Jump to content

Geert Wilders'e Destek Olalım

Recommended Posts

"Fitna" adlı kısa bir film yaparak Müslümanlardan ölüm tehditleri alan Hollandalı meclis üyesi şimdi de kendi ülkesinde İslam'a hakaret etmekten yargılanabilir. Müslümanlar Wilders yargılanmazsa Hollanda mallarını boykot edeceklermiş.

Bu imza kampanyasına katılın. Wilders'e destek verin: http://www.petitiononline.com/wilders/petition.html

Wilders'in kısa filmi "Fitna" burdan izleyin: http://www.jihadwatch.org/archives/024517.php

Sitelerde Paylaş
"Fitna" adlı kısa bir film yaparak Müslümanlardan ölüm tehditleri alan Hollandalı meclis üyesi şimdi de kendi ülkesinde İslam'a hakaret etmekten yargılanabilir. Müslümanlar Wilders yargılanmazsa Hollanda mallarını boykot edeceklermiş.

Bu imza kampanyasına katılın. Wilders'e destek verin: http://www.petitiononline.com/wilders/petition.html

Wilders'in kısa filmi "Fitna" burdan izleyin: http://www.jihadwatch.org/archives/024517.php

Iyi de bu vampir kilikli herifin kendisi hiristiyan degilmiydi? Islami hiristiyan oldugu icin elestirmiyormuydu??

Salman Rusdi veya Ayan Hirsi Ali gibi biri degil ki.. kendisi de dinci. Neden dinciyi destekleyelim ki?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar olay burada "düşünce özgürlüğü" ve bunun savunulması olmalı; mesele müslüman/hristiyan ya da geert wilders değil, olmamalı.

Sitelerde Paylaş

aynı mesaj iki kere gitmiş, sildim. Bu ara forumda sık sık olmaya başladı bu olay, benim bağlantımdan mı yoksa forumdan mı kaynaklandığını bilmiyorum.

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tekrar soyleyeyim, Wildersin hiristiyan olup olmadigindan aslinda emin degilim. Hiristiyan ise ben desteklemem. Cunku motivleri benim icin onemli. Yani bir Salman Rusdi, Hirsi Ali, Turan Dursun gibi olmak var, bir de Hacli versus Cihadi mantigi (al birini vur otekine)

Wilders'in din konusundaki tutumunu bilen varsa paylassin lutfen. Benim aklimda bir yerden hiristiyan diye kalmis ama emin degilim.

Tartistigim hiristiyanlarla hep bu konuya geliyoruz zaten. Once beraber Islami elestiriyoruz, seviniyorlar beni taktir ediyorlar, ben hemen pesinden hiristiyanligin daha beter oldugunu su an evcillesmis oldugu icin masum gozuktugunu soyluyorum fena bozuluyorlar :)

Sitelerde Paylaş

benim pek fikrim değişmedi.

türkiyenin ab üyeliğine karşı olabilir.

ben de batı avrupadaki ülkelerden birinde yaşasam,

türk olmasam herhalde türkiyeyi istemezdim birliğe.

ama bir hristiyanın kendi dini daha az saçmaymış gibi

dini duygularla islama yaptığı bir eleştirinin anlamı yok.

ha adamın canı cehenneme derken ölsün gebersin demedim,

sadece ciddiye almıyorum, anlamlı bulmuyorum demek istedim. :)

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar olay burada "düşünce özgürlüğü" ve bunun savunulması olmalı; mesele müslüman/hristiyan ya da geert wilders değil, olmamalı.

elbette düşünce özgürlüğü önemli ama kendi kapısının önünü temiz tutmayan bir adamın

başkasının kapısını son derece tahrik edici bir anlatımla pis bulması çok da sağlıklı değil.

Sitelerde Paylaş
elbette düşünce özgürlüğü önemli ama kendi kapısının önünü temiz tutmayan bir adamın

başkasının kapısını son derece tahrik edici bir anlatımla pis bulması çok da sağlıklı değil.

Sağlıklı bulmayabilirsiniz, ben de islamı eleştiren hristiyan olayını ikiyüzlü buluyorum, ama adamın kişiliği ve hayat görüşünün islam aleyhindeki argümanlarının bunlardan bağımsız değerlendirilmesi gerektiği ve görüşlerinin düşünce özgürlüğü kapsamında görülmesi gerektiği gerçeklerini bence değiştirmiyor. Düşünce özgürlüğü güzel bir olay, Geert Wilders'i beğenmeyen yine aynı özgürlük ile onu eleştirebilir, ikiyüzlülüğünü herkese gösterebilir :)

Sitelerde Paylaş

Yorumları biraz okudum. Müslümanlar yine ellerinden gelen yegane tepkiye (öldürmek haricindeki tek tepki diyelim) hazırlanıyorlar; Boykot.

İsrail saldırıları başladığında cezayirli bir eleman da israil ve amerikaya boykot çağrısında bulunmuştu, hatta kapısına boykot edilecek ürünlerin bir listesini astı.

Türkiyedeki gibi light bir liste de değildi bu. Anlayacağınız kola ve cips markalarından oluşmuyordu. (Bunları yemeyerek yapılan şeye boykot değil rejim denir ama anlatamıyoruz saf halkımıza).

Liste 2 gün kaldı, ardından kaldırıldı. Lakin bu listeye göre; ne kullanılan arabalar ne bilgisayarlar ve yüklü programlar, hazır yiyecekler, giyilen kıyafetler kullanılan ilaçlar kullanılmalıydı Hepsi bırakılmalıydı.

Bunların hepsi israil ve onun tarafındaki ülkelerin ürettiği ürünlerdi.

Neyse, bir anlık gazla yapılan bu müslüman boykotları komik ve etkisiz. Üretim bakımından ne kadar aciz olduklarını gözler önüne seriyor.

Bu arada konuyu dağıttığım için başlık sahibine en derin özürlerimi sunarım. :rolleyes:

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşlar Wilders bütün yabancıları toprakları üzerinden göndermek isteyen, aşırı beyaz milliyetçisi bir adam. Herifin ideolojik yönelimi ve İslam karşıtı duruşu, tam olarak ülkedeki Müslümanların postalanması üzerinden yürüyor, ancak hiçbir zaman bu ülkelere ilişkin etkin nefretten yalıtılamayacak bir İslam düşmanlığı bunlarınki, ırkçıdırlar, malzeme olmayınız...

Sitelerde Paylaş
Ya arkadaşlar Wilders bütün yabancıları toprakları üzerinden göndermek isteyen, aşırı beyaz milliyetçisi bir adam. Herifin ideolojik yönelimi ve İslam karşıtı duruşu, tam olarak ülkedeki Müslümanların postalanması üzerinden yürüyor, ancak hiçbir zaman bu ülkelere ilişkin etkin nefretten yalıtılamayacak bir İslam düşmanlığı bunlarınki, ırkçıdırlar, malzeme olmayınız...

Hah tamam iste asiri sagci, benim o yuzden dinci diye kalmis aklimda. Tesekkurler capital intensive boy, bayagi labor intensive bir aciklama :)

Sitelerde Paylaş

Vay be ateist birinden böyle denize düşen yılana sarılır açıklaması son zamanlarda duymamıştım, yaw bu adam ırkçı ırkçı anayasanın ırkları gözetmeksezin bir sayan maddesini değiştireceğini beyan eden bir politakacı,hristiyanlığın üst kültür din olmasını her defasında dile getiren azılı bir faşist.

Bazı arkadaşlar demiş ki ( ki diğer iletilerini görünce son derece rasyonelist ve akılcıl bir imajı olmasına rağmen) adam faşist diye doğru söylediklerini yok mu sayacağız, aynı mantıkla Hitler başa geldi arkadaşlar yapmayınız etmeyiniz siz akıllı adamlarsınız,bugün islamın dünya üzerine verdiği kötü imaj ve ölümleri deşifre etmek diğer güçlü avupa ülkeleri ve Bay Amerikanın gerek din amaçlı gerek güçlenmek amaçlı yaptıklarını temize çıkarmaz,bunların hepsi birbirleriyle bağıntılı şeylerdir.İslam yemekten sonra ellerini yıkamadan sofraya oturup kirli bir atmosfer oluşturuyorda diğerleri yemekten sonra ellerini mi yıkıyorlarmış, bugün liseye giden bir çocuk bile din savaşlarının zararlarını bilir ve not düşer, peki sadece islamı ortaya atmak neyin nesi altı çizilen bir doğru mudur ?

Sitelerde Paylaş
Vay be ateist birinden böyle denize düşen yılana sarılır açıklaması son zamanlarda duymamıştım, yaw bu adam ırkçı ırkçı anayasanın ırkları gözetmeksezin bir sayan maddesini değiştireceğini beyan eden bir politakacı,hristiyanlığın üst kültür din olmasını her defasında dile getiren azılı bir faşist.
BU adam necidir ne yer ne içer diye soracakken reqim vatandaşın niteliğini anlatmış. Sağolasın çocuk sen olmazsan kazara imza atardık belkim...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

İster faşist olsun, ister aşırı yobaz olsun, isterse android olsun...

Her ırkçıyı, her yobazı, her faşisti yargısız infaza kalkışsak dünyada adalet diye bir kavramdan söz edemeyiz.

Yobaz müslüman nasıl fikirlerini açıkça ifade edebiliyorsa, tutucu hristiyanda fikirlerini ifade edebilmeli.

Bu adamın koy g.tüne gitsin. Banane... Ama fikir ve düşüncelerini; halkı birbirini karşı kışkırtmayacak şekilde ifade etmişse; buna rağmen sırf fikirlerini ifade etti diye adaletsiz bir şekilde yargılanıyorsa; her insan buna tepkisini göstermekle mükelleftir.

tarihinde CherokeKd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazı arkadaşlar demiş ki ( ki diğer iletilerini görünce son derece rasyonelist ve akılcıl bir imajı olmasına rağmen) adam faşist diye doğru söylediklerini yok mu sayacağız, aynı mantıkla Hitler başa geldi arkadaşlar yapmayınız etmeyiniz siz akıllı adamlarsınız,bugün islamın dünya üzerine verdiği kötü imaj ve ölümleri deşifre etmek diğer güçlü avupa ülkeleri ve Bay Amerikanın gerek din amaçlı gerek güçlenmek amaçlı yaptıklarını temize çıkarmaz,bunların hepsi birbirleriyle bağıntılı şeylerdir.İslam yemekten sonra ellerini yıkamadan sofraya oturup kirli bir atmosfer oluşturuyorda diğerleri yemekten sonra ellerini mi yıkıyorlarmış, bugün liseye giden bir çocuk bile din savaşlarının zararlarını bilir ve not düşer, peki sadece islamı ortaya atmak neyin nesi altı çizilen bir doğru mudur ?

Sevgili Requiem, herhalde bu mesajı bana yazdın, yanıtlayayım, yanlış anlaşıldım herhalde.

Adamın ırkçı vs. olduğunun ben de farkındayım, ve sevmem. Ama ortadaki durum adamın İslam'a hakaretten yargılanması, ve ben dinlere yapılan eleştiriler sebebiyle insanların yargılanmasına karşıyım, mesele islam ya da bu adam değil, eleştirilen hristiyanlık da olsa eleştiren bir başkası da olsa tutumum değişmezdi.

Adam faşist diye doğru dediğine de yanlış demem; bir şey doğruysa doğrudur, yanlışsa yanlıştır, adamın tutumunu ikiyüzlü bulduğumu da önceki mesajımda belirttim, ama ikiyüzlülüğüne karşı yapılması gereken eleştiridir yargılama vs. değil.

Sitelerde Paylaş

Değerli Astur ben bu adamın islamı eleştirdiği için yargılancağına ihtimal vermiyorum, bense şunu demek istedim bir seri katilde önce bütün kadınlar yaşamalıdır der,sonra öldürmeye başlar v.s yani benim demek istediğim şu faşist birinin ırkçı birinin islam kötüdür demesine ihtiyaç mı var ki sırf bunu faşist dedi diye(onaylamazlık yapmayalım) onaylıyalım bizim yapmamız gereken bu adamın neden islamı kötülediğini bulmaktır, tıpkı seri katilin kadınlar yaşamalıdır demesine yaklaştığımız gibi, çünkü emin olun o faşist bireyde dünyanın daha güzel bir hal alması için saptalamarda bulunmuyor daha büyük din belalarını tek düzeye getirmek için uğrasıyor tıpki seri katilin bütün kadınlar yaşamalıdır ben öldürene kadar demesi kadar.

tarihinde Requiem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...