Jump to content

Allah sordudamı yarattı dıyenlere

Recommended Posts

Ateıst arkadaşlar kımı zaman ınanmadıkları halde karşısındakı insana garip sorular sorar.

İşte bu sorulardan bir tanesi ;

Madem allah bızı yarattı o halde neden sormadı ? Sormadığı halde neden cehenneme atar ?

O halde bende o tarzda bir soru yöneltıyorum ;

Siz çocuklarınızı dünyaya getırıken çocuğunuza soruyormusunuz ? Sormadığınız halde ya o çocuk sefıl bır hayat yaşarsa ?

Buyrun yorumlarınız...

Sitelerde Paylaş
Ateıst arkadaşlar kımı zaman ınanmadıkları halde karşısındakı insana garip sorular sorar.

Madem allah bızı yarattı o halde neden sormadı ? Sormadığı halde neden cehenneme atar ?

O halde bende op tarzda bir soru yöneltıyorum ;

Siz çocuklarınızı dünyaya getırıken çocuğunuza soruyormusunuz ? Sormadığınız halde ya o çocuk sefıl bır hayat yaşarsa ?

Buyrun yorumlarınız...

Bizide Allah yerine koydun ya..helal olsun. Haklisin cocuk yapmamak lazim acayip bir benzerlik yakaladin. Saatci, sandalyeci, ucak sorularini aratmayacak türden bir soru..

ateistcafede devam edin

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Bizide Allah yerine koydun ya..helal olsun. Haklisin cocuk yapmamak lazim acayip bir benzerlik yakaladin. Saatci, sandalyeci, ucak sorularini aratmayacak türden bir soru..

ateistcafede devam edin

SAYGILAR

Sizin sorduğunuz garip sorulardan türemiş bir soruydu bu Rochader.Nasıl bir mantalıteye sahıp olduğunuzu yine sızın yazdıklarınızla size ispatıdır bu sorum.Bilmem anlatabıldım mı ;)

Sitelerde Paylaş
Çok güzel bir örnekleme yapan kardeşimi tebrik ediyorum. Konunun ne kadar başarılı olduğu da hemen taşınmasından belli.

Cevapları merakla bekliyorum.

Allah razı olsun cübbeli kardeşim senın gıbı nokta atışları yapamasak da,düşmanı mevzıde rahat bırakmayacak atışları yapmaya gayret edıyoruz. ;)

Sitelerde Paylaş

Buyrun yorumlarınız...

bız cehenemı atacagız cocuklarımızı

Sitelerde Paylaş

Çocuk yapıp da bakımında başına birşey geldi mi bundan biz sorumluyuz.

Allah karakterinizin öyle bir derdi yok. Yap milyarlarca çocuk, sal başına hastalıkları kazaları savaşları.

Hani nerede düşmana atış yaptığını sanan deli arkadaş?

Soru sorup kaçmak yok.

Sitelerde Paylaş

Buyrun yorumlarınız...

çocuğuna "bunu böyle yaparsan sana bilmem kaç tane karı-kız var, yapmazsan da emdiğin sütü burnundan getirene kadar işkence yapacağım!" diyen bir ebeveyn var mı ki?

ya da şöyle diyeyim; tanrı beni yaratırken şartlarımı da hazırlıyor, neler yapacağımı çok iyi biliyor; annem babam ise ancak ellerinden gelen en iyisini sağlayabilir ki bu tanrıyla kıyaslanamaz bile.

Sitelerde Paylaş

Buyrun yorumlarınız...

burada yaratan allah ama sızın ınancınıza göre zaten dolayısıyla anne bana muaf bu sorumluluktan

Sitelerde Paylaş

Buyrun yorumlarınız...

ya kardeşim dünden beri şu forumda elimden geldiğince konuları takip etmeye çalışıyorum ama birşeyi çok iyi farkettim...

şu soruyu sorarak bir ateist inannmadığı yok dediği birşey üzerine iddialaşıyor resmen...???

ama gel görki bu kısmıyla ilgilenen pek kimseyi göremedim...

bunun yreine bunu çürütecek bir sürü boş mesaj ve konuyu bilinçsizce kişiselleştirme eylemi....

hani ateistlere sözüm yok ama yaa !! siz din kardeşlerim ALLAH'ın varlığını ve Birliğini ispatlamaya dururken birden (gerzek,aptal,adi,şerefsiz vs. vs. vs...)

polemiklere girerek boşa konuşmuş ve meseleyi kişiselleştirmiş ve şahsileştirmiş oluyorsunuz unutmamak gerekir iğneyi önce kendie batıracaksın... Ehli Sünnet bu değil kardeşlerim Peygamberimiz onca kafirle böylemi muhatapta bulunmuş... lütfen amacımızı aşmayalım (Efendimiz gibi onlar bilmiyorlar Yarabbim diyerek sabredip Tebliğimize Devam edelim İnşALLAH) belki onlarda anlarlar Rabbimize havale edelim ...

dinlemesini dinlemeyi bilmezsek kendimizide dinletemeyiz... saygı duyarak devam edelim hedeflerimize...

-selametle-

tarihinde techno tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artık sıkıldım ciddi ciddi. Neden sıkıldım.. Adamlara kendi inançları ile ilgili gerçekleri söyleyince kalkıp bizlere nasıl olurda inanmadığın bir şeyi söylersin. Demek ki sen imana geliyorsun gibi zırvalıkları yazmalarına artık dayanamıyorum..

Burada 40 bin kere neden bunları yazdığımızı anlattık. Ama nafile.. Teistlerin mantıkları birbirleri ile aynı. Güncel bir konu vardı gazetelerde.. Koyun psikolojisi ve sürü psikolojisi.. İşte bu durumda aynısı..

Anlama özürlü teistler, bizler onlara inandığımız için değil, sizler inandığınız için sizleri göz önünde bulundurarak yazıyoruz.. Sizler neye inandığınızdan habersiz bir şekilde şuursuzca yazıyorsunuz. Bizlerde sizin inancınıza göre yazdıklarınızın doğru olmadığını söylüyoruz..

Aslında bir inanır olarak sizlerin ateistlerden bu gerçekleri öğrenmeniz oldukça acı olmalı..

Meseleyi anlayamayanlar için yazılanlardan örnek vereyim...

İlim demişki : Ayda, güneşte, yıldızlarda Allah'ın oradaki sanatlarını ve kudretinin tecellilerini müşahede edip, ona ibadet eden nihayetsiz melek ve ruhaniler vardır.

Ben demişim ki : İlim melekler şuursuzdur.. Senin gibi yani. Bir şeye ihtiyaçlarıda yoktur.. Sadece onlara söylenenleri yaparlar..

Peki bunu neden demişim: İnandığım için mi yoksa Kuran ı okuyup bildiğim için mi? Elbette ben Kuranı baz alıp inanırlara cevap veriyorum. Oysa inanırlarımız Kurandan bir haber 1400 yıldır gelmiş geçmiş tarikat şeyhlerinin, hocaların öğrettiği masallarla buradalar. Bana göre elbette Kuran en büyük masalı anlatır ama ben sizleri eleştirmek için işte dininizin esası, temeli saydığınız Kuranı suratınıza çarparak sizleri cevapsız ve aciz bırakıyorum.

1400 yıldır binlerce tarikat şeyhinin dedikleri mi yoksa Kuranın dedikleri mi?

Evet hemen akıllı bir inanır çıkıp şunu yazmış (Zülkarneyn) : nasıl yanı? MElekler in varlığını kabul eden bir cümle bu burdan öyle anlaşılıyo?

Zülkarneyn in imla hatalarını bir tarafa bırakırsak ben bu cümleyi ben inandığım için yazmıyorum. Sizin inandığınız kitabı iyi bildiğim için sizin inandığınız kitabı bilmediğinizi suratınıza çarpmak için yazıyorum. Fena bir haldede çarpıyorum suratınıza ama yüzsüz olduğunuz için işi başka yönlere çekiyorsunuz... İslam dininde melekler nurdan yaratılmış, insani özellikleri olmayan, iradesiz varlıklardır. Şimdi bu sizin inandığınız şeylere ters söylemlerde bulunduğunuzda biz inanmıyoruz diye dininize göre doğru olanları size karşı kullanamayacak mıyız? Yoksa her seferinde anlama özürlüler için parantez içinde (sizin inancınıza göre) mi demeliyiz?

Unutmanız gereken başka bir konuda bizler doğuştan ateist olmadık. Sizler gibi bir inanırdık ve Kuranı okuduktan sonra öncelikle İslamla birlikte bütün dinleri terk ettik ve araştırmaya başladık. O yüzden bilgi birikimimiz sizlerden kat kat üstündür.

Bir başka örnek RUH meselesi. Birileri kalkıp ruhun ne olduğu üzerine sayfalarca yazı yazmış. Bende o bilgileri yazana soruyorum: Kuran a göre Ruh nedir? Bana Kurandan örnek vererek açıklar mısın? Cevap olarak bana sen Kuran a inanmıyorsun da madem ne diye soruyorsun? Yoksa Kurandan bahsettiğine göre inanıyor musun?

İşte Müslüman için en kolay kaçış yolu. Zira bana bırakın burada yazan cahil Müslümanı, hocalar bile Kuran a göre Ruh nedir açıklayamaz.. Eğer açıklarsa inandığı kitaba ters düşer ve Allah a şirk koşar...

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=1932&hl=

Sitelerde Paylaş

Adem babamız Havva anamız zamanında

tecavüz şu bu var mıydı

yok

şimdi var

neden

sen bozuldun

bozulmasaydın....

çocukken..

şimdi şu zamanında seni rahatsız eden ne varsa

çocukken seni rahatsız ediyormuydu

hayır

seni kim bozdu

etrafın

iblis... şeytan senden neyin varsa çalmış

şaytan diyince cin şeytanı değil

cin şaytanı bir eusü besmele ile def olur

insan şeytanı bin eusü besmele ile def olmaz

etrafın seni bozdu

sen etrafını dinledin zevk aldın

dön dön artık

nereye dönücem

kaç yaşındasın

30-40 neyse

32 sene evvel nerdeydin

kendini bilirmiydin

yok

seni bilen biri varmıydı

yok

ismin varmıydı

yok

resmin varmıydı

yok

bir defterde kaydın varmıydı

yok

seni kim bilirdi

32 sene evvel

O bilirdi

O tanırdı

dön artık ona

ne annen ne baban ne arkadaşların ne çevren kimse tanımazken bilmezken seni

O bilirdi tanırdı seni

seni yapan senden daha iyi görür

kendini kendin mi yaptın

kendin kendin mi

evet

o halde ihtiyarlama.. neden eskitiyorsun bedenini

seni yapan neyse

senden daha iyi görür

seni yapan neyse

senden daha iyi işitir

işityorum elbette

benden daha iyi işiten bir yer olmasaydı bende işitmek olur muydu

olmazdı.. neden kendin kendin mi yaptın

beni yapan neyse

işitmeyi biliyor

görmeyi biliyor

beni yapmış anlatamıyor muyum

biliyorum

eğer bu bilgi olmasaydı bir yerden bende bilgi olur muydu

kendin kendin mi yaptın

unuttum dersin

bildiğini unutursun

dilimin ucunda dersin

biraz sonra hatırıma gelirse söylerim

peki nereye gitti

nerden gelecek

babanım evin mi geliyor

benim diyecek elinde hiç bir şey yok..

getireni götüreni gör

efendim nöron işte beynin hafıza bölgesi vardır orada...

sayfa numarasını söyle bana sayfa numarasını...

benim ne çok unuttuğum şey var bakayım orada mı

bazen bir hafta sonra unuttuğun şeyi hatırlarsın

peki neden gizlendi

neden şimdi hatırladın

benim diyecek elinde hiç bir şey yok

zira daha cümlenin içersinde konuştuğunun unuttuğunun nereye gittiğini nerden geldiğini bilmezsin

Sitelerde Paylaş

yukarıdaki ilk yazımın devamı

....

insan kendisyle baş başa kaldığı an

kensine bazı sualler sorar

kimim ben der

nerden geldim der

ne olacam der

nereye götürülüyorum der

gelmede gitmede ihtiyarım yok der

sordular sana dünya denilen bir alem vardır güzel günleri kısadır

acaip bir alemdir

neler hissedersniz bu aleme gelmek istermisniz

duygularınız nasıl

hanıf efendi buyurmazmısnız

diye sordular mı hç birimize

hayır

alırkende sormuyor kardeşim...

beşeriyet bu cümlelere muhtaçtır yayın

bu soruları kendisne sormaya başladı mı

kensini araştırmaya başladı mı

hayatta seni rahatsız eden ne varsa ayıklamaya başlarsın

hemcinsine karşı kinin kalkar

hasedin yıklır bugzu adavtin erir

felah kapısı aralanır...

ihtiyarlıyorum çürüyorum hep güzel kalsan iyi

bir çevrem var

sonra yok

öyle mi haaa

şurada otobüs beklerken canım sıkılır

ne oluyuruz..

kimim ben sullari sormaya başladı mı

aslını doğru bir akıntı başlıyor

ikide birde yaratırım sevdasıyla etrafımdakilere kaşlarmı çatıyorum ama

neyi yaratırım ihtiyarlıyorum benim diyecek elimde bir şey yok

aman sus

kaşlarımı çatıyorum peki buna hakkım var mı

beğenmemezlik

iyide sen bu aleme gelmezden evvel bu alemde nice şeyler yaşandı

sen şimdi geldin

kısmet

o halde

kısmeti ezeliyeme razı olmalıyım bu çıkıyor

hoşuma gitmeyen bir hadisede kaşlarmı çatmamalıyım

bir kimseye haksız

kaşlarını çattın mı yahut sert baktın mı

dik dik

zalimsin

zalimde ne yapsa hüsrandadır diyor cenabı hak

iylikte yapsa hüsranda

zalimliğini kaldır sema ayağının altına iner

bu kadar şimdilik yeter

sema diyince

dünyanın seması değil

her zerrenin bir seması vardır

atomunda

insanın seması vardır

Allah o semayı çük güzel süslemiş

...

kaç yaşındasın 20 30

kapa göznünü

varmı br şey

30 5 misli yap

150

kapa göznünü gine bir şey yoktur

100 misli yap

3000 yaşında ol

kapa gözünü

gine bir şey yok

orta yerde

gözünn kapadığın vakt aydınlıkta kalmak

uyku nedir

rüya gördüğün şeyleri bana madde ile gösterebilir misin

şu cadde koşuyorsun

o caddeyi maddeyle göster

o cadde makul mudür

rüya gördüğün şeyi bu dünyada 7000 seni yaşasan yapamazsın

Allah ders kaçırtıyor benim için zaman yok

bir an meselesi

gelir yazını yaparım diyor

dön

zalimliğini kaldır

ikide birde kaşlarını çatıp yaratırım sevdasından vazgeç

semayı deler gibi dik dik bakma

yeri ezer gibi basma

elini cebini koyupta gerilme

etrafına edalanma

bana karşı ihtiyacını ilan etmiş olursun

ağzınla değil

halinle

o zaman

gelir senden seni tasarruf etmeye başlar

işin şekli değişir yazını yapar

kışı yazı nasıl sen yapımıyorsun

gelir yazını yapar

Sitelerde Paylaş

Bizler, önümüzde eğilsin, her dediğimizi sorgusuz sualsiz, sırf korktuğu için yapsın, bize tapsın diye çocuk yapmıyoruz.

Biz çocuklarımızı her koşulda seviyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, yine de seviyoruz.

KARŞILIKSIZ seviyoruz.

Bizler sizin Allah'ınız kadar sapkın değiliz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...