Jump to content

Bir yandan uyuyor, uyurken bir tarafı kapanmıyor çalışmaya devam ediyor?

Recommended Posts

Bir bebek uyuyor ama nefes alıp vermeye devam ediyor? Sanki uyanıcağını biliyor. Omurilik soğanı kalbine ve diyaframına sinyal göndermeye devam ediyor. Bu bir sitemdir. Bu doğal seçilimle nasıl açıklanabilir?

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir bebek uyuyor ama nefes alıp vermeye devam ediyor? Sanki uyanıcağını biliyor. Omurilik soğanı kalbine ve diyaframına sinyal göndermeye devam ediyor. Bu bir sitemdir. Bu doğal seçilimle nasıl açıklanabilir?

allahın takdiri kardeşim benim, allah o kadr mükemmel yaratmışki işte hem uyuyor hem nefes alıyor hemide sıçabiliyor arada...

işte tüm bunlar allahın varlığına delildir, allah vardır ve muhammed için kainatı yaratmıştır, muhoda kainatın efendisidir..

bak şu kainata nasılda denge içinde, o gezegenler 1 cm oynasalar tüm denge bozulacak ama oynamıyorlar neden??

çünkü allah öyle istiyor..

allah bilendir edendir yapandır..

kafanı yorma sen bunlara..

Sitelerde Paylaş

Sen daha önce portakalın nasıl olup da elimize sığabildiğine şaşırmıştın öyle değil mi?

O zaman da "kesin Allah var" gibi bir çıkarsaman olmuştu..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşler gerçekten şu enteresan sorulara cevap verin ne olur ya. Evet bir kere portakal nasıl elimize sığıyor demiştim. Güzel cevaplar almıştım. Ama mesela bu kaş olayını bile anlatamassınız gibime geliyor ya. ;)

Sitelerde Paylaş
Biri şu basit sorularıma cevap verebilecek mi artık?

Teist olmak ne kolay anısı napıyım....

her sorunun tek bir cevabı var. ''allah öyle yapmış''.

Burda gerekli, gereksiz herşeye farklı, üstelik salt bilimsel bir cevap vermek gerek.

Ha gerçekten cevaba ihtiacı olan sorular da değil. -Birilerinin istediği olsun belki bişey anlar diye

Şİmdi sen neden soruyorsun bu gereksiz soruları?Kendin biliyomusun neden sorduğunu? Yok... Maksat ''ateiste soru sordum cevap veremedi'' olsun. Adamın işi gücü yok böyle gereksiz, amaçsız, anlamsız boş sorulara cevap verecek. Sen ne bekliyosun hakakten?

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Teist olmak ne kolay anısı napıyım....

her sorunun tek bir cevabı var. ''allah öyle yapmış''.

Burda gerekli, gereksiz herşeye farklı, üstelik salt bilimsel bir cevap vermek gerek.

Ha gerçekten cevaba ihtiacı olan sorular da değil. -Birilerinin istediği olsun belki bişey anlar diye

Şİmdi sen neden soruyorsun bu gereksiz soruları?Kendin biliyomusun neden sorduğunu? Yok... Maksat ''ateiste soru sordum cevap veremedi'' olsun. Adamın işi gücü yok böyle gereksiz, amaçsız, anlamsız boş sorulara cevap verecek. Sen ne bekliyosun hakakten?

Tamam yazma kardeşim sen. ;)

Sitelerde Paylaş

bu durum ortaya çıkana kadar çok sayıda bebek belki de ilk uykularında öldüler. ;)

Sitelerde Paylaş
Tamam yazma kardeşim sen. ;)

Hayatınız bedava lan. herşey hazır herşey beleş... Sonra gel aklıyla emeğiyle çalışıp bilgi toplayan ateistlerden saçma sorularına ceavp bekle..

Senin varmı cevabın? YOk tek bir konu hakkında tek bir cevabın yok. hepsi dinin cevabı. sen malsın dinin malısın...

Sitelerde Paylaş
Yapma ama ya. Çok mesnetsiz. Biliyosun bunu.

biz insanın evrimi bir okyanussa damla bile değiliiz.

bu sistem zaten bizden önce omurgalı ilk hayvanlarda ortaya çıkmış.

çünkü bildiğim kadarıyla böyle gelişkin bir sinir sistemi ilk omurgalılar olan balıklarda çıkıyor.

gelişe gelişe son halini almış.

insanla maymunun ortak atasında bile bu sistem muhtemelen tamamen bizdeki gibiydi.

bu yüzden ölen bebekler olmasa gerek.

yalnız gece uyurken kendini hala anne karnında zannedip

nefesini tutarak bazı bebeklerin gece uykularında öldükleri gibi birşey duymuştum.

kendilerini hala suyun içinde sanıyorlarmış.

Sitelerde Paylaş

Gittikçe geriliyor musun yoksa bana mı öyle geliyor

Sitelerde Paylaş

Gayet açıklanabilir. Bilinçli bir şekilde nefes alıp vermek zorunda olan ve uyuyan canlılar nesillerini devam ettirememişlerdir. Kendi hayatlarını bile devam ettirememişlerdir. Bilinçsiz bir şekilde nefes alıp verme sistemi gelişmiş olan canlılar da uyurken nefes alıp verebilmişler, nesillerini devam ettirebilmişlerdir. Karmaşık sistemlerin evrim ile nasıl oluşabildiği, özellikle gözün evrimi konusunda defalarca tartışılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir sendrom vardı adını hatırlamıyorum.Uyku esnasında beyin "nefes alma" ve "kalp atışı" gibi hareketleri yerine getiremiyor,bu yüzden insanlar makinelere bağlı uyumak zorunda kalıyordu.Çok nadir görülen bir sendrom ama var.Allah bu insanlarda program hatası yapmış demek

Sitelerde Paylaş
Şöyle bir sendrom vardı adını hatırlamıyorum.Uyku esnasında beyin "nefes alma" ve "kalp atışı" gibi hareketleri yerine getiremiyor,bu yüzden insanlar makinelere bağlı uyumak zorunda kalıyordu.Çok nadir görülen bir sendrom ama var.Allah bu insanlarda program hatası yapmış demek

"apne" den bahsediyorsun sanırım. o kişileri allah dalgın zamanında yaratmış, üzerine gitmemek lazım.

Sitelerde Paylaş
Hayatınız bedava lan. herşey hazır herşey beleş... Sonra gel aklıyla emeğiyle çalışıp bilgi toplayan ateistlerden saçma sorularına ceavp bekle..

Senin varmı cevabın? YOk tek bir konu hakkında tek bir cevabın yok. hepsi dinin cevabı. sen malsın dinin malısın...

Benim başlıklarımın altına yorum yazma. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...