Jump to content

Müslümanlara soruyorum.. İncilin değiştiğini nerden biliyorsunuz

Recommended Posts

Kuran-ı Kerimde yazıldığı için onu anlıyorum ben anlamıyorsun? Hocam Tevrat,İncil ve Zebur değiştirildi.Son kitap Kuran-ı Kerimi Allah koruyor.Sen bana o Tevrat ve İncildeki ''Ben bu kitapları koruyacağım'' ayetlerini yazsana buraya bakalım neymiş ne değilmiş?

tarihinde Musluman22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran-ı Kerimde yazıldığı için onu anlıyorum ben anlamıyorsun? Hocam Tevrat,İncil ve Zebur değiştirildi.Son kitap Kuran-ı Kerimi Allah koruyor.Sen bana o Tevrat ve İncildeki ''Ben bu kitapları koruyacağım'' ayetlerini yazsana buraya bakalım neymiş ne değilmiş?

“Ot kurur, çiçek solar: fakat Tanrı’ımızın sözü ebediyen durur” (Peygamberlerin kitaplarından, Yeşaya 40:9)

“Gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan (Tevrat’tan) en küçük bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecektir” (İncil, Matta 5:18)

‘Gök ve yer ortadan kalkacak, benim sözlerim ise asla ortadan kalkmayacaktır’(İncil, Markos 13:31)

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam bizim inandığımız kitaba göre Allah'ın ismi her yerde Allah'tır.Tanrı denilmesini istemez emin olun.Herşeyi bilen Allah o kitabın değişeceğinide biliyordu ve en son olarak Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim çıktı ve onu koruyacağını bizlere bildirdi.Kuran-ı Kerimde ne yazıyor ? diğer kitapların değişikliğe uğradığını yazmıyormu bence onu insanlar değiştirmiştir.Peki o İncil , Tevrat ve Zeburda yazıyormu herhangi bir kitabın değiştirildiği ?

tarihinde Musluman22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam bizim inandığımız kitaba göre Allah'ın ismi her yerde Allah'tır.Tanrı denilmesini istemez emin olun.Herşeyi bilen Allah o kitabın değişeceğinide biliyordu ve en son olarak Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim çıktı ve onu koruyacağını bizlere bildirdi.Kuran-ı Kerimde ne yazıyor ? diğer kitapların değişikliğe uğradığını yazmıyormu bence onu insanlar değiştirmiştir.Peki o İncil , Tevrat ve Zeburda yazıyormu herhangi bir kitabın değiştirildiği ?

Madem Allah'ın ismi her yerde Allah, o zaman bana MÖ. bulunmuş üzerinde Allah yazılı bir kitabe, bir belge, arkeolojik buluntu ve kalıntı gösterebilir misin?

İncil, Tevrat ve Zebur'da neden yazsın ki herhangi bir kitabın değiştiğini, daha önce dedim ya Allah'ın sözleri hiç değişmiyormuş diye.

Aslında bu kitapların hepsi değişmiştir, duruma göre ekleme ve çıkarma yapmışlardır. Kuran değiştirilmemiştir demen için ortada orijinali olması lazım. Var mı orijinali?

Sitelerde Paylaş

Hocam Kuran-ı Kerimi değişti diyen herkes müslümanlığa göre Allah'a şirk koşandır inanmıyoruz diyendir anlatmak istediğim bu.

her iletin ayrı bir saçmalık, yazdıkça saçmaladığının farkındamısın, bu sözü nereden uydurdun arkadaş, hangi yazımdan aldın, hangi iletimden bu sözü çıkardın. buyur bekliyorum cevabını.

Sitelerde Paylaş

Hocam beni hristiyanlar papazlar ilgilendirmez ben islam dinine bakarım.Allah diğer kitapların değiştirileceğini bizzat söylemiş anlatmak istediğim bu.Kuran-ı Kerimi koruyacağınıda söylemiş.Siz Kuran-ı Kerimin değiştiğini söylüyorsunuz şirk koşmayı bırakın artık ya.Allah'a inanmıyoruz diyorsunuz böyle yaparak başka ne çıkar böyle demenizden?

yazıyı yazıp kenara çıkmak varmı? bu sözünüde ispatla, nerede yazmışım, nerede açıklamışım, madem müslümansın iftira atamanın ne kadar büyük bir vebal olduğunu bilirsin. buyur bekliyorum açıklamanı, nerede açıklamışım, söylermisin?

Sitelerde Paylaş

İnsanın aklına Allah kendi sözlerini koruyamayacak kadar güçsüz mü yada kendi sözlerini koruyamıyorsa bizi nasıl koruyor gibi sorular gelir ama ;

Müslüman bir yerde doğduğum için müslümanım din değiştirmeyede niyetim yok. Eğer hristiyan bir coğrafyada doğsaydım hristiyan olacaktım. Hatta ineğe bile tapabilirdim ama şu anda ne olduğu önemli yaşayıp gidiyoruz işte :D

Sitelerde Paylaş

Pisliğin de mi?

orda dur ! sen pislik diye neyi kastediyorsun açık konuş ?

İnsanın aklına Allah kendi sözlerini koruyamayacak kadar güçsüz mü yada kendi sözlerini koruyamıyorsa bizi nasıl koruyor gibi sorular gelir ama ;

Müslüman bir yerde doğduğum için müslümanım din değiştirmeyede niyetim yok. Eğer hristiyan bir coğrafyada doğsaydım hristiyan olacaktım. Hatta ineğe bile tapabilirdim ama şu anda ne olduğu önemli yaşayıp gidiyoruz işte :D

Dostum o soruların nerden geldiğini ikimizde iyi biliyoruz.O soruları şeytan vesvese veriyor.İçimizdeki şeytan olmazsa bize nasıl kötü düşünceler,kötü fikirler gelecek.Şu konuda haklısın müslüman bir toplumda doğup büyüdüğümüz için şükretmeliyiz.Diğer dinlerede bizim abilerimiz yani tebliğ için çıkan Rabbimin Allah'ın iyi kulları dostları dinimizi anlatacakki doğru yolu insanlar bulsun değilmi?

Sitelerde Paylaş

Mutlu olmak başka.Araştırmalara göre en mutlu insanlar tibette yaşıyorlar.Yani budizm en mutlu yapan din. :)

Sen araştırmalara bakarsan zulüm yapan insan dini kaygısı olmayan insanda mutludur.Allah bize akıl vermiş elbette hatalarımız olacak ama şunu anlaman lazım hak dini İslam dini .Allah hatasını anlayıp tövbe eden insanları affeder.O affedici ve merhametlidir.

her iletin ayrı bir saçmalık, yazdıkça saçmaladığının farkındamısın, bu sözü nereden uydurdun arkadaş, hangi yazımdan aldın, hangi iletimden bu sözü çıkardın. buyur bekliyorum cevabını.

Ben genel olarak konuştum Kuran-ı değiştirdi diyenler için sende bunu savunmuyormusun bana Kuran-ı Kerimi değişti diye ?

Sitelerde Paylaş

Tevrat ve İncil’in tahrif edildiğini, Kur’an-ı kerim şöyle haber vermektedir:

”Onlardan bir grup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken, dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları kitaptan değildir. Söyledikleri, Allah katından olmadığı halde, Bu Allah katındandır derler. Onlar bile bile Allah’a iftirâ ediyorlar."
(Âl-i imran, 3/78)

"Ey iman edenler! Biliniz ki, hahamlardan ve râhiplerden bir çoğu insanların mallarını haksız yollardan yerler ve insanları Allah yolundan engellerler..."
(Tevbe, 9/34)

"Ve Allah çocuk edindi.’ diyenleri uyarmak için. Bu hususta ne onların ne de atalarının bir bilgisi vardır. Ağızlarından ne büyük söz çıkıyor! Onlar yalnız ve yalnız yalan söylerler.”
(Kehf, 18/4-5)

“Ey ehl-i kitap! Niçin hakkı bâtıla karıştırıyor ve bile bile hakkı gizliyorsunuz?”
(Âl-i imrân, 3/71)

Arkadaşım o rahiplerden bilen eden yokmu sanıyorsun sen Tevrat ve İncil'in değiştirildiğini adamlar alışmış bolluğa rahatlığa hayat bundan ibaret değil.Kuran-ı Kerimi okuyacaksın bakacaksın.Allah'a ibadet edeceksin sen Kuran-ı Kerimi baştan sona oku sonra gel konuşalım.Birde konuşurken herkes düşünerek konuşsun istediğim bu.

Sitelerde Paylaş

Her türlü pisliği kastediyorum.

Her türlü pisliğin sahibi de Allah mıır?

Pislik olarak kastettiğin kötü düşünceler , kötü şeyler(öldürmek,çalmak,hırsızlık vb..) gibi bunları düşündüren şeytandır şeytan insanlara vesvese vererek düşündürür ve insanlar yani biz kendi içimizde özgürüz nasılmı? bize seçim hakkı tanınmış.Sen bu kötü şeyleri yaparsan şeytanı sevindirir kendini ateşe atmış olursun.Eğerki Kuran-ı Kerime inanır , Allah yolunda cihat edersen , Peygamber efendimizi örnek alırsan ibadetlerini iyiliklerini yaparsan kurtuluşa erersin hepsi bundan ibaret.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...