Jump to content

ALLAH'a mı MUHAMMED'e mi?

Recommended Posts

Neyin kanitini istiyorsun anlamadim Göktürk ikide bir ateistlerden cevap yok deyip cevap aldigin yerde cemkirmen senin gayet inancli oldugunu gösteriyor?

Bosluk tamisin?

Ya Fettullahin kulu Fecr sen ne zirvaliyon arada onu hic cözemedim, hayatinda kac kez Nietzsche okudun? Sence kac ateist Nietzsche okuyupta nirvanayi bulmustur? Kimin umurundadir.

'Ey ulu yıldız! Işık saçtıkların olmasaydı, saadetin nerde kalırdı! Nietzsche' cumlesi sende bir anlam ifade ediyor mu?

Onca alim salakmi musluman derken 3 tane dunyaya fayda getirmis bulus yapmis alim say desem tikanir kalirsin oysa onca musluman olmayan salak dedigin yuzlercesini saydiririm sana kiyas yapacaksan dusunde yap. Hele kinden baska sermayesi körden baska takipcisi olmayan Saidleri hic araya sokma biz ne seyh saidler ne saidi kurdiler görduk. Sen kendinden bahset canin bira balik mi cekti? Raki balik daha iyidir dene göreceksin.

Bu asirda hala seyhtir, sihtir, velidir, sainttir pesinde kosuyorsan senin icinde bir doktor raporu olmadan foruma alinmamani talep edecegim yönetimden.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 müslüman bilim adamı say dense tukarnır kalınır mı!

müslüman bilim adamları yazsanız wikideki liste bile ne kadar önde olunduğunu gösterir. Mesela;

Konu, âlet veya metot Müslüman bilim adamı Yaşadığı tarih

Galilei 'den 600 yıl önce dünyanın döndüğünü söylemiştir.[1] Birûni 973 - 1051

Yoğunluk aleti piknometre, matametikte kosinüs formülü, sekant, kosekant kavramaları ve üçgenin alan formülleri[2][3][4] Ebu'l-Vefa 940-988

İlk göz ameliyatı, bağırsağın ameliyat dikişlerinde kullanılması, ameliyat sonrası oluşan iltihapları çıkaran seton (kıl fitili) [5]Petrolün ilk defa damıtılıp naft adı altında kullanılmaya başlanması[6] Ebu Bekr Zekeriyya Râzi 865-925

İlk robotlar ve sibernetik ilmi. Ayrıca pistonlu motorlarda kullanılan ve doğrusal hareketi dönme hareketine çeviren krank mekanizması.[7][8] El Cezeri 1136-1206

Çeliklerde paslanmanın önlenmesini sağlama.[9] Maddenin en küçük parçasının cüz-ü la yetecezza (atom) olarak tarifi ve parçalandığında Bağdat'ın altını üstüne getirebilecek enerjiyle yüklü olduğunun tespiti[10] Cabir Bin Hayyan 721-815

Barutla çalışan iki katlı ve yedi kollu bir roketle, 2.5 km yol katederdek uçuş denemesi yapılması[11] Lagari Hasan Çelebi 1633

Dünya'nın Güneş etrafındaki dönüşünün 365 gün 6 saat 9 dakika 6 saniye olduğunun günümüzdeki değerden sadece 58 saniyelik farkla hesaplanması[12] Uluğ Bey 1393-1449

Newton'dan 500 yıl önce yerçekimi ivmesinin bulunması[13] Hazini 1100-1155

Görme hâdisesi ve anatomisinin açıklanması; karanlık oda, mercek, prizma, aynalar, optik, atmosfer basıncı, atmosfer tabakasının kalınlığı gibi konularda öncü çalışmalar[14] Ebu'l-Heysem 965-1051

Einstein'dan 1100 yıl önce rölativite (izafiyet-görecelik) teorisinin ortaya atılması[15][16] Ebu Yusuf El Kindi 796-872

Dikkat çekerim İslamın en iyi yaşandığı dönemler bu dönemler, ne zaman elimizi Kur anı Kerimden çektik sonra bilim avrupaya batıya geçti yoksa neden ilk önce avrupanın güneyinde bilim merkezleri kuruldu. Kuzeyde vikingler mi bilim üretecekti yoksa:))

tarihinde Scarfalcon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende musluman bilim adamlari yazdim vikideki ayni liste cikti tebrik ederim scarfalcon en azindan google kullanmayi biliyorsun. Islamin en iyi zamanlari derken 721-1633 seneleri arasini kastediyorsun sanirim yani Cabir bin Hayyan ile Lagari arasindaki zaman 1634'te ne olduki islam küt diye durdu, bak viki listenle aklimi basimdan aldin, ne robotlar uretmisiz ne by-passlar yapmisiz basinc piknometre prizma listede yok yok ... Bu konuda senle tartismaya girmeyecegim daha önce islam bilime engelmi diye bir konu acilmisti orada yeterince yazildi bunlar. Cok hevesliysen buyur devam edelim ...

Sitelerde Paylaş

ARKADASLAR BENKÖR BİR TEİST ATEİST SAVAŞININ İÇİNDE OLMAK İSTEMİYORUM, ASLINDA SİZİN DE BANA YADA BENİM GİBİLERE BİŞEYLER KANITLAYABİLİP- KANITLAYAMIYACAĞINIZI, FELSEFENİZDEKİ TEMELDE YATANI MERAK EDİYORUM.

KESİNLİKLE NURCU,AŞIRI MİLLİYETCİ KÖKTEN DİNCİ YADA SİYASİ EGOMANYAYA BAĞLI DEĞİLİM. SADECE ALLAH ın varlığına inanıyorum o kadar.

NEYSE SORUMU GEÇİYİM.

SAYIN ATEİST ARKADAŞLAR SİZLER

ALLAH amı

YOKSA

MUHAMMED emi

YOKSA HER İKİSİNEDE Mİ KARŞISINIZ?

HERKESTEN KISA AÇIKLAMALI YADA SADECE ŞUNA BUNA GİBİ CEVAP BEKLIYORUM.

Zihniyete bak ya!

Biz bir şeye karşı değiliz!

Allah ve Peygamberi bize karşı. :D

Sitelerde Paylaş

ARKADASLAR BENKÖR BİR TEİST ATEİST SAVAŞININ İÇİNDE OLMAK İSTEMİYORUM, ASLINDA SİZİN DE BANA YADA BENİM GİBİLERE BİŞEYLER KANITLAYABİLİP- KANITLAYAMIYACAĞINIZI, FELSEFENİZDEKİ TEMELDE YATANI MERAK EDİYORUM.

KESİNLİKLE NURCU,AŞIRI MİLLİYETCİ KÖKTEN DİNCİ YADA SİYASİ EGOMANYAYA BAĞLI DEĞİLİM. SADECE ALLAH ın varlığına inanıyorum o kadar.

NEYSE SORUMU GEÇİYİM.

SAYIN ATEİST ARKADAŞLAR SİZLER

ALLAH amı

YOKSA

MUHAMMED emi

YOKSA HER İKİSİNEDE Mİ KARŞISINIZ?

HERKESTEN KISA AÇIKLAMALI YADA SADECE ŞUNA BUNA GİBİ CEVAP BEKLIYORUM.

Öhöömm, öhöömm...

Cevap veriyorum:

Çarşı herşeye karşı! :DD

Adam kafadan sanık koltuğuna oturttu bizi ya!

"Ula siz bu Anayasnın hangi maddesine karşınız ula?"

Anayasaya karşı olunur mu lan? :DDDDDDD

Zuhahahaha... :D

Sitelerde Paylaş

Bende musluman bilim adamlari yazdim vikideki ayni liste cikti tebrik ederim scarfalcon en azindan google kullanmayi biliyorsun. Islamin en iyi zamanlari derken 721-1633 seneleri arasini kastediyorsun sanirim yani Cabir bin Hayyan ile Lagari arasindaki zaman 1634'te ne olduki islam küt diye durdu, bak viki listenle aklimi basimdan aldin, ne robotlar uretmisiz ne by-passlar yapmisiz basinc piknometre prizma listede yok yok ... Bu konuda senle tartismaya girmeyecegim daha önce islam bilime engelmi diye bir konu acilmisti orada yeterince yazildi bunlar. Cok hevesliysen buyur devam edelim ...

Hayır sevgili dostum tatışmadan bir somut veri çıkacağına inanmayanlardanım, konuşmamızda galip veya malup yok, o konu başlığında bana şu ayet bilime engel oluyor desin bir arkadaşım ona göre cevabını yazarım ancak bilioyruz ki Kuranın bir çok ayeti "bilmezler mi? düşünmezler mi? akletmezler mi? diye biter. İslam, ilim öğrenmek ve öğretmeyi ibadet kabul etmiştir Kur’an-ı Kerimde, Allah (cc)’ın ilk emri “Oku” olmuştur İlimle alakalı olarak muhtelif ayetlerde de şöyle buyrulmuştur: “ Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu ?” “ Allah, içinizden inananları ve kendilerine ilim verilenlerin derecelerini yükseltir” “Allah’a karşı kulları içinde ancak alim olanlar derin saygı duyar” “Hikmet ve ilim ile daima Rabbinin yoluna çağır” Daima ilme teşvik eden sevgili Peygamberimiz (sav)’de şöyle buyurmuşlardır: “İlim mü’minin yitik malıdır Onu nerede bulursa alsın” “İlim tahsil etmek kadın-erkek her müslümana farzdır” “Alimler, peygamberlerin varisleridir” “Mahşerde alimlerin mürekkebi, şehitlerin kanlarıyla muvazene edilir (tartılır)” “İlim talep etmek için yola çıkan kimse, dönünceye kadar Allah yolundadır.

İşte İslama en bağlı olunan dönem bu düsturlara en bağlı olunan dönem di ve Müslümanlar dünyaya nizam veriyordu, ama ne zaman İslamdan uzaklaşılmaya başlandı o zaman avrupa özentisi üretmeyen sadece tüketen bir millet olmaya başladık neyse ki artık değişmeye başladı...

Sitelerde Paylaş

Hayır sevgili dostum tatışmadan bir somut veri çıkacağına inanmayanlardanım, konuşmamızda galip veya malup yok, o konu başlığında bana şu ayet bilime engel oluyor desin bir arkadaşım ona göre cevabını yazarım ancak bilioyruz ki Kuranın bir çok ayeti "bilmezler mi? düşünmezler mi? akletmezler mi? diye biter. İslam, ilim öğrenmek ve öğretmeyi ibadet kabul etmiştir Kur’an-ı Kerimde, Allah (cc)’ın ilk emri “Oku” olmuştur İlimle alakalı olarak muhtelif ayetlerde de şöyle buyrulmuştur: “ Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu ?” “ Allah, içinizden inananları ve kendilerine ilim verilenlerin derecelerini yükseltir” “Allah’a karşı kulları içinde ancak alim olanlar derin saygı duyar” “Hikmet ve ilim ile daima Rabbinin yoluna çağır” Daima ilme teşvik eden sevgili Peygamberimiz (sav)’de şöyle buyurmuşlardır: “İlim mü’minin yitik malıdır Onu nerede bulursa alsın” “İlim tahsil etmek kadın-erkek her müslümana farzdır” “Alimler, peygamberlerin varisleridir” “Mahşerde alimlerin mürekkebi, şehitlerin kanlarıyla muvazene edilir (tartılır)” “İlim talep etmek için yola çıkan kimse, dönünceye kadar Allah yolundadır.

İşte İslama en bağlı olunan dönem bu düsturlara en bağlı olunan dönem di ve Müslümanlar dünyaya nizam veriyordu, ama ne zaman İslamdan uzaklaşılmaya başlandı o zaman avrupa özentisi üretmeyen sadece tüketen bir millet olmaya başladık neyse ki artık değişmeye başladı...

ali '' ilim çinde de olsa gidip öğreniniz'' demiş..

bir takım yobazlar ilmi sadece kuranı yorumlamak olarak dikte ettirince alinin bu lafı havada asılı kalmış.

eğer ilim demek kuran okumak olsaydı alinin devrinde zaten çine gitmek gerekmezdi öyle değil mi ?

bahsedilen ilim pozitif bilimlerdir.

hatta yaşar nuri hocanın imam-ı azam 'ın savunması adlı kitabında ebu hanife'nin bir sözü var,

''eğer dünya ve ahirette allah'ın velileri bilginler değilse, allahın velisi yok demektir''

bunu söyleyen adamı katledenler insanları sürüleştirip sömürmek için ilkelerin içini boşaltıp 1400 yıl önceki adetleri kıyamete kadar dayatmak istediler.

dahası dinin içini boşaltıp şekil rituel ve benmerkezciliğe indirgediler.

oysaki allah bilgindi/alimdirr herşeyi bilendir..ve elbetteki bilginler bilim insanları allah'ın asıl velileridirler.

bizler biginin ardından gideceğiz. bilmediklerimizin değil..

ama salt bilgi insanlığa hizmet edemez.

bilgiyi insanlığa hizmet için kullanan vicdanlı takvalı insanlar olmalıyız.

din budur..allahın dini se bu olmalıdır ve öyledir de.

sağlamasını insanlığın ortak düşüncesnin bu olduğu gerçeği ile yapabiliyoruz.

zaten islam da'' maruf '' yani çoğunluğun kararlarına uyulmasını emreder.

ancak bu şekilde demokratik bir yaşam stili yaratabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bir şeye karşı olmak için onun benim karşımda olması lazım...olmayan bir şeye karşı olmak bana saçma bir yaklaşım olarak gelmekte.

Bendeniz tanrıyı, peygamberleri ve dini inanç mekanizmalarının dışına fiili olarak taşırarak benim yaşam alanıma sokanlara ve dayatanlara, bir alay rantçı fırıldaklıklar ve yavşaklıklar görmeye karşıyım.

Sitelerde Paylaş

Benim anlayamadığım ve hiç bir zaman da anlayamayacağım, dincilerin birinin Allah a, peygambere ve dine karşı duruş sergilemesi durumunda neden dellendikleri. Bu kadar yüce, her şeye kadir ve kudretli olanı naçiz bir kul olarak gördükleri kişilere karşı neden savunma gereği hissederler?

Bu aleni bir ahmaklık değil midir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...