Jump to content

türban.müşriklerin ve münafıkların tartışmasıdır.

Recommended Posts

sende rakı masasında ülkeyi kurtaranlar gibi konuşuyosun terliksi.

evet sorun bağımlı olmak.borçlusun ve dışarı bağımlısın .ama ben bunların sosyolojik nedenlerine bakıyorum.din,devlet ve bunların baskısındaki toplum. ve bu toplum ancaka ilk cümlemdeki zamanlarda tartışıyor bunları.illa rakı içmesi gerekmiyor.özgürce düşünürsen kalkınırsın. kuranı inklapları feyz alırsan da gelişemezsin

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sana katılıyorum terliksi bazı konulrda.ama en büyük mafya devlet :D

onada bi çare bulmak gerekiyor

onun dışında insanın isnsanca yaşaması için insani fikrlere ihtiyaç var.

ama o yassak bu yassak denilirse bunun içinden çıkılamaz.

doğru söylüyorsun.en büyük mafya devlettir.

bunun içinde bazı sistemlerin değişmesi lazım.

en başta tbmm nin ortadan kaldırılması lazım.

bu köhne bir yönetim tarzıdır.salaklığın daniskasıdır.

bu zamanda devlet böyle yönetilemez.bu akla uygun değildir.

bunun adı demokrasi asla değildir.

bu yönetim tarzı organik değildir.tepki gücü-müdahil olma gücü çok düşüktür.

tamamen akıl dışı bir yönetimdir.

sebebi yine paradır ! fukara ama zeki kaç millet vekili var !

hadi hepsi fukara ve zeki olsun ! sen yönetime katılmış mı oluyorsun !

hiç olmuyorsun.5 yılda bir sandığa gitmek demokrasi değildir.

bana göre cumhuriyet revize edilmelidir.ve işleyişi değişmelidir.

benim kendi düşünceme göre

yönetim

total akıl ve teknoloji yönetimi olmak zorundadır.

ülkelerin dehalara ihtiyacı yoktur.belki kuruluş ve ilk ivme olarak ihtiyaç olabilir.

ama sonrasında buna ihtiyaç yoktur.

meclis sistemi ve cumhuriyetin işleyiş tarzı devleti otomatik olarak mafya olmaya sürüklemektedir.

çünkü meclis para meclisi ve çıkar meclisi olmuştur.

Sitelerde Paylaş
sende rakı masasında ülkeyi kurtaranlar gibi konuşuyosun terliksi.

evet sorun bağımlı olmak.borçlusun ve dışarı bağımlısın .ama ben bunların sosyolojik nedenlerine bakıyorum.din,devlet ve bunların baskısındaki toplum. ve bu toplum ancaka ilk cümlemdeki zamanlarda tartışıyor bunları.illa rakı içmesi gerekmiyor.özgürce düşünürsen kalkınırsın. kuranı inklapları feyz alırsan da gelişemezsin

bak ilk cümlende haklısın.doğru.oturduğumuz yerden devleti kurtarmak gibi oluyor.buna itirazım yok.

ama teorik olarakta olsa.sözlerimde abes bişey yok.mantık dışı bir iddaa değil.olmayacak bişeyde değil.

ateist nickli malın yaptığının bir benzerini söyleyim.

osmanlı sarık yerine fesi getirirken millet ayaklanmış !

sonra bir süre sonra fes yerine şapka gelince bunada itiraz etmiş.

bu ateistin işide böyle.malın teki !

fes gelirken - fes nasıl gelir diye ağlayıp dövün-fes giderken fes nasıl gider diye ağlayıp dövün.

küçük kafalar biraz hava alınca böyle oluyor !

adama sanki şeriat dedik.adam demediğini bırakmadı !

bu sadece bir fikirdi.ne rejim değiştirdik ne etliye sütlüye dokunduk !

Kuran yönetimine gelince !

dostum Kuran bir yönetim.bir hukuk kitabı değil.bir hidayet kitabı.

bunu yüzlerce kere söyledim.

Câsiye 18

(Mekkî 65) Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.

şeriat bildiğin yollardaki şeritten gelir.

din konusunda bir yol gösterdik diyor Allah.bu yola uy.

haksızlık yapma.

hakkını bırakma.

zekat ver

namaz kıl ( namaz şekilsel değil.bunuda çok anlattım.bunun manasında uzlaşırsak.samimi düşünürseniz.salatın namaz olmadığını ve olmazsa olmaz bir şey olduğunu göreceksiniz.salat en genel tanımla öğüde uymak demek.Kurana uymak demek.güzel işler yapmak demek.Allahın dinine destek olmak demek )

onlar namaz kılıncaya kadar savaş demekte.onlar güzel işler yapana kadar savaş demektir.

buda çok mantıklı ve doğaldır.kötülükleri yok etmektir amacı.

bunda ne var anlamıyorum.bugün ateistler.laikler türbanla neden savaşıyor.bunu kötü ve yanlış buluyor.ve onlar salat edene kadar.yani doğru işi yapana kadar onlarla mücadele etmiyor mu.işte salat bu manadadır.bu güzel bir hayatın kuralıdır.kötüyü barındıramazsın.çünkü kötülük bir kanserdir.bulaşır yayılır sakat eder.yok eder.

anlayacağın Kuranda bir ülkeyi yönetecek kanunlar yok.ama kanunları yapacak ivme var.

sonsuz dürüstlükle yapmanı emreder.kimseyi kayırmamanı emreder.adil olmanı.dinleneni yargılamanı emreder.

bunlar adaletin özüdür zaten.o sadece sana bu özü verir.bu öz olmadan zaten kanun yapamazsın ki

kurana neden bu kadar karşı çıkıyorsunuz anlamıyroum.

Sitelerde Paylaş

bence devleti ortadan kaldıralım topyekün. ne meclisi. meclis değişken bi durum devleti göstermiyor sonuçta. polisi meclis değişsede aynı polis. kadastrosu vergi dairesi.askeri cartı curtu.

yopk devlet yol yapacakmış

yahu nası camiler yapıy-lıyor. kurcan yol yapım derneği. o halleder. herkez atar az buçuk.verirsin ihaleye olur. :lol:

toplum bilinci yaratmadıktan sonra kimsenin kimseye inancı kalmaz.sadece herkez birilerinden bişiler bekler durur.

cumhuriyet ve demokrasi insan kandırmacasıdır.sözde haklar verir. işte adından belli olduğu gibi sana haklarını veriyor. sende eywallah saolasın diyorsun :)

komple revize etmek gerekiyor ama devleti ve devlet kurumlarını değil,toplumu

walla sen bu şekilde biraz ılımanlaştırıyorsun.ama herkez senin gibi hidayet yolu olarak görmüyor topluk kuralı olarak görüyor.

ama ben kabul etmiyorum bu kuralları

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben hiç ılımlılaştırmıyorum.

ben Kurana uyuyorum.ne diyorsa onu diyorum.

şeriat diye bir yönetim modeli yok yok yok !

Kuran ne bilim kitabı.ne kanun kitabı.ne matematik kitabı değildir.

ara sıra atıfta bulunması onu bu özelliklere büründürmez.

Kuran kendisini hiçbir zamanda bu özelliklerde tanımlamaz.

Kuran kendisini bir hidayet kitabı olarak tanımlar.

sana bir öz verir.o özle sen icabında yanılarakta olsa doğruyu ve daha güzeli ararsın.

Kuranı kabul etmesede insanlar Kuranın söylediklerini arıyorlar.

Kuran öldür diyor diye isyan ediyorlar.

iyide aynen Kuranda dediği gibi ordumuz her dağın başında pkk lı öldürmüyor mu şuan !

evet aynen öyle yapıyor.

............

ayrıca devlet olmak zorundadır.ama doğru temeller üzerine olmak zorundadır.

ve bazı gerçekler vardır.

maslovun ihtiyaçlar prensiplerine bakarsan.

önce güvenlik ve bedene yönelik ihtiyaçlar önceliklidir.

sonrasında gelişim söz konusudur.

yani önce kendini güvende hissedeceksin.

karnını doyuracaksın.

sonra üzerine toplumu geliştireceksin.

dünyaya baktığındada bu iş aynen böyledir.

bu ihtiyaçları giderebilen insanlar üretir.türetir.geliştirir.

karnı doymayan bir evi olmayan bir insan üretemez türetemez.gelişemez.

malesef bu böyledir.

bir devlet şarttır.ama doğru bir devlet şarttır.

önce benim dediklerimi yapacaksın.insanların karınlarını doyuracak.çocuklarını okutacak imkanı sağlayacak.stresten sıkıntıdan kurtaracaksın ki.beyinler üretebilsin.

yoksa o iş zor dostum.açlıktan evsizlikten cehalatten sokakta serserilik yapan yüzleri kararmış insanlarla emin ol hiç ama hiçbirşey yapamayız.

Sitelerde Paylaş
Kuran öldür diyor diye isyan ediyorlar.

iyide aynen Kuranda dediği gibi ordumuz her dağın başında pkk lı öldürmüyor mu şuan !

evet aynen öyle yapıyor.

Zeka özürlü oldugunu her firsatta göstermek zorundamisin? Sacma sapan hayallerle dolu fantazilerin yetmiyormus gibi, kafirleri öldürün diyen kuranla, teröristi öldüren orduyu bile ayni örnekte birlestiriyorsun. Ulan hiyar, kafir dedigin, bizim gibi inanmayanlardir. Biz teröristle aynimiyiz. Sen ne salak bir insansin yahu.

Aklin sira örnek verip, kurani mesrulastiracaksin. Zirtapoz

Sitelerde Paylaş
Zeka özürlü oldugunu her firsatta göstermek zorundamisin? Sacma sapan hayallerle dolu fantazilerin yetmiyormus gibi, kafirleri öldürün diyen kuranla, teröristi öldüren orduyu bile ayni örnekte birlestiriyorsun. Ulan hiyar, kafir dedigin, bizim gibi inanmayanlardir. Biz teröristle aynimiyiz. Sen ne salak bir insansin yahu.

Aklin sira örnek verip, kurani mesrulastiracaksin. Zirtapoz

danalığın luzumu yok !sen hayatın mekaniğinden bihaber malın tekisin !

Atatürk ne demiş !

yurtta sulh cihanda sulh !

bu bir lider olarak onun temel görüşünü ifade eder.daima barıştan yana olduğunu ifade eder.

fakat.gençliğe hitabesinde.dahili ve harici düşmanların olacaktır der.ve mücadele için muhtaç olduğun kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu söyler.

şimdi Atatürk çelişki içindemidir !

hem barış demiş.hemde damarlarındaki asil kanda genetik bir kahraman yatmaktadır.zamanı gelince onu kullan mı demiş.

açık bir çelişki içinde demek ki sana göre !!!

ulan mal !

bak dışarda kar var !

insanlar ne yapıyor.arabalarına kış lastiği takıyor.havalar ısınınca ne yapıyor.o mevsime uygun lastik takıyor !

hayat değişkendir.biri sana saldırırsa savaşırsın.biri senle dost olursa dost olursun.bir kelime senin yaşam formülün olsada !

zor oyunu bozar ! o kelime ile hayatın heryeri ikame edilemez !

iran sana saldırsın.

sende mal gibi yahu yurtta barış cihanda barış kardeşim de !

ulan öküz ! ne barışı ! barış bitti adam senin ülkene tecavüz etmiş.şimdi damarlarındaki genetik kahramanda sıra !

hayat böyle işler !

biri sana saldırırsa savaşırsın biri senle dost olursa dost olursun.

senin genel duruşun daima dostluktan yana olabilir.ama dış etkiye tepki vermek zorundasın.

sen sıcak kanlı birisin diyelim.

iyi o zaman kışın karda thsort ile gez.kıçın donsun !

sen barışçıl birsin

biri sana saldırsın sen otur bakalım !

öküz

öküz

öküz !!!

öldürmek gerekirse öldürürülür !

yoksa sen ölürsün !

Kuranında mekaniği budur.

haksız yere hiçbir cana kıyma der.anlaşmanı bozma der.ama onlar bozup sana saldırırsa onların anasını ağlat der !

davar !

senin o man kafan bunu anlamayacak kadar az gramaja sahip !

Sitelerde Paylaş

Ulan, kafirleri buldugun yerde öldür diyen ayet, o güne hitap bile etse, bizde kafir sinifina girmiyormuyuz hiyaragasi.

Araba götünü satmis pezevenk, millete akil vermek kim sen kim. Agzindan pislikten baska bir sey cikmiyor. Tipki, sapik ve uydurma makinasi muhammedin gibisin.

O uydurduklarini rulo yapip, kicina sok, serefsiz.

Kurani sana yedirecek kadar iyi bilirim. Teraciya tera satma. Muhammed gibi sapik bir önderin müridide, ya senin gibi salak olur yada sapik.

Isine gelen ayet evrensel, isine gelende yerine göre, yerseee.

Senin kafan degil, kicin aliyor bunlari. Alisin kuvvetli demekki.

Yazinin basindan beri, pis pis konustugun halde, hala ben senin niye ailene ve allahhina küfür etmedim diye düsünüyorumda, bazilarinin hatiri var herhalde ondandir.

Sitelerde Paylaş

:)

dur biraz ateist numarası çekeyim

işte bir ateist !!!

biraz damarına basınca gerçek ateist nasıl olur hep beraber görüyoruz

siz hep böylesiniz !

:)

tabi bu şaka

sevdiklerim üstüne alınmasın

sadece bu mal alınsın !!!

Kuranımı biliyorsun sen !

has......tir..

: )

bi bok bilmiyorsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...