Jump to content

türkiye için battık edebiyatı yapanlara

Recommended Posts

Hayal dünyasında yaşamayın Türkiye'nin durumu gayet iyi, bu krizden dünya ölçeğinde güçlenerek çıkar.

İMF'ye posta koyabiliyorsunuz daha ne krizi????

Kriz belli bir kesim için zaten hep vardır,onlar kendi beceriksizliklerini her zaman ekonomilerin bozukluğuna ve yöneticilerin basiretsizliğine yorarlar,onların ki farklı bir dünya,he he demek lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayal dünyasında yaşayanlara naapıyoruz???

Taze haberler ile cevap veriyoruz.

16.02.2009 14:29:28 TURKCELL GM CİLİV, "TÜRKİYE MOBİLİTEDE, BANKACILIKTA DÜNYAYA LİDERLİK YAPIYOR''

Turkcell Genel

Müdürü Süreyya Ciliv, ''Türkiye'nin mobilitede ve bankacılıkta dünyaya liderlik

yaptığını'' söyledi.

Türkiye ekonomisinin de dünyada yaşanan ekonomik krizden etkileneceğini

belirten Ciliv, ''Fakat şuna da inanıyorum, Davos'ta da söylemişlerdi

Türkiye'nin krizi daha hafif atlatacağı krizden daha hızlı ve daha güçlü

çıkacağı tahmin ediliyor. Turkcell'in de Türkiye ekonomisine paralel bir süreç

yaşayacağı tahmin ediliyor'' dedi.

Ciliv, kongrede sunulan içerikler Türkiye'deki uygulamalarla

kıyaslandığında Türkiye'nin önemli bir durumda olduğuna dikkati çekerek,

''Türkiye mobilitede, bankacılıkta dünyaya liderlik yapıyor. Turkcell'in

çıkarttığı, Turkcell Mobile İmza, GSMA tarafından dünyada öncelikli projelerden

biri kabul edildi. Önümüzdeki Mart ayından itibaren dünyada 750 operatör

Turkcell'den Turkcell Mobil İmzayı öğrenecekler ve kendi ülkelerinde uygulamaya

koyacaklar'' diye konuştu.

Sitelerde Paylaş

Taze haber,

Dünyada bankalar batarken Akbank bugün 4 yeni Özel bankacılık şubesi açtı,şu kadar işci çıkardı vs vs diye mevzular da olmuştu.

16.02.2009 13:52:41 ***AKBNK*** Akbank T.A.S.'nden gelen yazi: Aciklanacak Ozel Durum: Sube Acilisi Yonetim Kurulu Karariyla -Ozel Bankacilik Bakirkoy Subesi Fahri Koruturk

***AKBNK*** Akbank T.A.S.'nden gelen yazi: Aciklanacak Ozel Durum: Sube Acilisi Yonetim Kurulu Karariyla -Ozel Bankacilik Bakirkoy Subesi Fahri Koruturk Cikmazi No:9/1 Akhan Kat:4 Bakirkoy/Istanbul -Ozel Bankacilik Antalya Subesi Hasim Iscan Mah. Recep Peker Cad. 1257 Sok Antalya 2000 Plaza No:1/7 Antalya -Ozel Bankacilik Sisli Bagli Subesi Halazkargazi Cad. No:338 Kat:4 Sisli/Istanbul -Ozel Bankacilik Saskinbakkal Bagli Subesi Bagdat Cad. Yenel Apt. No:350/2 Saskinbakkal/Istanbul adresinde faaliyete gecmistir. ***AKBNK***

Sitelerde Paylaş

Türkiye Amerika'yı ve dünyayı perişan eden büyük depresyondan da çok kötü etkilenmemişti.

Türkiye'nin kendine göre ilginç bir ekonomisi var.

Türkiye'de temek olarak iki ayrı ekonomik sistem var.

1. İlki devletin empoze ettiği bürokratik ekonomik sistem..

2. İkincisi ondan tümüyle soyut, halkın kendi arasında yürüttüğü ekonomik sistem.

İlkine göre yapılan istatistikler, ikincisi ile hiç bir zaman bağdaşmamaktadır.

Çünkü bu iki ekonomik sistemker entegre olmamışlardır. Tümüyle ayrı sistemlerdir.

Halk (tüccar, esnaf, işçi, kadın emeği, çocuk emeği ve diğerlerini kastediyorum) kendi içinde ilginç bir sistem kurmuştur.

Devlet tarafından işsiz olarak nitelendirilen kesim aslında işsiz falan değildir.

Kendi aileleri içinde iş yaparlar ve ekonımiye az da olsa katkıda bulunurlar.

Devletin o güçten yararlanamamasının en büyük nedeni, devletin o gücü suistimal etmek istemesidir.

Türkiye'de vergi yükünün altından kalkmak çok zordur. Vergi yükü ağırdır.

Halkın bütün yaptığı devleti bypass ederek varlığını sürdürmeye çalışmaktır.

Türkiye'de haydut olan halk değildir. Devlettir.

Bunu hiç bir zaman unutmayın.

Türk devleti ahlaksızdır. Hırsızdır. Yankesicidir. Hayduttur.

Yalancı ve sahtekardır..

Ve bu eskiden beri süregelen bir düzensizliktir. Yeni değildir.

Sitelerde Paylaş

Türkiye İStatistik Kurumu, geçtiğimiz yıl 458 bin kişinin işsiz kaldığını açıkladı. İşçi çıkarımlarının da en fazla "Kriz kim biz kim" edebiyatının yapıldığı Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yapılıdğı söyleniyor. Aynı edebiyat hala yapılıyor, işten çıkarmalarda hala sürüyor.

2007 yılında aşevlerinden 23 bin 890 kişi günlük yemek yerken, bu rakam 2008 yılında 53 bin 391'e çıkmış ama hala bu ülkede kriz yok deniliyor.

Kredi kartı borcu olanların sayısı ise sadece bir yılda 478 bin artmış. Ama daha vahimi yasal takip altında olanların sayısı 2 milyon 170 bin..

İşsizlik fonundan yararlanmak için başvuralanların sayısı is eyüzde 473 artmış...

Tüm bu rakamlara rağmen bu ülke krizde değildir. Bu lafı burda değil de, kendisini yakmak isteyen adama söylemek lazımdı. O vatandaş önce sizi sonra kendisini yakardı...

Saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tüm bu rakamlara rağmen bu ülke krizde değildir. Bu lafı burda değil de, kendisini yakmak isteyen adama söylemek lazımdı. O vatandaş önce sizi sonra kendisini yakardı...

Saygılarımla

Rakamlar değil bilgi ve kültür seviyesi önemlidir.Bu listede verdiğiniz insanlar atmadımı akp'ye yüzde 47 oyları, bu solcular desteklemedimi bu politkaları, bu dinciler desteklemedimi amerikan bayrağında namaz kılanları, Neymiş Gelinen Sonuç : Kemalizm tarih sahnesinde bir kez daha haklı olduğunu göstermiş (Tarihçi Okul ) , fakat anlayan kim , kimse, sadece gelişmiş küresel ülkeler.

Sitelerde Paylaş

Sizi bana sayıyla mı yolladılar yahu. Anladık bilgi küpüsünüz, çağdaşsınız, modernitenin doruklarındasınız ama sonra polemik polemik diye de ağlıyorsunuz... :)

Sitelerde Paylaş
Bu lafı burda değil de, kendisini yakmak isteyen adama söylemek lazımdı. O vatandaş önce sizi sonra kendisini yakardı...

Vatandaş'ın çocuğu ölmüş bu kadar suistimal etmeyin,videosunu izleyin anlarsınız krizle olan bağlantıyı.

Sitelerde Paylaş
Sizi bana sayıyla mı yolladılar yahu. Anladık bilgi küpüsünüz, çağdaşsınız, modernitenin doruklarındasınız ama sonra polemik polemik diye de ağlıyorsunuz...

Hallac sen de hafif sulanma falan mı var????

Bugün bu başlığı sen güncelemedin mi????

Polemikleri sen başlatmıyormusun????

Amacın ne o iletiyi asarken????

Sitelerde Paylaş
Hallac sen de hafif sulanma falan mı var????

Bugün bu başlığı sen güncelemedin mi????

Polemikleri sen başlatmıyormusun????

Amacın ne o iletiyi asarken????

Bilmeden konuşmayın derim... Güncelledimde ne oldu. Güncellemek de mi suç oldu. Güncelleme nedeni olan haberi yayınlamakta mı polemik sebebi yahu. Yeter ama. Cılkını çıkarmayın...

Saygılarımla

EDIT: Soruya bakın. " iletiyi asarken amacın neydi"

Sitelerde Paylaş
Bilmeden konuşmayın derim... Güncelledimde ne oldu. Güncellemek de mi suç oldu. Güncelleme nedeni olan haberi yayınlamakta mı polemik sebebi yahu. Yeter ama. Cılkını çıkarmayın...

Saygılarımla

EDIT: Soruya bakın. " iletiyi asarken amacın neydi"

Yapma be hallac seni tanımasak yutacağız yani,bu başlığın en başından bakılsın bakalım polemikten başka amacın var mı,bir tane fikir, bir tane veri içeren yazın var mı???

Adam parayı bulana kadar lösemi olan oğlunu kaybetmiş ve bunun sebebini kriz'e yormuş(parayı bulamamış değil geç bulmuş)siz bu acılı durumdan bile kriz çığırtkanlığı yapma peşindesiniz,el insaf.

Sitelerde Paylaş
kriz nedeniyle işyerini, evini otomobilini kaybeden 45 yaşındaki Abdülkadir Uçar, 2 gün önce dea İstanbul Cearrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören 10 yaşındaki oğlu Hasan Fehmi Uçar'ı kaybedince bunalıma girdi.

"Param yoktu, oğlum için para bulmaya çalışıyordum. Ancak oğlum öldü ve dün toprağa verdik. Sağlık Bakanı 'yeşil kart alın' diyordu. Kimse bana yeşil kart vermedi. Çocuğum dün öldü ve gömüldü. Cerrahpaşa bile oğluma bakmadı. Sayın Başbakan 'sosyal devlet diyorsun. Çocuğumu hasta hasta öldürdün. Ne oldu. Evimi aldınız. Arabamı aldınız. Kriz beni vurdu. Param vardı, esnaftım. İflas ettim. Hani sosyal devlettik. Herkesin çocuğu var. Çocuğum öldü canım yandı."
Bu bölümleri gerçekten görmedinhiz mi yoksa görmemezlikten mi geldiniz?

İşi, aracı ve evi olan biri yeşil karta muhtaç duruma gelmiş dikkatinizi çekmedi galiba.

Akbank'ın işçi alımı haberlerini yapıştırdığınız iletilerle mi fikir içeren yazıların sahibi oldunuz??

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bu bölümleri gerçekten görmedinhiz mi yoksa görmemezlikten mi geldiniz?

İşi, aracı ve evi olan biri yeşil karta muhtaç duruma gelmiş dikkatinizi çekmedi galiba.

Hallac,

Bak dostum ben aptal değilim orda yazan satırları değil,senin verdiğin linkteki videoyu bizzat izledim hem de iki üç kez,zahmet buyurma sen de izle,önyargısız izlersen anlarsın ve bahsettiğin satırlar da o videoda söylenmiyor,ama ne hikmetse bütün medya o satırları birbirinden kopya çekmiş,akşam TV lerde şenlik var anlaşılan.

Adam videoda diyor kı parayı buldum telefon ettim oglun öldü dediler,mezara gitti yavrum diyor,polisler önce sağlık vs diyor adam ne yapım sağlığı diyor,o yazdığın satırları bana videodan gösterebilirmisin??????

İnsan da biraz utanma olur evladını kaybetmiş acılı bir babanın durumundan bu kadar yararlanmak kime ne kazandırır,Doğan Grubu iyi mi yapıyor salt RTE ile takıştı diye akşama kadar kriz çığırtkanlığı yapıyor,verdiğin linkte onun gazetesi,sırıtıyor artık,azıcık akıllı olun düne kadar destekliyordu şimdi menfaatler çelişmeye başladı vs vs

Sitelerde Paylaş
Hallac,

Bak dostum ben aptal değilim orda yazan satırları değil,senin verdiğin linkteki videoyu bizzat izledim hem de iki üç kez,zahmet buyurma sen de izle,önyargısız izlersen anlarsın ve bahsettiğin satırlar da o videoda söylenmiyor,ama ne hikmetse bütün medya o satırları birbirinden kopya çekmiş,akşam TV lerde şenlik var anlaşılan.

Utanma olur felan diyorsunuz. Bakın bu tip söylemlerinizi yanıtlamıyorum diye önünüze gelene hakeret etmeyin.

Videoyu bende izledim. 35'inci saniyede "Hani Türkiye'de kriz yoktu" diyor. 39'uncu saniyeden itaberende tek tek neleri kaybettiğini söylüyor. Evet para bulduğunu söylüyor. Evini, işini, arabasını kaybetmesi bir yana, çocuğunu kaybettikten sonraki parayı ne yapsın. Parayı buldu diye şimdi ülke krizden mi kurtuldu, vatandaşın ölen çocuğu mu geri geldi.

Eee hani bu üalkede kriz yoktu. Sadece bu videoya değil diğer verdiğim istatistiki bilgilerede bir bakın...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Utanma olur felan diyorsunuz. Bakın bu tip söylemlerinizi yanıtlamıyorum diye önünüze gelene hakeret etmeyin.

Videoyu bende izledim. 35'inci saniyede "Hani Türkiye'de kriz yoktu" diyor. 39'uncu saniyeden itaberende tek tek neleri kaybettiğini söylüyor. Evet para bulduğunu söylüyor. Evini, işini, arabasını kaybetmesi bir yana, çocuğunu kaybettikten sonraki parayı ne yapsın. Parayı buldu diye şimdi ülke krizden mi kurtuldu, vatandaşın ölen çocuğu mu geri geldi.

Eee hani bu üalkede kriz yoktu. Sadece bu videoya değil diğer verdiğim istatistiki bilgilerede bir bakın...

Saygılarımla

Evet,insanda biraz utanma olur,adamın bütün vurgu noktası çocuğunun ölmesi adam derin bir acıda ve bunalımda ve bunu politik amaçların için kullanma peşindesin.

Hadi vıdeoda o yazılı satırların söylendiğini ispat et bize,adam bir kere hani Türkiyede kriz yoktu diyor beş kere oğlunun ölümüne vurgu yapıyor,son cümlesinden de anlıyorum ki bu adam ailesi ile oturmuyor,oğlunu da o büyütmedi muhtemelen bunun azabı içinde,bu durumdaki bir insan her şeyi de söyleyebilir,sence bu şahıs düzgün bir şahısmıdır,aile babasımıdır,düzgün bir iş sahibimidr???yoksa serseri ve alkolık midir????

Bu algılama defisiti ile bedava yaşıyorsun hallac bedava !!

Sitelerde Paylaş
sence bu şahıs düzgün bir şahısmıdır,aile babasımıdır,düzgün bir iş sahibimidr???yoksa serseri ve alkolık midir????
Artık yuhhh diyorum... Sağa sola utanma dersi verirken az bir şey sizin utanma duygunuz faaliyete geçer umarım. Tabi taşa çalmadıysanız.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Hallac

Hala bir trajediyi suistimal ederek ondan pirim yapıyorsun..

Sus bari.. Her iletiye cevap vermek zorunda değilsin.

Her seferinde daha kötü bir duruma düşüyorsun.

Gıcık olduğunu biliyoruz ama, sen bu keresinde resmen aptallık yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ben değil.

Gereksiz bir tartışma devam ediyor.

Deha'yı tanımadığın çok belli oluyor.

O seni elinde oyuncak yapar.

Çünkü sen ona gereksiz çıkışlarınla koz veriyorsun.

Zaten haklı da değilsin.

Bir trajediyi suistimal etmenin ne anlamı var.

Bu bir insan.. Koca ülkenin ekonomik politikasının simgesi değil ki?

Onu simge yaparsan, duygu sömürüsü yapmış olursun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...