Jump to content

YA SEV , YA TERK ET

Recommended Posts

Bu slogandan benim anladigim,Irkciliktir.Yillardir MHP tarafindan söylenen bu slogan artik,AKP tarafindan söylenmektedir.Nitekim RTE ;

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Buna kim karşı çıkabilir. Buna karşı çıkanın bu ülkede yeri yok. Buyursun istediği yere gitsin..." (2 mayis Hakkari)

"Vatandaşa sabır tavsiye ediyorum. Ama bu sabır nereye kadar olur, bunun da endişesi içerisindeyim. Hayatına kastettiğiniz vatandaş kalkıp da eğer elinde böyle bir tedbiri, böyle imkânı varsa, kendisini savunma yoluna gidecektir"(3Kasim istanbul´da oturma eylemi yapan DTP´li gruba yapilan pompali tüfekli saldiri sonrasi yaptigi aciklama)

dememismidir?

Bunlar koskoca bir devletin Basbakaninin agzindan cikan kelimelerdir.

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" sloganiylada Türklestirme politikasini güdmektedir.Geçmişteki, "Kürt yok, dağ Türk'ü var" söyleminin, bugünkü versiyonu "Tek Millet"tir. Tayyip Erdoğan demektedir ki, "Türk, Kürt, Laz, Çerkes..." hepsi, tek millet olacak.

Ilginctir,bu ülkeye gelip (ister sürgün,ister kiyim ve katliamdan kaçiş,isterse mübadele ile gelmiş) yerleşmiş,Arnavut,Boşnak,Çerkez,Abhaz vs ile Laz,Gürcü vs halklarin içinde irkçi Türkçülük hayli yoğundur.Ve ayrica “Türk’ten daha fazla Türklüğü ile övünür düzeyde asimilasyona uğramışlardir.”Kraldan çok kralci” bir tutum sergilemektedirler.Buda bu etnik kökenlerin Cumhuriyetin kurulmasindan bu yana uygulanan asimilasyonun,Türklestirme politikalarinin ne kadarda basarili oldugunu göstermektedir.

“Ya sev”, aslında ilk bakişta teslim olmayi, kendin olmaktan çikmayi anlatiyor gibi geliyor bana.

MHPsi, AKPsi oligarşinin partileri , "beğenmeyen gitsin" diyorlar. Halka, "ya boyun eğersiniz ya da bu ülkede size yaşam alani tanimayiz" diyorlar.

Bence bu tür Irkci soven sloganlar ülkede militarizmi güclendirir.Ne zaman bir kaos ortami yaratilmak istendiginde,bu slogan isitilip tekrar söyleniyor.Zaten her zaman galeyana gelmeye hazir bir zümre hazirkita bekliyor.Olay basit,söyle sloganini ,bitir isini.Benden olmayanin katli vaciptir.

Bugün Almanyada da Neonaziler "Türken Raus" (Türkler Dişari) diye bağiriyorlar. Kafa ayni yani.

Mussolinin,Hitlerin irkcilikla ünlü liderler oldugunu biliyoruz.Olay basittir.Bir hedef sececeksin,onun üzerinden irkcilik yaparak

soven,vurgubenimci politikalarla hedefe gideceksin.Tipki yahudilerin katledildigi gibi.

Peki ,ülkemi sevdigim halde terkettiriliyorsam ne olacak?Sevip kaldigim zamanda karsiligini alamiyorsam ne olacak?

Sevmedigim zaman ,terketmek zorundami kalacagim?

Bu ülkeyi ,asil terketmesi gerekenler dururken,ülkesinden ekonomik,siyasi sebeblerle gitmek zorunda kalanlar vardir.

Ayrica bu zorunlulukta olan insanlar,vatan hainimidir simdi?

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" sloganiylada Türklestirme politikasini güdmektedir

Nolacaktı beş bayrak beş vatan beş devlet mi olacaktı ? Eleştirinin saçmalıgına bak.

Ya sev ya terket lafı dogrudur insan sevmedigi nefret ettigi yerde neden durur ? Şimdi sen yine kürtcülüge baglayacaksın biliyorum ama cevabınızı alacaksınız !

Sitelerde Paylaş

Benim ne anladığımı sen yazmışsın TomClancy.

"Bu düzene boyun eğeceksiniz-ya da cehennem olacaksınız, çekip gideceksiniz. Bu düzen değişemez."

Sitelerde Paylaş
Nolacaktı beş bayrak beş vatan beş devlet mi olacaktı ? Eleştirinin saçmalıgına bak.

Ya sev ya terket lafı dogrudur insan sevmedigi nefret ettigi yerde neden durur ? Şimdi sen yine kürtcülüge baglayacaksın biliyorum ama cevabınızı alacaksınız !

Zaten 5'ten fazla devlet, bayrak, vatan var; ne yapalım şimdi, işgal mi edelim diğerlerini? Sevmeyebilirim, aynı anda terk etmeyebilirim de; kime ne yaw? :)

Sitelerde Paylaş

Kimse 5 bayrak,bes vatan olsun demiyor.Yazida ondan bahsetmiyor.Yazida asimile edilmeye calisilan halklardan ,etnik kökenlerden bahsediliyor ve bu asimilasyonun sloganininda dayattirildigindan bahsediyor.Tek bayrak altinda dayatmasiz ,baskisiz bir yasam olmasi gerektiginden bahsediyorum.Egerki icinde bulundurdugunuz halklari bu tür sloganlarla ,yaptirimlarla bastirmayi düsünüyorsa bu sistem,o zaman karsiligindada buna karsi cikacak bir aktivite bulur.

Sitelerde Paylaş

ya sew ya moğolistan :D

hallac ın sözüydü galiba yada fatte nindir

küçük çekirge pardon bozkıro

senin mantığınla tüm sosyalistler rusyaya

tüm kapitalistler amerikaya gitmeli demi

uygurlarda çinden çıksın öyleyse

çeçenler rusyadan

filistinliler israilden çıkmalı değil mi

Sitelerde Paylaş
Zaten 5'ten fazla devlet, bayrak, vatan var; ne yapalım şimdi, işgal mi edelim diğerlerini? Sevmeyebilirim, aynı anda terk etmeyebilirim de; kime ne yaw? :)

Sevsende sevmesende,terketsende terketmesende ,Devletin resmi agizlarindan bir slogan cikiyor.Vurguyu buna yapmak istiyorum.Yani statükocu,vurgu benimci bir yaklasima dikkat cekmek istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Kimsenin kimseyi bastırmaya çalıştıgı yok. Yalnız bazıları demokratik hak adı altında bir takım şerefsizlikler peşinde koşunca bunun adı demokrasi olamıyor malesef. Türkiyenin yarısını bölün bize verin diyen insanlara karşı ne kadar demokrat olabilirsiniz ? İsrail kendisinin bölünmesini isteyenlere misket bombaları yagdırırken biz f tiplerini koyuyoruz aslında fazla merhametli bir devletiz. Mussolini'den ders almamız lazım o zaman herşey rayına oturacaktır

Sitelerde Paylaş
Kimsenin kimseyi bastırmaya çalıştıgı yok. Yalnız bazıları demokratik hak adı altında bir takım şerefsizlikler peşinde koşunca bunun adı demokrasi olamıyor malesef. Türkiyenin yarısını bölün bize verin diyen insanlara karşı ne kadar demokrat olabilirsiniz ? İsrail kendisinin bölünmesini isteyenlere misket bombaları yagdırırken biz f tiplerini koyuyoruz aslında fazla merhametli bir devletiz. Mussolini'den ders almamız lazım o zaman herşey rayına oturacaktır

Kerkenez, sen Mussolinici olmasan, şaşardım zaten.

Türkiye'nin yarısını kim bölmek istiyor la? PKK bile, artık 'bölünmek istemiyoruz' diyor; sence uluslararası ilişkiler dinamiği bakımından, bu topraklarda Kürt Devleti kurulup, yaşatılabilmesi mümkün mü?

Sitelerde Paylaş

mhpnin amrikalilardan arakladigi bi soz.hedefide komunistler kurtculer gibi rejim muhalifleri.bu sozu yanlis bulan yani rejimi deistirip komunizm getirmek isteyene bu sozu layik gormeyenler seriat isteyenede arabistana git diyemez.yani terore bulasmadikca herkes rejim konusundaki dusunceleri soyleyebilmelidir.yeterki o dusunceler soros gibilerin kurdurdugu fonlardan paralar alinarak millete empoze edilmeye calisilmasin.yoksa gun gelir rusya gibi turkiyedede amerikan ve soros fonlarindan bolca yararlanan sivil toplum orgutleri ajan muamelesi gorup kapatilir.yani kimseyi yurdundan sepetlemeden rejim kendisini korur.bu her yerde bole oluo

Sitelerde Paylaş
"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik.

Sizce nasıl bir ülke olmalı o zaman?

Ayrı kültürler, ayrı diller, ayrı ırklar, ayrı ülkeler?

tarihinde /akrep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya sev ya terket lafı dogrudur insan sevmedigi nefret ettigi yerde neden durur ?

Madem bu lafın yansıttığı ''mantığı'' doğru buluyorsun o halde mevcut düzene bir itirazın yok ha Salomon? Eğer beğenmiyorsan senin de terk etmen gerekirdi çünkü. Ya da aynı kafayla bir İsrailli faşist de şöyle diyebilir: ''Ey Filistinliler, madem beğenmiyorsunuz o halde bu toprakları terkedin ve tamamen bize bırakın.'' Faşist her yerde faşisttir ne de olsa.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sizce nasıl bir ülke olmalı o zaman?

Ayrı kültürler, ayrı diller, ayrı ırklar, ayrı ülkeler?

Bence şöyle olmalı;

Tek millet=İnsanlık

Tek vatan=Dünya

Tek bayrak=Kızıl bayrak

Tek devlet=Dünya Sovyetleri Birliği :)

Sitelerde Paylaş
Bence şöyle olmalı;

Tek millet=İnsanlık

Tek vatan=Dünya

Tek bayrak=Kızıl bayrak

Bir de tek diktatör, Vilppu Stalin :P

Espri olsun diye söyledim freddie, kusura bakma, yapmasam üzülürdüm, amacım tartışmak değil :)

Sevgiler :)

Sitelerde Paylaş

kürtsen ya türk olmayı seveceksin(çok enterasan ama gerçekten bunu talep ediyorlar) ya da terk-i diyar eyliyeceksin e gidecek başka bi memleketin olmadığını da düşünürsek maalesef tahtalı köye yol görünecek çünkü bu harita değişmeyecek...

Sitelerde Paylaş
Bence şöyle olmalı;

Tek millet=İnsanlık

Tek vatan=Dünya

Tek bayrak=Kızıl bayrak

Tek dil: ?

Tek düşünce: ?

Tek duygu: ?

Ot gibi dünya yani.. :lol:

Hem aileni benden daha çok sevdiğin müddetçe buna sen bile inanmıyorsun. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...