Jump to content

İslam:Temizlik Dini

Recommended Posts

Yüce İsa nın Tanrı nın ta kendisi olması mı ?

Bunun için aklını kullanmaya bile gerek yok...Hristiyanlıgın temelini oluşturan kitapların insan ürünü olduğu apaçık ortada zaten...Hristiyanlık bir din değildir yaşam biçimidir.Neymiş üçlü birlik.1+1+1=1 buna ilkolula giden çocuk bile inanmaz anibal.

Yorumları okurken bir kıssa geldi aklıma paylaşmak istiyorum...

Maddecinin biri hz.aLi ye gelip der ki: Bu dünyada boş yere yorulup duruyorsunuz.Ya cennet-cehennem yoksa? der.

hz.aLi nin cevabı şu şekilde olur: ''Sizin dediğiniz doğruysa ben bşy kaybedecek değilim.Ama benim dediğim doğruysa ve cennet var ise siz ne kaybedeceğinizin farkında mısınız?''

Artık bundan çıkarılan sonucu sizin takdirinize brakıyorum...Anlayana.

sizin dininiz hristiyanlıktan çok daha mantıklı falan değil, bu sizin şartlanmanızla ilgili.

onlar da aynı şekilde kendi zırvalarına bakmadan sizinkilerle uğraşıyorlar, bundan şüphen olmasın.

bu arada alinin imanı çok zayıfmış demek ki.

tüccar mantığıyla hereket ediyor zira.

:lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ya brakın bu işleri hz.aLi nin tüccar mantıgıyla inanmadıgını hatta hiçbir müslümanın bu şekilde bir düşünceyle inanmadığını siz benden daha iyi biliyorsunuz...Anlatmak istediğimi anladınız da işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.

Hristiyanlar sizden çok atıp tutuyorlar bizim hakkımızda...az ban yemedim zamanında onlardan ordan biliyorum :)

Sitelerde Paylaş
Ya brakın bu işleri hz.aLi nin tüccar mantıgıyla inanmadıgını hatta hiçbir müslümanın bu şekilde bir düşünceyle inanmadığını siz benden daha iyi biliyorsunuz...Anlatmak istediğimi anladınız da işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.

Hristiyanlar sizden çok atıp tutuyorlar bizim hakkımızda...az ban yemedim zamanında onlardan ordan biliyorum :)

valla onların çuvaldızı size batırmadan evvel iğneyi kendilerine batırmaları gerek. :)

Sitelerde Paylaş

sorun ayetlerle ilgili bence önce akletmez misiniz diyor düşünmez misiniz diyor sonra sormayın yakarım diyor biz herşeyi biliriz diyor siz sadece iman edin diyor ne yapsın bu zavallı müslümanlar iki arada bir derede kalmışlar ben onları eski bir müslüman olarak anlıyorum zavallı kardeşlerim ne yapsınlar

Sitelerde Paylaş
belkide haklısın neye inanıyor olmamız değil. sizin hiç bir şeye inanmıyor olmanız şaşırtıyor beni

hindu veya başka bişey

Hah işte bak biraz düşündün şimdi. Başka bir dine inanıyor olsak normal karşılayacaktın yani. Peki öyleyse şöyle düşün. Bu kadar inanç var dünyada. Her biri ayrı telden çalıyor. Sizi yok bunlar bozulmuş yok yoldan sapmış, Ademe sayfalar geldiydi valla billa bak öyle diyerek kekliyorlar. Sizde inanıyorsunuz. Biz bütün bu duruma ve dinlerde anlatılanların bugünkü bilgiler ile uyuşmamasına bakarak hiçbirine inanmıyoruz. Bu demek değil ki biz bir boşluk ve saçmalık içindeyiz. Hayır değiliz. Doğa ve bilimle ilgileniyoruz. Sana göre ters ama bana göre daha keyifli. Sizi daha çok korkularla bağlamışlar. Cehennem ve boşluğa düşme korkusu. Korkun zamanla geçer sanırım. Bilgi edindikçede boşluğa düşmekten korkmazsın. Ateist olursun demiyorum. En azından inancını sorgularsın ve zamanla bazı şeyler batmaya başlar. Çünkü öyle böyle değil koca koca dikenleri var.:)

Sitelerde Paylaş
valla onların çuvaldızı size batırmadan evvel iğneyi kendilerine batırmaları gerek. :)

Onların hepsi üşütük...Dolu dengesiz var hakarete gelince çeneleri durmuyor lakin bir iki soruyla sıkıştırdığında cevap veremedikleri için hadi ordan deyip sallıyorlar.

En azından burdaki adminler daha insancıl...gerçi burdakiler öyle yada böyle üste çıkmayı becerdikleri için sorun olmuyor belkide : )

tarihinde GIOvanni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> 1+1+1=1 buna ilkolula giden çocuk bile inanmaz anibal.

Boş laf içindesiniz sadece.. Bir krank mili, bir piston, bir silindir, bir buji vs. vs. 1 + 1 + 1 + 1 .... = 1 motor işte sana..

Eğer böyle sayıklamış olmakla bir şey gösterebiliyor olsanız, hadi neyse..

Sizin şu allah zırvalığınzıla, hristiyanların bu teslis zırvalığı aynı şeydir, ne eksik, ne fazla.. Asıl mesele, amanda allah varsa karlı çıkarım diye kuruntu ederken, neden İsa tanrıysa

ebenizin şeyini göreceğinizi düşünmüyor oluşunuzdur..

Sitelerde Paylaş

Bevlin Necis ve Ondan İstibra Vacip Olduğuna Delil Babı

(...)

iki kabrin yanma uğradı veı

«Dikkat edin, bunlar muhakkak azab görüyorlar. Hem 'de büyük bir şeyden dolayı azap görmüyorlar. Bunlardan biri koğuculuk yapardı; diğe­ri de bevlinden korunmazdı.» buyurdular.

(...)

sidikten korunmayan azap görüyor,

öte yandan peygamber üzerine işeyen çocuğun sidiğinden rahatsız olmuyor.

gene köpeklerin dolanıp pislettikleri yerlerde namaz kılmaktan gocunmuyor peygamber. :blink::blink:

Sitelerde Paylaş

Meninin Hükmü Babı

105- (...)

bir zat Aişe'ye mi­safir olmuş ve sabahleyin elbisesini yıkamaya başlamış. Aişe (ona) :

— «Eğer onu (menîyî) gördünse yerini yıkaman sana yeterdi. Görme-dinse etrafını yıkardın. Vallahi ben onu Resulüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) in elbisesinden ovalayarak çıkardığımı bilirim. Sonra o elbise ile namaz kılardı» demiş.

106- (...)

Âişe:

«Ben onu Resulullah (Sallâllahü Aleyhi ve Sellem) in elbisesinden ova­lardım» demiş.

(...)

108-

(...)

Demişki: Süleyman b. Yesare bir adamın elbisesine bulaşan meniyi sordum.

— Onu Yıkayacakmı; yoksa elbiseyimi yıkayacak? (dedim) Süleyman şu cevabı verdi!.

Bana Aişe haber verdi. (Dedi ki) : «Kesulüllah (Sallaîlahü Aleyhi ve Sellem) meniyi yıkar sonra o elbise ile namaza çıkardı. Ben elbisede yi kamanın eserini görürdüm.

(...) Aişe (Radıyallahu Anhâ)

«Ben onu Resulullah (Sallaîlahü Aleyhi ve Sellem) in elbisesinden yı­kardım» demiştir.

109- (...)

Aişe'ye misafirliğe gitmiştim. İki elbiseme birden ihtilâm olmuşum. Bunun üzerine onları suya batırdun. Derken Aişe'nin bir cariyesi beni gö­rerek ona haber verdi o da bana haber göndererek (beni çağırttı ve) şöyle dedi:

«Elbiselerini böyle yapmaya seni ne şevketti?» :

— «Uyuyan kimsenin uyku halinde gördüğünü gördüm» dedim.

— «Elbiselerde bir şey gördün mü?» dedi.

— «Hayır» cevabını verdim.

— «Eğer br şey görmüş olsaydın onu yıkarmiydın. Vallahi ben bizzat kendimin onu Besulüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)m elbisesinden kuru olarak tırnağımla iyice kazıdığımı bilirim» dedi.

Sitelerde Paylaş
Bence o yöntemle sidik temizlenmez, yalaması lazımdı. :D

Şaka bir tarafa, sidiği suyla temizlemesinden ziyade, çocukların ne zaman bunun kucağına otursalar işemeden kalkmamaları dikkat çekici. Allahın biricik peygamberinin üzerine işiyorsun, boru değil! Keşke o şansa kavuşabilseydik. Ben direkt büyüğü bırakırdım. Onu da suyla yıkasın anasını satiim. Allah, peygamberini sidikten koruyamıyormuş madem; ağzına bile zıçarız. :D

Muhammed'e bak, dötüne teneke bağlamışlar resmen...

sana en ağır küfürleri ettim. haberin olsun...

ister inan ister inanma ne olursan ol... ama sevyeli ol...

tarihinde FightClub tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yüce İsa nın Tanrı nın ta kendisi olması mı ?

Bunun için aklını kullanmaya bile gerek yok...Hristiyanlıgın temelini oluşturan kitapların insan ürünü olduğu apaçık ortada zaten...Hristiyanlık bir din değildir yaşam biçimidir.Neymiş üçlü birlik.1+1+1=1 buna ilkolula giden çocuk bile inanmaz anibal.

Yorumları okurken bir kıssa geldi aklıma paylaşmak istiyorum...

Maddecinin biri hz.aLi ye gelip der ki: Bu dünyada boş yere yorulup duruyorsunuz.Ya cennet-cehennem yoksa? der.

hz.aLi nin cevabı şu şekilde olur: ''Sizin dediğiniz doğruysa ben bşy kaybedecek değilim.Ama benim dediğim doğruysa ve cennet var ise siz ne kaybedeceğinizin farkında mısınız?''

Artık bundan çıkarılan sonucu sizin takdirinize brakıyorum...Anlayana.

1+1+1.............=1 eder

İlkokul hesapları ile çözümlenebilecek bir din ne din olur ne de felsefe.

ve hz ali'nin söyleme imkanı olmayan çıkarcı bir söz ile sen hz ali'yi yüceltmiş mi olduğunu sanıyorsun. ben sana hz ali'den bir söz söyleyeyim...

"allah karşıma çıkıp zahir olsa imanımda zerre artış olmaz." işte hz ali'nin gerçek tavrı...

Sitelerde Paylaş
>>> 1+1+1=1 buna ilkolula giden çocuk bile inanmaz anibal.

Boş laf içindesiniz sadece.. Bir krank mili, bir piston, bir silindir, bir buji vs. vs. 1 + 1 + 1 + 1 .... = 1 motor işte sana..

Eğer böyle sayıklamış olmakla bir şey gösterebiliyor olsanız, hadi neyse..

Sizin şu allah zırvalığınzıla, hristiyanların bu teslis zırvalığı aynı şeydir, ne eksik, ne fazla.. Asıl mesele, amanda allah varsa karlı çıkarım diye kuruntu ederken, neden İsa tanrıysa

ebenizin şeyini göreceğinizi düşünmüyor oluşunuzdur..

hehe : ) Yani bu demek oluyor ki hristiyanların tanrısı öyle aciz bir tanrı ki 3lüden birisi ni alırsak mazallah sefil kalır.

Tıpkı kaputu açıp da bir buji çıkardığımızda ateşleme sistemi işlemediğinden motorun çalışmadığı gibi...

işte böyle inandıkları tanrı, düzenekden farkı yok demek istiyorsun...

Ayrıca hadi isa tanrı çıksın...seninle beraber hristoların geronimo muydu neydi cehennem çukurunu boylarız kötü mü olur:)(hep beraber ebelerin şeyini görürüz):)

Sitelerde Paylaş

>>> hehe : ) Yani bu demek oluyor ki hristiyanların tanrısı öyle aciz bir tanrı ki 3lüden birisi ni alırsak mazallah sefil kalır.

Peki nasıl alıcan? Boru mu bu, öyle alıcanda, eksik kalıverecek?

Senin allahında pek aciz, dübürden iki vursan ölüp yok oluverecek mesela yani..

>>> Ayrıca hadi isa tanrı çıksın...seninle beraber hristoların geronimo muydu neydi cehennem çukurunu boylarız kötü mü olur:)(hep beraber ebelerin şeyini görürüz)

İstatiksel olarak isa ek olası tanrı değil. Milyonlarca ihitmal mevcut. Bu açıdan bakınca, sizin bu "amanda allah varsa kara geçeriz her halde.." tribiniz, istatistik olarak kabul edilemeyecek kadar büyük bir risk.. Demekki, siz allaha inananlar ebenizin şeyini görmeye mahkumsunuz..

Sitelerde Paylaş
mürteddd bu anlattıklarının hiç birisinin din/dinde olmadığını sen de biliyorsun. Yoksa bilmiyor musun?

sevgili fightclub,

bu anlattıklarımız hinduizme dair olabilir mi?

kuran bunlardan daha farklı bir kanaldan mı bizlere ulaşmıştır?

Sitelerde Paylaş
Bence o yöntemle sidik temizlenmez, yalaması lazımdı. :D

Şaka bir tarafa, sidiği suyla temizlemesinden ziyade, çocukların ne zaman bunun kucağına otursalar işemeden kalkmamaları dikkat çekici. Allahın biricik peygamberinin üzerine işiyorsun, boru değil! Keşke o şansa kavuşabilseydik. Ben direkt büyüğü bırakırdım. Onu da suyla yıkasın anasını satiim. Allah, peygamberini sidikten koruyamıyormuş madem; ağzına bile zıçarız. :D

Muhammed'e bak, dötüne teneke bağlamışlar resmen...

forum yöneticileri hala bu açık hakareti görmüyorlar mı?

Yukarıdaki kendini bilmez aşşağlık ifade sahibini tanımlıyor. forum yöneticilerinden, foruma girerken kabul etmemizi şart koyduğu forum kurallarına uymayan hakaret/küfür içeren bu ifadelere karşın gereğini en kısa zamanda yapmasını bekliyorum ve sözün sahibi olan şahsın üyeliğini tekrar gözden geçirmelerini forum kuralları gereğince istiyorum...

ilgililerin ilgisine....

kabul ettiğimiz forum kuralı: Küfür ve hakaret edilmesine, bu forum dahilinde izin verilmeyecektir...

Sitelerde Paylaş
sevgili fightclub,

bu anlattıklarımız hinduizme dair olabilir mi?

kuran bunlardan daha farklı bir kanaldan mı bizlere ulaşmıştır?

Mürteddd yukarıda belirttiğim düzenlenme yapılmadan tartışmaya katılmayacağım. seviyeli bir tartışma ortamı için herkesden bu konuda destek olmasını bekliyorum. Ben bir müslümanım. bir müslüman bu şekilde hakaret içeren söz kullanırsa o kişiye olan tavrım bundan farklı olmazdı.

Sitelerde Paylaş

>>>>>>>>>>>Peki nasıl alıcan? Boru mu bu, öyle alıcanda, eksik kalıverecek?

İstatiksel olarak isa ek olası tanrı değil. Milyonlarca ihitmal mevcut. Bu açıdan bakınca, sizin bu "amanda allah varsa kara geçeriz her halde.." tribiniz, istatistik olarak kabul edilemeyecek kadar büyük bir risk.. Demekki, siz allaha inananlar ebenizin şeyini görmeye mahkumsunuz..

Hem kapalı bir biçimde de olsa teslis inancının mantıklı olduğunu söyledin hemde zırvalık dedin.Hem bu örnek verdiğim, hristoların aptalca inanışlarından sadece 1 tanesi...

Kimin neyi görecegini zaman gösterecek.Ne konuşsam ben burda boşdur inanç olmadıkdan sonra...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>1+1+1.............=1 eder

İlkokul hesapları ile çözümlenebilecek bir din ne din olur ne de felsefe.

ve hz ali'nin söyleme imkanı olmayan çıkarcı bir söz ile sen hz ali'yi yüceltmiş mi olduğunu sanıyorsun. ben sana hz ali'den bir söz söyleyeyim...

"allah karşıma çıkıp zahir olsa imanımda zerre artış olmaz." işte hz ali'nin gerçek tavrı...

fightclub

Benim hz ali'yi fln yücelttiğim yokdur.Yanlış anlaşıldım herhalde ben alici değilim...hz aLi nin peşinden gidenlerden degilim.Sadece aklıma gelen bir kıssa yı paylaşmak istedim o kadar...

Sitelerde Paylaş

>>> Hem kapalı bir biçimde de olsa teslis inancının mantıklı olduğunu söyledin hemde zırvalık dedin.

Ben kapalı biçimde hiç bir şey söyleme, allah gibi şerefsiz miyim ben ki, kapalı biçimde söyleyeyim.. Ne diyeceksem, apaçık söylerim hep..

Teslis inancı ile allah innacı aynı b.ktur.. İkiside zırvalıktır, ama kendi aralarında terslis meselesinin allah meselesine göre mantıksız olma gibi bir durumu yoktur.

>>> Hem bu örnek verdiğim, hristoların aptalca inanışlarından sadece 1 tanesi...

Bunun hiç önemi yok, sen, kendi aptalca inanışlarına bak evvela. Amanda hristiyanların aptalca inanışları varda.. diye sayıklarken, kendinin aptalca ve b.ktan inançlarını görmezden geliyorsun. Senin meselen bu işte... Bu yüzden amanda varsa karlı çıkarım amma yoksa zaten zararım yok gibi bir lafın boş laf oluyor sadece..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...