Jump to content

HURŞİT TOLON TAHLİYE OLDU

Recommended Posts

• İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çamur at izi kalsın hesabı.

Birileri gözaltına alınıyor dedikodular çıkarılıyor.

Sonra tahliye ediliyor.

AİHM'de 90.000 davamız olması boşuna değil.

Sitelerde Paylaş

Sevgili ataizm,

Bir baslik actigin zaman kendi yorumlarinla beraber ,haberide ekleki actigin basligin bir anlami olsun.

Hursit tolonu tanimadan detaylandirmadan nasil yorum yapabilirlerki bilmeyenler.

Hursit Tolon kontgerillanin yönetici kadrosundadir.Yani simdiki Ergenekon denilen gladyo nun.

Binlerce kürt ve devrimciyi öldürmüstür.

Adi kanli tarih sayfalarinda Devrimciler ve kürtler tarafindan anilacaktir.

Okadar yazi getiririmki buraya sasirirsiniz.

Bak serbest birakilmis iste.

Gözü aydin milletin.

Sitelerde Paylaş

abı kac once demıstım bırakılırlar gene

ve tc benı haklı gosterdı bu yuzden uzgun bır sekılde tesekur edıyorum

normaldır bunlar

bır donem ıstambul beledıyesı baskanı olan hırsızı en basa getırırsek

susurluktakı kısılerı adam gıbı karakolda agırlamasak

semdıllıdekılere ıyı cocukturlar dersek

sanırım vandakı savcısıydı gorevden alırsan

suleyman demırelın yegenını ulkenın paralarını hıc ederken serbest bırakırsan

bunlarında hakkı

serbest olsunlar

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslinda bir baslik acacaktim.Cocuk mahkumlar icin ancak bu basliga dayanaraktan buraya bir yazi yapistirmak istiyorum.

Eger ataizm silmezse ve uygun görürse.

Hatirlarsiniz Diyarbakir´da tas atan cocuklar vardi.Kimisi serbest birakildi kimiside tutuklandi.Sadece tas atmaktan dolayi haklarinda 38 yil hapis istemi davasi acildi. .Simdi buda nerden cikti diyeceksiniz.Tolon pasa gibileri,yahya demirel gibileri,mehmet agar gibileri,sedat bucak gibileri.,evren gibileri...vsg daha bircok katliamcilar ,hortumlayanlar,kan emenler ortalikta dolasirken,serbest birakilirken,sadece tas atmakla yillarca mahkum edilen cocuklarin günahi nedir diye sormazlarmi??

Bu kadar adilik olurmu??

Öte taraftan,sen katliam yap,insanlari öldür ,sonrada git cocuklari 38 yila mahkum etmek icin cezaevine at.

Cocuk onlar cocuk.Hapse atana kadar,egit,yardimci ol.Hapse atmakla zaten bünyende terörist yetistiriyorsun.

Bakin pasalar,darbeciler,katliamcilar serbest gezerken ,diyarbakir cezaevindeki Hebun´un ablasina yazdigi mektubu yapistirayim.Tolon pasalar,kahvesini icerlerken,birileri marmariste resim yapaduruken,birileride hala kontgerillanin basinda katliamlara devam ederken,su mektubu okuyunda durumu anlayin.

Çocuk mahpuslar sesleniyor

Taş atmaktan 38 yıl hapis istemiyle yargılanan çocuklardan mektup var.

14 Temmuz 2008'den beri cezaevinde olan Hebun ve 18 Şubat, 14 Temmuz ve 20 Ekim tarihlerinden beri cezaevlerinde bulunan ve haklarında 18-38 yıl arası cezalar talep edilen çocukların sizlerden bekledikleri var. Duyarlılık ve mektuplar...

Bu mektubu salt Hebun'un mektubu olarak almayın tümünün mektubu olarak kabul edin.

Necla Akkaya

Sevgili Değerli Ablam Necla,

Öncelikle dışarıda benim için nasıl çalıştığını biliyorum ve etkilerini görüyorum, seni çok seviyorum ve çok teşşekür ediyorum. Annem, babam, Küçük Şeytan ve Nenişi benim yerime öp ama radyoda keşke sadece dört kişinin ismini değil herkesin ismini söyleseydin. Bu kağıdı seçmemin sebebi senin kır çiçeklerini sevmen ve (elimde başka kağıt kalmayışı). Sevgili ablacım benim şansım fazla yok ama benim şansımı hep sizler yarattınız bu yüzden sizler benim uğurlu tavşan ayağımsınız. Bana kartpostal atmayı unutma. Sana çok kızarım. Bu sefer içimde çıkacam diye bir his var. Birde görüşlerde bana yalan söylemeyin. Çünkü ben dürüstlükten yanayım sadece gerçekleri söyleyin. Ablacım çıkınca seninle beraber bir Eskişehir turu atalım. Unutma sadece Eskişehir değil ben çıkınca bir ay kafa dinleyecem. Ondan sonra çalışacağım. Tabii çıkabilirsem 23 yıl halen var. Seni çok çok çok hezdikim (seviyorum).

Arkadaşlarım;

Mustafa Bardakçı,

Mehmet Salih Tagil,

Mekin Kar,

Agit Çalış,

Vedat Sayın,

Nihat Muğurtay,

Hidayet Yıldırım,

Baver Çoban,

Mehmet Altaş,

Ferit Gülcü,

Yılmaz Çoban,

Sadat Duruş,

Selman Tüt,

Civan Bortan,

Önder Özavcı,

Serhat Arslan,

Mazlum Erenci,

Ali Niçan,

Mehmet Zahir Yıldız,

Hakan Yılmaz,

Cemal Bilici,

Ve ben (Hebun Hakan Akkaya)

Diyarbakır E Tipi Cezaevi 12. Çocuk Koğuşu Bağlar/Diyarbakır

Sitelerde Paylaş
msn bölümmü burası.

Neden hemen tepki veriyorsun??

Bak kim yakisikli,kim güzel diye paparazzi basliklar acilmi.Onlara neden tepki vermiyorsun?

Zaten bu seil konusmanla burayi msn haline getiriyorsun.

Böyle diyene kadar konuya istirak et.Yorum yap.

Sitelerde Paylaş
Sevgili ataizm,

Bir baslik actigin zaman kendi yorumlarinla beraber ,haberide ekleki actigin basligin bir anlami olsun.

Hursit tolonu tanimadan detaylandirmadan nasil yorum yapabilirlerki bilmeyenler.

Hursit Tolon kontgerillanin yönetici kadrosundadir.Yani simdiki Ergenekon denilen gladyo nun.

Binlerce kürt ve devrimciyi öldürmüstür.

Adi kanli tarih sayfalarinda Devrimciler ve kürtler tarafindan anilacaktir.

Okadar yazi getiririmki buraya sasirirsiniz.

Bak serbest birakilmis iste.

Gözü aydin milletin.

TomClancy,

ben Tolon'u bir vatansever olarak biliyorum.

Şayet onun hakkındaki gerçekler başkaysa, bu kişi gerçekten zararlı bir kişiyse nedenini bilmek isterim.

Şaşıracağımız yazılarından bekliyorum zahmet olmazsa.

Diğer iletinde söylediğin söz nispeten doğru-ben de çocukların eğitilmesinden yanayım. Ancak adalet bazen başka yönde de olumsuz olabiliyor.

PKK'nın başı Öcalan çok rahat bir şekilde İmralı'da yaşarken-avukatlarına direktifler verirken çatışmalarda eli ayağı kopmuş askerler, üç kuruş gazi maaşıyla yaşamaya çalışıyor-bakıcı bile tutamayıp kendi en temel ihtiyaçlarını yakınlarına yaptırıyor.

Sitelerde Paylaş

ya pisicik bugune kadar kanıtta geldı sıteye degısen bır sey olmadı

ben bır ara o cok ust rutbelı askerlerın evlerınde nasıl askerlık yaptıgına daır

ad soyad adres kımın tanıdıgına kadar kanıt getırdım degısen bır sey olmadı

yanı sızın genel gorusunuz

benım yogurdum eksı degıl

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
TomClancy,

ben Tolon'u bir vatansever olarak biliyorum.

Şayet onun hakkındaki gerçekler başkaysa, bu kişi gerçekten zararlı bir kişiyse nedenini bilmek isterim.

Şaşıracağımız yazılarından bekliyorum zahmet olmazsa.

Diğer iletinde söylediğin söz nispeten doğru-ben de çocukların eğitilmesinden yanayım. Ancak adalet bazen başka yönde de olumsuz olabiliyor.

PKK'nın başı Öcalan çok rahat bir şekilde İmralı'da yaşarken-avukatlarına direktifler verirken çatışmalarda eli ayağı kopmuş askerler, üç kuruş gazi maaşıyla yaşamaya çalışıyor-bakıcı bile tutamayıp kendi en temel ihtiyaçlarını yakınlarına yaptırıyor.

Sevgili Pisicik,senin duyarli oldugunu biliyorum.Senin vatan sevginede saygim var.Zaten bu konu hakkinda zamaninda cok tartisildi,biliyorsun.

Sadece Tolon pasa degilki,onunla beraber cok kisi bu örgütlenmen in icinde.Kimlermi;Şimdi bazı isimleri sıralayalım:

Kemal Yamak, Kenan Evren, Doğan Güreş, İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Necip Torumtay, Sabri Yirmibeşoğlu, Doğan Bayazıt, Çevik Bir, Teoman Koman, Güven Erkaya, Hasan Kundakçı, Osman Pamukoğlu, Erdal Sarızeybek, Veli Küçük, Şener Eruygur, Kemal Yavuz, Hurşit Tolon, Atilla Ateş, Tuncer Kılınç, Yaşar Büyükanıt, Levent Ersöz, Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Abdülkadir Aksu, Hikmet Çetin, Cemil Çiçek, İsmet Sezgin, Vecdi Gönül, Hayri Kozakçıoğlu, Ünal Erkan ve daha da yazılsa sayfalar dolusu isim….

Gerek,Abdulkadir Aygan´in olsun,gerekse Ergenekon baskinlarindaki bulunan yeni darbe planlari olsun,Tolon pasanin ismide vardir.Yeni bir darbe hazirligi

amaclanmaktadir.Serbest birakilmasi ise,Ergenekon´un,kontgerillanin tadilat calismalarindan baska birsey degildir.

Tolon pasanin Veli Kücük basta olmak üzere,bu cetede 4.sirada oldugu kesinlesmistir.Tolon pasa bu cetenin kurulmasinda,Veli Küçük, Hurşit Tolon, Şener Eruygur, Levent Ersöz önayak olmuslardir.Darbeyle ilgili olan günlüklerde Tolon pasanin imzalarida mevcuttur.

Belgeler nerdemi?

Devletin elinde.

PKK olayindaki görüslerinede katiliyorum.Dagda ölenle ,ayagi,eli kopan askerlerin ayni insanlar oldugunu biliyorum.

Aslinda tartismamiz gereken olay,Gladyo´dan,Kontgerilla´dan,Ergenekon´dan,susurluklar´dan nasil kurtulacagimiz.

NATO´dan cikarsak bir yerde Türkiyedeki CIA ayakli baskilari engellemis oluruz.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Pisicik,senin duyarli oldugunu biliyorum.Senin vatan sevginede saygim var.Zaten bu konu hakkinda zamaninda cok tartisildi,biliyorsun.

Sadece Tolon pasa degilki,onunla beraber cok kisi bu örgütlenmen in icinde.Kimlermi;Şimdi bazı isimleri sıralayalım:

Kemal Yamak, Kenan Evren, Doğan Güreş, İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Necip Torumtay, Sabri Yirmibeşoğlu, Doğan Bayazıt, Çevik Bir, Teoman Koman, Güven Erkaya, Hasan Kundakçı, Osman Pamukoğlu, Erdal Sarızeybek, Veli Küçük, Şener Eruygur, Kemal Yavuz, Hurşit Tolon, Atilla Ateş, Tuncer Kılınç, Yaşar Büyükanıt, Levent Ersöz, Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Abdülkadir Aksu, Hikmet Çetin, Cemil Çiçek, İsmet Sezgin, Vecdi Gönül, Hayri Kozakçıoğlu, Ünal Erkan ve daha da yazılsa sayfalar dolusu isim….

Gerek,Abdulkadir Aygan´in olsun,gerekse Ergenekon baskinlarindaki bulunan yeni darbe planlari olsun,Tolon pasanin ismide vardir.Yeni bir darbe hazirligi

amaclanmaktadir.Serbest birakilmasi ise,Ergenekon´un,kontgerillanin tadilat calismalarindan baska birsey degildir.

Tolon pasanin Veli Kücük basta olmak üzere,bu cetede 4.sirada oldugu kesinlesmistir.Tolon pasa bu cetenin kurulmasinda,Veli Küçük, Hurşit Tolon, Şener Eruygur, Levent Ersöz önayak olmuslardir.Darbeyle ilgili olan günlüklerde Tolon pasanin imzalarida mevcuttur.

Belgeler nerdemi?

Devletin elinde.

PKK olayindaki görüslerinede katiliyorum.Dagda ölenle ,ayagi,eli kopan askerlerin ayni insanlar oldugunu biliyorum.

Aslinda tartismamiz gereken olay,Gladyo´dan,Kontgerilla´dan,Ergenekon´dan,susurluklar´dan nasil kurtulacagimiz.

NATO´dan cikarsak bir yerde Türkiyedeki CIA ayakli baskilari engellemis oluruz.

Saygilar.

Sevgili TomClancy güzel sözleriniz ve uzun cevabınız için teşekkür ederim. Ancak ben "Okadar yazi getiririmki buraya sasirirsiniz" şeklindeki önceki iletinizdeki iddianıza kanıt oluşturacak bilgileri burada göremedim.

Sonuçta Ergenekon Operasyonları kapsamında birçok insan gözaltına alınıp serbest bırakılıyor ve bu gözaltılar sırasında kişilerin, insan haklarına yakışmayacak şekilde telefon görüşmelerine kadar herşeyi kamuoyuna yansıyor. Tolon da şimdi serbest bırakıldı. Olan da onun kaç ayına oldu. Dahası hakkındaki iddialar onun saygınlığı üzerinde kuşkuya yol açtı.

Şayet her kim suç işlerse işlesin cezadan muaf olmasın, ancak bu gözaltılar ve serbest bırakılmalar benim bu soruşturmaya da, bu soruşturmalar sonrasında gözaltına alınan insanlar için yaratılan iddialara da güvenimin kalmamasına sebebiyet vermiştir.

Sevgilerimle...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...