Jump to content

Bu Ülkede Ne çok Dinsiz var!

Recommended Posts

Sevgili dostlarım,

Hurriyet'in bağlantıdaki haberine bir bakın.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10851376.asp?gid=229

Yorumların çoğu iyimser. Dindar yorumlara ise okurlar genelde olumsuz puan vermiş.

Ne mutlu Türküm diyene!

:)

Sitelerde Paylaş

hürriyetin haber sitesine yorum yazanlar genelde mongol olurlar.

bu habere yorum yazanlar arasında da var böyleleri ama neyseki aklı başında insanlar da var.

Barış Sunay

Öbür dünya bir inanış,bir beklentidir.Ama şu anki hayat bir gerçektir.Barış içinde,dostça ve insanca yaşayalım.

ilk bakışta bunu çok beğendim.

Sitelerde Paylaş

Pisicik,

Biz burada ''god doesn't exist'' yazılı bir t-shirt giyersek, çoğu kişi İngilizce bilmediği için belki problem olmaz ama Türkçesiyle ''allah yok'' yazılı bir t-shirt giyersek, o bol bol varolduğunu düşündüğün ateistlerden hiçbiri gelip de bizi kurtarmaz gibime geliyor. :( Ateist nüfus sandığımız kadar az değilse bile, sandığımızdan daha korkak olduğu kesin. Türkiye'de de hiçbir müslüman ''allah yok'' yazılı bir t-shirtü bizim ifade hürriyetimiz kapsamında değerlendirmez bence, dine hakaret olarak düşünüp linç etmeye girişirler. Gerçi sokaklarda adı ''komünist'' olan dergileri herkesin içinde satmışlığım, Marilyn Manson'un t-shirtlerini giymişliğim, pentagramlı kolyeler takmışlığım, kitaplarımın üstüne ''god of fuck'' yazıp milletin içinde sallaya sallaya gezmişliğim de oldu ve birkaç kötü bakış dışında kimse üstüme falan yürümeye kalkmadı ama bu durum Antalya için geçerliydi, şimdi başka bir yerdeyim ve burada uslu çocuk olmak durumundayım çünkü fazlaca muhafazakar bir şehir. Yani demek istediğim, bu tip t-shirtleri ortamına göre giymek lazım. Ayrıca ateistlerin sanal dünyayı müslümanlara göre çok daha fazla kullandığı kanısındayım, o yüzden internetteki ateist bolluğu yanıltıcı olabilir.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben pek de iç açıcı bulmadım yorumları. Bizim millet tanrı mı - allah mı tartışmasına girmiş.

Kafaları karışmış god yazıyor, god tanrı demek burda bize giren çıkan var mı acaba diye kafa patlatıyorlar.

Hayır, allaha bir şey diyen varsa hemen olaya müdahil olacaklar, yıllarca islamı karalamaya çalıştılar, güneş balçıkla sıvanmaz, dinimizle uğraşmayı bırakın sloganları hava da uçuşacak.

Bir aydınlatabilseler God-Tanrı-Allah mevzusunu gerisi gelecek. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
dinsizlik türkiyeyi ancak felakete götürür..

Bu ülke yüzyıllar boyu islamla ayakta kalmıştır.. Kimliginden koparıldıgı takdirde Aysun kayacının suratına benzeyecektir

iyi işte, benzesin, yeter ki beynine benzemesin aysunun. :D

Sitelerde Paylaş
Ben pek de iç açıcı bulmadım yorumları. Bizim millet tanrı mı - allah mı tartışmasına girmiş.

Kafaları karışmış god yazıyor, god tanrı demek burda bize giren çıkan var mı acaba diye kafa patlatıyorlar.

Aslında bu durum bir avantaja da dönüştürülebilir. Mesela ''tanrı yoktur'' yazan bir t-shirt giyeriz ve eğer tepki görürsek de ''ben tanrıya yok dedim, allaha değil'' diye kıvırıp işin içinden sıyrılma imkanımız olur. :rolleyes:

Bu ülke yüzyıllar boyu islamla ayakta kalmıştır.. Kimliginden koparıldıgı takdirde Aysun kayacının suratına benzeyecektir

İslam egemenken de benim suratıma benziyordu bu ülke. Yüzüme iyi bak Uteybe, Aysun'unki mi daha iyi benimki mi? :D

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ülke islam önceside çok güzel yönetime tabi olmuştur.Arap putuna tapmayıpta çok güzel ülkemiz yönetilir.

İslam sadece bir muhammed hikayesidir.....Tüm dünya ve dinlere inanlarsa salaktır milli değerlerini kaybedip dinlere inanalar ahmaktır..

Sitelerde Paylaş
Ölümden korkuyorsanız Allah var.

Ölümden korkmuyorsanız Allah yok.

ARAP MENTALİTESİNİ YANSITAN,ARAPLARI DİSİPLİNE ETMEK İÇİN ZAMANIN SOLCUSU SAYGIN MUHAMMED DİĞER DİNLERDEN MEMNUN OLMAYAN DEVRİMCİ ARKADAŞLARI İLE İSLAMİYET ADINDA BİR DİN YARATMIŞTIR.BU DİNDE YÜCE YARATANA 99 TANE İSİM KOYULMUŞTUR.

Tanrının olup olmamasıyla bu bataklığa dönmüş kapitalist sistemde asgari ücret alan bir aile nasıl tadını çıkartacak.

OLMUS OLSAYDI, FILISTIN DEKI SOYKIRIMA,KOSOVADAKI SOY KIRIMA,IRAKTAKI SOYKIRIMA MUSAADE EDILMEZDI.

INSANLARIN EN BUYUK BAS BELASI DINLER,AKLINIZI KULLANIN VE BIRAKIN BU SACMALIKLARI.ALLAH DA YOK,DINLERDE...

MADEM KURAN DA EVRENIN NAIL OLUSTUGU YAZIYOR O HALDE NASIL OLUSMUS ACIKLAYIN?

Güzel tişört.

Ülkemizde giyilebilir mi onu bilmiyorum.

DINLER APTALLAR ICINDIR

işte avrupa işte daha güzel bir yaşam..bir irana bakın bir de avrupaya.tanrı tabiki yoktur.bu gerçeği görmek istemeyenler neden çekiniyorlar?olmayan bir sey için korkmayın.kafanızı çalıstırın sosyal perspektif denen bir şey var.biraz kitap okuyun.ortaçağda yazılan uydurmaları değil ama

Eğer varsa Türkiye 'ye pek uğradığı söylenemez.

Tanrı zaten yok.

Musa 3000 sene önce, Isa 2000 sene önce, Muhammed 1400 sene önce sunu bunu demismismismis falan filan diye yirmibirinci yüzyilda, bu internet caginda hayati kendine zehir edenlerin aklina sasiyorum. Hicbir dinin kitabi gökten inmemistir, insanlar tarafindan yazilmistir.

Kesinlikle dogru "Tanri olmadigindan sucluluk duygusu da olamaz". Ama bundan daha da dogru olani ise: "ne düsünür ve ne yaparsan mutlaka sonuclarini yasamak zorundasin."

O halde???

üşenmedim ateist yorumlarıdan dew bir arşiw yarattım

Sitelerde Paylaş

aysun kayacı ıse hıc fena degıl bence

Sitelerde Paylaş

Avrupa'yı karıştıran tişört

hurriyet.com.tr

İngiltere’de belediye otobüslerine, “Tanrı muhtemelen yok,; hayatın tadını çıkarın” yazılı ilanların verilmesi ile başlayan tartışma, şimdi de özellikle kadınların giydiği tişörtlere sıçradı.

İngiltere, İspanya ve İtalya'da "Tanrı muhtemelen yok" yazılı tişörtler taşıyan genç kızların bu yeni kampanyası yeni bir tartışma başlattı. Özellikle İspanya'da Hristiyan dinine inananlar karşı kampanyalarla tepkilerini dile getiriyor. İspanya'daki ateist kampanyanın başlatılmasında öncülük yapan Albert Riba, İspanya'da her beş kişiden birinin kendini ateist olarak tanımladığını, böyle bir kampanyayı yapmaya haklarının olduğunu söyledi.

Kampanya'nın yakında Kanada'da da başlaması bekleniyor. Avustralya'da ise Papa ve Hristiyanlık inancına karşı "NoToPope Coalition" adlı bir grup faaliyetlerine başladı.

ateistler türkiyede cok mu sessiziz...ortaya cıkma zamanı gelmedi mi sizce?dawkinsin cağrısına uyacakmıyız?

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de hiçbir kurum ve kuruluş böyle bir duyuruyu araçları ya da panoları üzerinde bulundurmaya cesaret edemez. Biz daha o medeniyet seviyesine gelmedik.

Diyelim ki bir belediye kabul etti, ilanlar otobüsler üzerinde yerlerini almadan meydanlar "yakıcı" bir kalabalıkla dolar. "Halkın manevi duyguları ile oynayamazsınız" diye laflar eder politikacı ve gazeteciler. Ortalığı kan götürür.

Türkiye'deki ateistlerin nüfusa oranı %1 kadardır. Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde durum genelde böyledir. Din denilen rezaletten kurtulmanın tek yolu çocuklarımızı eğitmektir, ancak eğitim dincilerin elinde olduğu için modern bilim eğitime asla nüfus edemez. Öküz nesiller yetiştirmeye devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

Bu foruma bakarak ateizmin sayısı belirlenemeyeceği gibi başka bir internet sitesi de bunun ölçüsü olamaz.Ancak insanları ateizme sevkeden materyalist bir eğitimden geçtiğimiz için bu sayının gün geçtikçe artacağı kesindir.Bunun bizde "sorgulama gücünün artması" ile alakası yoktur.Fakay Batıda gelişen her olgu ve olayın bize sonradan geldiği düşünülürse Batının 20.yyda yaşadığı katı dinsizliği islam aleminin yaşayacağını söylemek büyük bir ihtimaldir.Bir kısım islam bilgini islamın Batı ve Doğuda ters orantılı bir şekilde yaygınlık kazanacaklarını açıklamıştır.

Teizmin bir idealist yaklaşım olduğu ateizmin ie bir materyalist yaklaşım olduğu düşünülürse insanların hepsinin ne idealist ne de materyalist olması mümkün olmadığına göre devamlı bu sayılar değişecektir.

Sitelerde Paylaş

şöyle bir düşünün bu kampanyalar sonuç verdi ve bilmem kaç yıl sonra bütün dünya insanları ateist oldu(olmazya farzedelim oldu)

nasıl bir toplum hayatı olur hiç düşündünüzmü.tanrı varlığı bile dünyayı bir günah çukuru yapmıs yokluğu cehennemden bile kötü olur kimsede o cehennemde yaşamaya tahamül edemez %100 kimse buna tahamül edemez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...