Jump to content

Evrim - Sık Sorulan Sorular

Recommended Posts

• İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

loneliness,

bana Allah'ın varolduğun kim mi söyledi?şöyle ki;

sizin kullanamadığınız bir şeyi kullanıyorum.AKLIMI!

Aklını kullansaydın olmadığını farkederdin.Sana daha bebekken aklına kazımışlar.Bütün bunlardan kurtulursan aklını kullanmaya o zaman başlamış olursun.Ayrıca sizin kullanmadığınız şeyi derken,amacın taşlamaksa şamar oğlana dönersin haberin olsun.Uyarmadı deme

Sitelerde Paylaş

>>> Görüldüğü gibi en basit bakterinin dahi evrimcilerin iddia ettikleri gibi tesadüfen meydana gelmesi imkansızdır. Hatta, evrim teorisi basit bir bakteriyi oluşturan 2000 çeşit proteinden tek bir tanesinin dahi tesadüfen nasıl oluştuğunu açıklayamamaktadır. Dolayısıyla, "önce bakteri vardı, sonra bakteriden bitkiler ve hayvanlar oluştu" demek, hiçbir bilimsellik içermeyen büyük bir aldatmacadır...

Evet bu büyük bir aldatmaca.. Evrim teorisi proteinlerin vs. tesadüfen oluştuğunu söylemez.. Sana bunu söyleyen seni kandırıyor. Daha açık nasıl söylemek lazım?

Proteinler tesadüfen değil, evrimsel süreç yoluyla oluşurlar.. Evrim teroisi bunu söyler. Ama seni kandıranlar, "amanda evrim teorsii proteniler tesadüfen oluşur" diyor, olur mu hiç, ha ha ha, yalandır evrim,, yaaa, gördünüz mü, çürüttük işte.. diyorlar, seni kandırıyorlar..

Paranın yere düşmesi, tesadüf mü, yoksa başka bir şey midir? Peki ya yazı tura gelmesi?

Sitelerde Paylaş
yukarıda ki mesajımı okumadın galiba.matamtiksel hesaplamaya bi göz at istersen.

New York Üniversitesi kimya profesörü ve DNA uzmanı Robert Shapiro, sadece basit bir bakteride bulunan 2000 çeşit proteinin rastlantısal olarak meydana gelme ihtimalini hesaplamıştır. Elde edilen rakam, 1040.000'de 1 ihtimaldir.(Bu sayı, 1 rakamının yanına 40 bin tane sıfır gelmesiyle oluşan akıl almaz bir sayıdır.)

19M

Bence yapıştırdığını bir oku. Burada tek bir proteinin nasıl tesadüfen aminoasitlerden bir araya gelebileceğini söyledim. Hiçbir yerden de yapıştırmadım, açtım okudum, okuduğumun sonucunu yazdım.

Buna cevaben bana bir bakterinin genomundaki proteinlerin rastlantısal olarak biraraya gelmesinin olasılığının düşüklüğünü yazıyorsun.

Abiyogenez'de bir nevi rastlantısallık sözkonusu olabilir. Aminoasitleri ve proteinleri oluşturan yapıtaşlarının birarada bulunmasına tesadüf diyebiliriz.

Fakat evrim teorisine gelirseniz doğal seçilim devreye girer, rastlantısallık ortadan büyük ölçüde kalkar. Üzerinde hesap yapılan bakteri hangisi bilmiyorum, fakat bu bakterinin tüm kazanımları evrim teorisine göre doğal seçilimle meydana geldi.

Profesör biyokimya üzerine bilimsel yayın yapmış ya da ders kitabı yazmış biri değil. "Popüler bilim" kitabı çıkartmış ve kitabında kuşkucu gözle bir inceleme yapmış. Aynı yayında (Origins: a skeptic's guide to the creation of life on earth - mayıs 1986) ayrıca evrende yaşam oluşturmaya bir meyillilik olduğunu yazmış. Yani yaşamın evren tarafından bilinçli bir şekilde oluşturulduğunu düşünen biri.

Sitelerde Paylaş

---Proteinler tesadüfen değil, evrimsel süreç yoluyla oluşurlar...

peki bu evrimin en başında ne vardı?yani proteinler evrimleşerek şuan ki halini aldıysa,neden/kimden evrilerek günümüze geldiler.Evrimin başlangıcı nedir?

Sitelerde Paylaş
Aklını kullansaydın olmadığını farkederdin.Sana daha bebekken aklına kazımışlar.Bütün bunlardan kurtulursan aklını kullanmaya o zaman başlamış olursun.Ayrıca sizin kullanmadığınız şeyi derken,amacın taşlamaksa şamar oğlana dönersin haberin olsun.Uyarmadı deme

hakarete başvuracaksan,öm at!

Sitelerde Paylaş

>>> peki bu evrimin en başında ne vardı?yani proteinler evrimleşerek şuan ki halini aldıysa,neden/kimden evrilerek günümüze geldiler.Evrimin başlangıcı nedir?

Canlılar..

Peki canlı nedir? Kendinin bir kopyasını oluşturabilen ve bunun için gereken enerjiyi kendi kaynaklarıyla temin edebilen kimyasal yapılardır.

Bu tür yapılar ortaya çıktıktan sonra, evrimsel süreç başlar.

Sitelerde Paylaş
>>> peki bu evrimin en başında ne vardı?yani proteinler evrimleşerek şuan ki halini aldıysa,neden/kimden evrilerek günümüze geldiler.Evrimin başlangıcı nedir?

Canlılar..

Peki canlı nedir? Kendinin bir kopyasını oluşturabilen ve bunun için gereken enerjiyi kendi kaynaklarıyla temin edebilen kimyasal yapılardır.

Bu tür yapılar ortaya çıktıktan sonra, evrimsel süreç başlar.

bu çok genel bi cevap.benim demek istediğim bu Teori canlıların evrilerek günümüze geldiğini öne sürüyorsa bütün bu canlıların ilk atası neydi/kimdi?

---Bu tür yapılar ortaya çıktıktan sonra, evrimsel süreç başlar.

diyosun da işte bu tür yapılar nasıl ortaya çıktı?

Sitelerde Paylaş

>>> Teori canlıların evrilerek günümüze geldiğini öne sürüyorsa bütün bu canlıların ilk atası neydi/kimdi?

Onun anasının nikahını da ister misin?

İlk canlı, işte bu söylediğimiz şeyi başarabilen, yani kendini kopyalama -> üreme ve bunun için gereken enerjiyi kendi temin edebilen ilk kimyasal yapıydı..

Peki nasıl bir yapıydı? Naısl bir ypaı olabilecğeinin tonla çeşidi var.. Bir sürü şeyden brii olabilir. Onlardan geriye kalcak herhengi bir şey olması pke mümkün değil..

Ha, onlardan geriye, biz kaldık işte, canlılar.. O ilk canlıların temel kimyasal yapılarını taşıyoruz hücrelerimizde..

Sitelerde Paylaş
>>> Teori canlıların evrilerek günümüze geldiğini öne sürüyorsa bütün bu canlıların ilk atası neydi/kimdi?

Onun anasının nikahını da ister misin?

İlk canlı, işte bu söylediğimiz şeyi başarabilen, yani kendini kopyalama -> üreme ve bunun için gereken enerjiyi kendi temin edebilen ilk kimyasal yapıydı..

Peki nasıl bir yapıydı? Naısl bir ypaı olabilecğeinin tonla çeşidi var.. Bir sürü şeyden brii olabilir. Onlardan geriye kalcak herhengi bir şey olması pke mümkün değil..

Ha, onlardan geriye, biz kaldık işte, canlılar.. O ilk canlıların temel kimyasal yapılarını taşıyoruz hücrelerimizde..

günümüzdeki bu canlılar evrilerek oluştuysa,ilk canlı nasıl meydana geldi?

Sitelerde Paylaş

Kardeşim dünya kozmik bir çorba iken bu ilk hüğcre nasıl yaşayabildi.

Yetmez. Varsayalım ki bu safsatayı bilim adı altında laf cambazlığı ile açıkladın.

Sıra Dünya da .Atmosferinde.

Sonra güneş sisteminde.. Samanyolu. Ve nihayet Kainat.

Hep bunları bana tesadüfler ile açıklaman lazım.

Lazım ki bilimci olduğunu ve evrimci olduğunu Allahsız olduğunu bileyim

Sitelerde Paylaş

>>> ilk canlı nasıl meydana geldi?

Ne oldu şimdi? Evrim bitti, sıra ilk canlıya mı geldi?

İlk canlı nasıl meydana geldi, sana iki şekilde cevap verilebilir..

Kendini kopyalama işlev, organik moleküllerden oluşan polimerlerin tipik kendini katalize etme işlevidir. Bu işlev, RNA oluşması ile sonuçlanır. RNA kendini belli koşullarda kopyalayabilir ama, hücre vs. oluşturamaz. Buna karşın ribozomlara dönüşebilir. Ribozom ise, fosforizasyon ile DNA'ya dönüşür.

Tepkime dengesi, kabaca 100 birim RNA, 30 birim ribozom, 10 birim DNA şeklinde olacaktır. bunlar, bu şekilde tepkiyebilmek için, yağ asitleri baloncukalrı gibi ortamlarda toplanırlar. Oluşan DNA, kendini kopyalayabilme yeteneği ile, zaten ortamda mevcut olan RNA ve ribozomlar yoluyla ilkel proteinler, enzimler ve lipidler vs. üretmeye başlar. bu canlılığın üreme ayağını oluşturur.

Diğer yandan enerji ihtiyacı içinse, fotosentez gibi işlevlere gerekri, buna metabolizma denir. Metabolizma, demir sülfür iyonları ve magnezyum katalizasyonu gibi yollardan, ısı ve ışık kullanarak hücre için gerekli enerjiyi salıverecek kimyasal yapılar yoluyla ortaya çıkar.

Bu ikisinden herhangi biri daha önce ortaya çıkmış olabilir. Bu ikisinin ortaya çıkması için gereken ortamlar aynıdır, örneğin derin sulardaki sıcak su ventilleri.. Bu, metabolizma üremenin yan yana ortaya çıkabileceğini gösterir. Kimisi önce metabolizma oluştu derken, kimisi ise önce RNA vardı der.. Her ikiside olabilir..

İlk canlılar, çok çeşitli yollardan ve çok çeşitli şekillerde ortaya çıkmış olabilirler. Bu canlılar, çok ilkel yapılar olmasına rağmen, evrim geçrime özelliğine sahiptirler artık ve evrimsel süreç bu noktada başlar..

Evrim teorisi, bu noktadan öncesi ile ilgilenmez.. Bu noktadan öncesi, jeokimya, paleokimya, paleojeoloji ve teorik moleküler biyolojinin konusudur.

İlk canlı ortaya nasıl çıkmış olursa olsun, o canlıdan bugünkü canlıların ortaya çıkmaları evrim süreci ile gerçekleşmiştir..

İkinci cevap ise şu: Nerden çıktıysa çıktı, evrim teorisi ile bunun ne alakası var?

PEk güvendiğin dağlar kar altında kaldı sanıyorum.. Hemen gidip amanda ilk canlı nasıl çıktı madem ortaya gibi atlamaya başladın.. İlk canlının ortaya çıkmasından kolay bir şey yoktur, her şey temel kimyada saklıdır. O yüzdne, Enceladus'a bakan astronomlar, "Huu, burada hayat olabilir" diyebilmektedir.. Çünkü, gerekenlerin pek çoğunun orada var olduğunu görmektedirler.. Bu yorumu yapmak içinde, "amanda valla tanrıyıda gördük orda, bize el salladı" demiyorlar, yani, bir gezgenede canlı olması ihtimalini araştırırken, tanrı olması gereği kimsenin aklına gelmiyor..

Sitelerde Paylaş

>>> Sonra güneş sisteminde.. Samanyolu. Ve nihayet Kainat. Hep bunları bana tesadüfler ile açıklaman lazım.

Peki sen açıkla hadi madem hasip?

Amanda llah vardıda, süper zenci kanırtınca yandım anam diye çığırıp kainatı oluşturdu mu diyorsun yani?

Sitelerde Paylaş
>>> Sonra güneş sisteminde.. Samanyolu. Ve nihayet Kainat. Hep bunları bana tesadüfler ile açıklaman lazım.

Peki sen açıkla hadi madem hasip?

Amanda llah vardıda, süper zenci kanırtınca yandım anam diye çığırıp kainatı oluşturdu mu diyorsun yani?

Biz süper zencinin kimleri kanırttığını biliyoruz.

Süper zenci kimleri kanırttı biliyormusun kuzum.

Karşısındakinin anasına bacısına, ilahına iftira atan herkesin anasını kanırtmıştır.

Anasını kanırtması sebebiyle, çıkan çocuğun diline yuva yapmışdır.

tarihinde hasipkaplan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Biz süper zencinin kimleri kanırttığını biliyoruz. Süper zenci kimleri kanırttı biliyormusun kuzum.

Hımm:

>>> Karşısındakinin anasına bacısına, ilahına iftira atan herkesin anasını kanırtmıştır. Anasını kanırtması sebebiyle, çıkan çocuğun diline yuva yapmışdır.

Yani sizin ananızı.. Muahmmedin anası, ebu talibin karısı, onların bacısı vs. olan hamfendilere "amanda bayrak asıp önelerine gelene vurdururlardı cahiliye karıları" diye iftira atna kim, biz miyiz? Bizim kadınlarımızı, o pislik abidesi türban denen rezilliği takmıyor diye o.rospu olarak niteleyen, önüne gelene verecek diye gösteren siz değil misiniz?

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta niye işi muhammed ' getirdin.

Lafın bitti de dolamaya başladın gene.

Boşa sarıyorsun.

>>> Bizim kadınlarımızı, o pislik abidesi türban denen rezilliği takmıyor diye o.rospu olarak niteleyen, önüne gelene verecek diye gösteren siz değil misiniz?

Benim kimsenin kafasına ne taktığı ile ilgilenecek vaktim de yok niyetim de yok.

Yani ben değilim.

"Biz" deyip lafı sağa sola bulaştırma.

YOKSA SEN BENİ "PEKİ MODERATÖRÜM ANİBAL" DEYİP TESLİM OLACAKLARDAN MI SANDIN ?

Senin her lafına cevap var aslanım..

BUNDAN SONRA SÜPER ZENCİ ANA BACI OLAYLARINA DA BİRE BİR KARŞILIK ALACAKSIN.

BEN MOD ' UM BANA KURAL ÇALIŞMAZ AYAĞI YOK ARTIK

tarihinde hasipkaplan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...