Jump to content

Şimdi de Ermeni Aydınlar Özür Diliyor.

Recommended Posts

Türk milliyetçileri de, Ermeni milliyetçileri de yiyin lan birbirinizi. Gözünüzü mü oyarsınız,kafalarınızı mı kesersiniz... Naparsanız yapın. Cennet dünyanızı birbirinizi keserek yaşayın, yaşatın.

Lakin dünyanın tüm uluslarından, gerek ermeni, gerek kürt, gerek yunan, gerek türk özgürlükçüleri paslı düşüncelerinizle, kanlı dişlerinizle, kokuşmuş fikirlerinizle kemirmekten vazgeçin. İnsan insandır. Ermenileri yaftalayan, Türkleri yaftalayan düşüncelerenizle tüm ulusu aynı gösteremezsiniz. Ulusun değil; insanın iyisi kötüsü olur. Bunu çürümüş beyninize kazıyın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türk milliyetçileri de, Ermeni milliyetçileri de yiyin lan birbirinizi. Gözünüzü mü oyarsınız,kafalarınızı mı kesersiniz... Naparsanız yapın. Cennet dünyanızı birbirinizi keserek yaşayın, yaşatın.

Lakin dünyanın tüm uluslarından, gerek ermeni, gerek kürt, gerek yunan, gerek türk özgürlükçüleri paslı düşüncelerinizle, kanlı dişlerinizle, kokuşmuş fikirlerinizle kemirmekten vazgeçin. İnsan insandır. Ermenileri yaftalayan, Türkleri yaftalayan düşüncelerenizle tüm ulusu aynı gösteremezsiniz. Ulusun değil; insanın iyisi kötüsü olur. Bunu çürümüş beyninize kazıyın.

jeton yenı düşmüşşş...hayırlı olsun....

Sitelerde Paylaş

kürt halkının mıllıyetcılıgı olmaz

ezılen halk mıllıyetcılık yapamaz konu nasılda kürtlere gelmıs

aman komık komık ıletıler :D :D

halk yok dılı var :D

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kürt halkının mıllıyetcılıgı olmaz

ezılen halk mıllıyetcılık yapamaz konu nasılda kürtlere gelmıs

aman komık komık ıletıler :D:D

halk yok dılı var :D

İnsanlarda alerji yapıyor bu kelime. "KÜRT" kelimesi, "KÜRTÇE"... Heleki bi kelime var "KÜRDİSTAN" ... Bunu duydukları zaman hulka dönüşüyorlar.

Sitelerde Paylaş
Hmmm... Neye göre yokmuş? Kart-Kurt sesleri yüzünden kendilerine kürt dediklerine mi inanıyorsun?

Kürt ; Türkçe bir kelime olup bir boydur, şuankiler onları asimile eden farisilerin araplarla birleşen kolu olup kürt değil kırodur.

Varsa bilgin görelim , uydurmaca yazılarla bu iş olmaz,

Evet gerçek kürtlerin Kart-kurt sesinden türetilen kürt olduğunu söylüyorum.

Fakat şuan ki sen, o kürt değilsin.

Sen farisinin araplarla birleşen kolusun, sadece kürt ismini çaldın.

Tıpkı içinde bulunduğunuz çoğrafyalardan sürekli kültür çalıp bizm kültürümüz tarihimiz dediğiniz gibi, iran size kıçıyla gülüyor.

Sitelerde Paylaş
Nasıl yapamaz ?

hatta daha sıkı muhafaza etme yoluna geçer. Etki ile tepkisi şovenizme döner.

etkı ye tepkı vermek kendını korumaktır

yanı bugune kadar hangı ogrencı dıyarbakırda lınc edıldı

yada doguda lınc edıldı

bugune kadar askerlık gorevı yapan kac ere kotu soz soyledı bu halk

psıkolojıde var kendınde gordugun bır seyı baskasında varmıs gıbı anlatırsın

normal karsılıyorum artık

Sitelerde Paylaş
Kürt ; Türkçe bir kelime olup bir boydur, şuankiler onları asimile eden farisilerin araplarla birleşen kolu olup kürt değil kırodur.

Tıpkı içinde bulunduğunuz çoğrafyalardan sürekli kültür çalıp bizm kültürümüz tarihimiz dediğiniz gibi, iran size kıçıyla gülüyor.

tamam aynen oyledır sen sakın ol

ama konu kurt degıldır onuda belırteyım

Sitelerde Paylaş
etkı ye tepkı vermek kendını korumaktır

yanı bugune kadar hangı ogrencı dıyarbakırda lınc edıldı

yada doguda lınc edıldı

bugune kadar askerlık gorevı yapan kac ere kotu soz soyledı bu halk

psıkolojıde var kendınde gordugun bır seyı baskasında varmıs gıbı anlatırsın

normal karsılıyorum artık

yani herşey tozpembe değil . Bunlar elbet olmuştur .

ben kürt milliyetçileri ile de karşılaştım .Bunlar yok diyemezsin.

ezilen halk sadece türkiyede kürtler değil . sadece bastırılmış duruyorlar .

Kürt hareketi sence ne amaçla faaliyet sürdürüyor. Dünyaya komunizmi getrmek için olduğunu mu sanıyorsun.

Pkk ilk bağımsızlık istedi , şimdi de özerkliğe döndü bunların nedeni nedir ?

Sadece dil midir ?

Bunları çarpıtamazsınız. Ezilen halk heimiziz. SAdece birileri edğil !

Sitelerde Paylaş

Lan ne kürdü... Kırk kez söyledim bunu forumda... Benim dinim, ırkım, milletim yok.

Şurası bir gerçek ki halklar millet bilinçlerini anadilleri sayesinde oluşturmuşlardır. Irk olarak o burdan gelmiş, bu buraya gitmiş farazidir, gereksizdir. Eğer bakacak olursan "dünya milletleri" diye bir başlık var forumda. Kendinin "ırk" olarak, "kültür" olarak ne kadar türk olduğunu anlayabilmek için o başlığı inceleyebilirsin.

Nys... Benim için önemli olan ırk, kafatası, soy değildir. Kürtçe ayrı bir dilse, bu dil Kürtlerde millet bilincini uyandırmayı sağlamıştır. Bu yüzden de önemli olan şey kürtlükten çok, kürtçedir.

Şimdi bana linguistik olarak kürtçe ve türkçenin ortak ve yakın bir proto-dilden türediğini gösterecek bir kaynak gösterir misin?

Sitelerde Paylaş
"sizi öldürdüğümüz için bizden özür dileyin lan!!!"

halk bu olunca, yöneticilerden pek birşey beklememek lazım.

senin o halktan farkın ne ki ?

türkler ermenileri öldürmüştür ve bu bir gerçektir.ancak bir gerçek daha vardır ki ! ermenilerde türkleri öldürmüştür !

ancak bu öldürmenin adı kesinlikle soykırım yada katliam konulamaz.ademin iki oğlu daima birbirini öldürmüştür ! kimi katliamlarla kimi karşılıklı savaşlarla vs.

ben bir çerkesim.kafkasyadan 140 sene önce göçen dedelerimiz türkiyeye gelmişler.ve rus tehdidi düşünülerek samsundan hataya doğru bir hat şeklinde o bölgelere serpiştirilmişler.bizde yozgata düşmüşüz.yozgat ve sivas bölgelerinde oldukça fazla ermeni köyüde vardır ( vardı).ve o zamanı yaşayanların hikayeleri hala eskimedi.

babannem bana çok hikaye anlattı.

kendisi cahil bir kadındır.şuan 80 yaşının üzerinde.o zaman o bölgede nasıl yetişebilirsen öyle yetişmiş bir insandır.belki cahildir ama politik değildir.politika nedir bilmezde zaten.

olanları nasıl duymuşsa öyle anlatır.

bir hikayesini anlatayım.hiç bozmadan sanki ondan dinliyormuşsunuz gibi.

bana anlatıyor....

Abdullah deden ( babamın ayrı anneden büyükkkk amcası- babamın dedesi 3 kere evlenmiş ancak değişik zamanlarda ve hep tek kadınla ! ) tarlada çalışırken yanına 5 ermeni gelmiş.birşeyler sorup biraz sohbet etmişler.yanlarındaki azıktan dedene vermişler.ve ermenice biz bunu burada öldürelim demişler.deden atlara çobanlık yapardı.ermenilere çok iş yapardı.o yüzden dillerinden anlıyordu.bunların onu öldürmek istediğini anlayınca hemen kamasını çekmiş orada üçünü gebertmiş( aynen öyle anlatıyordu : ) ikisi kaçmaya başlamış.yaşlı olanı hemen yakalamış.onuda gebertmiş.diğerini çok kovalamış.sonunda gubbi gilin ahırında sıkıştırmış ( gubbi lakap :) çerkeslerde hemen herkezin lakabı vardır.)

gubbi dedenin ahıra girdiğini görünce hemen koşmuş.deden adamı sıkıştırmış bağırıyormuş.adamda ağlıyormuş.gubbi ayıp yapma demiş.dedem bunuda öldürmezsem bunlar benim peşimi bırakmaz demiş.ve onuda öldürmüş.

bu hikaye aynen anlattığım gibi.ve yalanı yok.neyse o.

başka bir kısa alıntı.

bizim köyün arkasında totonun ( lakap ) evi varya !

eee !

onun arkası hep ermeni mezarıdır.

nasıl !

orada çok ermeni öldürdüler.hele tuncayın dedesi varya

eee !

çok zalim adamdı.arka arkaya ermenileri dizermiş.ve kılıcım kaçtanesini birden öldürecek diye en öndekinin karnına saplarmış....

anlayacağınız bizler çok ermeni öldürdük ! yani öldürmedik masumuz hikayeleri yalan.

ancak ! buna paralelde çok hikaye var.

ermenilerin köyünün altını cephane yaptıkları.çok kişiyi kestikleride aynı şekilde gerçek.( eskiler böyle diyor nedense-kestiler diyor )

ve bu işi onların başlattığıda bir gerçek.

malesef ermeniler fitneye kulak vermiş ve büyük hata yapmışlardır.ben yaptıklarını şuna benzetirim.

3 büyüklerin birinin sahasında 8 kişi kalıp galibiyet için saldırmak !

tarumar olursun !

ermenilerde malesef bunu yapmışlar.fazla coşup kan dökmüşler.ancak karşılarında ummadıkları bir nefsi müdafa bulmuşlar.

ancak bu ülkede ne kadar insan varsa o kadar çok ermeni hikayesi vardır.annemin babasıda bir ermeni ailesinin kaçmasını sağlamıştır.

annem anlatır.çocukluklarında o ermenileri ziyarete gittiklerinde bir sürü şekerler ve paralar verirlermiş annemlere.

yani olay bir soykırım yada bilinçli bir katliam değil.büyük çaplı bir nefsi müdafa

bilinçli silahlanma ermenilerce yapılmış.ancak güçleri emellerine yetmemiştir.

herkez köyünde kasabasında çatışırken ülkenin bütününde akan korkunç kanın kaç ton olduğundan kimsenin haberi yoktu.

bu fatura çok sonra anlaşılmıştır.türkler ermenilerin soyunu kurutmak niyeti ile öldürmemiştir.ancak çok ermeni ve çok türk malesef ölmüştür.

bu fıransanın cezayir soykırımı gibi yada kızılderili soykırımı gibi alçakça bir eylem değildir.

o yüzden bu orospu çocuğu fıransızlar bize bu faturayı kesemezler.eğer insanlarsa ve eğer birşeyi belgeleyeceklerse.

önce kendi alçakça soykırımlarını kabul etsinler !

Sitelerde Paylaş

Bir özür meselesini, kürt konusuna ve travesti noktasına getirdiniz ya kutlamak lazım sizleri :)

Sayın capitalintensiveboy, gıcıklık yapmayın ben adanalıyım :)

Konudan sapmamak için 'fahişelik' ve travesti meselesini pas geçiyorum..

"Ya niye özür dileyeceğiz" "Ben babamın işlediği hata için özür dilemem" diye bir yaklaşım var. Bizim toplumda 'Özür' nedense bir ezikliğin ifadesi olarak algılanmıştır. 'Özür dileme' aksine bir erdemdir, yarına dair kurulacak dostuklar için bir samimiyet ifadesidir. Halklar veya devletler arasındaki ilişkiler ile bireysel ilişkileri karıştırmamak lazım. Hasan ile velinin küs veya hasım olması o iki kişiyi ilgilendirir ve toplumsal yaşama sekte vuracak bir mesele değildir Oysa diğeri iki halkı ilgilendiriyor. Ve iki halk arasındaki bir sorunda sadece iki halkı değil tüm dünyayı etkileyebilecek bir süreçtir.

Arkadaşınıza karşı bir hata işlediğinizde mutlaka özür dileyin, geçmişte bizim irademiz dışında gerçekleşen bir yanlış içinde ülke olarak özür dileyelim. Erdemli hareket etmekten korkmayalım...

Buradaki ucuz milliyetçilik söylemlerinin bu ülkeye hiç bir zaman yararı olmamıştır olmayacakta. Kiminiz ırkçı kiminiz milliyekçi ve bu ülkeyi çok sevdiğinizi söylüyorsunuz. Sizin sevginiz bu ülkeye zarar veriyor, bu toprağın insanlarına zarar veriyor. Sevecekseniz adam gibi sevin ya da sevmesenizde olur. (Neredeyse hızımı alamayıp 'Ya sevme ya da terket' diyecektim. Körle yatan şaşı kalkar gibi bir şey oldum)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bir özür meselesini, kürt konusuna ve travesti noktasına getirdiniz ya kutlamak lazım sizleri :)

Sayın capitalintensiveboy, gıcıklık yapmayın ben adanalıyım :)

Konudan sapmamak için 'fahişelik' ve travesti meselesini pas geçiyorum..

"Ya niye özür dileyeceğiz" "Ben babamın işlediği hata için özür dilemem" diye bir yaklaşım var. Bizim toplumda 'Özür' nedense bir ezikliğin ifadesi olarak algılanmıştır. 'Özür dileme' aksine bir erdemdir, yarına dair kurulacak dostuklar için bir samimiyet ifadesidir. Halklar veya devletler arasındaki ilişkiler ile bireysel ilişkileri karıştırmamak lazım. Hasan ile velinin küs veya hasım olması o iki kişiyi ilgilendirir ve toplumsal yaşama sekte vuracak bir mesele değildir Oysa diğeri iki halkı ilgilendiriyor. Ve iki halk arasındaki bir sorunda sadece iki halkı değil tüm dünyayı etkileyebilecek bir süreçtir.

Arkadaşınıza karşı bir hata işlediğinizde mutlaka özür dileyin, geçmişte bizim irademiz dışında gerçekleşen bir yanlış içinde ülke olarak özür dileyelim. Erdemli hareket etmekten korkmayalım...

Buradaki ucuz milliyetçilik söylemlerinin bu ülkeye hiç bir zaman yararı olmamıştır olmayacakta. Kiminiz ırkçı kiminiz milliyekçi ve bu ülkeyi çok sevdiğinizi söylüyorsunuz. Sizin sevginiz bu ülkeye zarar veriyor, bu toprağın insanlarına zarar veriyor. Sevecekseniz adam gibi sevin ya da sevmesenizde olur. (Neredeyse hızımı alamayıp 'Ya sevme ya da terket' diyecektim. Körle yatan şaşı kalkar gibi bir şey oldum)

saygılarımla

sayın hallac, bari siz yapmayınız, orada adanalıları aşağılayan tek kelime yok :)

Diğer sözlerinize katılıyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...