Jump to content

Atatürk'den mektup

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

birincisi kim anıyor osmanlıyı ?hangi batı

şikincisi kim kime nasıl etiket veriyor ?

3-vatan hayinliği kıstasın nedir . sana bu sözü söleme hakkını kim veriyor ?

4- osmanlı battı . yıkıldı . daha neyin kurtarışısındasınız ozaman siz vatan haini değilmisiniz ?

4.5-osmanlıdan öcü gibi bahsedene kim ödül veriyor?

4.75-cevapları bekliyorum

4 nokta yetmişbeş tane soru sordum bunların ceaplarını bekliyorum

mesela ingiliz tarihçi Caroline Finkel in bir kitabı,

ayrıca justin McCarthy gibi tarihçiler örnek verilebilir.

2. hani nurcu musunuz dediniz ya. bunları yazmak için illa ki nurcu falan mı olmak gerekiyor?

3. eğer bir kişi vatanından ve tarihinden en ağır bir şekilde bahsederse işte budur derim.

4. batan Osmanlı değil bizleriz. farkında mısınız insanlığımızı kaybettik, hani Osmanlı da bir yer vardır oraya para konur ve ihtiyacı olan sdece ihtiyacı neyse o kadarını alır gerisine dokunmazdı bile. bunun herhangi bir rejim gitti falan gibi algılanmasını istemiyorumm sadece insani vasıflardan bahsediyorum.

5. Sultan Abdulhamit Han a kızıl sultan lakabını yakıştıranlardan söz ediyorum.

6.cevaplar tamam

umarım açıklayıcı olmuştur.

Sitelerde Paylaş
bu yazının kaynağını öğrenebilir miyim mümkünse

Kaynak farzet ki sade vatandaş...

Ne değişir, amaç belli ise...

Atatürk de dahil;hiç bir kişiliği "tabu"laştırmayalım!...

Doğup ölen her birey doğanın bir parçası demektir ve ona gereksiz kutsilikler yüklemeyelim..

Muhammed! de dahil... :P

Bizim lidere biat eden değil, lideri yönetecek bir toplumsal bilince ihtiyacımız var...

Sitelerde Paylaş
mesela ingiliz tarihçi Caroline Finkel in bir kitabı,

ayrıca justin McCarthy gibi tarihçiler örnek verilebilir.

2. hani nurcu musunuz dediniz ya. bunları yazmak için illa ki nurcu falan mı olmak gerekiyor?

3. eğer bir kişi vatanından ve tarihinden en ağır bir şekilde bahsederse işte budur derim.

4. batan Osmanlı değil bizleriz. farkında mısınız insanlığımızı kaybettik, hani Osmanlı da bir yer vardır oraya para konur ve ihtiyacı olan sdece ihtiyacı neyse o kadarını alır gerisine dokunmazdı bile. bunun herhangi bir rejim gitti falan gibi algılanmasını istemiyorumm sadece insani vasıflardan bahsediyorum.

5. Sultan Abdulhamit Han a kızıl sultan lakabını yakıştıranlardan söz ediyorum.

6.cevaplar tamam

umarım açıklayıcı olmuştur.

yani bir kişinin edmesi ile batının osmanlıyı araması nasıl bi düşünce.

okadar sevselerdi bu şekilde olmazdı heralde.kimsenin osmanlıyı aradığı falan yok .hem onlar neyini arayacak .yani bi ingilizin osmanlı çok iyiydi geşke dağılmasaydı demesi ve buna inanılması çok saçma(yani ne güzel sömürüyoduk tezinden başka).bide osmanlının neyini savunduğunu anlatırsan sevinirim.

evet nurcularda bu şekilde kulaktan dolma jhikayeler anlayıyor.aslında bi üstünden duyuyor diyeyim.sonra nsanlara anlatmaya kalkıyolar.

ben tarihi öle bi eleştiririmki bana kalkıp sen vatan hayinisin diyemez. hem osmanlı ile vatanın alakası bile yok. sallamasyon operasyon.osmanlıyı eleştirince vatan haini olunuyomuş :) bende osmanlıcılara vatan haini derim ozaman .oldumu. bunun bi kıstası yok. ..senin anlattığın şey osmanlı kültürü değil heralde herhangi bir yerde olan bi olay . yok isteyen gidip istediğini alıyormuş .peh peh peh. hadi gidip sarayda padişahla yemek yesene :) pazarlar ne diye kuruluyormuş. millet istediğini ücretsiz alsın diyemi.bunlar hikayeler.smanlı böle değil malesef.walla insani vasıflarına girmeyelim yada osmanlı katliamlarına. osmanlıya haracıonı verdiğin sürece dokunmaz sana. ama yazık oldu alevilere.osmanlıdan değil abdulhamitten bahsedilmiş orada

cevapların için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
Kaynak farzet ki sade vatandaş...

Ne değişir, amaç belli ise...

Atatürk de dahil;hiç bir kişiliği "tabu"laştırmayalım!...

Doğup ölen her birey doğanın bir parçası demektir ve ona gereksiz kutsilikler yüklemeyelim..

Muhammed! de dahil... :P

Bizim lidere biat eden değil, lideri yönetecek bir toplumsal bilince ihtiyacımız var...

YUH ARTIK

vay be kendi düşüncelerinizi nasıl da Atatürk e mal ediyorsunuz anlamıyorum. ben de bu şiir denebilir mi bilmiyorum bu yazının ardından neden başka bir söz yazmadığınızı merak etmiştim.

işte gerçek yüzünüz pinkfloyd, bu kadar doğru kaynak varken size inanmam için ban geçerli bir sebep söyler misiniz?

bu ne cesaret.... bu ne saygısızlık....

yapılacak şey mi bu

eğer kaynak sade bir vatandaşsa öyle yazın başkalarının hele de Gazi Mustafa kemal in ismin kullanmayın.

ne ilginç ya söyleyecek hiçbir söz bulamıyorum.

ne yazılır ki sizin gibi başkasının sırtından geçinmeye çalışanlara......

tarihinde aylin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yani bir kişinin edmesi ile batının osmanlıyı araması nasıl bi düşünce.

okadar sevselerdi bu şekilde olmazdı heralde.kimsenin osmanlıyı aradığı falan yok .hem onlar neyini arayacak .yani bi ingilizin osmanlı çok iyiydi geşke dağılmasaydı demesi ve buna inanılması çok saçma(yani ne güzel sömürüyoduk tezinden başka).bide osmanlının neyini savunduğunu anlatırsan sevinirim.

evet nurcularda bu şekilde kulaktan dolma jhikayeler anlayıyor.aslında bi üstünden duyuyor diyeyim.sonra nsanlara anlatmaya kalkıyolar.

ben tarihi öle bi eleştiririmki bana kalkıp sen vatan hayinisin diyemez. hem osmanlı ile vatanın alakası bile yok. sallamasyon operasyon.osmanlıyı eleştirince vatan haini olunuyomuş :) bende osmanlıcılara vatan haini derim ozaman .oldumu. bunun bi kıstası yok. ..senin anlattığın şey osmanlı kültürü değil heralde herhangi bir yerde olan bi olay . yok isteyen gidip istediğini alıyormuş .peh peh peh. hadi gidip sarayda padişahla yemek yesene :) pazarlar ne diye kuruluyormuş. millet istediğini ücretsiz alsın diyemi.bunlar hikayeler.smanlı böle değil malesef.walla insani vasıflarına girmeyelim yada osmanlı katliamlarına. osmanlıya haracıonı verdiğin sürece dokunmaz sana. ama yazık oldu alevilere.osmanlıdan değil abdulhamitten bahsedilmiş orada

cevapların için teşekkürler.

önemli değil..

nasıl bakıyorsunuz fatih in fethettiğği istanbula? merak ediyorum...

Sitelerde Paylaş

Atatürk, Menemen olayından hemen sonra tüm Menemen'in yakılmasını emretmiştir. Onu bu fikrinden İsmet paşa vazgeçirmiştir. Siz bu saatten sonra istediğiniz kadar inandığı dini tartışın.

Sitelerde Paylaş
bu konu başlığı altında yazmayacağım. birisi kalkıp kendi düşüncelerini yazıyor sonrada Atatürk den diyor

bari Atatürk e diye konu başlığı açınız......

Ne kendi düşüncelerini yazması?

1. sayfaya dön bak bakalım, şiiri yazan şairin ismini yazmışım, daha neyi soruyosun, kör müsün!

Ayrıca ben şiiri Mustafa Kemal'in müslüman olmadığını kanıtlamak için falan yazmadım, bunu nerden çıkardın?

Mustafa Kemal'in getirdiği ilke ve inklaplara bugün sahip çıkılmadığını vurgulamak için yazılmış bir şiirdir o.

Ama siz müslümanlar herşeyde olduğu gibi bunuda dine çektiniz bravo!

Sizin kafanız dinden ve sex den başka bişeye çalışmaz mı ya! Yaptığınız herşeyle ülkemizi dünyaya rezil ediyosunuz.

Sizin gibileri gördükçe, islamın bu ülkeye ne büyük zararlar verdiğini bir kez daha anlıyorum,

Tanrı bizi islamdan korusun.

.

tarihinde Nitsuga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...