Jump to content

Tanrı kavramı

Recommended Posts

Ben önce senin fikrini almak istedim, sonra yazmaya başlıyacam. Malum yaşlısın bilgiler eski kırmayalım. :)

Yazmaya başlayıncada tanrı kavramının ne olduğu açıkça ortaya çıkacak. Gerek sen gerekse teistler bu işe kızacak olsada tanrılar yazmaya başladığım andan itibaren , ateforum semalarında olacak. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Artık cazı kesip, sadede gelsen diyorum.. Baydı artık şu cırtlak trombon peşrevin..

He, şimdi bu adamlar aha bu kadar gezegen olduğunu nerden biliyorlardı diyecen.. Geç bunu, önce o taştaki şekillerin birer gezegeni gösterdiğini göstermen şart bu durumda, hadi bakalım, becerebilecek misin?

Sitelerde Paylaş
Konu açamk sorun değil, açarız... Ama 3 gün sonra kaçıcan, konu ortalıkta kalacak, oğuzun başka işi mi yok onu takip edip duracak?

Banlanmadıktan sonra yazarım, sen o konuları bana bırak. Konuda yazım hazır anında basıcam. Sonra sen modern kozmoloji ile antik kozmolojiyi sorgulayacaksın.Sonrada kaldırılmışım diyeceksin.

Sitelerde Paylaş
Geç bunları degas.. Sadede gel.. Sen bu yollara giderken, biz çoktan geri dönmüştük..

Aç başlığı daha gitmediğini göstereyim,. Bu başlıkta bu konunun harcanmasını istemiyorum. Bu başlık yunan felsefesi sonrası tanrı kavramı, öncesi içinse Tanrıların Çobanı isimli başlık aç , şekillerle bugün başlayım.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen tanrı kavramını tartışmayacak mıydın?

Sen şimdi, amanda pek evvleden uzaylılar geldi, yok çok gelişmiş ırklar vardı, vesaire, tanrı kavramı buradan geliyor demiyecek misin?

Bu başlıkta tartışılan ne?

O halde, niye başlık enflasyonu yaratmaya çalışıyorsun ki?

Sabıkalı olmasan neyse, konuları yarım yarım bırakıp kaçıyorsun, önce başladığın konuyu/konuları bitir ondan sonra..

Sitelerde Paylaş
Sen tanrı kavramını tartışmayacak mıydın?

Sen şimdi, amanda pek evvleden uzaylılar geldi, yok çok gelişmiş ırklar vardı, vesaire, tanrı kavramı buradan geliyor demiyecek misin?

Bu başlıkta tartışılan ne?

O halde, niye başlık enflasyonu yaratmaya çalışıyorsun ki?

Sn anibal , oldukça fazla emek vericem ve arada kaynamasını istemiyorum, sebebim budur. Kabul edersen başka başlıkta devam ederiz etmezsen, tartışma için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Degas senin anlama özrünü filan biliyorum, balık hafızanı da..

Sen yaz.. Eğer elle tutulur bir sonuç çıkarsa, emin ol ben onu arada kaynatmam..

Ne iddia edeceğini biliyorum sanıyorum.. Emin ol o iddianı kanıtlamayı için senden çok isterdim.. Ama bilim, isteklere bakmaz..

Sen iddianı getir, kanıtla, ben onu ayrı bir topik yaparım, bilimin forumunun en başına asarım, dergilerde yayınlatırım, hemde hakemli deriglerde, TV'lerede okuttururum, herşeyi yaparım.. Yapmazsam müslüman olayım..

Buyur, sadede gel, yaz, görelim..

Sitelerde Paylaş
Ne iddia edeceğini biliyorum sanıyorum.. Emin ol o iddianı kanıtlamayı için senden çok isterdim.. Ama bilim, isteklere bakmaz..

Anibal ben iddia yazmam, yazacağım ve çizeceğim her bilginin kozmolojik karşılıkları olacak. Bir ara Astro-Arkeoloji başlığı açmıştım, hacı doğrudan tavan arası yaptı. Bu başlık en azından Astro-arkeoloji konusunnnda bu forumda bir ilk olacak.Sadece arada kaynamasını istemiyorum. Siz çamazsanız açılana kadar bekliyecem.

En azından bazı ateist efsaneleride çöpe gidecek.Örneğin daha önce verdiğim ateistlerin bayrağı olan işte allahın kızları tabletinin ne anlattığınıda yurdum cahil ülkesi öğrenmiş olcak.

Dedimya başlığı beyenmezseniz kaldırısınız. Yazacaklarımıda bildiğinizi sanmıyorum. Nihayetinde bizde bulguları modern kozmolojiyle test ediyoruz.

Tableti masaya koydum tablet açılımını biliyorsan yazacaklarımıda biliyorsundur, fakat kozmoloji ile cürütemezsin.

Sitelerde Paylaş
Uff, şimdi birde sitchin miydi, sittin miydi, bunun zırvalarıyla mı uğraşacağız degas?

Al kendin otur oku, uğraştırma bizi allahını seversen:

http://www.sitchiniswrong.com/VA243seal.pdf

http://www.sitchiniswrong.com/

Demekki sen daha yolun başındasın, bir isim öğrenmekle olumuyor bunlar anibal.

http://akhenaton.blogsayfasi.com/?p=293

Aynı zamanda stchin astro-arkeolog değildir.Konunun uzamanına ulaşamamışsın henüz.

Sitelerde Paylaş

>>> Aynı zamanda stchin astro-arkeolog değildir.Konunun uzamanına ulaşamamışsın henüz.

Zırvalamakiçin uzmanlık gerekmez degas..

Her durumda senin gezegenler fos çıktı..

Neyse, senin dediğin gibi olsa ne olacaktı ki? Olmasa ne olacaktı? Bu hiç bir şeyi değiştiremez.. Sen sadede gel, ne diyorsun, önce onu söyle..

Sitelerde Paylaş
Her durumda senin gezegenler fos çıktı..

Neyse, senin dediğin gibi olsa ne olacaktı ki? Olmasa ne olacaktı? Bu hiç bir şeyi değiştiremez.. Sen sadede gel, ne diyorsun, önce onu söyle..

Anibal konu hakkında bilgin yok, bu konuda google yetmez. Sitchin başka bir bilim adamının çalışması üzerine teori üretmiştir. Bunu bilseydin doğrudaan Sitchin ismini telafuz etmezdin. Sitchin teorisi ayrıdır, gezegenler ayrı.

Bak bu isimlerde var ;

Sitchin

John Major Jenkins

Daniken

A.Gilbert-M.Cotterell

Alfrod

Velikovsky

benim başlıkta söylediğim belli, Tanrılar gezegenlerdir. İnsan gözünün göremeyeceği gezegenleri tespit etmişlerdir.Tespit etmeklede kalmayıp modern kozmolojinin bu gün geldiği bilgi ve bulgulara o zaman bir şekilde ulaşmışlardır. Ortodoksin bilim bunu saklar. Saklamasının sebebi insana biçtiği evrim sürecinin çöp olacak olmasıdır.

Dediğim gibi kendine güveniyorsan açarsın başlık, zırıltılarını herkes görür.

Bu konuda senin yerinde olmak istemezdim tabi. :)

Sitelerde Paylaş

>>> İnsan gözünün göremeyeceği gezegenleri tespit etmişlerdir.

Nerden biliyorsun ki? Sana onların bahsettiğin gibi olmadığını güzelce izah eden bir yazı gösterdik, zahmet edip açıp okusaydın..

>>> Tespit etmeklede kalmayıp modern kozmolojinin bu gün geldiği bilgi ve bulgulara o zaman bir şekilde ulaşmışlardır.

Böyle olduğuna dair de hiç bir şeyde yok ortada.. O gezegenleri görecek teleskopu icat eden adam, o tabletleri biraz daha adam gibi yapardı mesela..

Bir sürü zırvalık sayıklıyorsunuz... Yok tanrıların arabaları, yok bilmem ne vs. vs. Elinizde adam gibi bir kanıt, kayıt kürek olmadığı için, gidip bilimi suçlamaya başlıyorsunuz ondan sorna.. Yok ortodoksin, yok bilmem ne.. Yok çünkü elinizde hiç bir adam gibi kanıt, kayıt kürek..

Büyük iddialar, büyük deliller gerektirir degas.. Böyle eften püften delillerle, ahanda burada 12 gezegen var vs. gibi laflarla böyle şeyleri gösteremezsin.. Ben çıkıp kolayca, "Adam gözününün gördüğü en büyük 12 şeyi çizmiş" derim, aksini ispat edemezsin.. Edemiyorsun işte.. Ve gidip bilimi tu kaka etmen seni haklı çıkarmaz.. Seni haklı çıkaracak olan, kimsenin itiraz edemeyeceği delillerdir..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...