyen,

Orduyu göreve çağıran seçmenleri olan bir CHP ve Soldan artık bıktı herkes.

Selam sana da...

Sitelerde Paylaş
Sevgili Ateshbey;

Birey Laik olmak zorunda değil ama devletin laik olması her kesim için bir çözümdür bunun alternatifi düşünülemez..Böylece devlet her vatandaşa ortak bir tabanda yasasını işletecektir.

Osmanlı esaretinden kurtulmuş halka Atatürk sorsaydı halkın tercihi alışık olduğu şeriat ve şeyhülislamlar saltanatı olurdu..

Bazı durumlar halkın tercihiyle olmaz..Hiçbir ülke anayasasını bütünüyle halka sormaz..Laiklik bu masanın en önemli ayağıdır..Dinde zorlama yokturun versiyonudur.İncil ehli incille hükmetsinin versiyonudur..

Laiklik her kesimin sarılması gereken iptir..

Keza LAİKLİK konusunda AKP'de olumlu düşünüyor..Türban meselesi gündemde olduğu için yıllarca olan senaryoları yeni oluyormuş gibi gösteren medya var...

Darbe vs konusunda bu çağrıyı yapanlar zaten toplum bilinci ve demokrasiyi tam kavrayamamış..

Ama senin gibi zeki ve bilgili bir arkadaş Devletin laik olması konusunda taraf olmalıdır..

Ben seni aklıselim buluyorum..

Selam ile sevgili dostum..

Aragon

Sol halkçı ve demokrat olmaktan uzakta Baykal müthiş antipatiye sahip.Hem laiklikten dem vur hem geç meclisteki oturumlarda İslam dersi vermeye kalk.Adam kendisiyle çelişmekte bir numara.22 temmuza ustafa sarıgülle girmiş bir CHP neler yapardı bilemiyorum ama AKP bu abartılı çoğunlukla mecliste olmazdı en azından..

Ve dediğin gibi halkla barışık bir lider gerek sola..Bu Sağın verimli olmasını da arttırır.Sol ve sağ kelimelerini tercih etmesemde siyasal açılım bakımından kolaylık olsun diye yazdım..

AB reformlarına karşı,

Bireyin özgürlüğünü savunmayan,

Sürekli muhalif ve değer üretmeyen,

Halkın sorunlarını hiçe sayan,

Sırf bir kesimin sesi olan halkın ihtiyacını göremeyen,

Orduyu göreve çağıran seçmenleri olan bir CHP ve Soldan artık bıktı herkes.

Selam sana da...

Benim ne Laiklik ilkesi ile ne de Atatürkçülük ile hiç bir sorunum yoktur...

Evet devlet yönetiminde dinin yeri olmamalıdır...

Ancak halkımız Laisizm düşmanı yapanlaar bizi bugünlere getirmiştir...

Kimdir onlar?

1- Her tekbir sesini duydugunda Laiklik, atatürkçülük elden gidiyor diye çığırtkanlık yapan Medya...

2- Her Ezan sesi duyulduğunda irtica, laiklik propagandası yapan Ordu...

3- Deniz Baykal...

DYP-ANAP koalisyonu sırasında idi galiba...

DYP li vekillerden birisi söz konuşuyor...

Biz %99 u müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz, cuma günleri öglen tatilini yarım saat daha uzatalım memurumuz ögrencimiz isteyen Cuma namazını rahat rahat eda etsin diyor...

Ardında CHP li bir vekil söz alıyor...

"Hayır biz müslüman bir ülke değiliz, biz Atatürkün kurduğu Laik demokratik bir cumhuriyetiz" dolayısıyla böyle bir istek kabul edilemez... Diyor...

Bu CHP li öküz, kendi düşüncesini nasıl Atatürk'e, LAikliğe, ve demokrasiye malediyor...

Şimdi sana sorayım...

Laiklikten, Atatürkten ve cumhuriyetten nefret eden cahil müslüman mı suçlu? Yoksa yukarıdaki CHP Li öküz ve onun gibi öküzler mi suçlu?

ARtık halk Laiklikten korkmaya başladı...

Önce üniversiteye ögrencileri almadılar...

Sonra mezuniyet törenlerine gelen başı kapalı velileri almadılar...

Sonra ilköğretim ve liselere velileri başı kapalı almamaya başladılar...

Sonra başı kapalı olanları anitkabire sokmamaya başladılar...

Bir tek sokaklar ve kendi özel mekanları kaldı başı kapalıların...

Diğer tüm kamu alanlarında başı kapatmak Laiszimi tehlikeye sokar oldu...

Bu vatandaş laiklikten korkmasından neyden korksun?

Yukarıda yazdıklarımın hepsi gerçektir...

Annem 60 yaşında samsundan kalkıp trabzona mezuniyet törenime geldi, ama başı kapalı olduğu için içeri alınmadı...

Lanet olsun böyle laikliğe de, Atatürkçülüğe de... Hepsine de...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...