Jump to content

Müslümanlara soruyorum.. İncilin değiştiğini nerden biliyorsunuz

Recommended Posts

Haşa Allah onlarıda koruyabilirde ama o son kitabı koruyacağını bizlere bildirmiş söylemiş diğer kitapların değiştiğinide ayetlerde söylemiş.Aklını kullan biraz.Sen bunu anlamıyorsun ?

Ayette sadece son kitabı koruyacağım diye yazmıyor ki. Ayrıca diğer kitapları da onaylayan ayetler var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hıristiyan yahudi hindu budist vs hepsi inanmış ve doğru yapıtlarına emin atalarından aldıklarını yeterli temiz bozulmamiş aldıklarına eminler tipki dogmatik dini yaşayan müslümanlar gibi herkes kendininkini doğru bulduğuna göre yanlış yolda yürüyen kim onlar onlar demek kişinin doğruluğumu göstermez savunduğunu dini başka topraklarda da savunacağını akıl ettirse belki neyle dans ettiğini anlayacak

Herkes doğuştan islam fıtratı üzerine müslüman olarak doğar.Sonradan aileleri değiştirir onu bunuda bilmen gerekir.Firavun'u biliyorsun değilmi Allah onu o nesilden sonrakilere yani bizlere ve bizden sonrakilere ibret olsun diye cesedini çürütmemiştir.

Yunus Suresi 90. 91. ve 92. Ayetler:

"İsrailoğullarını denizden geçirdik. Firavun da, askerleriyle birlikte zulmetmek ve saldırmak üzere, derhal onları takibe koyuldu. Nihayet boğulmak üzere iken, “İsrailoğulları’nın iman ettiğinden başka hiçbir ilâh olmadığına inandım. Ben de müslümanlardanım.” dedi.

Şimdi mi?! Oysa daha önce isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun.

Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için, kurtaracağız. Çünkü insanlardan birçoğu âyetlerimizden gerçekten habersizdir."

06072010839.jpg

Sitelerde Paylaş

Ayette sadece son kitabı koruyacağım diye yazmıyor ki. Ayrıca diğer kitapları da onaylayan ayetler var.

Kuran-ı Kerimi koruyacağından bahsetmiş.Sen okumamışsın yada anlamak istemiyorsun söylediklerimi.

Bak ayeti kerimede ne yazıyor.

(Allah indinde hak din yalnız İslam’dır.) [Al-i İmran 19]

(İslam’dan başka din arayan.bilsin ki.o din asla kabul edilmez.) [Al-i İmran 85]

---

1) “Hiç şüphe yok ki o zikri, Kur’ân’ı Biz indirdik, onu koruyacak olan da Biz’iz.”(Hicr,15/9)

mealindeki ayette yer alan “ZİKR” kelimesi, Kur’an için kullanılmıştır. Bu konuda İslam alimleri ittifak halindedir. Buradaki Zikrin Tevrat için de kullanıldığına dair hiç bir yorum söz konusu değildir.Sadece Kuran-ı Kerimi koruyacağını bizlere bildirmiş neden anlamıyorsun ? Secde etmeyemi üşeniyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

Kuran-ı Kerim dışındaki tüm kitaplar değiştirildi.Allah sadece Kuran-ı Kerimi koruyacağını bizlere söylemiştir kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimde.

hırıstiyanlıkta teslis inancı incile not olarak düşülmüş sonradan bu gelenek günden güne ilerlemiştir, bunu rahipler kendileri söylerler, inkar etmezler. eğerki bir hırıstiyan papaz bey bu ne ayak teslis inancı derse, papaz ona kuşkuların olursa iman ile gidereceksin diye cevap veriyor. yani kısacası değiştirildiğini biliyorlar, iman ile boşlukları gideriyorlar.

Sitelerde Paylaş

hırıstiyanlıkta teslis inancı incile not olarak düşülmüş sonradan bu gelenek günden güne ilerlemiştir, bunu rahipler kendileri söylerler, inkar etmezler. eğerki bir hırıstiyan papaz bey bu ne ayak teslis inancı derse, papaz ona kuşkuların olursa iman ile gidereceksin diye cevap veriyor. yani kısacası değiştirildiğini biliyorlar, iman ile boşlukları gideriyorlar.

Hocam beni hristiyanlar papazlar ilgilendirmez ben islam dinine bakarım.Allah diğer kitapların değiştirileceğini bizzat söylemiş anlatmak istediğim bu.Kuran-ı Kerimi koruyacağınıda söylemiş.Siz Kuran-ı Kerimin değiştiğini söylüyorsunuz şirk koşmayı bırakın artık ya.Allah'a inanmıyoruz diyorsunuz böyle yaparak başka ne çıkar böyle demenizden?

Sitelerde Paylaş

Hocam beni hristiyanlar papazlar ilgilendirmez ben islam dinine bakarım.Allah diğer kitapların değiştirileceğini bizzat söylemiş anlatmak istediğim bu.Kuran-ı Kerimi koruyacağınıda söylemiş.Siz Kuran-ı Kerimin değiştiğini söylüyorsunuz şirk koşmayı bırakın artık ya.Allah'a inanmıyoruz diyorsunuz böyle yaparak başka ne çıkar böyle demenizden?

ezbere konuşma, benden böyle bir cümle nereden okudunuz, nerede açıkladım, iyice kontrol edin sonra yazın.

ben bu konuda hırıstiyanların bile net olarak bozulduğunu bildiğini söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

ezbere konuşma, benden böyle bir cümle nereden okudunuz, nerede açıkladım, iyice kontrol edin sonra yazın.

ben bu konuda hırıstiyanların bile net olarak bozulduğunu bildiğini söylüyorum.

diğerlerinide kastettim.Ben Allah'a inanan biriyim farkettiğim birşey var tüm kitapların değiştirildiğini söylüyor insanlar ben şunu savunuyorum.Kuran-ı Kerimi Allah koruyacağını söylemiş dile getirmiş.Ben müslümanım ve islam dinini savunurum bilmem anlatabildimmi?

Sitelerde Paylaş

Kuran-ı Kerimi koruyacağından bahsetmiş.Sen okumamışsın yada anlamak istemiyorsun söylediklerimi.

Bak ayeti kerimede ne yazıyor.

(Allah indinde hak din yalnız İslam’dır.) [Al-i İmran 19]

(İslam’dan başka din arayan.bilsin ki.o din asla kabul edilmez.) [Al-i İmran 85]

---

1) “Hiç şüphe yok ki o zikri, Kur’ân’ı Biz indirdik, onu koruyacak olan da Biz’iz.”(Hicr,15/9)

mealindeki ayette yer alan “ZİKR” kelimesi, Kur’an için kullanılmıştır. Bu konuda İslam alimleri ittifak halindedir. Buradaki Zikrin Tevrat için de kullanıldığına dair hiç bir yorum söz konusu değildir.Sadece Kuran-ı Kerimi koruyacağını bizlere bildirmiş neden anlamıyorsun ? Secde etmeyemi üşeniyorsunuz ?

Ama daha önce Tevrat ve İncil de zikirdir dedin, şimdi Tevrat ve İncil zikir değil diyorsun. Bir karar versen artık.

Bir de anlamadığım şey, neden sadece Kuran'ı koruyor da Tevrat ve İncil'i korumuyor? Onlardan memnun değil mi? Onları yazarken hata mı yapmış acaba?

Sitelerde Paylaş

diğerlerinide kastettim.Ben Allah'a inanan biriyim farkettiğim birşey var tüm kitapların değiştirildiğini söylüyor insanlar ben şunu savunuyorum.Kuran-ı Kerimi Allah koruyacağını söylemiş dile getirmiş.Ben müslümanım ve islam dinini savunurum bilmem anlatabildimmi?

sen ne içtin böyle geveleyip duruyorsun, müslüman olduğunu, Kurana inandığını açıkla demedim, beni ilgilendirmez ne olduğun, yorum yazarken yazdıkların yukarıda, bak ne yazmışsın, açıklamaların orada, neye göre böyle yazıyorsun, hangi düşünce tarzına göre açıklama yapıyorsun,

Kuranı-ı Kerimin değiştiğini söylemişim, şirk koşuşum vs, bunları nereden uyduruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Ama daha önce Tevrat ve İncil de zikirdir dedin, şimdi Tevrat ve İncil zikir değil diyorsun. Bir karar versen artık.

Bir de anlamadığım şey, neden sadece Kuran'ı koruyor da Tevrat ve İncil'i korumuyor? Onlardan memnun değil mi? Onları yazarken hata mı yapmış acaba?

Tamam onlarda zikirde arkadaşım sen şunu anlamıyorsun sadece Kuran-ı Kerimi koruyacağını dile getirmiş.Hocam Allah her bölgeye bir elçi göndermiştir.Bunlardan bazıları değiştirilmiştir.Tabi şu konuda haklısınız onlarıda korumaya gücü yeterdi.Unutmayalım Allah herşeye gücü yetendir.

Bugün özellikle misyonerlerce akıl bulandırmak için empoze edilmeye çalışılan düşüncelerden birisi de Allah neden incili korumadı da sadece kuranı koruyor.. Bu hristiyanlara karşı zalimlik değil mi diye soruyorlar..

Bu soruyu merak eden kişinin evet kafasına takılmış olabilir ancak soran kişi ise sırf kafa karıştırma kelime oyunu yapmak için sormaktadır.

Tencere senin dibin kara benimki seninkinden de kara..

Bu soruyu soran önce aynaya dönüp kendisi baksın.

Bugün incil diye bize yutturulmaya çalışılan eski ahit ve yeni ahit muhabbetine bakalım..

Eski ahit diye hristiyanların inandıkları TEVRAT denen kitaptır. Sözde hz. musaya indirilen tevrat imiş. Ama ne yazık ki yahudilerin okudukları tevratla hiç bir alakası yoktur.

Yeni ahit dedikleri de sözde incil imiş. Yazarlarının adları ile anılıyor..

Kuranı kerimin gelmesi ve ahiret gününe kadar korunmasından rahatsız olan hristiyan misyonerlere peki tevrat varken neden incil gelmiş olabilir ki?

Siz kuranın gelmesinden rahatsız oluyorsun da peki tevratın üstüne incilin gelmesinden neden rahatsız olmuyorsunuz?

Ve bugün sizin inandığınız kitaplara inanmayan ve kesinlikle kabul etmeyen yahudilerin hali ne olacak? Onlara yazık değil mi?

Üstüne üstük siz biz kabul ettik dediğiniz tevratın sizdeki metinleri ile yahudilerdeki metinleri neden çok farklı?

Biz ikinizdekilerde yanlış diyoruz diye bize kızacağınıza siz hangisinin doğru olduğuna ne zaman karar vereceksiniz. Yoksa iznik konseyinde olduğu gibi masaya koyup sallama yöntemi ile mi keşfedeceksiniz?

Gelelim asıl meseleye:

Hz. Adem a.s. dan hz. Muhammed s.a.v e kadar hiç bir islam inancının temeli değişmedi. İtikadi inanç sistemi olarak sürekli aynı şeyleri Allah bizlere peygamberleri vasıtası ile anlattı. tevrat, incil, zebur ve kuranı kerim hep aynı şeyleri bizlere anlattı..

Fakat taaa hz. ademden itibaren hep insanlar yoldan çıktı hata yaptılar. Yanlışlar yaptılar. ŞEytana uydular. İnançlarını bozdular. Kendi çıkarlarına göre değiştirdiler.

İlk insanın cennetten yasak meyvayı yemesinden bu yana hep şeytan bizlerle uğraştı..

Ve her seferinde Allah peygamber yollayıp bizleri uyardı.

Kitaplar yolladı.

Tevrat geldi yahudiler kendi çıkarları çerçevesinde değiştirdiler. Gelen paygamberlerini şehit ettiler..

İncil geldi hristiyanlar bu sefer onu bozdular. Kuranı kerim geldiğinde yeryüzünde gerçek incile inanan kimse kalmamıştı..

Herkes bozulmuş incillere inanıyor okuyordu..

ve kıyamete cok yakın bir dönemde son peygamberini yolladı.

Artık kıyametin kopmasına cok az kalmıştı.. binlerce yıl dünyayı işgal eden insanoğlu son yüzyıllarını yaşıyordu bu dünyada.. ve son peygamber de geldi..

Düşünün hz. adem sadece bin yıl yaşadı bu dünyada.. insanların ömürleri cok uzundu ama şimdi 50-60 yıl yaşamak bile hayal hale gelmeye başladı.

Allah Sadece kuranı kerimi korumadı. ilk insandan bu yana peygamberleri vasıtası ile sürekli islam inancını korudu. Sürekli insanlara doğru yolu gösterdi. ama yolun sonuna geldik. Ve insanların kuranı kerimi tamamen bozup yerine yeni kitaplar gönderilmesi gerekecek kadar uzuuuun bir ömrü yok bu dünyanın ve ALLAH Kuran-ı Kerimi koruyacağını belirtmiş bunda anlamayacak ne var ?..

tarihinde Musluman22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Ey muminler!)… Onlardan bir fırka vardır ki, Allah’ın kelamını işitirler sonra onu anlamalarının ardından bile bile onu tahrif eder (değiştirir)lerdi.” (Bakara, 75)

O Yahudi olanlardan bir kısmı, (Tevrat’taki) kelimeleri yerlerinden değiştiriyorlar ve (peygambere karşı) dillerini eğip bükerek (alay etmek) ve dini kötülemek üzere: “işittik ve isyan ettik!” diyorlar…” (Nisa, 46)

Tevrat, ya da İncil değiştirilmemiştir demiyoruz ki. Zaten bunları kuran gibi insanlar yazmıştır. Değişmemiş olsa ne olacak ki?

Nisa 46.

Kelimelerin yerlerini değiştirerek muhammede küfür söylüyorlarmış. Alay ederek de eğer bu bir peygamber olsaydı, bizim ona sövdüğümüzü anlardı demelerine karşı yazılmış bir ayet.

Bakara 75 i incelersek;

Nasıl olur da biri allahın kelamını işitip sonra da değiştirebilir?

Bu ayet de müslüman olmak istemeyen yahudilere eleştiri var.

Bir anlamda sizin kuranı değiştirdiğiniz gibi bir değiştirmeden söz ediliyor.

Allahın kelamını kendi kafanıza göre değiştiriyorsunuz diyor. Tevratı kafanıza göre yazmışsınız demiyor.

Sitelerde Paylaş

Hocam o 4 kitabın yazarı Allahtır.Yalnız o 4 kitaptan 3ünü insanlar değiştirmiştir.Kuran-ı Kerimi Allah koruduğu için değiştirememişlerdir.Kuran-ı harfiyen ezberleyen insanlar var büyük din adamları var.Sen çıkıpta onu bir insan yazdı diyemezsin.Düşünüpte konuşalım lütfen rica ediyorum.Sende şu düşünce var sen rahata alışmışsın hocam.Allah'a şükür etmiyorsun Allah'a şükür etmek için Allah'ın emrettiği şeyler yapılır.Namaz kılınır,oruç tutulur,zekat ve fitre verilir dahada artabilir iyiliğin sevabın sonu gelmez yeterki istesin insan.Siz ilk önce şeytanı yenin düşüncelerinizle sonra gelin burda tartışalım bilmem anlatabildimmi?

Sitelerde Paylaş

Tamam onlarda zikirde arkadaşım sen şunu anlamıyorsun sadece Kuran-ı Kerimi koruyacağını dile getirmiş.Hocam Allah her bölgeye bir elçi göndermiştir.Bunlardan bazıları değiştirilmiştir.Tabi şu konuda haklısınız onlarıda korumaya gücü yeterdi.Unutmayalım Allah herşeye gücü yetendir.

......

Hicr/9. Muhakkak ki zikri, Biz indirdik. O'nun koruyucuları (da) mutlaka Biziz.

Anlamayan sensin, bak ayette ne diyor, zikri koruyacağız diyor, Kuran muran demiyor. Asıl tahrifat ayete kelime sokmaktır.

Haa, bu arada Tevrat ve İncil'de de "Ben bu kitapları koruyacağım" diyor, demek yalan söylemiş.

Sitelerde Paylaş

Muhakkak ki zikri, Biz indirdik. O'nun koruyucuları (da) mutlaka Biziz.

Peki bu Kuran-ı Kerimde yazmıyormu ? Hocam aklı olan anlıyor o zikir diye bahsedilen Kuran-ı Kerim bunu hiç düşünmedinmi yoksa düşünmekmi istemedin ? orda neden zikirleri yani çoğul anlamı kullanmamış açıklasana bana bunu sen benim buraya yazdığım metni okumadan hareket ediyorsun son kitap Kuran-ı Kerim değilmi bana bunu açıklasana.

Hocam sen Allah'a yalancı diyemezsin o kısmın insanlar tarafından değiştirilmediğini nerden biliyorsun ? Allah herşeyi bilip görendir bence o dediğini insanlar yazmış Tevrat ve İncilde bulunan "Ben bu kitapları koruyacağım" kısmını onu insanların değiştirmediğini nerden biliyorsun _?

tarihinde Musluman22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

musluman22 bu yazdığın yoruma açıklama bekliyorum, neye dayanarak bu iftiralarda bulundunuz, söylermisiniz?

Sitelerde Paylaş

Muhakkak ki zikri, Biz indirdik. O'nun koruyucuları (da) mutlaka Biziz.

Peki bu Kuran-ı Kerimde yazmıyormu ? Hocam aklı olan anlıyor o zikir diye bahsedilen Kuran-ı Kerim bunu hiç düşünmedinmi yoksa düşünmekmi istemedin ? orda neden zikirleri yani çoğul anlamı kullanmamış açıklasana bana bunu sen benim buraya yazdığım metni okumadan hareket ediyorsun son kitap Kuran-ı Kerim değilmi bana bunu açıklasana.

Kuran'ı kastetseydi direk Kuran demesi gerekmez miydi? Sen orada bahsedilen zikirden Kuran anlamak istediğin için Kuran anlıyorsun. Mesela başka ayetlerde de "Benim kelimelerimi değiştirecek hiç bir güç yoktur" der.

Kehf/27. Sana, Rabbinin Kitab'ından, vahyolunanı oku! O'nun kelimesini değiştirecek yoktur. Ve O'ndan (Allah'tan) başka yönelinecek bulamazsın (yönelinecek yoktur).

Enam/115. Rabbinin kelimesi doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Şimdi Tevrat ve İncil Allah'ın kelimeleri mi yoksa değil mi sana göre?

Hocam sen Allah'a yalancı diyemezsin o kısmın insanlar tarafından değiştirilmediğini nerden biliyorsun ? Allah herşeyi bilip görendir bence o dediğini insanlar yazmış Tevrat ve İncilde bulunan "Ben bu kitapları koruyacağım" kısmını onu insanların değiştirmediğini nerden biliyorsun _?

Bak, konu Kuran olmayınca kafan nasıl normal çalışmaya başlıyor. Şimdi aynı mantığı Hicr/9 içinde kullanalım, Hicr/9'u insanların değiştirmediğini nereden biliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Maide/68. De ki; "Ey Ehli Kitap! Tevrat'ı, İncil'i ve size Rabb'iniz tarafından indirileni, yerine getirip uygulamadıkça siz birşey (bir din) üzerinde değilsiniz. Ve sana Rabb'inden indirilen, mutlaka onların bir çoğunun azgınlık ve küfrünü artırır. Artık sen kâfirler topluluğuna üzülme.

Eğer Kuran'a göre Tevrat ve İncil değiştirilmiş olsaydı onların uygulanılması istenir miydi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...