Jump to content

HURŞİT TOLON TAHLİYE OLDU

Recommended Posts

bırak bu milliyetçiliği küçümseme tavırlarını. bunlar kabak tadı verdi. tüm türkiye düşmanları, şeriatçısı kürtçüsü liberal emperyalisti hepsi fazlasıyla yaptı-yapıyor bunları. aynı şeyi tekrar eder durursanız bir süre sonra etkisi azalır ve duyulmamaya başlarsınız. milliyetçilik bizim bir özelliğimiz. ve aslında iş cukkayı vs yi geçtiğinde, temelde milliyetçilik, zavallı mhp nin oy kitlesiyle kıyas edilemeyecek ölçüde yaygındır. sizin vızıltılarınızla insanlar, aaa milliyetçilik kaka birşeymiş ben de dünya vatandaşı mı olsam acaba diye düşünmezler. kimseyi böyle çeviremezsiniz. ancak mastürbasyon olur.

sivil-asker meselesine gelince. orman hukuğunu nerenden çıkardın ? "bedel ödersin" den mi ? burada söylemek istediğimi anlayamadın mı ? hukuğu da böyle mi anlıyorsun sen ? gelir benim vatanıma ortak olmaya, onu bölmeye kalkarsan, bizimle savaşmak zorunda kalırsın. biz bitersek, meydan sana kalır. denklem çok basit. neyini anlayamadın ? yani demek istediğim demokrasi, insan hakları teranelerini okuyup, bir yandan el altında terörist bulundurarak bir yere varamazsın. ciddiye alınmazsın. toplanın, erkek gibi savaş ilan edin, türk ordusunu yenin ve istediğinizi alın. bunun başka yolu yok. bundan bahsediyorum. bunu ağababalarınız bile biliyor ama kumar oynuyorlar. kürt açılımları vs nin tadını çıkarın, bunların hepsini geldiği yere iade edeceğiz. bunlar bir yere varmayacak saçmalıklar. ortalama tüm türk insanlarının karşısındasınız, bunu hissedeceksiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sız unutursanız bızde unuturuz sızı eeee

evet dogru ya genınde dogru

genlere baglarsan

ermenı katlıyamı sıvas maras katlıyamı ıstambulda rumlara yapılanlar dersım katlıyamı yanı haınlık konusunu acma bence

dersımde ısyan olmuştu durduk yerde katlıam falan olmadı ermenı soykırımı denılen trajedı de fransızı rusu hepsının kışkırtması ıle doğuda katlıamlar yapan ermenı çeteler yüzünden meydana geldı..

Sitelerde Paylaş

Kürtler bu memleketi sevmiyorsa zorla sevdirilemez?!Aydınları anlamak imkansız(!) Türkiye ismi de sarmazsa Kürdiye diye yeni bir açılım yapalım. Hatta bırakalım Türkiye'yi geldiğimiz topraklara dönelim. Zaten birkaç ilden mahsus olan Kürt yerleşim yerleri Doğu ve Güney bölgelerinde hakim güç olduktan sonra Akdeniz ve Ege'ye açıldı. Musa Anter'in önerileri bilinçli bir şekilde yerine getiriliyor.

kesınlıkle doğru bır tespıt..artık pkknın amacı bütün türkıye değılse nedır?? sokakta hava bıraz kararınca yürümeye bıle korkuyoruz kendı şehrımızde .üstelık ıkıde bır bahane yaratıp ortalığı resmen filistine çevırmekteler ...benım ülkemde bölücü slogan atıp sokaklarda apo kürdıstan naraları atan bu çapulcular her copu hakedıyor. o kadar solcularsa doğu kökenlılerın töre adına hergün bır kadının canına kastetmesını önlesınler!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş
Sivil olmak asker olmamak demek değildir ondan öte "bir hukuga bağlı" olmak demektir. Sizin hukuğunuzun orman hukuğu olduğunu görüyorum. Ormanların kesilip yok olmaya yüz tutmasıyla insanlar arasında yaşama zorunluluğuna katlanmanız gerektiğine üzüldüm. Sizin için milli ve milliyetçi parkların kurulmasını herzaman destekleyeceğimi bilmelisiniz.

pekı mamulı pkk hukuk dışı değılmı???

Sitelerde Paylaş
Bu yazıyı yazdıktan sonra kendime bir Kürt devleti kurulursa ne olur diye sordum. Kürtlere baskı yapan" "vatanseverler" kendilerine yeni bölücü etnik gruplar bulacağı kesin gibi :)

Bu toprakları seviyorum. Vatan toprağı bir XXXX için her zaman değerlidir.

XXXX= Türk, Kürt veya bir başkası ne farkeder. Neden bu topraklar bir kürt için veya bir başkası için değerli olmasın.

Türkiyede yaşayan erkeklerin Y kromozomları üzerinde yapılan bir araştırmada sadece %3.6 sının Orta Asya kökenli olduğu tespit edilmiş. Mete han'ın Atanız olma olasılığı çok düşük. Buna sevinmelisiniz. Şahsen, karısını düşmana teslim edecek kadar alçalan bir atam olsun istemezdim.

Öcalan'ın sembolik değerinden bahsetmişsin. Kendisini sembolleştirenlere benim düşüncemin ne gibi bir katkısı olabilir ki? Bu konuda değerli düşüncelerinizi daha detaylı aktarmanız, aydınlatıcı olacaktır.

Etki tepki. Sizin gibi düşünenler (Tüm Kürtler PKK'lıdır, PKK'lılar öldürülebilir, tüm Kürtler öldürülebilir) [ETKİ] sayesinde Öcalan otomatikman zaten Kürtlerin başkanı oluyor [TEPKİ]. Anlayamadığınız nedir? Gayet açık.

Fakat sıkıntı şurada; böyle bir isteği olan bir topluluğa karşı Türkiye Cumhuriyetini yönetenler devamlı olarak taviz vermektedir. Ben şahsen hiçbir zaman tavizden yana olmam. Taviz doğurgandır. Taviz acizliğin göstergesidir. Bir devlet kurmak istiyorlarsa elbette bedelini ödemeyi göze almalılar. Zaten akla uygun düşünüyor ve dünya gerçeklerini az çok biliyorsak, aksini söylemek söz konusu değildir.

Bence Kürt sorununu hiç anlamamışsınız. Kendi görüşlerinize aykırı gelen kişilerin özellikle akademisyenlerin kitaplarını "önyargısız" okumaktan kaçınmamalısınız.

Lütfen efendim Kürtlerin doğu ve Güneyde yoğun yaşadıkları illeri geziniz. Herhangi bir fakirlik söz konusu değildir.

Bu illeri gezdiniz sanırım. Gezerken pembe gözlük mü, taktınız yoksa sadece meyhanelerini mi dolaştınız.

Kürtleri hoşnut edelim, bazı açılımları sağlayalım, ekonomik varsıllıklarını arttıralım. Bu şekilde bizimle birlikte uzun bir süre daha yaşarlar.

Düşüncemi pekiştiren bir cümle daha. Siz kürt sorununu hiç anlamadınız. Biraz Marksist bakışa ihtiyacınız var belki de. Kürt sorunu temelde halkın hem kendi hem de toprakların zenginliklerine sahip çıkamayacak kadar zayıf/bitap olması ve bu zenginliklerin feodaller ve giderek derin devletin içindeki bazı kimseler tarafından paylaşılması ile ilgilidir. Tabi yörede petrolun olması veya betrok yataklarına yakınlığı nedeniyle emperyalist iştahları kabartması da ayrı bir parametre.

ınsanların genlerıne neden kafayı taktın mamulı????kımse has türk saf türk olduğunu ıddıa etmıyor bızler kendımızı türk olarak görüyoruz madem saf ırk yoktur neden doğu halkına kendıne kürt dıyor???wıkıpedıye fazla guvenme gerçekten rasyonelsen bılmelısınkı eğer saf ırk yoksa kürtlük güme gıder düşmanlık polıtıkası güderek daha fazla saçmalamayın.türklük berbat deyıp faşoluk yaparsan kürtlük nedır derım bende ılkellık yobazlık kuma töre kandavası??ha daha sayayımmı>??*başka sayfada sümerceden bahsedınce hemen atladın aferın bende ınandım zaten bak sümerce umrumda değıl fakat ortadoğu dılı değıl bılımsel araştırmalara göre türkçe ıle akraba yeter türklüğe bu kadar kin kustuğunuz yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Sitelerde Paylaş
dersımde ısyan olmuştu durduk yerde katlıam falan olmadı ermenı soykırımı denılen trajedı de fransızı rusu hepsının kışkırtması ıle doğuda katlıamlar yapan ermenı çeteler yüzünden meydana geldı..

dersımde ısyan oncesı ne oldu onuda bır konussaydık keske

ya ben hıc bırsey demıyorum bu onun kıskırtması bunda mıllıyetcıler yaptı surda ruslar hep topu baskalarına atma

Sitelerde Paylaş
tarıhı çarpıtma bence...

gel carpırtmayalım

ya bu nasıl dusunce kımse sormaz neden ısyan oldu herkes sonraya bakar

bu halk acaba neden kurtulus savası oncesı ısyan etmıyorda sonrasında edıyor

sonrasına bakmayın oncesıne ılk bakın herseyın

Sitelerde Paylaş

Batu,

Yazdigin uzun yazida Kürtlere duydugun kin ve nefretten baska birsey yok.Nele yazmissin bakalim;

Amacı bu olan ve bunu başarmış bir yapılanmadan olumsuz bahsetmek için insanın Kürt olması ya da ruhunu bir takım odaklara satmasından başka bir seçeneğin olmadığını düşünüyorum.

Her sıkıştığında Sivas, Maraş, Çorum olaylarına sığınmak sizi kurtarmaz.

PKK'lı olmakla, Kürt olmak elbette eşdeğerdir.

PKK'yı ciddi bir şekilde eleştiren, bu memlekete bağlı bir Kürt bulmak imkansızdır.

Türkiye Cumhuriyet'inde yaşayan Kürtler yok yere öldürülmemiştir.

Kürtlere yönelik yapılan tüm açılımlar uzun dönemde Türkleri ve Türkiye Cumhuriyeti'ni başka bir çıkmaza itecektir.

Kürtleri, bu memlekete bağlama çabaları nafiledir.

Kürtleri ne Türkleştirmek ne de onların fazla şımarmasına ve Kürtçülük noktasında azgınlaşmasına göz yummak akıllıca değildir.

Bir Kürt için PKK'lıda olsa Kürt, Kürttür.

Devletin sırtından parazit gibi yaşayıp devlete ortak koşan başka bir topluluk var mıdır?

Kürtlerin ciğeri yanmıştır ya da yanmamıştır bu beni hiç bağlamaz.

İlahi komik insanlar.

Ilk önce yukarida yazdiklarinin tamamen irkci bir yaklasim oldugu asikardir.Bunlarin üzerinde durmayacagim.Zaten söyledigin sözler kendisini tercüme ediyor.

Simdi tekrar bastan alalim .Bir kelimenin pesinden ayni seyleri tekrar tekrar yazdigin icin,cümlenin asil anlam icerdigi yerleri alinti yapacagim.

Ergenekon soruşturması ulusal ve uluslararası düzeyde bir tasfiye çalışmasından başka bir şey değildir.Zaten soruşturulanların ve tutukluların tamamı AKP'ye muhalif kesimlerdir.

Ilk önce Ergenekon nedir??Bunu bilmek gerekir.Tonlaca yazi yazmissin ama,Ergenekon´un Kontgerilla oldugundan nedense bahsetmemissin.

Ergenekon sapina kadar Kontgerilladir.Bunu neden kabullenmiyorsunuz??

Bu baglamda düsünürseniz,AKP yokkende,Kontgerilla vardi.

Sunu söylemeye calisiyorsunuz;AKP´nin kapatilma davasi sürecinde AKP bu kapatilma olayini sürklase etmek,havayi dagitmak,AKP´yi kapatmay calisanlara gözdagi vermek,ders vermek...vs .Yani ,islamci-ordu cekismesi olarak gösterip bunun önemsiz oldugu,bir dedikodu ve planlanmis bir tezgah oldugunu söylemek istiyorsunuz.

Bense size derimki,Kontgerilla tasfiye degil,Tadilat calismasi yapiyor derim.Buna dikkat edin.Sanki günah cikariyorlar gibi.O yüzden serbest birakiliyorlar.Digerleride cikacaktir.

Tolon paşanın kontrgerilla ile olan bağlantısı nedir? Bunu Türk milleti ile paylaşmanızı rica ediyorum. Yeni bir Tuncay Güney vakası mı yaşıyoruz(!) İşkembe-i kübradan sallamakla olmaz. Somut deliller olmadan kimseyi suçlamakta etik değildir, ki mahkeme aklamıştır.

Tolon pasanin Kontgerillayla olan iliskisini anlatmistim,astigim iletide.Kimse sallamiyor.Talat Turhan´in iddiasi ciddidir.Talat Turhan kimdir??

Talat Turhan, Kontgerillanin kurucularindandir.Ancak sonra istifa etmistir.Ve Kontgerillayi desifre etmistir.Bircok defa hakkinda ölüm fermani yazilmistir,ancak hep kurtulmustur.Talat Turhan eski bir yarbaydir.Kimse sallamiyor,silah arkadaslari desifre ediyor.Bunu iletime yazmisim ama siz dolanip gelip yine sormussunuz.

Size link yollayacagim ve bu linkte eski yarbay´in yazdigi kitaplari göreceksiniz;

http://www.tturhan.8m.net/kitap.htm

Ama bunlari okumaniz gerekir,okurmusunuz ,incelermisiniz artik bilemem.Tolon Pasanin Kontgerillayla olan ilsikisini,"Kontgerilla Cumhuriyeti"adli kitabinda bahseder.

Türkiye Cumhuriyeti NATO çerçevesinde alınan kararlara diğer üye devletlerle birlikte katılmıştır. Bu çerçevede Özel Hap Dairesi gibi bazı yapılanmalar olmuştur. MİT, CIA, MOSSAD ve benzeri istihbarat teşkilatları ile birlikte çalışmalar yürütmüştür. Anlamadığım bunların neresi yanlış?!

Bunun yanlis oldugunu gecenlerde söyleyen bir pasa vardi!!!Haber söyle;

Türkiye NATO'dan çıkmalıdır

MGK eski Genel Sekreteri Kılınç, Türkiye artık NATO’dan çıkması gerek dedi. İşte Kılınç Paşa'nın gerekçesi..

İngiltere Atatürkçü Derneği Derneği'nin davetlisi olarak Londra'da bulunan ve ADD Genel Başkanı Şener Eruygur ile birlikte konferans veren Milli Güvenlik Kurulu eski Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ulusal çıkarlarının gereği olarak Türkiye’nin artık NATO’dan çıkması gerektiğini ve ABD’nin Türkiye’nin dostu ve stratejik ortağı olmadığını belirtti.

TÜRKİYE RUSYA'YA YAKINLAŞMALI

Kılınç ABD nin Irak’ta bir trajediye neden olduğunu, Kuzey Irak’ta bir Kürdistan Devleti kurma sürecinde olduğunu belirterek Türkiye’nin önündeki tek seçeneğin Rusya ile yakınlaşmak, Japonya , Çin ve Hindistan ile ilişkilerini geliştirmek olduğunu belirtti.

Simdi ,Özel Harp Idaresi,MIT,CIA baglantilari örgütlenmeleri madem iyiydide,yine sizin fikirlerinizle celisen bir pasanin bunu söylemesini nasil degerlendiriyorsun??

Gerci Pasa orada Kuzey Kurdistan endisesini dile getirmis ancak,bu pasada senin gibi bilmiyormuki NATO´nun yanlis birsey olmadigini?

Koskoca Pasa neden yanlis demis,hayret!!

Hükûmetlerin tedbirsiz, ön görüsüz bazı hataları olmamıştır denemez.

Gelen hükümetlerin hepsi hata yapmistir.Olayi burada yön degistirerek hükümetlere yönlendirmissin.Ama bu hükümetleride yönlendirenlerin hangi kurul oldugunuda es gecmissin.Sanirim anladin.

Dikkat etmemiz gereken konu içeri alınan kesimle geçmişte yasal olmayan eylemlere bulaşmış kesimin aynı kişiler olduğu izlenimini yaratma çabasıdır. Geçmişte yasal olmayan uygulamalar varsa o dönemin ilgili hükûmeti ve yetkililerinden başlanarak bir sonuç alınabilir. Fakat bugün yapılanın geçmişin karanlıkta kalmış mevzularını aydınlatmak değildir. Amaç bahsettiğim gibi muhalif olanları aynı torbaya koyup terörist damgası vurmaktır. Terörist aranacaksa meclisten başlamak en makul olanıdır.

Bu meclisteki teröristlerin DTP´li oldugunu vugulamissin sanirim.Evet DTP ,PKK ile isbirlikcidir.Bunu ben bir kürt olarak söylüyorum cekinmeden.Daha önce söyledigim gibi.

Peki ,baska kim vardir söyle bir düsünsene!!Hadi diyelim DTP liler Terörist,peki Mehmet Agar gibi koskoca Kontgerillanin sefi olan bir adamin,hemde Türkiyenin en büyük partilerinden biri olan DYP´genel baskanligini yapmis bir adamin mecliste ne gibi bir sifati vardi??

Kontgerillanin hala basinda olan bu katliamcinin bugün durusmasi vardi.Adam Catliyi tanmadigini söylüyor ve "Ne yaptiysam Devlet icin yaptim "demis.Tipki Veli Kücük gibi.Tabiki devlet icin yapilacak baska ne icin yapilacak.Ama hic katliam yapmamis canim,bunlar temiz insanlar,bunlar bizi cok severler.

Bu sahsiyetin Erzurum valisi iken,olaganüstü hal valisi iken,emniyet müdürü iken,DYP baskani iken yaptigi katliamlari ben burada yapistirmistim.

O kadar yazi yazmissin,Mehmet Agarin Konterilla sefi oldugundan bahsetmemissin!!

JİTEM var ya da yok... İsminin JİT olduğu öne süren bir itirafçı dahi çıktı. Fakat kimlerin ortadan kaldırıldığına bakarsak doğru sonuca ulaşmış oluruz. Ortadan kaldırılan kesimler PKK ile doğrudan ilişkileri olan ve mali, lojistik destek sağlayanlardır. Diğer bir amaçta uyuşturucu ve kaçakçılığın önünü almaktır. Amacı bu olan ve bunu başarmış bir yapılanmadan olumsuz bahsetmek için insanın Kürt olması ya da ruhunu bir takım odaklara satmasından başka bir seçeneğin olmadığını düşünüyorum. Böyle dedim diye köpürenler için elimden bir şey gelmez(!).

Birincisi ,bana PKK ile dogrudan iliskisi olanlarin kimler oldugunu acikla tek tek.Kimler oradan kaldirilmis??

Ikincisi "Jitem var veya yok" demenle ,sonradan kullandigin "Amaci bu olan ve bunu basarmis bir yapilanma..."diyerek celisiyorsun.)))

Demekki sende böyl e bir yapilanmanin faydali isler yaptigindan bahsediyorsun,o zaman Jite´de yok diyemezsin..

Diğer bir amaçta uyuşturucu ve kaçakçılığın önünü almaktır.

Tamam TSK uyustucuyla mücadele ediyor,okey ,peki TSK´ya hizmet etmis olan ve hizmet etmekte olanlarin hala uyusturucu tiaretinde bulunduklarini neden es geciyorsun??

Emekli albay uyuşturucu taciri çıktı=http://www.atilim.org/haberler/2009/01/08/Emekli_albay_uyusturucu_taciri_cikti.html

UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU TİCARETİ YÜZÜNDEN TUTUKLANDI=http://www.haberler.com/uzman-cavus-uyusturucu-ticareti-yuzunden-haberi-yorumlari/

İlk kez uyuşturucudan dolayı 19 personelin TSK ile ilişkisi kesildi=http://haber.superonline.com/haber/2008/12/03/69885.html

Uyuşturucu kuryesi TSK mensubu çıktı=http://www.tumgazeteler.com/?a=4300039

UMUT TACİRLERİ OPERASYONUNDA 16 ASKER TUTUKLANDI =http://www.gurbetport.com/site/modules.php?name=News&file=articleNew&sid=3332&flag=haberDevam

Malum / Vatan, Millet, Uyuşturucu! =http://www.kronikmuhalif.com/default.asp?m_id=3&c_id=3423&title=Vatan,%20Millet,%20Uyuşturucu!

uzar gider...

Her sıkıştığında Sivas, Maraş, Çorum olaylarına sığınmak sizi kurtarmaz. Sivas olayı zaten öncesinde tertiplenmiştir.

Bu olaylari savunmak,ölen insanlari gündeme getimek,kinamak ,olaylara siginmakmi oluyor simdi?

Bu kadar ölen insani neden es geciyorsunuz?Daha Dersimler,Kizildereler,yozgatlar...var unutmayin!Sivas olayi madem önceden tertiplenmisse ,Sivastaki güvenlik gücleri,askerler,itfaiye neden gec kalmistir?Bunu bana aciklarmisiniz?Madem bu insanlarda ülkenin vatandasiyid,devletin koruka altindaydi,devlet ölmelerin e neden gözyumdu?

Dönem şartlarını bilen Nesin ve kafile, öngörülü davranarak bu çabanın önüne geçebilirdi.

Bu savunmasiz insanlarinmi öngörülü davramasi gerkirdi,yoka vatandasini korumakla mükellef olan güvenlk güclerininmi öngörülü davranmasi gerekirdi??

PKK'lı olmakla, Kürt olmak elbette eşdeğerdir. PKK'yı ciddi bir şekilde eleştiren, bu memlekete bağlı bir Kürt bulmak imkansızdır. İstisnai bazı kişilerde bunun aksini ispat etmez. Ki böyle birine yinede Kürt muamelesi yapmak gerekir! Kürtlerin temsilcisi olmayan bir örgütün senlerdir tutunmasını nasıl anlatacaksın? Kürtler PKK'yı her şekilde destekliyor.

Mehmet agarda kürttür,Sedat bucakta kürttür,Turgut özalda kürttür.Ozaman bunlar simdi PKK´limiydÍ?Madem bunlarda "Kürtler"genellemesinin icindeyse bunlarda destek veriyorlarmiydi PKK´ye?

Daha tanimadigimiz,bircokkürt milletvekili ve bakan vardir.

İddiaların temel dayanağı eski emniyet üst düzey görevlisiymiş(!) Bu herif bu kadar bildiği şeyleri sayın Zekeriya Öz'den saklaması çok şaşırtıcı ve üzücü(!) Kendisi derhal gerçekleri Türk milletine açıklamak durumundadır(!)

Umarim duymustur seni!!

Mehmet Ağar'ı Çerkes olarak biliyorum. Ağar konusunda yanılabilirim

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehmet_A%C4%9Far

Ankara doumludur ancak aslen Ardahanlidir,elaziga göc etmislerdir.Kürttür.

Sitelerde Paylaş

11 köylüyü JİTEM yaktı iddiası...Dönemin bakanından şok sözler: JİTEM'in işiydi ama...

http://www.haberalan.com/haber/20090209/11...kti-iddiasi.php

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=206481

Bu haberi yapistirmamdaki amac, bazi arkadaslarin hala JITEM varmiydi ,yokmuydu demesindendir.

Kosakoca dönemin bakani acikliyor,sallamiyor kimse,bakan söylüyor..

Sitelerde Paylaş

Devam edelimmi;edelim..

Buda bu forumda kürtleri pkk ile esdeger tutanlar icin.

Ugur Mumcu Atatürkcü´dür degilmi?Atatürkcü.Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu nuda tanirsiniz.Tanimazsanizda eski görevi dolayisiyla Devlete hizmet etmis biri olarak görüp ,tanirsiniz,simdi.

Koskoca Ugur Mumcu´nun PKK-Devlet iliskisini ortaya cikardigini söyleyen mit daire baskani "Mumcu, Apo'nun devletteki bağlantısını buldu "diyor.

Buldugunu iddia ettigi kisi Atatürkcü Ugur Mumcu,acikca söyleyende eski Mit daire baskani.

Kimse sallamiyor..

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=188682

Bülent Orakoğlu: Çoğu faili meçhulün ardında PKK’yla ilişki var. Uğur Mumcu ölümünden önce Öcalan’ın devlet içindeki bağlantılarını bulmuştu. Bu görevlilerin dış devletlerle ilişkisini saptamıştı.

Ergenekon. Ergenekon, derin devlettir. Türkiye gerginlik yaşamasın diye biz bazı şeyleri dondurduk ama çok ileride açıklayacağız. Bakın… Türkiye’deki bütün faili meçhullerin arkasında Öcalan olayı vardır. PKK olayı vardır. Bunu hiç unutmayın.

Bütün faili meçhul cinayetleri PKK’mı işledi?

Hayır. Öyle değil. Mesela Uğur Mumcu PKK’dan dolayı öldürüldü. Uğur Mumcu cinayeti ben İstihbarat Daire Başkanı olduğumda aldığım ilk dosyadır. Bakın… Türkiye’nin Güneydoğu’da kendi politikası yoktur. Türkiye, dış güçlerin politikalarına uymaya zorlanıyor Bu politikaya aykırı hareket eden devlet görevlileri de ortadan kaldırılıyor. Uğur Mumcu bunu araştırıyordu ve bulmuştu. Türkiye’deki hainlerle dış güçlerin ilişkilerine ulaştı, bağlantıları buldu.

Uğur Mumcu’nun, Öcalan’ın MİT’le ilişkisine ulaştığı ve bu yüzden öldürüldüğü yazıldı. Anlattığınız bu mu?

Yok, anlattığım daha vahim şeyler… Şu anda ortam gergin. Bunları daha ileride konuşmak lazım. Türkiye’de PKK olayı derinden kanayan bir yaradır. Biz önemli bir dönemde istihbarat daire başkanlığı yaptık. ‘Abdullah Öcalan’la ilgili bir Meclis araştırma komisyonu kurulsun’ diyoruz. Niye kurmuyorlar? Nedir Öcalan’ın özelliği? Onu dünyada kim desteklemiş? Türkiye’de, Türk devletinin içinde kimler yetkilerini aşarak bunları desteklemiş? PKK propagandası yaptı diye bir sürü insanı, yazarı cezalandırıyorsunuz. Eeeee, siz devletin içinde yetkinizi aşarak görevinizi belki kötüye kullandınız. PKK’yla kimler, niçin irtibata geçti? Bunlar ortaya çıkarılamadı. Türkiye’de faili meçhul cinayetlerin yarısının arkasında PKK’yla ilişkiler vardır.

Öldürülen kişiler PKK’yla ilişkileri bilen kişiler miydi?

Türkiye’ye dayatılan Güneydoğu politikalarına karşı çıkan kişilerdi bunlar. Eşref Bitlis gibi birçok komutan var böyle öldürülen bizim yakın tanıdığımız. Bunların hepsi ortaya çıkar. Komisyon kurulsun, her şeyi göze alarak çok ciddi suçlamalarımız olacak bizim. Uğur Mumcu, Öcalan’ın devletin içindeki bağlantılarını tespit etmişti. Devletin içindeki bazı hainlerin yabancı devletlerle ilişkilerini tespit etmişti o.

kaynak:radikal gazetesiyle yaptığı ropörtajdan

bu yazıyı bir inceleyin..

Türkiye korkunç günlerden, kanlı bir çatışmadan geçti. Binlerce çocuğumuz öldü. Ama kimse bu olayların nasıl başladığını, niye o kadar uzun sürdüğünü, sorunların kansız çözümlenme imkânlarının niye gündeme gelmediğini açıkça tartışamadı. O dönem kanlı olduğu kadar karanlık bir dönem olarak da kaldı. Geçenlerde anıları yayımlanan Abdülmelik Fırat, Avni Özgürel’in kendisine, ‘Abdullah Öcalan’ı MİT’le irtibatlı bir yerde gördüğünü’ söylediğini yazdı. Hürriyet gazetesi bu haberi büyüttü. Ama sonra, arkası gelmedi. Halbuki o kadar büyük acılara neden olmuş bir dönemin arka planı hakkında ipuçları verebilecek böyle bir iddiayı bu toplumun kurcalaması gerekiyordu. Gazete yazılarından ve televizyondaki programlarından, devletin yapısıyla ilgili detaylı bilgilere sahip olduğunu gördüğümüz araştırmacı yazar Avni Özgürel’le bu iddiasını, Öcalan-MİT ilişkisinin nedenlerini, Güneydoğu’daki savaştan kimlerin yararlandığını, bu savaşın niye o kadar uzun sürdüğünü, derin devletin

iç yapısını ve uzantılarını konuştuk. Özgürel, Uğur Mumcu’nun öldürülmeden

önce hangi derin devlet bağlantılarını açıklamaya hazırlandığını da anlattı

Gazeteci Avni Özgürel Aponun mit ajanı olduğunu iddia ediyor:

Radikal gaztesinden neşe düzel bunu üzerine kendisiyle bir ropörtaj yapıyor.

İşte o ropörtajdan bir bölüm:

Uğur Mumcu da cinayete kurban gitmeden önce, MİT-Öcalan ilişkisini açıklamaya hazırlanıyordu sanırım. Mumcu’nun elinde bu konuda geniş bilgi var mıydı sizce?

Uğur’la Ankara’da evlerimiz çok yakındı. Bekaa’dan döndükten sonra

Uğur’a gitmiştim. ‘Öcalan’ın MİT’le irtibatlı olabileceğini öteden beri yazıyorsun, bende de böyle bir bilgi var, bunu da bil’ dedim. Uğur’daki bilgi, Öcalan’ın iki bağlantısına ilişkindi. Biri Kesire’nin ailesiyle alakalıydı. Eski eşinin ailesinin MİT’le ilişkisini Öcalan da kabul etmişti. Diğeri, Öcalan’ı Ankara’dan Diyarbakır’a götüren pilot Necati’nin MİT ilişkisiydi. Ki bu ilişkiyi Öcalan da daha sonra açıkladı. Hatta Uğur’un öldürülmesinden sonra bir söyleşisinde Öcalan, MİT’in parasıyla devlet aleyhine bir eylem hazırlanmasını komik bulduğunu bile anlatmıştı.

‘Düşünün’ demişti, ‘Onların parasıyla, onlara karşı PKK hareketi… Adamların parasıyla, adamların elemanlarıyla yaptığım politikaya bakın…’

Peki Mumcu’nun öldürülmesi, bu ilişkiyi açıklamaya hazırlanmasıyla ilgili olabilir mi?

Hayır. Uğur’a yönelik suikastın arka planına, sadece Öcalan’ın MİT’le ilişkisi diye bakılmamalı. Bu öyle çok da delilleri bulunabilir bir şey değil çünkü. Bizim orada yapacağımız, o insanların kimlikleri, kişilikleri üzerine dikkat çekmekten ibarettir sadece. Uğur’un derin devletin öfkesini üzerine çekmesinin ve öldürülmesinin altında bence iki şey yatıyor. Ağca olayı ve Behçet Cantürk olayı. Uğur bu iki cinayetin arkasındaki devlet bağlantılarının farkına vardı. Gerçi ‘derin devlet’ denilen şey şimdilerde çözüldü ama, Uğur o dönemde derin devletin kodları üzerine kafa yormaya başlamıştı.

Sitelerde Paylaş
bırak bu milliyetçiliği küçümseme tavırlarını. bunlar kabak tadı verdi. tüm türkiye düşmanları, şeriatçısı kürtçüsü liberal emperyalisti hepsi fazlasıyla yaptı-yapıyor bunları. aynı şeyi tekrar eder durursanız bir süre sonra etkisi azalır ve duyulmamaya başlarsınız. milliyetçilik bizim bir özelliğimiz. ve aslında iş cukkayı vs yi geçtiğinde, temelde milliyetçilik, zavallı mhp nin oy kitlesiyle kıyas edilemeyecek ölçüde yaygındır. sizin vızıltılarınızla insanlar, aaa milliyetçilik kaka birşeymiş ben de dünya vatandaşı mı olsam acaba diye düşünmezler. kimseyi böyle çeviremezsiniz. ancak mastürbasyon olur.

sivil-asker meselesine gelince. orman hukuğunu nerenden çıkardın ? "bedel ödersin" den mi ? burada söylemek istediğimi anlayamadın mı ? hukuğu da böyle mi anlıyorsun sen ? gelir benim vatanıma ortak olmaya, onu bölmeye kalkarsan, bizimle savaşmak zorunda kalırsın. biz bitersek, meydan sana kalır. denklem çok basit. neyini anlayamadın ? yani demek istediğim demokrasi, insan hakları teranelerini okuyup, bir yandan el altında terörist bulundurarak bir yere varamazsın. ciddiye alınmazsın. toplanın, erkek gibi savaş ilan edin, türk ordusunu yenin ve istediğinizi alın. bunun başka yolu yok. bundan bahsediyorum. bunu ağababalarınız bile biliyor ama kumar oynuyorlar. kürt açılımları vs nin tadını çıkarın, bunların hepsini geldiği yere iade edeceğiz. bunlar bir yere varmayacak saçmalıklar. ortalama tüm türk insanlarının karşısındasınız, bunu hissedeceksiniz.

Herkes Türkiye'nin düşmanı bir tek sen değilsin. Sen Türk milliyetçisisin. Başka nesin? Hiç.

Milliyetçilik bizim özelliğimiz

Nasıl kazanmışsın bu özelliği?! Ne yapmışsın da "Milliyetçilik" özelliğini kazanmışsın?

Toplanın erkek gibi savaş ilan edin, türk ordusunu yenin ve istediğinizi alın.

Bak hele, taktik de veriyor. Ben Kürt değilim, övünmek gibi olmasın ama "milliyetçilik özelliği" taşımıyorum. Bu taktikleri forumu okuyan Kürtlere ve Türklere verdiğini düşünüyorum. "Erkek gibi savaş ilan edin türk ordusunu yenin..." Meydan okuyormuş gibi bir durum varsa da kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp ordunun arkasına sığınma güdüleri de var. O kadar milliyetçiysen, tezkere bırakaydın ya askerde? Gönüllü olarak savaşaydın ya :lol:

Milliyetçi olmakla öğünen bir kısım insanlar vardır. "Milliyetçilik özellikleriyle" övünürler ortalıklarda hava basmayı severler. Ama iş ciddiye binince kuyruğu kıstırıp sıvışmayı çok iyi bilirler. Sen de onlardansın... Benden kaçmaz.

Ortalama tüm türk insanlarının karşısındasınız

Ortalama almış, konuşuyor :lol: Sen neredesin? Ortalamanın altında mı üstünde mi? Geçmişini bilmez, geleceğini bilmez... ağzı köpürmüş etrafa köpükler saçarak savaş naraları atar. Senin gibi "mal" ların çoğunlukta olduğu ülkelerin insanlarını böyle birbirine kırdırır, borç içinde yüzdürür vatanını da parsel parsel elinden alırlar :lol:

Sitelerde Paylaş

o kadar yazı yine milliyetçiliğe saldır, kişisel hakaretler vs. ne korkarsınız bu kadar milliyetçilerden bilmem ki. bir tek şu savaş konusu. ben savaş ilan etmiyorum ya da savaş arkasına sığınmıyorum. savaş çıksa zaten koşarak gideceğim, kime karşı olduğu da önemli değil. yalnızca kürtlerin yaptığının kaypaklık olduğunu, suların onların istediği gibi akmadığını, hele dua ederek hiç yön değiştirmediğini farklı yollardan ifade ediyorum. yani hain şu ana kadar yeryüzünde hiçbir şey kazanamamıştır. bakın abd ye. adamlar gittiği her yerde yenildi. hem de haldır huldur tüm güçleriyle girdikleri halde. yani kazanmak o kadar kolay olsaydı, abd bir kaç yüz silahlı peçeli adamlarını ırak dağına gönderir, halkların kardeşliği mavalı okur, saddamı devirip yönetimi alırdı. size bunları hatırlatmayı zul görüyorum ama söylediklerimi saldırı gibi algılayıp hep kişisel yaklaşıyorsunuz, ben bunlardan bahsediyorum. siz istediğiniz kadar dünya vatandaşı teranesi okuyun, sınırdan geçtiniz mi, kimse size sırf insan olduğunuz için olumlu yaklaşmaz. o milletten değilseniz güvenilmezsiniz. bu işler sadece türkiye de böyle dönmüyor. her yerde böyle. türkiye deki kadar çok milliyetçi her yerde var.

Sitelerde Paylaş

Ben milliyetçiyim diyorsan millet milliyet konularında soğukkanlılıkla düşünüp değerlendirebilmeli, sana öğretilenleri tartabilmeli, eksiğini gediğini görebilmeli ona göre kendini doğru bir şekilde konumlandırabilmelisin.

Yazdıklarına uzun uzun cevap vermeye çalışıyorum ama o kadar saçma ki. Kürtlerle aynı apartmanlarda oturuyor, aynı restoranlarda yan yana aynı yemekleri yiyoruz. Ortak aileler kurulmuş akraba olmuşuz. Böyle bir durumda etnik kimliğe dayalı iç savaşın tüm Türkiyeyi Beyruttan beter yapacağının farkında değil misin? Bu kadar kör olabilir mi bir insan... Bir de Türk milliyetçiyim diye ortaya çıkmışsın ... Neyin milliyetçisisin anlayamadım.

Yangın çıkarmaya hazır kibrit gibisin, biri tutuştursa yanacak ve yakacaksın...

Anadolu'da yaşayanlar bir millet ise; türkler, kürtler, ermeniler, iyonyalılar, diğer hristiyan unsurlar, museviler, kafkaslar ve anadolu'nun bilimum halkları bu milleti oluşturan "ASLİ" unsurlardır.

Bunu aksini düşünen "aklı başında" biri (akademisyen vs) varsa tartışmaya hazırım.

Sitelerde Paylaş
Buda bu forumda kürtleri pkk ile esdeger tutanlar icin.

Ugur Mumcu Atatürkcü´dür degilmi?Atatürkcü.Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu nuda tanirsiniz.Tanimazsanizda eski görevi dolayisiyla Devlete hizmet etmis biri olarak görüp ,tanirsiniz,simdi.

Koskoca Ugur Mumcu´nun PKK-Devlet iliskisini ortaya cikardigini söyleyen mit daire baskani "Mumcu, Apo'nun devletteki bağlantısını buldu "diyor.

Buldugunu iddia ettigi kisi Atatürkcü Ugur Mumcu,acikca söyleyende eski Mit daire baskani.

Kimse sallamiyor..

arkadasim birincisi bulent orakoglu mit daire baskani falan deil.ikinciside saglam bi fettoscudur.bu yapilan hamleyle iki kus birden vurmak istenmistir.nur cemati turkiyedeki en butuk dinci kurtcu yapilanma olduu halde apoya ve pkk anlayisina kin kusar.nurcular barzani ibdac ve hizbullahci kurtlerle isbirlii yaparlar.en buyuk dusmanlarida ataturkculer ve laiklerdir.yine ayni mucadeleyi guneydoguda pkkli kurtculere karsida yaparlar.guneydoguda akpnin oylarini artiranlarda yine nurculardir.inanmiosan seyit riza denen pkkciya sor.az baslik acmadi akpnin guneydogu politikaliryla ilgili.sana dtple nurcularin nasi cekistiklerini anlatsinki nurcularin bu apo dusmanliinin nerden geldiini anlayabilesin.apoyu ugur mumcunun agzindan devlet ajani yapmak okaddar kolay deil.emniyetten iliskisi kesilmis sapik bi fethullahcinin harci deil bu is.

kurtlerin hepsi pkkci olamaz tabi.bi suru kurtcu akimi var.bazilari birbiriyle kavgali.akpnin guneydogu vekilleride hep kurtcu ve dtplilerden farkli deiller.anlasamadiklari nokta laiklik yani.bide yukarda baska yazinda mehmet agardan bahsetmisin.mehmet agarin annesi kurt deil ve babasi icinde ermeni donmesi diyenler var.ama biz tamamen kurt kokenli olduunu varsaysak bile adam ben turkum dedikten sonra sen kim oluyosunda ona kurt dion.irkcimisin sen adama kurt dion.eger diyeceksen kurt kokenli dersin ama kurt diyemezsin cunku adam ben turkum dio.

tarihinde Zohan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...