Jump to content

ALLAH'a mı MUHAMMED'e mi?

Recommended Posts

ARKADASLAR BENKÖR BİR TEİST ATEİST SAVAŞININ İÇİNDE OLMAK İSTEMİYORUM, ASLINDA SİZİN DE BANA YADA BENİM GİBİLERE BİŞEYLER KANITLAYABİLİP- KANITLAYAMIYACAĞINIZI, FELSEFENİZDEKİ TEMELDE YATANI MERAK EDİYORUM.

KESİNLİKLE NURCU,AŞIRI MİLLİYETCİ KÖKTEN DİNCİ YADA SİYASİ EGOMANYAYA BAĞLI DEĞİLİM. SADECE ALLAH ın varlığına inanıyorum o kadar.

NEYSE SORUMU GEÇİYİM.

SAYIN ATEİST ARKADAŞLAR SİZLER

ALLAH amı

YOKSA

MUHAMMED emi

YOKSA HER İKİSİNEDE Mİ KARŞISINIZ?

HERKESTEN KISA AÇIKLAMALI YADA SADECE ŞUNA BUNA GİBİ CEVAP BEKLIYORUM.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendimce bir cevap vereyim..

Bence felsefelerinin temeli şu:

Nefislerinin isteklerine göre yaşamak için dinsizlik yolunu seçerler...Çünkü "free" sin..İç babam iç...başka birşey yok...

Bulduğun ile yat...Yarın başka bi atesit de senin kızın ile yatmaya filan kalkarsa bırak karışma..yolla çağdaş yaşama çağdaş çağdaş yaşasın diğer atelerle...Hani hayata "zevk almaya" geldik ya o bakımdan...Zaten Allah kendinden büyük taş ta yaratamıyor...

Sallaaaa...ne diniymiş yaa..Ezberleriz Nietzsche den iki soru tamam önümüze gelene yapıştır iki soru...sonra bak keyfine...

Evrim mi..uff...bilimsel bir gerçek tabii ki..doğa anamız var...onun oğlu teknoloji var...sallaaaa gerisini...

Azıcık şüphe mi geldi...hemen aç Nietzsche oku....rahatlat kendini...zaten zira hayatın bir sonu olduğunu benimde sonsuzluğa aşık olduğumu anlamam için önümde uzuuuun seneler var(nereden senet almışsa)

Zaten Muhammedde 3 yaşındaki çoçuğun bile bileceği derecede -hâşa- bi kitap yazmış...

Onca alim onca profesör de salak zaten...bi nane den anlamazlar..sadece biz biliriz işin doğrusunu...onlara hepsine birden para yediriyorlar...

Said Nursi mi...haa o "deli" mi...ya bıraksana adam deli...onca adam para uğruna gidiyor arkasından.

boşver babacım sen Allah'ı Peygamberi..Gel şöyle bak off balıklarda kızardı biraları getir sen..varsa da tövbe eder kurtuluruz olur biter...

Haa iki üçtane bilim terimi ezberle,ayrıca yüzünden gülücük hiiiç eksik olmasın..seni bi nane sansınlar...

Not:Yazdıklarım 3 kağıtçı ateistlere hakiki ateistler üstüne alınmasın....

saygılar..

Sitelerde Paylaş

Bence felsefelerinin temeli şu:

Nefislerinin isteklerine göre yaşamak için dinsizlik yolunu seçerler...Çünkü "free" sin..İç babam iç...başka birşey yok...

Bulduğun ile yat...Yarın başka bi atesit de senin kızın ile yatmaya filan kalkarsa bırak karışma..yolla çağdaş yaşama çağdaş çağdaş yaşasın diğer atelerle...Hani hayata "zevk almaya" geldik ya o bakımdan...Zaten Allah kendinden büyük taş ta yaratamıyor...

Sallaaaa...ne diniymiş yaa..Ezberleriz Nietzsche den iki soru tamam önümüze gelene yapıştır iki soru...sonra bak keyfine...

Evrim mi..uff...bilimsel bir gerçek tabii ki..doğa anamız var...onun oğlu teknoloji var...sallaaaa gerisini...

Azıcık şüphe mi geldi...hemen aç Nietzsche oku....rahatlat kendini...zaten zira hayatın bir sonu olduğunu benimde sonsuzluğa aşık olduğumu anlamam için önümde uzuuuun seneler var(nereden senet almışsa)

Zaten Muhammedde 3 yaşındaki çoçuğun bile bileceği derecede -hâşa- bi kitap yazmış...

Onca alim onca profesör de salak zaten...bi nane den anlamazlar..sadece biz biliriz işin doğrusunu...onlara hepsine birden para yediriyorlar...

Said Nursi mi...haa o "deli" mi...ya bıraksana adam deli...onca adam para uğruna gidiyor arkasından.

boşver babacım sen Allah'ı Peygamberi..Gel şöyle bak off balıklarda kızardı biraları getir sen..varsa da tövbe eder kurtuluruz olur biter...

Haa iki üçtane bilim terimi ezberle,ayrıca yüzünden gülücük hiiiç eksik olmasın..seni bi nane sansınlar...

saygılar..

Tipik dindar bir insanın decadence nin bir şekli olup olmadığını belirlemek için ( bütün yenilikçiler kasvetli ve saralıdır) iki tip ; Dionysos ve Çarmıha gerilen ; ama biz burda bir başka tür dindar insanı ihmal etmiyormuyuz? Yani paganı..Pagan mezhebi , hayata şükretme ve onu tasdikin bir şekli değil mi? Bunun en yüksek temsilsici hayatın savunulması ve tasdiki değil mi? Sağlam yaratılmış tür ve vecd ile taşan ruh! Bu ruh türü ki , varoluşun tezatlı ve şüpheli vechelerini kendine alıp kurtarır.İşte burada yunanlıların Dionysos'u nu ortaya koyuyorum : Hayatın dindarca tasdiki...Çarmıha gerilene karşı Dionysos'u! .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

ÖNCELİKLE BU KADAR SÜRE İÇİNDE ATEİTLER İÇİN SORULMUŞ BİR SORUYA BİR MÜSLÜMAN ARKADAŞIN CEVAP VERMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ.

ÇÜNKÜ GÜNDÜZALP DENEN ARKADAŞIN ANLATTIKLARI YABANA ATILACAK GİBİ DEĞİL. GERÇEK ATEİSTLER YAMAN OLUYOR FARKINDAYIM AMA YANLIŞ ANLAMADIYSAM (KABACA NURCU DİYECEĞİM) GÜNDÜZALP ARKADAŞIMIZDA OLAYIN REALİTESİNİN FARKINDA VE BUNU IYI ANLATMIŞ.

AMA ATEİST ARKADASLAR MEYDANDA YOK HENUZ...

Sitelerde Paylaş

Tipik dindar bir insanın decadence nin bir şekli olup olmadığını belirlemek için ( bütün yenilikçiler kasvetli ve saralıdır) iki tip ; Dionysos ve Çarmıha gerilen ; ama biz burda bir başka tür dindar insanı ihmal etmiyormuyuz? Yani paganı..Pagan mezhebi , hayata şükretme ve onu tasdikin bir şekli değil mi? Bunun en yüksek temsilsici hayatın savunulması ve tasdiki değil mi? Sağlam yaratılmış tür ve vecd ile taşan ruh! Bu ruh türü ki , varoluşun tezatlı ve şüpheli vechelerini kendine alıp kurtarır.İşte burada yunanlıların Dionysos'u nu ortaya koyuyorum : Hayatın dindarca tasdiki...Çarmıha gerilene karşı Dionysos'u! ....

DOSTUM ENSON BİLDİĞİM SEN MARDUK OLAYLARINA FILAN INANIYODUN SÜMER TANRISI FILAN..

ŞİMDİDE ÇARMIĞA GERİLEN DİONYSOS TAN BAHSEDİYOSUN. KARDES SENIN INANCININ TEK KELIMELIK ADI YOKMU NESIN, HRISTIYAN MI YOK BASKA BISEYMI.............?

Sitelerde Paylaş
Önce allahın varolmadığı konusunda anlaşalım.

Biz, bahsi geçen allahtan da, muhammed'den de nefret ediyoruz...

PEKİ YARATICI YADA YARATAN TARZI BISEYIN VARLIĞINA INANIYOMUSUN YANLIŞ ANLAMADIYSAM ALLAH ARAP SENSE TURK IRKINDAN OLAN BASKA BIR USTUN GUCE MI INANIYOSUN?

Sitelerde Paylaş

saygılar..

yaw 3 kağıtçı ateist nasıl oluyor. :blink:

Ha zora sıkışınca imana gelenlerse kastın..

Ha ben onlardan değilim.... :lol:

Ha içki içenlerdense kastın..

Ha ben olardanımlan. :blink:

Neitzçe okuyanlardansa kastın.

Ha ben onlardan değilim. :lol:

yok yok.

ben onlardaım.

yok la.

ben onlardan değilim.

onlardanım.

değilim...

.

.

.

.

.

:lol:

Sitelerde Paylaş
KURAN IN ALLAHI INCIL IN BİLMEMNESİ TEVRATIN BILMEMKIMI YADA NE MUHAMMED YALANCI AMA TEK YARATICI VAR DOĞRUMU ANLAMIŞIM?

Yok yanlis anlamissin .Ortada yaratici yok sadece bir suru yalanci ve sahtekar peygamber var.Ben bunu burada baska inanclarda olan arkadaslar oldugu icin sormustum.

Sitelerde Paylaş

Kardeş kafana yatmayan durumlarda sorularlaislamiyet.com da tüm sorular gayet güzel şekilde "kıvırılıyor"

Ayrıca;

müslüman bilimadamı filan denk gelirse aldırma sen..ona para yediriyorlar..ne paralar dönüyo bi bilsen...Bediüzzaman'ın ömrü de hapishanelerde para için çürüdü...para için 19 defa zehirlendi zaten..Para için şeyh-ül

islamlığı reddetti..boşver abi "deli" o "manyak"....

manyak yani,accayip şekilde bi mantık ile "kıvırıyor"..nasıl kıvırıyor bilmiyorum ama adamın aklına acayip yatıyor..

deli o deli boş konuşmasa tımarhaneye attılar....

Not:Tımarhane doktorunun "bu adam deli ise dünyada akıllı adam yok" raporuda sahte haberin olsun..hani duyarsan sağda solda inanma..Nurculuk apayrı bir din...

saygılar..

Sitelerde Paylaş

Zülkarneyn;

Boşver sen Ateistlerle uğraşmayı, kendinle uğraş önce.

Sen bir yaratıcı Tanrı inancı için neden dinleri, mezhepleri, tanımadığın, bilmediğin adamları araya koyuyorsun?

Neden sadece Tanrıya değil de, bunlara da inanmak zorunda hissediyorsun kendini?

Neden görmediğin, bilmediğin, tanımadığın, hakkında hiçbir tarihi kayıt olmayan biri için sanki görmüş, tanımış, emin olmuş gibi şahadet ediyorsun?

Hiç mi kafanda bir şüphe oluşmuyor?

Bu peygamberlerin Muhammed haricindekilerinin neredeyse tamamı neden Yahudi diye?

Bu peygamberler neden babadan oğula, oğuldan toruna saltanat gibi devam etmiş diye?

Neden örnek olması gereken peygamberlerin kadınlar konusunda zaafları var?

Neden şehvetlerine engel olamamışlar?

Davut'un, oğlu Süleyman'ın, Muhammed'in onlarca yüzlerce karısı olmuş?

Neden "öz oğlum" diye yemin ederek alınan evlatlığın karısına göz konulmuş?

Neden çocuk yaşta, oyun çağında, kendisinden 40 yaş küçük bir kızla evlenilmiş?

Neden Allah'tan olduğu söylenen kitaplarda yüzlerce akıldışı, bilimdışı yanlışlar, çelişkiler, saçmalıklar var?

Neden putperestliğe karşı ortaya çıkmış dinde hala putperestlik var?

Yüce Tanrı ateistleri affeder belki ama bunlara inananları affetmeyebilir.

Ama korkmayın sonsuz kadar cehennem ateşinde yakmaz.

Sitelerde Paylaş
PEKİ YARATICI YADA YARATAN TARZI BISEYIN VARLIĞINA INANIYOMUSUN YANLIŞ ANLAMADIYSAM ALLAH ARAP SENSE TURK IRKINDAN OLAN BASKA BIR USTUN GUCE MI INANIYOSUN?

Ya sen taktın benim araplardan nefret etmeme. :D Yahu, herhangi bir yaratıcı olduğuna ben inanmıyorum arkadaş. Tanrı mıdır, sanrı mıdır herneyse, ben öyle kendimi kandırıyor değilim. Varsa da eğer bir yaratıcı, ona tapmamızı falan istemez, o kadar büyük madem, bunu isteyecek kadar ufak değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...