Jump to content

Avusturya Isci Marsi

Recommended Posts

"Belaya armika corniy baron!.. " megerse goyya "Avusturya Isci Marsi" imis..

Yillardir bu marsi dinlerim.. her karsima cikana da bu marsin gercek halinden bahsederim.

Bu marsin ne Avusturya ile ne de isciler ile bir alakasi yoktur. Kizil ordunun beyaz orduya karsi verdigi savas hakkindadir. Grup Yorum bu marsi CALMISTIR: ozunden kopararak..

Bizim komunistler ayni bizim dinciler gibi.. ozunde hepsi dogulu iste.. sark kulturu..

Neyse, bu mars olayin asli:

http://www.youtube.com/watch?v=-UaFjKFDon8

Veya:

(Orjinal hallerinden biri (daha saglam, ve hatta daha guzel olan sirf enstrumental halleri de var..))

Saglam bir mars, kosmaya ciktigimda i-podu'umda mutlaka olur.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Belaya armika corniy baron!.. " megerse goyya "Avusturya Isci Marsi" imis..

Yillardir bu marsi dinlerim.. her karsima cikana da bu marsin gercek halinden bahsederim.

Bu marsin ne Avusturya ile ne de isciler ile bir alakasi yoktur. Kizil ordunun beyaz orduya karsi verdigi savas hakkindadir. Grup Yorum bu marsi CALMISTIR: ozunden kopararak..

Bizim komunistler ayni bizim dinciler gibi.. ozunde hepsi dogulu iste.. sark kulturu..

Neyse, bu mars olayin asli:

http://www.youtube.com/watch?v=-UaFjKFDon8

Veya:

(Orjinal hallerinden biri (daha saglam, ve hatta daha guzel olan sirf enstrumental halleri de var..))

Saglam bir mars, kosmaya ciktigimda i-podu'umda mutlaka olur.

ey gerzek ısmı avusturya ıscı marsı dıye ordanmı alınmıs sanıyorsun sen ya :D

tum solcu gruplar bu muzıkle muzık yapar ahmak ya :D

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu marsi cok severim.. ama Avusturya ile ne alakasi var!!

Dincilerin yuzune Kuran yalaninin vurdugumuz gibi digerlerine de bildiklerimizi de gostermeliyiz.

Ben simdi Atarukcuyum degil mi? ben Ataturkun hatalarini (mesela gunes-dil) kabul ediyor muyum? bu forumda sizlerden ogreniyormuyum?

Evet

Buraya gelen bazi muslumanlarin yuzune Kuran ve hadisler carpiliyor mu?

Evet

Eee?

Avusturya isci marsi aslinda avusturya isci marsi degil iste! tesekkur edilmesi lazim! ??????

???????

Sitelerde Paylaş
ozan arif ve ya mustafa yıldızdoğan var ken sen neyime bunları dinliyorsun??

Ben mars manyagiyim. Kulagima mars takar kosmaya cikarim. Dunya marslarindan saglam kolleksiyonum var, yakinda tavanarasinda bu konuda baslik acmayi dusunuyorum ilgili arkadaslar icin.

Sitelerde Paylaş

Avusturya İşçi Marşı ya da Hayat Denilen Kavga, orijinal adıyla Arbeiter von Wien sözleri Fritz Brügel'e (1897–1955) ait olan, müziği Samuel Pokrass'ın (1894–1939) 1920 yılında bestelediği Sovyet marşı "Beyaz Ordu, Kara Baron"dan (Белая армия, чёрный барон) uyarlanmış olan işçi marşı.

Marşın ortaya çıkışının 1927 yılında Viyana'da 89 işçinin ölümüyle sonuçlanan Temmuz Ayaklanması günlerinde dayandığı tahmin edilmektedir. İlk defa 1929 yılında Viyana'da 2. Uluslararası Genç İşçiler Günü'nde seslendirilmiştir. 1934 yılında Avusturyalı işçilerin faşizme karşı giriştiği Şubat Ayaklanması sırasında yaygınlık kazanmıştır. Özellikle Viyana, Yukarı Avusturya ve Steiermark'ta Avusturya Faşizmi'ne karşı direnişin simgesi olmuştur. Ayaklanmanın kanlı bir şekilde bastırılmasından sonra, marş başka dillere de çevrilerek uluslararası işçi marşlarından biri halini almıştır. Marşın Türkçe'ye ne zaman ve kim tarafından aktarıldığı bilinmemektedir.

alıntıdır

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben mars manyagiyim. Kulagima mars takar kosmaya cikarim. Dunya marslarindan saglam kolleksiyonum var, yakinda tavanarasinda bu konuda baslik acmayi dusunuyorum ilgili arkadaslar icin.

mehter marşı da güzeldir tavsiye ederim, iyi ritm tutuluyor ve pozitif enerji veriyor..

Sitelerde Paylaş

Bu marşın bendeki yeri de bir başkadır..

Ne çok dinlerdik..

Hazırlandık son kanlı kavgaya

Basta bayrağımız sosyalizm

Ama burası pek manidar...

Kanlı mı olacak, kansız mı olacak......

Marşın anlam ve içeriğine aykırı olarak Erbakan'ı hatırlatır hep.

Nedense?

Sitelerde Paylaş

Proletarya Partisi

Savaşta en ön safta

Beşinci Alay’ı kurdu

Savunmak için

İspanya’yı

İspanya’nın çiçeği

En kırmızı çiçeği halkın

Omuz omuza dört taburla

Dövüşüyor Madrid sokaklarında

Anacığım anacığım

Bak şuraya şarkılarla

Yürüyor alayımız

Yürüyor savaşa doğru!

Yürüyor zafere doğru!

Yürüyor faşizme karşı!

ben bu ara bununla bozdum kafayı.. dinlerken kendimi madrid sokaklarında dövüşüyor gibi hissediyorum.. başta okunan şiirde güzelde onu bulamam şimdi yaf..

Sitelerde Paylaş
Avusturya İşçi Marşı ya da Hayat Denilen Kavga, orijinal adıyla Arbeiter von Wien sözleri Fritz Brügel'e (1897–1955) ait olan, müziği Samuel Pokrass'ın (1894–1939) 1920 yılında bestelediği Sovyet marşı "Beyaz Ordu, Kara Baron"dan (Белая армия, чёрный барон) uyarlanmış olan işçi marşı.

Marşın ortaya çıkışının 1927 yılında Viyana'da 89 işçinin ölümüyle sonuçlanan Temmuz Ayaklanması günlerinde dayandığı tahmin edilmektedir. İlk defa 1929 yılında Viyana'da 2. Uluslararası Genç İşçiler Günü'nde seslendirilmiştir. 1934 yılında Avusturyalı işçilerin faşizme karşı giriştiği Şubat Ayaklanması sırasında yaygınlık kazanmıştır. Özellikle Viyana, Yukarı Avusturya ve Steiermark'ta Avusturya Faşizmi'ne karşı direnişin simgesi olmuştur. Ayaklanmanın kanlı bir şekilde bastırılmasından sonra, marş başka dillere de çevrilerek uluslararası işçi marşlarından biri halini almıştır. Marşın Türkçe'ye ne zaman ve kim tarafından aktarıldığı bilinmemektedir

alıntıdır

Eger bu bilgi dogru ise yanildigimi kabul ediyor ve ozur diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Önemli degil. Davranisin örnek olarak anlasilmali.

hallac01 sordu;

Başlıktaki iğrenç lafı her kim sildiyse eline sağlık...

tesekkürler. Biz forumdan sorumlu adminler/moderatörler elimizden geldigince basliklardaki argolari küfürleri hep siliyoruz.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Başlıktaki iğrenç lafı her kim sildiyse eline sağlık...

Evet, yanlis yaptim. Ama niye yaptim? (Sener Sen gibi)

Ben komunizmi severim, ama delice yargisiz infazina, eylemlerine, onyargisina karsi buyuk korku duyarim.

Bu bizim komunistlere mahsus bir olay nedense, onu demeye calisiyorum, bizim dincimiz de, komunistimiz de dogulu iste...

Yoksa planli sehirler, sporcu gencler, temiz cevre.. bunlari kim istemez????

Sitelerde Paylaş
Evet, yanlis yaptim. Ama niye yaptim? (Sener Sen gibi)

Ben komunizmi severim, ama delice yargisiz infazina, eylemlerine, onyargisina karsi buyuk korku duyarim.

Bu bizim komunistlere mahsus bir olay nedense, onu demeye calisiyorum, bizim dincimiz de, komunistimiz de dogulu iste...

Yoksa planli sehirler, sporcu gencler, temiz cevre.. bunlari kim istemez????

:D ama nıye yaptım :D

dogulu derken

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...