Jump to content

Rüyamda Peygamberi Gördüm

Recommended Posts

Herkese merhaba...

gecenlerde rüyamda Peygamberi gördüm. Genelde Muhammedi rüyasinda görenler kendilerini pek bir kutsal zanlederler, dinleri imanlari iyice pekisir.

Ama ben rüyamda Peygamberin karilarina nasil davrandigini, cocuklarina nasil masallar anlatarak onlari kandirdigini, insanlari nasil kendi safina cektigini, cikarlari ugruna nasil ahlak kurallarini kendi lehine cevirerek bir anlamda ahlaksizlik yaptigini gördüm.

Simdi bu bana allahtan gelen bir mesaj miydi? Asil Peygamber Isa dir, Muhammed yalancidir gibi bir ibare yoktu ama rüyamda!

Sonra kendimi nedense cennet gibi bir yerde gördüm. Etrafimda acayip hatunlar dans ederkene ben eglenip duruyordum (Hic birisinin memeleri yeni tomurcuklanmis degildi - hic almiyim)

En son olarak hayatini ibadetle geciren insanlari gördüm. Hepsi tanrinin cehenneminde cayir cayir yaniyor, yandiklarinin farkina varmiyor acidan kivrim kivrim kivranmaya devam ediyorlardi. Bazilari ates icinde degilde kendi gündelik hayatlari icerisinideydi. Ama hayatlarinda hersey yikilmis, etraflarinda hic sevenleri kalmamis, düsmanlari tarafindan kusatilmisti. Tanri onlara "Aptallar sizi" diyerek iskence mi ediyor du?

Walla o gece yatmadan önce de bir sise bira bile icmedim. Gayet normal bir günün sonunda gördügüm bir rüyaydi.

Sizce bu rüya ilahi mi?

Sitelerde Paylaş

Müslümanken İbrahim peygamberi rüyamda görmüştüm hemde öyle böyle değil.Kabenin içiinde taştan bir tahtta oturuyordu iki yanında iki kandil kandllerin yanında iki beyaz güvercin ben karşısında duruyodum.Bayağı büyük siyah bir kitap elinde tutuyordu.Kitaptan bir sayfa açtı parmagıyla kitaptan biryeri işater etti okumamı istiyordu.Ben kitapta işaret ettiği yere bakmadan kapatp geri verdim.Sol yanındaki güvercini aldı avucuma koydu güvercin su oldu ve ben o suyu içtim.Aramızda sözlü dialog hiç geçmedi.

Ama ben gittim ateist oldum.Bu nasıl iş şimdi.

Sitelerde Paylaş
Müslümanken İbrahim peygamberi rüyamda görmüştüm hemde öyle böyle değil.Kabenin içiinde taştan bir tahtta oturuyordu iki yanında iki kandil kandllerin yanında iki beyaz güvercin ben karşısında duruyodum.Bayağı büyük siyah bir kitap elinde tutuyordu.Kitaptan bir sayfa açtı parmagıyla kitaptan biryeri işater etti okumamı istiyordu.Ben kitapta işaret ettiği yere bakmadan kapatp geri verdim.Sol yanındaki güvercini aldı avucuma koydu güvercin su oldu ve ben o suyu içtim.Aramızda sözlü dialog hiç geçmedi.

Ama ben gittim ateist oldum.Bu nasıl iş şimdi.

gördügün rüya çok güzel.. verdigi kitabı okumaman dinlere soguk bakacagını gösterir..

güvercin ise barışı ve huzuru simgeler.. huzurlu bir hayat yaşayacagının göstergesidir

güvercin sol yanında ve sana su içiriyor.. ama kitabı okumuyorsun

kitabı okumaman dinlerden sogumanı güvercin suyunu içirmesi insani idealler ugruna yaşayacagını gösterir

Sitelerde Paylaş
Deist olacaksın,hadi hayırlısı

Hiç bişeyin habercisi degil. Böyle forumlarda gezince,düşüncelerin degişince öyle oluyor.

Uzun zamandir Ateistim halbuki. Ve foruma girmeyeli de bayaadir oldu :D

Sitelerde Paylaş
bende gormustum ateıst oldum

cok hayırlıdır ruya tam kopacaksın

haaa bu arada onu gordum kendımı allah ılan ettım

bu rüyalar bence deistlerin tanrısına işaret bir putun bu kadar ileri gitmesine sinirlenmiş herhalde

Uzun zamandir Ateistim halbuki. Ve foruma girmeyeli de bayaadir oldu

bir imzasına bakın adamın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...