Jump to content

İslam:Temizlik Dini

Recommended Posts

herşeyi bilimsellikte ararsan atelerden farkın kalmaz . böyle bir şey seni imanından etmesin sakla kendini :) aklı beş duyu organına paralel ilerleyen biri olma duyguların ölmesin .insanlıktan çıkma mak için inancın dğrultusunda kaynaklar oku hadis, tefsir vb.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

iman kalp işi amaaa eğer akli delillerde emin olmayı beklersen çoook beklersin ateler gibi ortada kalırsın hiç birşey kesinlik kazanmadan gidersin tahtalı köye . geri dönüşü imkansız bir yerde pişmanlık da bir işe yaramayacaktır ona göre

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birbirlerini ağırlıyorlar yav. Şunlara bak. Aklını kullanmamayı marifet bilmişler. Hey sümüklüler o aklı kullananlar var. Sonra yandım Allah demeyi biliyorsunuz ama. Arada oluşan farkı kapatamayacaksınız ama.

Sitelerde Paylaş
Birbirlerini ağırlıyorlar yav. Şunlara bak. Aklını kullanmamayı marifet bilmişler. Hey sümüklüler o aklı kullananlar var. Sonra yandım Allah demeyi biliyorsunuz ama. Arada oluşan farkı kapatamayacaksınız ama.

Böyle bir yorum bekliyordum , şaşırtmadın beni...

baglantı , biz dinimizi tamamen akla aykırı diye kabullenmiyoruz ki...

Ben dinimi sorguladım da noldu?

Herşeyi en derinine kadar araştırdım da noldu?

Bu niye böyle dedim de noldu?

Ne oldu inancımı yitirdim...iyi mi oldu?(bana göre kötü oldu)

Ozaman kafamda sürekli sizin gibi soru işaretleri vardı.Bunlar külliyen yalan deyip işin içinden çıkıyordum fakat yine bu düşüncelerden arınamıyordum.

Şimdi iyiyim:)

Sitelerde Paylaş

Ya korku ile bu işler olmaz. Korkun varsa tabii aklını kullanmaya başlayamazsın. Hem sorularla başbaşa kalmanın nesi kötü. Sora sora insanlık bugünlere geldi. Tabii boşlukta kalmayı kabullenemiyorsunuz. Aslında herkes yapamaz doğru. Ben ona fazla kafamı takmam. Öyle güzel düşüncelerim vardır, hiç kendimi sıkmam. Ama herkes yapamıyor tabii, takılıyor sonuçta. Siz henüz çocukça düşünüyorsunuz. Korku öyledir. Öcülerden korkmaya benziyor bu. Zamanla düşünceleriniz olgunlaşır. Ama ne yöne değişir bilemem tabii.

Sitelerde Paylaş
Ya korku ile bu işler olmaz. Korkun varsa tabii aklını kullanmaya başlayamazsın. Hem sorularla başbaşa kalmanın nesi kötü. Sora sora insanlık bugünlere geldi. Tabii boşlukta kalmayı kabullenemiyorsunuz. Aslında herkes yapamaz doğru. Ben ona fazla kafamı takmam. Öyle güzel düşüncelerim vardır, hiç kendimi sıkmam. Ama herkes yapamıyor tabii, takılıyor sonuçta. Siz henüz çocukça düşünüyorsunuz. Korku öyledir. Öcülerden korkmaya benziyor bu. Zamanla düşünceleriniz olgunlaşır. Ama ne yöne değişir bilemem tabii.

belirsizlik içinde yaşamaktansa olmasına inandığın bir işey insanı huzurlu kılacaktır. ve riske girmemişsindir. veya hiç bir riske girmemektense bir riske girmek daha iyidir. kaybedilmesi muhtemel olanın karşısında inanmak en karlısı. ama kaybetmeyi sizin kadar istmek bence en körü körünesi.

"korkaklar bin kere, cesurlar bir kere ölür" demiştim

Sitelerde Paylaş

sadeata, mal gibi inanmaktan öte birşey yapmadığını söylüyorsun.

mal gibi inanan hristiyan ya da budistlarin suçu ne?

sen de müslüman olmayan bir ülkede doğsaydın

mal gibi inanıp hindu olabilirdin.

sen masallara inannmaya devam et.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeeeee

Bundan 5 yil önce Trabzonun bir kazasindaki enistenin evine gittim.

Eski Rumlarin yontma tas merdivebleri su akintilari yerlerinden oynatip saga sola yuvarlamis,kimi tas basamaklarda kabolmus.Basamaksiz yerlerde dört elli tirmaniyoruz tepeye.Basakli yerler hala güzelliklerini koruyor.

Zavalli halk.

Rümlarin yüzlerce yil önce yaptigi tas merdivenleri yapma bir tarafa korumayida bilmiyorlar.

Enistenin evine gittik.

Kapi önündeki meydan camur icinde.

Eniste dedim,bu camurun altinda sanirim yontma tas döseli,getir bakiyim su kazmayi.

Hakikaten kazmayi bir iki vurup topragi attigimda,Altindan yontma tasla döseli kapi önü cikti meydana.

4-5 saatta camuru atip kapi önünü camurdan kurtardik.

Birde yontma tastan yapili cok güzel bir firin vardi evin karsisinda.

Rumlar gideli beri bir tasi düstügü icin o firin kullanilmiyordu.

Eniste dedim,gidelim carsiya buraya bir tas yaptiralimda tasi takalim yerinede bu firini kullan.Ayni zamanda,firinin bir tarihi önemide var.Ama bizim icin hicbirseyin önemi yok.

Varsada Arap yalanlari,

Yoksada Arap yalanlari.

Ilkel ve adi TAKVACACILIK

Bir tas yüzünden koca anit firin sökülüp atildi.

Tuvalete gittim,Tuvalet aynen bir kulübe.Tuvalet su dolu.Cömeliyorsun,bir metre var suyun insanla arasi,yaptigin suya carpinca bütün asagidaki su kicina sicriyor.

Yahu dedim eniste,ben berbat oldum,pis sular kalcalarima sicradi.

Enistemse,o sicrayan sudur demezmi.Silersun olur biter.

Yok dedim benim yikanmam gerek.

Düsünün müslümanin bilgisine,vurdum duymazligina,yasamine,temizligine pisligine.

Müslümanlik ne yazikki Insanimiza hicbirsey vermedigi gibi cok seyde alip götürmüstür Türk milletinden.

Insan gibi yasamdansa ortacag insani gibi yasami tercih etmekte,ilkel hayati oldugu gibi devam ettirmekte,iyilestirmeyi hicbir sekilde düsünmemektedirler.

Uslarini Arap dini almis götürmüs.

Varsada yoksada NAKIL,CÖPE ATILMIS AKIL.

Arab gibi olmak icin ne mümkünse yapmaktadirlar.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
sadeata, mal gibi inanmaktan öte birşey yapmadığını söylüyorsun.

mal gibi inanan hristiyan ya da budistlarin suçu ne?

sen de müslüman olmayan bir ülkede doğsaydın

mal gibi inanıp hindu olabilirdin.

sen masallara inannmaya devam et.

belkide haklısın neye inanıyor olmamız değil. sizin hiç bir şeye inanmıyor olmanız şaşırtıyor beni

hindu veya başka bişey

Sitelerde Paylaş

Sadeceata, Neden Yüce İsa'nın tanrının ta kendisi olduğuna inanmıyorsun?

Verecek ne cevabın olabilir ki, aman aklını sokma işin içine, bitersin diyen senin, aklını kullanmadan bir ahmak olmaktan başka şansın var mı ki?

Bak neymiş aptal, salak:

Aklını gereği gibi kullanamayan, bön, budala, aptal:

Sen açıkca "Aman aklını kullanma" derken, apaçık şekilde "Aman ahmağın biri ol" dediğini, "aklımı kullanmam" derkende ahmağın teki olduğunu itiraf etmişken, sen gibi bir ahmaktan cevap beklemek zaten olacak iş değil..

Sitelerde Paylaş

Yüce İsa nın Tanrı nın ta kendisi olması mı ?

Bunun için aklını kullanmaya bile gerek yok...Hristiyanlıgın temelini oluşturan kitapların insan ürünü olduğu apaçık ortada zaten...Hristiyanlık bir din değildir yaşam biçimidir.Neymiş üçlü birlik.1+1+1=1 buna ilkolula giden çocuk bile inanmaz anibal.

Yorumları okurken bir kıssa geldi aklıma paylaşmak istiyorum...

Maddecinin biri hz.aLi ye gelip der ki: Bu dünyada boş yere yorulup duruyorsunuz.Ya cennet-cehennem yoksa? der.

hz.aLi nin cevabı şu şekilde olur: ''Sizin dediğiniz doğruysa ben bşy kaybedecek değilim.Ama benim dediğim doğruysa ve cennet var ise siz ne kaybedeceğinizin farkında mısınız?''

Artık bundan çıkarılan sonucu sizin takdirinize brakıyorum...Anlayana.

Sitelerde Paylaş
Yüce İsa nın Tanrı nın ta kendisi olması mı ?

Bunun için aklını kullanmaya bile gerek yok...Hristiyanlıgın temelini oluşturan kitapların insan ürünü olduğu apaçık ortada zaten...Hristiyanlık bir din değildir yaşam biçimidir.Neymiş üçlü birlik.1+1+1=1 buna ilkolula giden çocuk bile inanmaz anibal.

Yorumları okurken bir kıssa geldi aklıma paylaşmak istiyorum...

Maddecinin biri hz.aLi ye gelip der ki: Bu dünyada boş yere yorulup duruyorsunuz.Ya cennet-cehennem yoksa? der.

hz.aLi nin cevabı şu şekilde olur: ''Sizin dediğiniz doğruysa ben bşy kaybedecek değilim.Ama benim dediğim doğruysa ve cennet var ise siz ne kaybedeceğinizin farkında mısınız?''

Artık bundan çıkarılan sonucu sizin takdirinize brakıyorum...Anlayana.

ali bile allahla kumar oynuyorsa ya varsa diye

siz müslümanlar niye yapmayasınız

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...