Jump to content

Avusturya Isci Marsi

Recommended Posts

ya doguyu neden bukladar kotumserler anlamam ya

lann turkıyede cıkan petrolun %70sının ustunde doguda cıkıyor

elektırık doguda

tarım doguda

hayvancılık doguda

dunya mermerının buyuk cogunlugu doguda

yaa hala dogu batı dıye ayırırlar

unıversıte yerlesmelerınde yukselıyor dogudakı oranlar

kusura bakmayın ama batı dogudan beter duruma dusecektır yakında

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ya doguyu neden bukladar kotumserler anlamam ya

lann turkıyede cıkan petrolun %70sının ustunde doguda cıkıyor

elektırık doguda

tarım doguda

hayvancılık doguda

dunya mermerının buyuk cogunlugu doguda

yaa hala dogu batı dıye ayırırlar

Dogulu demek ile Kurt'leri kastetmedim Kopeksavar. Cok yanlis anladin beni bu konuda. Sark kulturu (Kurt, Turk, Arap, Pers, Berber, Hint...) 'nu kastettim..

Yani arabanin adi komunizm ise soforunun rus, alam veya dogulu olmasi fark ediyor.

nitekim rus sofor gitti bu saglam arabayi duvara carpti degil mi?

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dogulu demek ile Kurt'leri kastetmedim Kopeksavar. Cok yanlis anladin beni bu konuda. Sark kulturu (Kurt, Turk, Arap, Pers, Berber, Hint...) 'nu kastettim..

yok ben kürtlerı kastetmedım o anlamdada anlamadım cunku dogunun turklerınıde kucumsuyor batıdakı bazı ınsanlar

ama hıc bır sey gorundugu gıbı degıl

dogulu olmak sucmus gıbı gosterılıyor

ben bılıyorumkı turkıyenın her yerı aynıdır

bır cok yere gıttım batıdada durum pek farklı degıl

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yanı sankı dogu turkıyenın ustunde bır yukmus gıbı gosterılıyor

ama bu cok yanlıs bır dusuncedır

aynı vergıyı verıyoruz sanılanın aksıne uretım doguda yapılıyor

ve hala bazıları dogu sankı yukmus gıbı konusuyor

yersu lafım sana degıl

Sitelerde Paylaş

Buda Türkiye işçi marşı marşlarımızı böyle yazıyoruz işte.Dört sosyalist biraraya gelemez diyenlere işçi sınıfı marşlarıyla(mücadelesiyle) cevap veriyor.

Sitelerde Paylaş
Buda Türkiye işçi marşı marşlarımızı böyle yazıyoruz işte.Dört sosyalist biraraya gelemez diyenlere işçi sınıfı marşlarıyla(mücadelesiyle) cevap veriyor.

Bu parça da kızılordunun Poliushko Polie.

Aslı Rus halk Müziği.

tarihinde DEHA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamam o Avusturya İşçi Marşı

peki bu ne?

Çakal (the Jackal) filminin muhteşem müziği...

Evet, The Jackal filminin açılışında çalan harika müzik. Bu güzel müziğin orijinali Varshavyanka, sanırım filmin açılışındakini Red Army söylemiş.

Dinlemek için

Sitelerde Paylaş
Ben mars manyagiyim. Kulagima mars takar kosmaya cikarim. Dunya marslarindan saglam kolleksiyonum var, yakinda tavanarasinda bu konuda baslik acmayi dusunuyorum ilgili arkadaslar icin.

Ben de marşları severim, açarsan bildiklerimizi paylaşırız :)

Sitelerde Paylaş
Eger bu bilgi dogru ise yanildigimi kabul ediyor ve ozur diliyorum.

Güneş -dil kuramı için de özür dilemeni bekleriz...

Atatürk ün yanlışıymışşş..Hayretsiniz sevgili Yer Su..

Sitelerde Paylaş
@Yer SU

"Enternasyonal aslında fransa marşıymış. Bizim solcular çalmış." tandanslı post bekliyorum senden. Gerçekten bak fransa marşı lan. Bende inanamadım ilk duyduğumda. Çalmışlar türkçe söz yazmışlar birde üstüne.

-"Lan" cherokeekid, Grup Yorum "Beyaz Ordu, Kara Baron" diye soylemis te ben mi laf etmisim? "Avusturya Isci Marsi" lafina takildim. Sozler de tamamen farkli. Enternasyonalin durumunda oyle mi?

Enternasyonali tutup "Venezuela Tepelerinde Bir Gul" diye cevirseler ona da laf ederdim. Yani yanlis ornel "lan" ciroki.

-Ugur, Ataturkle ilgili birsey demedim ki ben..

Sitelerde Paylaş

İşte bizimkiler "enternasyonal" diye söylüyolar. Ben araştırdım çok özel bilgilere ulaştım. Şimdi bizimkiler(hatta yine grup yorum, bak sen şu işe) "enternasyonal" diyolar, "internationale"'den çevirilmiş gibi gösteriyolar. Ama "internationale", "l'internationale" adlı fransız parçadan ingilizceye çevrilmiş. Yani niye direk "l'internationale" demiyolar? Sence? Evet? Bekliyorum? Çünkü çalmışlaaaar....

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hatanı kabul ettiğin için tebrik ediyorum seni Yer Su.

Sonra Ataol Behramoğlu'nun dörtlüğünü içeren Avusturya İşçi Marşı'nın Grup Kızılırmak versiyonun Yorum versiyonundan kannımca daha güzel olduğunu belirtmek istiyorum naçizane özgün müzik takipçilerine.

Daha sonrasında Grup Yorum'u son çıkarttığı Başeğmeden albümünün bu denli kalitesiz olmasından dolayı kınamak istiyorum. Bu kadar sevdiğim, saydığım, her şarkısını ezbere bildiğim; şu zamana kadar mükemmel şarkılara imza atmış bu gruptan nasıl böyle şarkılar çıktı anlamak mümkün değil. Ya adamlar rap vokal kullanmışlar. Oha ama ya...

Son olarak da bir mesajda 3 farklı konuya değinmeyi başardığım için kendimi öpüyorum. (4 mü oldu ne?)

Sitelerde Paylaş
İşte bizimkiler "enternasyonal" diye söylüyolar. Ben araştırdım çok özel bilgilere ulaştım. Şimdi bizimkiler(hatta yine grup yorum, bak sen şu işe) "enternasyonal" diyolar, "internationale"'den çevirilmiş gibi gösteriyolar. Ama "internationale", "l'internationale" adlı fransız parçadan ingilizceye çevrilmiş. Yani niye direk "l'internationale" demiyolar? Sence? Evet? Bekliyorum? Çünkü çalmışlaaaar....

Verdigin ornegin alakasiz oldugunu yuzune carptim daha ne cirpiniyorsun ki? Baskalari gibi sikayetini adam gibi dile getirseydin.

Sitelerde Paylaş
Öncelikle hatanı kabul ettiğin için tebrik ediyorum seni Yer Su.

Sonra Ataol Behramoğlu'nun dörtlüğünü içeren Avusturya İşçi Marşı'nın Grup Kızılırmak versiyonun Yorum versiyonundan kannımca daha güzel olduğunu belirtmek istiyorum naçizane özgün müzik takipçilerine.

Daha sonrasında Grup Yorum'u son çıkarttığı Başeğmeden albümünün bu denli kalitesiz olmasından dolayı kınamak istiyorum. Bu kadar sevdiğim, saydığım, her şarkısını ezbere bildiğim; şu zamana kadar mükemmel şarkılara imza atmış bu gruptan nasıl böyle şarkılar çıktı anlamak mümkün değil. Ya adamlar rap vokal kullanmışlar. Oha ama ya...

Son olarak da bir mesajda 3 farklı konuya değinmeyi başardığım için kendimi öpüyorum. (4 mü oldu ne?)

Tesekkurler veritas. O versiyonu bulmaya calisacagim simdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...