Jump to content

türkiye için battık edebiyatı yapanlara

Recommended Posts

• İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlığı açan kişi, açıkça AKP'nin yarattığı tabloyu desteklemiş. Ama arada, AKP'nin ekonomik verilerine gizliden destek verende olmuş. Kabak tavrını açıktan koyanın başında patlamış..

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bu başlığı açan kişi, açıkça AKP'nin yarattığı tabloyu desteklemiş. Ama arada, AKP'nin ekonomik verilerine gizliden destek verende olmuş. Kabak tavrını açıktan koyanın başında patlamış..

Buraya da mı geldin??

Benden sana yağ çıkmaz,AKP orada kukla,tabloyu yaratan başkaları,Türkiyeyi süper güç yapacaklar demiştim ,ben tablolardan siyasi partileri sorumlu tutmam,üstelik verilerle konuşuyorum.

AKP nin içinde düzgün çalışan varsa onu da takdir ederim.

(Al biraz oyalan)

Sitelerde Paylaş

Taze verilere devam

Veriler olmasa bunları kimse öngöremez.

Tekstil batık sanıyorsunuz deel mi??

02.02.2009 13:40:56 İHKİB BAŞKANI TANRIVERDİ, "İHRACATTA YENİDEN LİDER OLAN HAZIR GİYİM SEKTÖRÜ, KRİZİN EN ÖNEMLİ PANZEHİRİ OLDU"

Global kriz ortamında ortaya çıkan sonucun ekonomi yönetimince iyi

izlenmesi gerektiğini söyleyen İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi,

"İhracatta yeniden lider olan hazır giyim sektörü, krizin en önemli

panzehiri oldu." dedi.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)

Başkanı Hikmet Tanrıverdi, iç ve dış faktörler nedeniyle ihracatta

dördüncülüğe kadar gerileyen sektörün 2009’un ilk ayında yeniden ilk

sıraya çıktığını vurgulayarak, “Ekonominin lokomotifi olan hazır giyim

sektörü krizde en az ivme kaybederek birinci sıraya çıkmış, Türkiye

için vazgeçilmezliğini kanıtlamıştır. Rekabet şartlarımızın

düzeltilmesi halinde ihracatımızı 2008 yılının üzerine çıkarmaya

hazırız” dedi.

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, yaptığı yazılı açıklamada genel

ihracatın Ocak ayında yüzde 28,2, hazır giyimin ise yüzde 20,2

gerilediğini hatırlatarak buna rağmen hazır giyim ve konfeksiyon

ihracatının 1 milyar 152 milyon 825 bin dolarla ilk sıraya çıktığını

vurguladı. Rakamların parite etkisinden arındırıldığında hazır giyim

ve konfeksiyon ihracatının gerçekte, yüzde 14’lük bir düşüş

gösterdiğinin görüleceğine dikkat çeken Tanrıverdi,

Bu arada szilere otomotiv sektörünün zaten döngüsel olduğunu da tekrar hatırlatırım.

Sitelerde Paylaş

Kendimden nifret ediyorum nifret. Hep adrese elden teslim, her zaman taş gediğine oturtulmaz ki...

Neyse benim burada merak ettiğim konu şuydu.

Yüreklice bu başlığı açıp tavrını açıkça belli edenlere

Be uyuz adam, attığın başlığı oku, bak bakalım ne yazmışsın.. Ben de sana kazın ayağı öyle değil böyle diye göstermeye çalışıyorum. Bak açıklamışlar Ocak ayında ihracaat yüzde yirmiiki düşmüş. Bu ne anlama geliyor biliryormusun?

Siz Tayyibciler ne basit adamlarsınız be...

diyenler, sinsice destekleyip sonra ihracat göstergeleri ile keskin bir dönüş yapanlara neden tek kelime bile söyleyemezler.

Saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Benden sana yağ çıkmaz,AKP orada kukla,tabloyu yaratan başkaları,Türkiyeyi süper güç yapacaklar demiştim ,ben tablolardan siyasi partileri sorumlu tutmam,üstelik verilerle konuşuyorum.

Türkiye'yi süper güç yapma fikrinin altında enerji koridorunun Türkiye gibi bir ülkenin kontrolünde olması güvence veriyor olsa gerek.

Ya da sen bu düşüncenin asıl hedefinin ne olduğunu daha değişik yönden anlat istersen deha:)

Neden Türkiye süper güç olsun isteniyor?Birzamanlar İngiltere'nin ABD 'nin üzerine ihale ettiği dünya jandarlamlığını ABD'de Ortadoğu için Türkiye'ye mi ihale etmeye çalışıyor?

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
aynen senin gibi düşünüyorum deha ama bazı arkadaşlar istatistik rakamlar böyle diyor türkiye ilerliyor büyüyor deyince akp ci oluyoruz banane akp den ben türkiyenin nereden nereye geldiğine bakarım
Aynı şeyi söylemenizin önemi yok ki. Siz nickinizden kaybediyorsunuz :) :)
Sitelerde Paylaş
sinsice destekleyip sonra ihracat göstergeleri ile keskin bir dönüş yapanlara neden tek kelime bile söyleyemezler.

Hallac saksı bu kadar mı çalışır,ben mi keskin dönüş yaptım,sen kafayı benimle bozmuşsun,orada ithalat ne oldu dedim git bir daha oku,bu ne demek???

İhracat düşmüş evet ama ithalat ne kadar düşmüş daha mı çok daha mı az????

Biz buna bakarız.

Son aylarda cari açık daralıyor duydun mu???

Bu ne demek ve bizim için iyi mi kötü mü???

Çakarmısın bu işlerden.

peki burada sen ne iş yaparsın ,hadi ben veri falan asıyorum bir hizmetim var,

sen???

ortalığı bulandırıp beni oğuz la mı kapıştırıcan??

zavallısın hallac zavallı,senin gibilerle uğraşmaktan faydalı bir şey yazamıyorsam benim kafam tek bir türlü çalışır basarım tekmeyi geçer gider nerde zırıldarsan orada zırıldarsın.

Sitelerde Paylaş
Son aylarda cari açık daralıyor duydun mu???

Cari açığın daralması bir ülke iyi bir avantajdır.Bunun GSMH'a oranı aslında en önemli kriter.

Cari açık azaldıkça ülkemizden çıkacak döviz çıkışı azalacak demektir.Turizm ve diğer kalemlerden elde edilen döviz gelirleri Türkiye içinde kalacak demektir.

Çakarmısın bu işlerden.

Çakacağını sanmıyorum bir sosyalist kominan bakışla.

Hem seni kızdırmaya bayılıyor:)

Selam.

Sitelerde Paylaş

Hallac gereksiz polemiklerle başlığı sabote etmektedir yönetim lütfen önlem alsın,

Hallac açık ki atılmayı göze aldı gidene kadar da yapabildiği maksimum pisliği yapma peşinde neyse Rab Allah taksiratını affetsin bari.

Sitelerde Paylaş
Turizm ve diğer kalemlerden elde edilen döviz gelirleri Türkiye içinde kalacak demektir.

Aslında kurlar yükseldi daha fazla turist gelmeli ama veriler öyle değil en azından şimdilik,

Müsaadenizle yine veri ile konuşacağım.

02.02.2009 13:45:29 BU YILIN OCAK AYINDA HAVA YOLUYLA ANTALYA'YA 106 BİN TURİST GELDİ

Antalya'ya bu yılın ocak ayında hava yoluyla 106 bin 539 turist geldi.

AA muhabirinin Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden edindiği bilgiye

göre, ocak ayında Antalya Hava Limanı Dış Hatlar Terminali'nden 106 bin 539

turist giriş yaptı. Yetkililer, Antalya'ya geçen yılın ocak ayında 140 bin 306

turist geldiğini belirterek, bu yılın aynı döneminde gelen turist sayısının geçen

yılın aynı dönemine göre yüzde 24 oranında düştüğünü bildirdi.

Sitelerde Paylaş
Türkiye'yi süper güç yapma fikrinin altında enerji koridorunun Türkiye gibi bir ülkenin kontrolünde olması güvence veriyor olsa gerek.

Ya da sen bu düşüncenin asıl hedefinin ne olduğunu daha değişik yönden anlat istersen deha:)

Neden Türkiye süper güç olsun isteniyor?Birzamanlar İngiltere'nin ABD 'nin üzerine ihale ettiği dünya jandarlamlığını ABD'de Ortadoğu için Türkiye'ye mi ihale etmeye çalışıyor?

Sebebi net sudur budur diyemem hepsi olabilir ama bence Afrika ile çok büyük ilgisi var ben durum tesbiti yapıyorum benim ki düşünce değil somut tespit ABD'de bire bir,kaynak çok kuvvetli.

Sitelerde Paylaş
Sebebi net sudur budur diyemem hepsi olabilir ama bence Afrika ile çok büyük ilgisi var ben durum tesbiti yapıyorum benim ki düşünce değil somut tespit ABD'de bire bir,kaynak çok kuvvetli.

Afrika evet doğru orayı unuttum.

Sitelerde Paylaş
hallac01

ne varki benim nickimde

Sizin nikinizde sırasıyla D, E, H ve A harfleri yok. Bakın siz

aynen senin gibi düşünüyorum deha ama bazı arkadaşlar istatistik rakamlar böyle diyor türkiye ilerliyor büyüyor deyince akp ci oluyoruz banane akp den ben türkiyenin nereden nereye geldiğine bakarım
dedidiniz. Bu başlıkta sizinle aynıdüşünceyi savunan başka biri daha var ama kabak kiminbaşınha patladı sizce :)

Hallac gereksiz polemiklerle başlığı sabote etmektedir yönetim lütfen önlem alsın,

Hallac açık ki atılmayı göze aldı gidene kadar da yapabildiği maksimum pisliği yapma peşinde neyse Rab Allah taksiratını affetsin bari.

Benim bildiğim sayın oğuz, dürüst bir yönetim sergilerse

Bu forumda şu kişi şu başlığa, bu kişi de bu başlığa giremez, fikrini belirtemez diye bir kural var mı? Yok.. Herkes kurallara riayet ettiği müddetçe her başlıkta fikrini belirtebilir. Eğe bir katılımcı hakaret veya küfür ettiyse müdahale edilir.

Herkes aynı şeyi konuşursa forum nurcu forumlardan farkı kalmaz. Ateistforum'un özelliği de her fikrin konuşulabildiği özgür bir forum olmasıdır.

böyle biryanıt vermeli...

Polemik yaratmadım. Burdaki çifte standarda dikkat çektim..

Sizinle aynı düşünceyi belirtene

Be uyuz adam, attığın başlığı oku, bak bakalım ne yazmışsın....

....

Siz Tayyibciler ne basit adamlarsınız be...

deniliyor.

Verilerle çok biliniyorsa eğer, bi zahmet olmayan ve teğet geçen krizden dolayı kaç bin kişinin işsiz kaldığını gösteren verileri de sununda birşeyler öğretmeye devam edin.

Tabi, hakaret etmekten frsat bulursanız..

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
hallac,

sanırım drekinci bir ara özel bir pskyatri hastahanesinde çalışmıştı.

Biliyorum. Zaten sevgili hocam, sizin ruh sağlığınız hakkında epey bilgilendirdi beni :)

(Yav kusura bakmayın bu espiriyi yapmak istemezdim ama cuk diye oturdu. Nefsime yenilip bunu yazdım Gerçekten özür dilerim)

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Hallac'a selam verilere devam,

Taze haber bir firmamız iyi bir gübre siparişi aldı,işcileri adına sevindim,ihracat fazlası gübreleri de göndereck yer arıyorlarmış ben samimiyetimize güvenerek hallac'ın adresini verdim bile.

02.02.2009 14:47:19 ***BAGFS*** Bagfas Bandirma Gubre Fabrikalari A.S.'nden gelen yazi: Keytrade firmasindan, Brezilya'ya ihrac edilmek uzere toplam 2.040.000 USD tutarinda

***BAGFS*** Bagfas Bandirma Gubre Fabrikalari A.S.'nden gelen yazi: Keytrade firmasindan, Brezilya'ya ihrac edilmek uzere toplam 2.040.000 USD tutarinda 16.000 ton Amonyum Sulfat (AS) gubresi siparisi alin- mistir. Sevkiyat Subat ayinda tamamlanacaktir. Odeme mal mukabilidir.

Sitelerde Paylaş

Otomotivde bir olumsuz haber.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/10907529.asp?gid=229

Oyak Renault üretimi durdurdu

A.A.

OYAK Renault, global kriz nedeniyle ulusal ve uluslararası pazarlarda meydana gelen talep daralması ve belirsizlikler nedeniyle bugün itibariyle üretimine ara verdi

OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, endüstriyel sistemini, tüm dünya ülkelerini çeşitli ölçeklerde etkileyen, süresi ve boyutları henüz tam belirlenemeyen krizin, ulusal ve uluslararası pazarlarda yarattığı talep dalgalanmaları ve belirsizliklerine uyarlamak amacıyla, Karoseri-Montaj Fabrikası'nda otomobil üretimini bugünden itibaren 10 Şubat'a kadar durdurdu.

Mekanik ve Şasi Fabrikası'nda da motor, vites kutusu ve şasi üretiminin, 2-8 Şubat tarihleri arasında duracağı bildirildi.

OYAK Renault'un, Uluslararası Lojistik ve Yedek Parça Merkezi'nden yedek parça ve CKD dağıtım faaliyetlerinin ise bu tarihler arasında devam edeceği öğrenildi.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...