Jump to content

Pedofili nedir ?

Recommended Posts

Ne bu şimdi? Bir şey söyleyeceksen açıkça söyle. Burası bilim forumu. Kinaye yaparak eğlenilecek yer değil. Önce forumun kuralarını öğren sonra tartış.

Alıntı yaptığınız ifadem, sadece bir kinaye değil, orada size yönelik bir eleştiri de mevcut. Sizce 'ideallere' yönelik eleştirisinde, 'leş gibi kokan adam' örneğini veren Dawkins bilim forumuna, 'süper zenci' örneğiyle anibal bir felsefe forumuna yakışmamakta mıdır?

Anlayacak kadar zeki olduğunuza inanıyorum, bu minvalde bana 'kuralları' hatırlatmanız hususunda, Wilhelm Reich filan devreye girmeli bence, her neyse. Ne de olsa forumun delisi bir vahşi kapitalistim ben :)

EKSTRA/KEKSTRA NOT: Vicdanlılara zılgıtın kendisi de, tam bilim forumuna uygun bir tartışma konusu olmuş açıkçası.

tarihinde Vilppu7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Alıntı yaptığınız ifadem, sadece bir kinaye değil, orada size yönelik bir eleştiri de mevcut. Sizce 'ideallere' yönelik eleştirisinde, 'leş gibi kokan adam' örneğini veren Dawkins bilim forumuna, 'süper zenci' örneğiyle anibal bir felsefe forumuna yakışmamakta mıdır?

Anlayacak kadar zeki olduğunuza inanıyorum, bu minvalde bana 'kuralları' hatırlatmanız hususunda, Wilhelm Reich filan devreye girmeli bence, her neyse. Ne de olsa forumun delisi bir vahşi kapitalistim ben :)

EKSTRA/KEKSTRA NOT: Vicdanlılara zılgıtın kendisi de, tam bilim forumuna uygun bir tartışma konusu olmuş açıkçası.

Burası bilim forumu diye büyük bir sınırlama söz konusu olacak değil. Ancak baştan sona kinaye olan bir mesajda olmuyor. Ben atışmaya dönüştürmem. Ama çoğunlukla bu tür mesajların arkası atışmadır. Üstelik ben söyleyeceğini açık açık söyleyen insanları severim. Benle varsa bir derdin açık açık söylersin kardeşim. Türkçeye hakim ve çoğunlukla karşımdaki insanın demek istediğini kolay anlayan birisiyim. Gelgelelim senin yazdıklarının en aşağı yarısını anlamıyorum. Ya senin kafan karışık. Yada anlatmak istediğini anlatamıyorsun. Garip bir karışıklık var. Neyse uzatacak değilim. Burada düşüncelerimi söyledim. Sende düşüncelerini ya daha açık anlat yada git ateistforumda ve ateistcafede tartış. Burada önce bilmece çözmek için mesajlaşıp sonra tartışacak değilim.

Sitelerde Paylaş
Burası bilim forumu diye büyük bir sınırlama söz konusu olacak değil. Ancak baştan sona kinaye olan bir mesajda olmuyor. Ben atışmaya dönüştürmem. Ama çoğunlukla bu tür mesajların arkası atışmadır. Üstelik ben söyleyeceğini açık açık söyleyen insanları severim. Benle varsa bir derdin açık açık söylersin kardeşim. Türkçeye hakim ve çoğunlukla karşımdaki insanın demek istediğini kolay anlayan birisiyim. Gelgelelim senin yazdıklarının en aşağı yarısını anlamıyorum. Ya senin kafan karışık. Yada anlatmak istediğini anlatamıyorsun. Garip bir karışıklık var. Neyse uzatacak değilim. Burada düşüncelerimi söyledim. Sende düşüncelerini ya daha açık anlat yada git ateistforumda ve ateistcafede tartış. Burada önce bilmece çözmek için mesajlaşıp sonra tartışacak değilim.

Cümlelerimin yarısını anlamamanıza ilişkin teorilerinizin, yalnız benim hatalarıma ilişkin olması ilginç. Ben de Deleuze ve şizoanaliz konusuna akıl erdiremiyorum, ya Deleuze'ün kafası karışık olmalı, ya da Fransızca'ya hakim olmamalı -hoş Fransızca da bilmem ya :) -

Sizinle derdim olsa, bunu açık açık söylerim, kinaye yapmam, tabii istediğinize inanmakta serbestsiniz :)

Bilmece çözmek zorunda da değilsiniz zaten, hoş o mesajda bilmece kabul edilecek ne vardı, onu da anlayabilmiş değilim. Sonunda atışma derdinde olsam, zaten bunun için bilim forumunu seçmezdim. Düşüncelerimin açık olmayan herhangi bir noktasını bana iletirseniz, belki hatanın kimde olduğu hususunda daha kolay karar verebiliriz. Hoş, forumda 'economic calculation problem' dan tut, 'transformation problem'a kadar çok çetrefilli sorunlardan bahsettim, bunları kimilerinin anlayamaması normal, ama bu anlayamayanlar çoğunlukta olmamalı ki, bana cevap verebiliyorlar, değil mi efendim? :)

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

>>> Benim anlamadığım bu kadar keskin bir olayın neden basite indirgendiğidir. Giden bir can olduğuna göre, katil neden kanunen hapis cezası alır?

Eğer sizde onu öldürürseniz, sizde bir katil olursunuz.. Ve dha kötüsü adaletin yanılma ihtimali göz ardı edilemez. Size bir örnek:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10940221.asp?gid=229

Tutuklu yargılanan A.Ş. son savunmasında, olayın tamamen iftira olduğunu ileri sürdü. A.Ş. kız kardeşinin, uzun süredir yanlarında kaldığı ablası ve eniştesi tarafından kendisine iftira atması için yönlendirildiğini savundu. Mağdure A.Ş. de ağabeyi hakkındaki şikáyetinden vazgeçtiğini söyledi.

Şimdi düşünelim.. Adamın söylediği gerçek ise, yani iftira atılıyorsa? O zaman siz eli kanlı bir katil olarak rahat edebilecek misiniz?

>>> Nefsi müdafa veya kaza gibi sebepler dışında kasdi öldürme varsa hapis cezasını yeterli görmek neyin nesidir? Bu konudaki genel düşüncem bu. Ölenin yaşama hakkı ne olacak? Katil neden yaşamaya devam ediyor?

Katilin yaşama hakkını elinden almak onu ölene geri vermez. Katili öldürmek, ancak sizide katil eder, başka bir şeye yaramaz.

Cezaların suçların azalmasına sebep olduğu filan yoktur. En azından böyle meseleler için. Cinayet, tecavüz vb. suçları cezaları artırıp önleyemezsiniz ve işte önleyemiyorsunuz da. Park sorununu ceza ile çözebilirsiniz ama pedofiliyi değil. Çünkü bu suçlar, kişilerin düşünceler değil, içgüdülerine uyarak işlediği suçlardır. Bunları önlemenin tek yolu, bunlara sebep olan mekanizmaları ortadan kaldırmaktır.

>>> örneğin pedofiliyi ortadan kaldırmak mümkünse, eşcinselliği ya da transvestizmi ortadan kaldırmak da mümkün müdür?

Aslında evet.. Velakin buradaki soru işareti, eşcinselliği yada transvestizmi ortadan kaldırmanın gerekip gerekmediğidir. Benim açımdan bakınca, böyle bir gerek yok.

Neden? Çünkü, hayat bir yığın değil, bir ilişkiler topluluğudur. Siz fenotipteki bu tür özelliklere müdahale ederken, el mahkum başka özellikleriyle olan dengesini bozacaksınız. Sonuçta yapacağınız tedavinin mutlak yan etkileri olacak. Bu yan etkilerde büyük ihtimall ciddi yan etkiler olabilecek. Bu, basit bir enfeksiyonu tedavi etmek için kemoterapi verip adamın tüm tırnak, saç vs.sini döküp birde nötropeni tehdidine maruz bırakmak gibi bir duruma yol açacak..

Bu nedenle, eşcinselliği örneğin tedavi etmeye çalışmak yanlış bir girişim. Ama pedofili için aynı şeyi söyleyemezsiniz, zira pedofil kendi hayatına değil, başkalarının hayatına sıkıntı vermektedir.

>>> Sapıkları sevin, onları koruyun. Asla onlara bir zarar gelmesin.

Sapık sen olsaydın, bu hususta ne söylerdin?

Farketmediğin şey şu bağlantı, sapık olmak bir tercih değildir. Hala ortaçağ kafasıyla düşünüyorsunuz. Sapık olanın günahı, fizyoloji ve güdülemesinin onu bu hale getirmiş olmasıdır. Bundan dolayı onu böyle itip kakmak değil, sapıklığı kimseye zarar vermeden baskılamak, yani tedavisini sağlamak gerekir.

Sitelerde Paylaş
Ben şimdi duygusal ve tabusal oldum öyle mi murteddd? Karşıt söylemde olanlarla ilgili bende yukarıda düşüncemi söyledim zaten. Aman siz duygusal ve tabusal olmayın. Sapıkları sevin, onları koruyun. Asla onlara bir zarar gelmesin. Çoluk çocuk neymiş, ne değeri varmış değil mi? Demek vijdan denilen duygu bile böylesine olumsuz bir şekilde kullanılabiliyormuş. Çok yakından şahit oldum. Bravo size. İnsanlığın geleceği sizin gibilere emanet edilmeli zaten. Dejenerasyon nede olsa ihmale gelmez. Yaşamalı değil mi?

yok, bağlantıcım.

sözüm sana değil ya da en azından sadece sana değil.

hacı ağabeyle ifeelgood aplaya en çok.

çünkü ikisi de doktor.

bu olayı nasıl engelleyebilirizden evvel,

kazığa oturtalım, idam edelim şeklinde olaya yaklaştıkları için.

bu açıdan çoğu kimsenin beğenmediği anibal

en insancıl olanı sunmuş ya da bunun gayretinde kendisi.

bu arada ben de bayılmıyorum pedofililere.

ben de sizin kadar nefret doluyum çocuk istismarcılarına.

sevgiler...

Sitelerde Paylaş

anibal, söylediklerim belki sana ters geliyor ama insanlar cezaların azlığından hep yakınıyor. Suç oranlarının gittikçe artması ve bu tepkiler çok sorunlara gebe.

Suçlu olduğu kesinleşmemiş insanlara herhalde idam cezası uygulanmaz. Adalet yanılabilir bunu biliyorum. Bir insanın suçu kesinleşemiyorsa hapis cezası söz konusudur.

Bu ayrı bir konu belki ama yinede sormak istiyorum. Bir insanın kasden ve planlanarak öldürülümesi basit bir şey midir? Giden bir can değil mi? Ben sadece şunu soruyorum. Ölenin adına adalet nasıl oluyorda karar verip 10-20 senelik cezayı yeterli görüyor? Öldürülen insanın hayata geri dönme şansı var mı? Bu ne kadar eşitlikçi bir anlayış? Eğer adaletten bahsediyorsak ben burada bir eşitlik göremiyorum. Suçlular neden bu kadar kayırılıyor? Nedir suç işleyenin ayrıcalığı? Ölende insan değil miydi? Hemde çoğunlukla suçsuz bir insan.

Gelelim pedofililere. Bu insanların tedavi edilemediğini ben söylemiyorum, uzmanlar söylüyor. Acaba sen yeni bir tedavi yöntemi mi bulacaksın? Sana göre pedofili bir hastalık olarak görülmeli ve tedavi edilmeli. Peki bu arada zavallı çocuklar ne olacak? Biliyorsun hemen hergün bunların haberleri var tüm dünyada. Hiç için sızlamıyor mu? Pedofilileri düşündüğün kadar o çocukları düşünmez misin sen? Nasıl bir vijdansızlıktır bu böyle? Sapıklara gelince vijdan var, masum çocuklara gelince yok, adama bak onların adını bile anmıyor. Ayrıca din ve cinsel baskıları pedofililerin ortaya çıkmasında bir sebep olarak görüyorsun sanırım. Bence hiç ama hiç alakası yok.

Pedofili olan bir insanı baskılamak falan işe yaramaz. Bu onu dahada fazla sinirlendirir. Yapacağını başka yollarla yapar gene yapar. Bu tür hastalarda söz konusu olan zevk sadece cinsel zevk değildir. Acı vermeyi, kirletmeyi ve bir insanı yıkıma uğratmayı da bir zevk olarak görürler.

Ayrıca kimse kimsenin fizyolojisinin ve güdülenmesinin sonuçlarına katlanmak zorunda değil. Madem bir hukuk sistemi var, hukuk toplumu korumakla yükümlüdür. Sapık sen olsaydın gibi tuhaf bir soru sormuşsun. Sonuçlarına katlanırdım tabii. Başka ne olabilir? Sen olsaydın nolacaktı? Beni tedavi edin diye ortaya mı çıkacaktın? Yooo. Çocuk avına çıkardın elbette.

Sitelerde Paylaş
Katilin yaşama hakkını elinden almak onu ölene geri vermez. Katili öldürmek, ancak sizide katil eder, başka bir şeye yaramaz.

Bence sevgili Anibal'e ait bu cümle bu konuda kendi görüşünü mükemmel bir şekilde ifade ediyor.

Benim buna ekleyecek tek lafım yok.

Pes demekten gayri.......

Sitelerde Paylaş
yok, bağlantıcım.

sözüm sana değil ya da en azından sadece sana değil.

hacı ağabeyle ifeelgood aplaya en çok.

çünkü ikisi de doktor.

bu olayı nasıl engelleyebilirizden evvel,

kazığa oturtalım, idam edelim şeklinde olaya yaklaştıkları için.

bu açıdan çoğu kimsenin beğenmediği anibal

en insancıl olanı sunmuş ya da bunun gayretinde kendisi.

bu arada ben de bayılmıyorum pedofililere.

ben de sizin kadar nefret doluyum çocuk istismarcılarına.

sevgiler...

murtedcim, bu olay engellenemiyor, esas sorun orada. Tedavi başarılı olmuyor. Üstelik çok ağır sonuçları olan bir suç. Bu sebeple hassasız. Ben insan hakları deyince suçluların haklarından önce toplumun sağlıklı bireylerinin haklarını anlarım. Suçlular sonra gelir. Bu konuda eşitlik bile bence eşitsizliktir. Çünkü suçlu ile normal birey eşit olamaz. Tabii suçu kesinleşmiş ve yüz kızartıcı suç işlemiş olanlardan bahsediyorum.

Doktor arkadaşlarımızın idam edelim demeleri bence sorun değil. Çünkü aynısını düşünüyorum. Kazığa oturtmaya gelince sanırım böylesi bir vahşeti (pedofilik olaylar korkunç bir vahşettir çünkü, bunu tartışmam bile) vurgulamak adına söylenmiş bir söz. Yoksa bu zamanda uygulanacak bir ceza değil tabii.

anibalın insancıl olan önerileri çocukları kurtarmıyor ve kurtarmayacak. Lafla ve iyiniyetle bu işler olmuyor maalesef.

Senin iyi niyetli biri olduğunu düşünüyorum. Belki sana sert bir yazı yazdım. Ama bu kadar iyi niyet ne yazık ki sorunların çözümünde yarardan çok zarar getiriyor.

Ben aylar önce Tv de haberlerde pedofili ile ilgili bir seri izledim. Sık sık çıkıyordu. Sanırım olay Amerikada geçiyor. Polis internetten küçük yaşta çocukmuş gibi erkeklerle yazışıyor. Sonra buluşma teklifini kabul ediyor ve adres veriyor. Çocuk sandığı kişi ile o adreste buluşmaya gelen kişi gizlenen polisler tarafından yakalanıyor. Adam tutuklanıyor. Olaya bakar mısınız? Ortada suç yok. Ama bu yapılıyor. Peki bizim ülkemizde ne yapılıyor? İşte o adamların artık poliste kaydı var. Bir olay olsa polis önce onların kapısında. Suç adayı pedofililer için büyük bir baskı. Ayrıca bu adamları tüm dünyaya deşifre etmektende hiç çekinmiyorlar. Adamların yüzü açıkça görülüyor tv de. Bu tür suçlarda demek ki acıma yok. Olmasında zaten.

Sitelerde Paylaş

Pedofillerin içinde tedaviye yanıt veren çok küçük grup vardır. Ama çok küçük.

Onlar, iç görüsünü henüz yitirmemiş, yaptıklarının bir sapkınlık olduğunun nispeten farkında olan ve savunmaya geçmeyen hastalardır.

Onların bile tüm ilaç desteği, pedofilinin tedavisinde kullanılan psikoanalitik ve davranışçı tekniklere rağmen kendilerini bu eylemi yapmaktan alıkoyamadıkları görülmüştür. Bu, ayrıca hastaların ifadesidir de.

Bu hastalar tam olarak tedavi edilemeseler de (ki edilebilenleri vardır), kontrol edilebilir ve engellenebilirler.

Aile, devlet, tıp, hukuk ve çevre bunu sağlayabilir.

Geri kalan ve çoğunluğu oluşturan vakalar, yani kemikleşmiş, kronikleşmiş ve hastalığın sabitlenmiş olduğu pedofilikler tedavi edilememektedir.

Pedofili DMS'de bir hastalık olarak tanımlanmaktadır. Hastalıktır elbette ama bu, onun bağışlanır, hoş görülür, kabul edilir bir durum olduğu anlamı taşımaz.

Böyle baktığımızda eşcinselliğe tepki gösterenlere "homofobik" diyorken, pedofiliyi salt psikiyatrik bir hatsalık görüp pedofiliklere karşı çıkanlara da "pedofobik" demeye başlayanlar bile çıkacaktır.

Ayrıca merak ettiğim şey, bu insanların pedofilik olup olmadıklarını nasıl anlayacağız?

Herhangi bir girişimde bulunmadıkça kendilerini nasıl ele verecekler ve hastalık daha da ilerlemeden nasıl tedavi edilecekler?

Suç işlenir ve onların bu sapkınlığı ortaya çıkar.

İşledikleri suç ise çok tehlikeli, birinci derecede zarar verici cinsel bir suçtur.

Mağdurlar ise savunmasız küçük çocuklardır.

Pedofilikler genel olarak görünürde sağlıklı, toplumla uyumlu, sosyal hayatı bizimle birlikte paylaşan insanlardır.

Yanlış anlaşılan bir şey daha var sanırım.

O da bütün pedofilikler asılsın, kesilsin diyen yok.

Tecavüz eyleminden sonra çocukları hunharca öldüren katil pedofilikler idam edilmeli.

Kesinlikle idam edilmeli. Kesinlikle.

Kişisel olarak ben, bunu kendi ellerimle yapmaktan bir an bile çekinmem.

O kadar insancıl, hümanist olamayacağım maalesef...

Sitelerde Paylaş
murtedcim, bu olay engellenemiyor, esas sorun orada. Tedavi başarılı olmuyor. Üstelik çok ağır sonuçları olan bir suç. Bu sebeple hassasız.

(...)

İşte o adamların artık poliste kaydı var. Bir olay olsa polis önce onların kapısında. Suç adayı pedofililer için büyük bir baskı. Ayrıca bu adamları tüm dünyaya deşifre etmektende hiç çekinmiyorlar. Adamların yüzü açıkça görülüyor tv de. Bu tür suçlarda demek ki acıma yok. Olmasında zaten.

eğer bir kaç kişiyi sallandırmak hatta kazığa oturtmak işe yarayacaksa varsın öyle yapalım.

ama anibalın vurguladığı gibi biz suçluyu bu şekilde cezalandırdığımızda

başkalarının aynı suçu yinelemesini engelleyebiliyor muyuz?

yani birkaç kişiyi sallandıralım bakalım bir daha yapıyorlar mı anlayışı ne kadar işe yarıyor?

gerçekten de bizim katledilen çocuğun intikkamını alıp vicdanımızı rahatlamaktan öte bir fonksiyonu var mı?

kimsenin sübyancıların ulu orta ellerini kollayarak gezsinler dediği yok.

ama kişideki sübyancı eğilimler kendi tercihi değil.

burada sübyancıları savunmuyoruz ama olaya bu noktayı atlamadan yaklaşalım.

bir de, tabi ki iyi niyetliyim.

pedofili değilim ki sübyancılığı savunayım. :)

Sitelerde Paylaş
eğer bir kaç kişiyi sallandırmak hatta kazığa oturtmak işe yarayacaksa varsın öyle yapalım.

ama anibalın vurguladığı gibi biz suçluyu bu şekilde cezalandırdığımızda

başkalarının aynı suçu yinelemesini engelleyebiliyor muyuz?

yani birkaç kişiyi sallandıralım bakalım bir daha yapıyorlar mı anlayışı ne kadar işe yarıyor?

gerçekten de bizim katledilen çocuğun intikkamını alıp vicdanımızı rahatlamaktan öte bir fonksiyonu var mı?

kimsenin sübyancıların ulu orta ellerini kollayarak gezsinler dediği yok.

ama kişideki sübyancı eğilimler kendi tercihi değil.

burada sübyancıları savunmuyoruz ama olaya bu noktayı atlamadan yaklaşalım.

bir de, tabi ki iyi niyetliyim.

pedofili değilim ki sübyancılığı savunayım. :)

Heşeyden önce suç ve ceza kavramları konusunda yanlış bilgilendirilmişsiniz.

Ben bunu sizin ve bu konuda gaflete düşenlerin iyi niyetine atfediyorum.

Ceza neden verilir?

Kişiyi topluma kazandırmak için verildiği söylenir.

Bu saçma bir iddiadır.

Ceza ceza vermek için verilir. Cezalandırmak için verilir.

Eğer ceza eğitmek için verilseydi, suç işleyeni üniversitelere gönderirlerdi. Ki adam olsunlar..

Hırsız neden hapse atılır. Katiller neden uzun yıllar hapiste çürütülür.

Topluma kazandırılmak için mi?

Bunu absürd bir iddia olduğunu biliyorsunuz..

Ayrıca bir husus daha var.

Ceza ne kadar ağır olursa olsun, caydırıcı değildir.

Suçlular aynı suçu tekrar tekrar işlerler. Bu adliye tarafından çok iyi bilinir ve bir suç işlenince önce o suçtan daha önce cezalandırılmış olanlar aranır.

Katil pedofillerin cezası idam olmayabilir.

Ama onlar en ağır yasalarla cezalandırılmalıdırlar.

Walla ben bu konuda katil pedofilleri gördününüz yerde öldürün ilkesine inanıyorum.

Üç ayların çıkmasını bile beklemem arkadaşlar..

Sitelerde Paylaş
Heşeyden önce suç ve ceza kavramları konusunda yanlış bilgilendirilmişsiniz.

Ben bunu sizin ve bu konuda gaflete düşenlerin iyi niyetine atfediyorum.

(...)

Üç ayların çıkmasını bile beklemem arkadaşlar..

suç,ceza,cezanın amacı vs. bu tarz felsefi konularda

net bir kanaate varmak pek mümkün değil.

vardım diyen yalan söyler.

cezanın en temel amacı suçun tekrarlanmaması için caydırıcı olmasıdır.

mağdurun intikam almaya hakkı da vardır elbette.

ceza bu intikam alma işlevini de görüyor.

sübyancılar eğer başka hiçbir yolla engellenemiyorsa tabi ki sürekli gözetim altında tutulmalıdırlar.

çok sayıda insanın zararın görmesi yerine

zararın sorumlusu olacak kişinin özgürlüğünün kısıtlanması

ve bu işten sadece tek bir kişinin zarar görmesi yeğlenecek bir durumdur.

içgörüsünü tamamen yitirmiş ve tedavi edilemeyecek birinin insanlardan uzak tutulması yeğdir.

ama bu son çare olmalı.

pedofili cinayete vardıysa ve kişinin içgörüsü yerindeyse tabi ki pedofili hafifletici sebep sayılmamalı.

bu vakalar olsun, psikopatların işledikleri suçlar olsun;

tamamı karışık meseleler ve bu konularda

ne hukukçuların ne de psikolog ve psikiyatristlerin kendi aralarında bile görüş birliği yok.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Mürtedd

Bazılarımız biraz duygusal davranıyoruz.

Burası kesin.

Ama duygusal davranmamak mümkün mü?

Duygusal davranınca da bütün hukuk sistemi alt üst oluyor.

Bunu da kabul ediyorum.

İnsan hatalı bir hayvandır.

Her türlü insansal kurum hatalıdır.

Her türlü insansal etkinlikler de hatalıdır.

Hukuk sistemi baştan sona hatalı ve yanlıştır.

Bütün bunları bildikten sonra bir çocuğun veya birden fazla çocuğun ırzına geçtikten sonra onları öldüren bir pedofili hangi kusurlu tarafımızla cezalandırmayı yeğliyorsunuz?

Ne yapsak, nasıl cezalandırsak kusurluyuz..

Değil mi?

Hukukun üstünlüğüne inanmışız. Bir hukuk devleti olduğumuz için, hukukla ilgili kusurları kabul ediyoruz.

Ve duygusallığımızı bir kenara bırakıyoruz.

Nesnel kararlar alıyoruz.

Ama aldığımız nesnel kararlar bile hatalı, kusurlu.

Ben genel olarak hukuka inanıyorum. Para için yapılan hırsızlıkları ve ahlaksızlıkları ciddi bir suç olarak görmüyorum.

Ama itiraf etmeliyim ki ağır ceza hukukuna yalnız başkaları ve toplum için inanıyorum.

Kendim için inanmıyorum.

Biri çocuğumun ırzına geçip onu öldürse ve ben onun kim olduğunu bilsem, polise falan gitmem.

Sorunu kendi ellerime alır ve cezasını ben veririm. Ömür boyu hapsedilmek pahasına da olsa ben bunu yaparım kardeşim.

Tabii her ağır ceza için bunu yapmam. Yalnız çocuğuma, karıma karşı yapılan ağır suçları kendim cezalandırmayı yeğlerim.

Aslında bunu herkes yapmak ister. Ama insanların çoğu bunları yapacak cesaret ve olanaklardan yoksundurlar. Yapmak isterler ama yapamazlar.

Ben belki istisnayım. Olabilir. Ama benim gibi çok insanın var olduğunu hatırlatıyorum.

Bunu her gün görmekteyiz. Okumaktayız. Duymaktayız.

Şimdiye kadar kimseyi kimseye şikayet etmedim. Kimseden hiç bir şey istemedim.

Uçakta hosteslerden bile bir şey istemedim ve gittim kendim aldım.

Şimdiye kadar kimse bana karşı gelmedi. Bana meydan okumadı. Ben de kimseye meydan okumadım.

Ama bu dediğiniz gerçekleşirse, ben çocuğumun intikamını kimseye bırakmam.

Aslında konu biraz saptı galiba.

Pedofilinin cezası değildi konu. Ne olduğu idi. Cezasını tartışmanın hiç gereği yoktu..

Sitelerde Paylaş

Pedofili bazı listelerde hastalık olarak geçiyor.

Bunun sebebi obsesif kompulsif yapıya benzemesi.

Fakat asıl sorunu OCD semptomlarının bazılarını göstermemesi.

Yani pedofilide cinsel dürtüleriniz hem fark edilecek kadar yüksek hem de çaresiz yenik düşüyorsunuz. Hem bu çaresizlik hem de sosyal etkileşime verdiği zararlar yüzünden bir hastalık olarak görülüyor.

Hastalık olarak görülmesi tabii ki de mazur görüleceği anlamına gelmiyor, fakat çoğu hastalığın özelliği semptomları önceden fark edilerek tedavi uygulanabilmesidir. Hastalık olmasının iyi yönü bu.

Sebepleri ve çözümü bulunana kadar toplum eğitilmeli ki pedofil eğilimi olan insanlar kazasız belasız kendilerini korkmadan ve nefret edilmeden tedaviye teslim etsin.

Sitelerde Paylaş

Virüsleşen insanları imha edebiliriz, buna katılıyorum; ama kaybetmenin acısını da hiçbir şey dindiremez. Maalesef hayatı tüm riskleriyle en başından beri kabul etmek zorundayız.. Kanserden katillere kadar. Ancak böylece çok büyük dramlardan sonra da eğer bizim için bazı anlamlar kalabilmişse onları da yok etmeden hayatta kalabiliriz.

İntikam duygusunu düşünelim. Çocukluktan başlayarak adalet veya eşitlik ararız. Birisi 3 parça elma almışsa biz de 3 parça elma isteriz. Birisi elimizdeki çubuk krakerleri bir şekilde almışsa ve imkan elverirse zor kullanarak krakerleri almaya çalışırız. Krakerleri almakla kalmaz kişinin kötü niyetini de ona, onu biraz daha hırpalayarak ödetmek isteriz. Bu davranışın kökenlerini incelemedim veya evrimsel piskolojik taraflarını bilmiyorum. İrdelemeye devam edersem, belki de bu davranışla, yani gücümüzü biraz fazla göstermekle o kişiye göz dağını vermiş oluyoruz ki bir daha bizim keyfimizi bozmasın, zarar veremesin, korksun. Bu oldukça pragmatik bir davranıştır. Temelde fazla sorgulama olmadan otonom bir sistem gibi bizde böyle bir tepki yaratıyor. Ama karşıdaki kişinin içerisinde bulunduğu durumları, duyguları önemsemeden uyguladığımız bir kaba güçtür. Sorunun temellerine inilmeden ve sorunları gerçekten derinlemesine düşünüp çözmeye çalışmadan uyguladığımız 'göz dağı' vermedir. Elbette beyin doğal olarak yaşadığı koşullara göre, her şeyde olduğu gibi pragmatik bir şekilde evrimliştir. Böyle ani duyguların, isteklerin bu şekilde evrilmiş olması çok doğal. Ama düşsel gücün gelişmesiyle özellikle insan, bana göre düşünce gücüyle de duygularına ulaşabilmekte. Ama bunu her insanın yaptığını sanmıyorum. Çünkü bu bir bilinçlenme işi. Gerçi bu bilinçlenme işini dine inanlar dinle çözebileceklerini sanıyorlar ama onlar hastalık hastası derecesinden yaklaştıklarından ve sahip olmacı tutumlarından dolayı başarısızlar ve nihayetinden kara çarşafa kadar ulaşmış renksiz insanlar haline gelmişlerdir. Neyse, bu bilince ulaşabilen bir insan, yani düşünce gücü, yani oluşların derinine inme isteği, anlama isteği gelişkin bireyler daha özgür olacaklardır. Bu nedenle tüm dramlar karşısında bile çok büyük öfkeye kapılmayacaklar ve olayları daha aklı selim bir şekilde derinine inip çözümler arayabilecekleri için gelecekte çok daha özgür olacaklardır. Çünkü pragmatik şekilde adam dövmeyle diyelim bir kişiye göz dağı verdik ama bu gözdağının gücü ve etkisi de zamana ve şartlara göre de değişebilir ve sadece bir kişiyi kapsar.

O nedenle hayatı tüm riskleriyle kabul edip, olay ve oluşların daha derinine inmeye çalışırsak daha güzel bir dünya yavaş yavaş hayat bulacaktır, diye düşünüyorum..

Sitelerde Paylaş
Yazılanları okuyorum da, kanımı donduruyor, ömür boyu hapisler falan filan.. Öyle yapacağınıza adama GnRH baskılayıcı filan verseniz, adamın libidosunu sıfırlasanız olmaz mı?

Soruna külliyeten yanlış yerden bakıp, yaklaşıyorsunuz..

Pedofiliyi tedavi edemeyebilirsiniz. Ama ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bunun da ilk yolu, seksi tabulaştıran ve hatta idama varan cezalar öngören sapkın dinleri ortadan kaldırmaktır. Bir düşünün bakalım, insanlar neden çocuklara musallat olsunlar?

İşte bunun cevabını bulursanız, sebepleri ortadan kaldırabilir olursunuz. Siz ise, dinlerin dayattığı cezacı baskı yolundan bunu engellemeye çalışıyorsunuz. Hiç bir şey sağlayamazsınız. toplumsal sorunlaırn tamamı için, ceza mekanizması bir halta yaramış değildir, yaramayacaktır. Sebepleri ortadan kaldırmak ancak bir çözüm olabilir.

Evli ve çocuk sahipleri de pedofil oluyorlar.Anibal'in bu mesajı kışkırtıcı şekilde yazılmıştır silinmesi taraftarıyım

Şu linke bir göz atın ve sonra karar verin cümlelerinizin ne kadar mantıksız olduğuna.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=159193

Sitelerde Paylaş
Evli ve çocuk sahipleri de pedofil oluyorlar.Anibal'in bu mesajı kışkırtıcı şekilde yazılmıştır silinmesi taraftarıyım

Şu linke bir göz atın ve sonra karar verin cümlelerinizin ne kadar mantıksız olduğuna.

yok artık :blink: yemiş bu insanlar kafayı topyekün.. bir anne baba çocuğuna bunu nasıl yapabilir??? :angry: bide bir önceki mesajım içim duygusalsın diye bana kızıyor millet.. adamlara mantıkla yaklaşmak imkansızötesi birşey ki!

Sitelerde Paylaş

Onlar Anibal'in kendi görüşleri.. Onları belirtmeye sizin kadar hakkı var.

Kışkırtıcı olması bir mesajın değerini artırır. Çünkü sizi düşünmeye zorlar.

Ben Anibal gibi düşünmüyorum ama, iletileri silmek gibi bir gaflete de düşemeyiz.

Burada sansürü aklınızdan çıkarın. Sadece kural dışı iletileri silebiliriz.

Burada bir gerçeğe değinmiş İleney00.. (Bu arada bu ileyenWC anlamına mı geliyor 00) neyse..

O da pedofilierin evli ve çoçuk sahibi olmaları.

Bu nerdeyse bir kural.

Pedofili garip bir sapıklık aslında.

Genellikle (ama asla bir kural değil) pedifiller, kendi çocuklarına değiş, diğer çocuklara tasallut ederler.

Ama kendi çocuklarına da yıllarca tasallut eden çok sapık vardır. Onlarn hepsi pedofil olmayabilir bile.

Gördüğünüz üzere bu çok karmaşık bir konu..

İnsanlarla ilgili hangi konu basit ki zaten.

Sitelerde Paylaş
Onlar Anibal'in kendi görüşleri.. Onları belirtmeye sizin kadar hakkı var.

Kışkırtıcı olması bir mesajın değerini artırır. Çünkü sizi düşünmeye zorlar.

Ben Anibal gibi düşünmüyorum ama, iletileri silmek gibi bir gaflete de düşemeyiz.

Burada sansürü aklınızdan çıkarın. Sadece kural dışı iletileri silebiliriz.

Burada bir gerçeğe değinmiş İleney00.. (Bu arada bu ileyenWC anlamına mı geliyor 00) neyse..

O da pedofilierin evli ve çoçuk sahibi olmaları.

Bu nerdeyse bir kural.

Pedofili garip bir sapıklık aslında.

Genellikle (ama asla bir kural değil) pedifiller, kendi çocuklarına değiş, diğer çocuklara tasallut ederler.

Ama kendi çocuklarına da yıllarca tasallut eden çok sapık vardır. Onlarn hepsi pedofil olmayabilir bile.

Gördüğünüz üzere bu çok karmaşık bir konu..

İnsanlarla ilgili hangi konu basit ki zaten.

Kural dışı olan, sebebleri dinsel olarak lanse etmesi.Bu da din konusuna kaçacağı için bilim forumu kurallarına aykırıdır yoksa kendi düşündüklerini aktarmasın demiyorum hatta bazı yerlerde ona katılıyorum bile.Mevzu bahis Forum yetkilisi ise zaten birşey yapmayacağınızı adım gibi biliyorum zaten, neyse...

İnsanları Pedofiliye iten porno sektörünün sınır tanımamasıdır diye düşünüyorum.(Birçok pedofil çeşiti var ayrı mesele)

Bakın bilim adamları ne diyor ;

Psikologlar, pornonun bir çeşit bağımlılık olduğunda hemfikir. Porno filmleri izleyen insanlar üzerinde yapılan araştırmalar, birçok insanın, çıplak kadın resimlerinden haz almakla başlayan süreçte, giderek pornografik içeriğe yöneldiğini gösteriyor. Bunu, zamanla şiddet içerikli porno filmlere yönelme ve cinsellik konusunda sapkın düşünceler geliştirme adımlarının izlediği, yine yapılan araştırmalarla ortaya konuyor. Uzmanlar, artan tecavüz ve özellikle pedofili vakalarıyla, pornografinin yayılması arasında bir bağlantı olduğunu düşünüyorlar.

İnsanların pornografik içeriğe yönelmesi, filmler ve reklamlar aracılığıyla sağlanıyor. Kadının meta olarak sunulduğu reklam ve filmler, pornografiye uzanan zincirin ilk halkası olarak tanımlanıyor. Pornografik içerik de, izleyicisine, kadının bir meta olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

İleney00

Anibal'in dine yaptığı atıflar bilim forumu kurallarına aykırı değil.

Din bir açıklama olarak kabul edilirse, elbette burada da ondan bahsedilebilir..

Herşeyin nedeni dindir demiyor.

Din bu olayı abartıyor veya gitmemesi gereken bir kanala yöneltiyor diyor.

Pedofilide dinsel çözümlerin ve yorumların yanlışığını vurguluyor.

Doğru veya yanlış bu onun fikri.

Kurallarımıza neden aykırı olsun ki?

Gözlemler bizi nereye götürürse oraya gideriz.

Dinden ve Tanrı'dan asla bahsetmemek söz konusu değil.

Bilimsel konteksde elbette bahsedebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...