Jump to content

ALLAH'a mı MUHAMMED'e mi?

Recommended Posts

Sen, seni yaratani yaratan yok dersen, sana sittir bile cekmezler. Aciyan gozlerle bakarlar. Bu kadar mukemmel evren, kendi kendine olurmu degilmi? Ama bu kadar mukemmel evreni yapan, daha mukemmel tanri, kendi kendine olur!! Ustune bir de muhammed gibi yumurtalari sismis bir adami mesajci diye gonderir. Ustune bir zepevenklik yapacak kadar ileri gidip, ahzap suresini gonderir. Sizde bunu mantikli bulursunuz.

Iyiki, hurma agaci, dotunuze girsin diye kufur etmemis.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gündüzalp,

Ateistlerin kişilikleri hakında çok yanlış bilgilerin var.Bizde öyle içki,uyuşturucu bilmem daha neler yoktur.Bizi köprüaltı tinercileriyle karıştırıyorsun.Öte yandan ikide bir bahsettiğin linkteki konuları bilimsel bir gözle sen oku.

Ateistleri tinerci yaptı adamlar ya hakikaten:)

Sitelerde Paylaş
Sen, seni yaratani yaratan yok dersen, sana sittir bile cekmezler. Aciyan gozlerle bakarlar. Bu kadar mukemmel evren, kendi kendine olurmu degilmi? Ama bu kadar mukemmel evreni yapan, daha mukemmel tanri, kendi kendine olur!! Ustune bir de muhammed gibi yumurtalari sismis bir adami mesajci diye gonderir. Ustune bir zepevenklik yapacak kadar ileri gidip, ahzap suresini gonderir. Sizde bunu mantikli bulursunuz.

Iyiki, hurma agaci, dotunuze girsin diye kufur etmemis.

Sen,de Aristo'nun devir ve teselsül muhaliyetini anlayamıyorsan ben napayım??

Ayrıca benim sorduğum sorunun cevabı bu mu??

Sitelerde Paylaş

yok abi senin gibi harbilere lafım yok...senin gibi hakaret etmeden tartışanlara can kurban..Zira bugüne kadar bana hakaret etmeyip de benim hakaret ettiğim bir power var..ona da 'hıyar' dedim yanlışlıkla...özür dilemek vacip oldu...eğer şu an ekranı başında bizi izliyorsa medya aracılığı ile özür dilemek istiyorum..

ha bu arada seninle nerede kalmıştık devam edelim??

Sitelerde Paylaş
Kendimce bir cevap vereyim..

Bence felsefelerinin temeli şu:

Nefislerinin isteklerine göre yaşamak için dinsizlik yolunu seçerler...Çünkü "free" sin..İç babam iç...başka birşey yok...

Bulduğun ile yat...Yarın başka bi atesit de senin kızın ile yatmaya filan kalkarsa bırak karışma..yolla çağdaş yaşama çağdaş çağdaş yaşasın diğer atelerle...Hani hayata "zevk almaya" geldik ya o bakımdan...Zaten Allah kendinden büyük taş ta yaratamıyor...

Sallaaaa...ne diniymiş yaa..Ezberleriz Nietzsche den iki soru tamam önümüze gelene yapıştır iki soru...sonra bak keyfine...

Evrim mi..uff...bilimsel bir gerçek tabii ki..doğa anamız var...onun oğlu teknoloji var...sallaaaa gerisini...

Azıcık şüphe mi geldi...hemen aç Nietzsche oku....rahatlat kendini...zaten zira hayatın bir sonu olduğunu benimde sonsuzluğa aşık olduğumu anlamam için önümde uzuuuun seneler var(nereden senet almışsa)

Zaten Muhammedde 3 yaşındaki çoçuğun bile bileceği derecede -hâşa- bi kitap yazmış...

Onca alim onca profesör de salak zaten...bi nane den anlamazlar..sadece biz biliriz işin doğrusunu...onlara hepsine birden para yediriyorlar...

Said Nursi mi...haa o "deli" mi...ya bıraksana adam deli...onca adam para uğruna gidiyor arkasından.

boşver babacım sen Allah'ı Peygamberi..Gel şöyle bak off balıklarda kızardı biraları getir sen..varsa da tövbe eder kurtuluruz olur biter...

Haa iki üçtane bilim terimi ezberle,ayrıca yüzünden gülücük hiiiç eksik olmasın..seni bi nane sansınlar...

Not:Yazdıklarım 3 kağıtçı ateistlere hakiki ateistler üstüne alınmasın....

saygılar..

3 kağıtçı atesit, iyi atesit, içen içmeyen ateist nasıl oluyor?

söylediğimiz şu kadar basit bişiyi neden ısrarla anlamak istemiyor sunuz anlamıyorum : "bizler tanrı diye bişeyin (allah, yehova vs. herhangi bir yaratıcı) olmadığını, hatta ben daha ileri giderek bunun (bir yaratıcının) "imkansız" olduğunu düşünüyoruz. hepsi bu ... dolayısıyla diğer hiçbirşeyin (en azından benim için) hiç bir önemi yok... ben "tanrı yoktur" diyorum, adam bana muhammetle, kuranla vs. ilgili soru soruyor..

Sitelerde Paylaş

Ilginc ama gercek bir genel gorustur bu malesef.

Muslumanlara ateizm ve ateistler oyle bir anlatiliyor ki, akillara zarar.

Ateizm, ateist = sabahlara kadar diskolarda barlarda icmek, sahtekarlik, hirsizlik, cinayet, tecavuz, her turlu ahlaksizligi barindiran, vs, vs, ......

Tv'lerde hergun ustuste bu kalp gozu, sir kapisi, besinci boyut, ivir zivir gibi yayinlanan programlarin amacindaki asil mesaj budur:

Inancsiz insan = ahlaksiz, tecavuzcu, alkolik, ....

Allah'a inanan insan = durust, ahlakli, masum, ....

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
3 kağıtçı atesit, iyi atesit, içen içmeyen ateist nasıl oluyor?

söylediğimiz şu kadar basit bişiyi neden ısrarla anlamak istemiyor sunuz anlamıyorum : "bizler tanrı diye bişeyin (allah, yehova vs. herhangi bir yaratıcı) olmadığını, hatta ben daha ileri giderek bunun (bir yaratıcının) "imkansız" olduğunu düşünüyoruz. hepsi bu ... dolayısıyla diğer hiçbirşeyin (en azından benim için) hiç bir önemi yok... ben "tanrı yoktur" diyorum, adam bana muhammetle, kuranla vs. ilgili soru soruyor..

ya fuko(muhtemelen furkan)cum...

canım ciğerim kardeşim..nasıl imkansız olur??

papağan hissine kapılsam da bana şunu bi açıkla inanmadığın Allah aşkına..

eldivenin yapanı olur da elin olmaz..gözlüğün yapanı olurda gözün olmaz...

Veya şu an kullandığın forum bile bir noktası eksik olmayan kodlar ile yazılmışken o hâla tam çözemediğimiz beynin nasıl olurda yapansız olmaz...Zira o beynin içinde öyle duygular var ki.."şefkat,hırs,inat,merak,taraftarlık vs..vs.. binlerce diyorlar" bunların ne evrimde ne tesadüf de ne bilmem neyde bir açıklaması yok..

Al eline 2 tane çiçek..ikiside mis gibi kokuyor..ama bi baktın biri sahte gibi..aldın bi makas sapını bi kestin..Anaa..sahteymiş..içi köpük dolu..."ulan yapan ne yapmış..aynı gerçeğine benziyor..Çinler yapıyo abi vallaa.."

eee..öbürü..ya onun yok mu bir yapanı??

Sitelerde Paylaş
ya fuko(muhtemelen furkan)cum...

canım ciğerim kardeşim..nasıl imkansız olur??

papağan hissine kapılsam da bana şunu bi açıkla inanmadığın Allah aşkına..

eldivenin yapanı olur da elin olmaz..gözlüğün yapanı olurda gözün olmaz...

Veya şu an kullandığın forum bile bir noktası eksik olmayan kodlar ile yazılmışken o hâla tam çözemediğimiz beynin nasıl olurda yapansız olmaz...Zira o beynin içinde öyle duygular var ki.."şefkat,hırs,inat,merak,taraftarlık vs..vs.. binlerce diyorlar" bunların ne evrimde ne tesadüf de ne bilmem neyde bir açıklaması yok..

Al eline 2 tane çiçek..ikiside mis gibi kokuyor..ama bi baktın biri sahte gibi..aldın bi makas sapını bi kestin..Anaa..sahteymiş..içi köpük dolu..."ulan yapan ne yapmış..aynı gerçeğine benziyor..Çinler yapıyo abi vallaa.."

eee..öbürü..ya onun yok mu bir yapanı??

fukonun adımla ilgisi yok... muhtemelen tanımadığın bir filozofun isminin türkçe okunuşu... neyse

senin neye inandığın ve neden inandığın tamamen senin bileceğin iş...

ama konu biz ateistlere gelince bu kerkesin işi...

ya benim tanrıya neden inanmadığım seni neden ilgilendiriyor..

sen inanıyosun, ölünce cennet denen güzel biyere gideceğini umuyosun.. e güzel işte... ben inanmıyorum diye senin tanrın sana "günah" yazacak ve seni cehenneme göndermeyecek nasılsa değil mi...

senin bakış açından söyleyeyim, sana göre ben ve benim gibiler "cehennem" denen bi yere gideceğiz... değil mi?

e ben bunu göze almışım... sana ne oluyor...

ben inansam sana faydası yok, inanmsam zararı yok...

e daha ne demeye yok gözlüğü yapan vs.... anlatıyosun ban... ilk gençlik çağlarımda bile beni etkilememiş tuhaf argümanlara şimdi inanacağımı falan mı sanıyosun anlamıyorum ki...

istersen 24 vakit namaz kıl, 365 gün oruç tut bana ne yararı var ne zararı... tamamen senin bileceğin iş...

e bırakta benim ki de benim bileceğim iş olsun...

saygılar

Sitelerde Paylaş
fukonun adımla ilgisi yok... muhtemelen tanımadığın bir filozofun isminin türkçe okunuşu... neyse

senin neye inandığın ve neden inandığın tamamen senin bileceğin iş...

ama konu biz ateistlere gelince bu kerkesin işi...

ya benim tanrıya neden inanmadığım seni neden ilgilendiriyor..

sen inanıyosun, ölünce cennet denen güzel biyere gideceğini umuyosun.. e güzel işte... ben inanmıyorum diye senin tanrın sana "günah" yazacak ve seni cehenneme göndermeyecek nasılsa değil mi...

senin bakış açından söyleyeyim, sana göre ben ve benim gibiler "cehennem" denen bi yere gideceğiz... değil mi?

e ben bunu göze almışım... sana ne oluyor...

ben inansam sana faydası yok, inanmsam zararı yok...

e daha ne demeye yok gözlüğü yapan vs.... anlatıyosun ban... ilk gençlik çağlarımda bile beni etkilememiş tuhaf argümanlara şimdi inanacağımı falan mı sanıyosun anlamıyorum ki...

istersen 24 vakit namaz kıl, 365 gün oruç tut bana ne yararı var ne zararı... tamamen senin bileceğin iş...

e bırakta benim ki de benim bileceğim iş olsun...

saygılar

bana ne ya..ne halin varsa gör...

Ama imkansız dedin ben de sana gayet MANTIKLI deliller sundum..

sen se bana "sananeee" demekten öte ve "mantıklı bir delil" bulamamanın yanında "argüman bunlar" diye biliyorsun..

"imkansızlık" tabirin çürümüştür..geçmiş olsun..

saygılar...

Sitelerde Paylaş
ALLAH amı

YOKSA

MUHAMMED emi

YOKSA HER İKİSİNEDE Mİ KARŞISINIZ?

HERKESTEN KISA AÇIKLAMALI YADA SADECE ŞUNA BUNA GİBİ CEVAP BEKLIYORUM.

Sorduklarına: Hemen kısa öz cevaplar.

Allah: Olmayan bir allaha nekadar karşı olunursa o kadar karşıyım. Allah diye bişey olmadığına göre şöyle demek daha doğru; müslümlerin kafalarında yarattıkları allah hayaline karşıyım

Muhammet: Karşıyım, hatta dimdik karşısında duruyorum. Sübyancılardan nefret ederim o yüzden bi o kadar daha karşıyım. Hele allah emretti deyipher bulduğu kız çocuğuna saldıran bir manyağa sorma ki nasıl karşıyım.

Kurana: Karşıyım ama yinede binbirgece masallarına katılabilir

Sormadıklarına kısa ve öz cevaplar:

Hristiyaristiyanlığın tanrıları:

Ortodokslşarın tanrısı: Karşıyım

Katoliklerin Tanrısı: KArşıyım

Gregoryanların tanrısı: Karşıtım

Protestanların tanrısı: Karşıyım

Maronitlerin tanrısı: Karşıyım

..... Bunlardan ABD ye kadar köprü olur

kitaplarını: hepsine karşıyım (saydırtma döverim)

kutsal üçün birine: karşıyım

isa: homofobim var karşıyım

bunlar aynen tüm mitler dinler ehlikitaplılar dötüsopalılar için geçerli

bir kocaöküz dinini seviyorum

Sitelerde Paylaş
Allah ile Tanrı kavramları üzerinde durmak istiyorum..

tanrı dendiği zaman yunanlının aklına Zeus gelir. mısırlının Apis Boğası ve Hintlinin aklına da kendi inekleri. "Alllah" Cenab- Hakkın Zat ının kendine özgü bir ismidir. Allah dendiği an mabud- u mutlak ve vacibul vücud akla gelir...

hani bir söz var ya:

"birdir Allah O' ndan artık tanrı yok"

bu son cümle açıklayıcı olmuştur inşallah..

Yanlış biliyorsun. Daha doğrusu yanlış öğretmişler.

Allah, putperestlerin en büyük ilahıdır.

Allahuekber sözü putperestlerden kalmadır.

Dolayısıyla Allah, çok ilahlı dinin bir ilahıdır ama diğer ilahlardan daha büyüktür.

Muhammed, bu en büyük ilahı alıp tek ilah olarak yeni bir din oluşturmuştur.

Ama çok ilahçılığın etkisinden tamamen kurtulamadığından arasıra gaf da yapar:

"Yaratıcıların en güzelini bırakıp da Bal'e mi tapıyorsunuz?" gibi..

Yaratıcılar!!

Tanrı ise Türklerin dini olan Kök Tengri dininden gelir.

Kök Tengri dini tek tanrılıdır. Tengri denir. Kök ise ulu, yüce demektir.

Pagan dinlerinde Tanrı diye bir kelime yoktur.

Türkçe konuşulurken Tanrılar denir.

Arapça ilahlar denmesi gibi.

Allah, El-ilah demektir. Yani "The God" gibi El-Menat, El-Uzza, El-Lat gibi.

Allatlar, Aluzzalar, Almenatlar da denmez. Çünkü Arapça gramere aykırıdır.

Yani Allahlar denememesinin Allah'la ilgisi yoktur.

Türkçede de Tanrı'yı büyük harfle yazdınız mı o da özel olur.

"birdir Allah O' ndan artık tanrı yok"

Doğrusu "Tanrı birdir, Ondan başka ilah, allah yok"

Herhalde açıklayıcı olmuştur.

Sitelerde Paylaş
Yanlış biliyorsun. Daha doğrusu yanlış öğretmişler.

Allah, putperestlerin en büyük ilahıdır.

Allahuekber sözü putperestlerden kalmadır.

Dolayısıyla Allah, çok ilahlı dinin bir ilahıdır ama diğer ilahlardan daha büyüktür.

Muhammed, bu en büyük ilahı alıp tek ilah olarak yeni bir din oluşturmuştur.

Ama çok ilahçılığın etkisinden tamamen kurtulamadığından arasıra gaf da yapar:

"Yaratıcıların en güzelini bırakıp da Bal'e mi tapıyorsunuz?" gibi..

Yaratıcılar!!

Tanrı ise Türklerin dini olan Kök Tengri dininden gelir.

Kök Tengri dini tek tanrılıdır. Tengri denir. Kök ise ulu, yüce demektir.

Pagan dinlerinde Tanrı diye bir kelime yoktur.

Türkçe konuşulurken Tanrılar denir.

Arapça ilahlar denmesi gibi.

Allah, El-ilah demektir. Yani "The God" gibi El-Menat, El-Uzza, El-Lat gibi.

Allatlar, Aluzzalar, Almenatlar da denmez. Çünkü Arapça gramere aykırıdır.

Yani Allahlar denememesinin Allah'la ilgisi yoktur.

Türkçede de Tanrı'yı büyük harfle yazdınız mı o da özel olur.

Doğrusu "Tanrı birdir, Ondan başka ilah, allah yok"

Herhalde açıklayıcı olmuştur.

Pante çok sağol, yeni şeyler öğrendim

seni de çok sevdim

bunları da bi kenara not ettim,

kocaöküz ne muradın varsa versin

Sitelerde Paylaş

Peki herşeye eyvallah herşey diyelim ki ateist arkadasların dediği gibi, yaratıcı denen bişey yok hatta yaratıcı olması imkansız Muhammed de deli, manyak,egoist sübyancı ve falan fılan dediğiniz gibi isa da homoseksuel ve oda yalancı atıyorum ibrahim davut süleyman adem yahya , alayı palavra ve bunların böyle olduğu kanaatine siz ateist arkadaşlar inanmışsınız yada farketmişsiniz.

neden peki durum böyle iken dünya halkının çok büyük ama çok büyük bır kısmı bir yaratıcıya yanı ALLAH atıyorum ökuz tanrı bilmemne zeus fılan inanıyor.( ınananlarında cok buyuk kısmı tek tanrı ve peygamber modelli dinlere islam musevilik hristiyanlıga.)

yanı sorun nerde tek tanrı ya , yada yaratıcı fıkrıne ınanan bu ınsanlar kı dunya nufusunun cok buyuk coğunlu acaba aptalmı?

salak?

kör?

cahil?

embesil?

zekaözürlü?

yada neyse işte........ sorun ne yanı eğer sız haklı ısenız bıldığım kadarı ile dunya nufusunun neden kuçuk bır azınlığını oluşturuyosunuz, inanan ların sorunu ne yanı nıye ınanıyolar yada sizin bıldığınız gerceklerı neden göremiyolar?

Sitelerde Paylaş
Peki herşeye eyvallah herşey diyelim ki ateist arkadasların dediği gibi, yaratıcı denen bişey yok hatta yaratıcı olması imkansız Muhammed de deli, manyak,egoist sübyancı ve falan fılan dediğiniz gibi isa da homoseksuel ve oda yalancı atıyorum ibrahim davut süleyman adem yahya , alayı palavra ve bunların böyle olduğu kanaatine siz ateist arkadaşlar inanmışsınız yada farketmişsiniz.

neden peki durum böyle iken dünya halkının çok büyük ama çok büyük bır kısmı bir yaratıcıya yanı ALLAH atıyorum ökuz tanrı bilmemne zeus fılan inanıyor.( ınananlarında cok buyuk kısmı tek tanrı ve peygamber modelli dinlere islam musevilik hristiyanlıga.)

yanı sorun nerde tek tanrı ya , yada yaratıcı fıkrıne ınanan bu ınsanlar kı dunya nufusunun cok buyuk coğunlu acaba aptalmı?

salak?

kör?

cahil?

embesil?

zekaözürlü?

yada neyse işte........ sorun ne yanı eğer sız haklı ısenız bıldığım kadarı ile dunya nufusunun neden kuçuk bır azınlığını oluşturuyosunuz, inanan ların sorunu ne yanı nıye ınanıyolar yada sizin bıldığınız gerceklerı neden göremiyolar?

Öncelikle çoğunluk yapıyor diye orda mantık aranmaz...

şu: ''herkes yapıyor bende yapayım'' şartlanmış matığından bi kurtulabilseniz...

sizin bıldığınız gerceklerı neden göremiyolar?-----Asıl durum geçeği görmek değil 'yanlışı' farketmek.Her düşünen insan kendi hayatında bağlayıcı kuralların dayandığı saçmalıkların temlini bulabilir ve biraz cesaretle hepsini xtir edebilir.

Dünyanın heryerinde bu durum var.toplum baskısı.eğtim eksikliği, çocukluktan gelen mantıksız şartlanmışlıklar, korkular, falan filan.Bunlar düşünmek ihtiyacı hissetmeyen kuşaklarca yaşatılıyor.Kimsenin dini ortadan kaldırmak gibi bir niyeti olmayınca uğraşanda olmuyor sonra görüntüde herkes teist tabiki.

Bu biraz da ateistlerin inançlara saygı göstermesinden kaynaklanan bir durum.

Sitelerde Paylaş
İslamcıların ilahına Allah deyin, ellah deyin, elilah deyin ama Tanrı demeyin.

Onlar zaten Tanrı'yı reddeder.

Ayrıca Tanrı'yı Allah gibi dejenere etmemiş oluruz.

Örneğin yemede yanında yat türü bir afet görünce "Allaaaah" der gibi "Tanrııııı" denmez.

Ya da "Allah allah" der gibi "Tanrı Tanrı" da denmez.

Sevgili Pante. O bahsini ettiğiniz mesajımda zaten arabın tanrısı olan allahtan değil, herhangi bir yaratıcı güçten söz etmiştim.

Sitelerde Paylaş

"İşgaldeki hali sakın unutma / Atatürk'e dil uzatma sebepsiz

Sen anandan yine çıkardın amma / Baban kimdi bilemezdin şerefsiz."

Bide rica edicem eğer yapabilirsen şu imzandaki ATATÜRK kelimesini komple büyük harfle yazarmısın dostum, bence öylesi daha yakışıcak sevgili karahayal......

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

[ quote name = ' Pante ' damgası = '1203026820 'post = '28836 ']

Zülkarneyn ;

Boşver sen Ateistlerle uğraşmayı , kendinle uğraş kez .

Sen BİR yaratıcı Tanrı inancı tıklayın neden dinleri , mezhepleri , tanımadığın , bilmediğin adamları Araya koyuyorsun ?

Neden sadece Tanrıya Aliyormusun de , bunlara da inanmak zorunda hissediyorsun kendini ?

Neden görmediğin , bilmediğin , tanımadığın , hakkında hiçbir Tarihi kayit olmayan Biri tıklayın sanki görmüş , tanımış , Emin Olmuş hazırsındır şahadet ediyorsun ?

Hic mi kafanda BİR şüphe oluşmuyor ?

Ayşe peygamberlerin Muhammed haricindekilerinin neredeyse Tamamı neden Yahudi diye ?

hazırsındır Devam etmiş diye İhtisas Grubu peygamberler neden babadan oğula , oğuldan toruna Saltanat ?

Neden Örnek olması gereken peygamberlerin KADINLAR konusunda zaafları var ?

Neden şehvetlerine engel olamamışlar ?

Davut'un , Oğlu Süleyman'ın , Muhammed'in onlarca yüzlerce karısı Olmuş ?

Neden " öz Oğlum " diye yemin ederek alınan evlatlığın karısına Göz konulmuş ?

Neden Çocuk yaşta , oyun çağında , kendisinden 40 yas Küçük BİR kızla evlenilmiş ?

Neden Allah'tan oldugu söylenen kitaplarda yüzlerce akıldışı , bilimdışı yanlışlar , çelişkiler , saçmalıklar var ?

Neden putperestliğe Karşı ortaya çıkmış dinde Hala putperestlik var ?

Yüce Tanrı ateistleri affeder belki AMA bunlara inananları affetmeyebilir .

Ama korkmayın sonsuz kadar Cehennem ateşinde yakmaz .

[/ QUOTE]

İnsanlara gelen PEygamber sayisi 124 000 . Kuran da adi geçen net Sayı 25 , bunların yarıdan fazlası da Yahudi değil.BAbadan oğula geçen BİR saltanatta yok. Kuranda adi geçen Peygamberlerin BİR kısmı baba OĞUL bir kısmı abi Kardeş seçilmiştir ancak biliyoruz ki Hz. Nuh (AS ) ın Oğlu İman etmemişti , Hz. Lut (AS ) ın hanımı iman etmemişti . Hz. İbrahim (AS ) ın babası iman etmemişti . Dolayısıyla öyle BİR eğilişey yok . Ayrıca Kuran da putçuluk ta yok . Neresi ki putçuluk , neresinde bilime ters BİR Sey var , anlamak istemediği kısmı insan anlamaz ona da BİR şeye denemez defalarca anlatılsa inatlaşan insana ne diyebilirsin ki neyse ...

Hz. AISE mekkede Muslim oldu henüz çocuktu , evlilikleri Medine de gerçekleşti , Mekke Devri'nin 13 Medine 10 sene sürdüğüne Gore, 5 yaşında Muslim olana 13 sene eklediğinde de görülür ki hz.AISE 3-6-7 değil 18 yaşındaydı Hatta Medine da nişanlı Kalindi 9 Ay . Hz. AISE Peygamberimizden (AS)önce bir kez Cübeyrle nişanlaşmış ancak Ebu BEkirin kızı oğlunu dininden döndürür diye kayınpederi olması beklenen kişi nişanı bozmuştu . Yani Hz. AISE evlenecek yaştaydı , Küçük BİR kiz çocuğu değildi . öyle olsaydı düşmanları bu Durumu manşet yaparlardı Birinin KAC kişiyle evlenileceğini kim tayin Eder onları yoktan var eden , Hangi PEygamber BİR başkasının hanımına Hasa bakmış laf atmış , öyle BİR Sey yok .

Hz. ZEyneple evlenmesi de azatlı kölesini evlendirdikten ve onlar boşandıktan sonra olmuştur BU BİR Tarihi Gerçek,şimdi Eğri oturup Doğru konuşmak lazım ; Birini sevseniz ONU toplumun aykırı gördüğü BİR şekilde evlendirip ondan sonra mi alırsınız yoıksa sizle evlenmesi muhtemel BİR insan oldugu için direkt mi alırsınız ? Kim sevdiği BİR insanı bir kez başkasıyla evlendirir ki ? Hatta Hz. Zeynep asil BİR Soydan geliyordu , Peygamberimiz (AS) köleyle BİR asilin evlenmesinin cok tuhaf karşılandığı BİR dönemde bu anlayışı yıkmak ve insanların " Tarağın dişleri gibi " eşit olduğunu göstermek için evlendirmişti . Direkt evlenmek istese Buna kim Hayır derdi Allah aşkına bu nasil BİR Mantik ?

Peygamberimizin (sav) evliliklerinin hikmetlerine baktığımızda 40 yaşında dul BİR insanla evlenenin Hasa uçkur düşkünü olmasının mümkün olmayacağını , kadınların kabeyi çırılçıplak tavaf ettiği BİR Yerde 25 yaşına kadar kimseyle evlenmediğini kimseye ters BİR BAKIŞ atmadığını öyle BİR seyolsaydı devrin münafıklarının ve müşriklerinin bunu dnyaya manşet yapacaklarını , 25 yaşında dul BİR bayanla evlenin kadının meta hazırsındır satıldığı BİR dönemde sadece o hanımla 23 sene evli kaldığını vefatından Gale 5 sene hic evlenmediğini , değişik kabilelerden hanımlarla evlenerek kabilecilik anlayışının cok kati yaşandığı BİR toplumda ONU (sav) hem peygamber hem de damatları olarak Kabil eden belki 2000 kişinin ilk etapta islama girdiğini ve karşısında yer almadan yanında olarak islami öğrendiğini insanların dinlerine daha sıkı bağlı olduklarını ve damatları olması vasfıyla o kabilelere daha Rahat girip dinini anlatmasının mümkün olduğunu , Bir kabilede Reis iman ettiğinde , kabileninde iman etmese safra düşmanlık beeslemediğini ;

Islami yaymaya başlamadan BİR kez Zengin BİR tüccar olduğunu fakat fakir BİR insan olarak yaşayıp öylece de vefat ettiğini , cok evliliğe kültürel açıdan kimsenin itiraz etmek aklına bile gelmiyorken belli şartlarda bizzat kuran tarafından 4 e kadar şeklinde emir gelince diğerlerini boşadığını ve kadınlık alemine ait hususların tamamen kadin sahabelere ve günümüze kadar gelen kadınlara rivayetler halinde hanımlar tarafından anlatıldığını 2 . En Çok hadis rivayet eden kişinin bu sebeple hz . AISE (ra) olduğunu ve isteseydi mekkelilerin bu davadan Vaz geçsin ONU en zenginimiz yapalım isterse en Güzel kadınlarımızlşa evlendirelim , isterse mekkenin anahtarını ona verip reisimiz yapalım AMA Vaz geçsin demelerine mukabil " Sağ elime güneşi sol elime ayı verseler yine de davamdan Vaz geçmem ya işten allah Benî Muvaffak Eder yada ben canımı seve seve veririm demesi , Peygamberimizin (ASM) tek derdinin islam olduğunu göstermez mi

En sevdiği yakınlarına işkenceler edilmesine sabretmesi , amcasının içinin dışına çıkarılmasına defalarca taşlanmasına yüzüne tükürülmesine suikastler düzenlenmesine namazdayken basina işkembeler konmasına dişinin kırılmasına ayaklarının kan Revan içinde kalmasına en Güçlü hasımlarının en yakınları olmasına rağmen Dik duruşunu hic bozmamasını kafirlerle arasında BİR Örümcek AGI kalmasına rağmen Hira da hic sarsılmaması tek basina bizansı sasaniyi mısırı ve devrin BÜTÜN putperest ve hristiyan devletlerini alarak ve sarsarak gram Korku ve endişe göstermeyişinin bize onun (sav) herşeyi elinde tutan Allaha ( cc) dayandığını hissettirmiyormu ? [/ b] [/ color]

tarihinde Scarfalcon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...