Jump to content

HURŞİT TOLON TAHLİYE OLDU

Recommended Posts

Gerci simdiye kadar herhangi bir küfür falan duymadim ama yakinda anlasilir,eger düsündügüm sekildeyse.Neyse sen bu dedigime takilma. Ikimizinde su ana kadar tartismlardan biryere varamayacagimiz belli.Ben dediklerimi dedim,sen dediklerini dedin.Zorlamaninda anlami yok.

Tomclancy, devam etsek de bir uzlaşı sağlayamayacağımızı rahatlıkla belirtebilirim. Zaten benim uzlaşma gibi bir çabamda yok.

Benim gibi yazan kim olabilir. Bir şeyler ima etme direk söyle... Kendisinin otağdaki adını bahşeder misin?!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tomclancy, devam etsek de bir uzlaşı sağlayamayacağımızı rahatlıkla belirtebilirim. Zaten benim uzlaşma gibi bir çabamda yok.

Benim gibi yazan kim olabilir. Bir şeyler ima etme direk söyle... Kendisinin otağdaki adını bahşeder misin?!

Batu,ima ettigim kisi kürtlerden nefret eden ve üstüne üstlük agir küfürler eden biriydi.Hem kisisel olarak hemde bir irka yönelik olarak.

Sen acikca nefretini küfür etmeden belirttin ancak o sahis bunu küfür yoluyla yapti.Tekim bunaydi.

Dedim ya sen takma buna.

Insanlar siyasi yönden,fikirsel yönden ayrilikci olabilir ancak isteyen onaylar ,isteyen onaylamaz.Ama o kisi savundugu ideoloji veya fikirleri yüzünden asagilanyirosa,hakarete ugruyorsa ve bu asagilamalar,kisinin artik kendisine,alesine,irkina ediliyorsa olay tartismaktan cok baska yöne gidiyor.

Bahsettigim kisde aynen bunu yapan bir kisi.Ismi lazim degil.

Bende sana dedimki,kürtlerden nefret etsende en azindan küfür etmedin dedim.

Olay bu....

Sitelerde Paylaş

senın yazını ne cıddıye alacagım seyh saıd ıle saıdı nursıyı aynı adam olarak bılen bırısın

neyse konuya donersek ben bu tutuklanmaların ıyı oldugunu dusunuyorum

hıc olmasa bazıları kendını bır sey sanmaz devlet sızıde atabılır ımajı verılmıs oldu

artık okadar kolay hareket etmemelerı bakımından ıyı oldu

artık rahatca adam olduremeyecekler

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben ermeni değilim. Olsaydım söylerdim. Anadolu'luyum. Defalarca söyledim söylüyorum bir türlü anlamıyorsunuz. Anadolu'lu olmak yasak mı? :lol:

Anadolu'ya kürtleri ben getirmedim, türkmenleri ben getirmedim, iyon kolonilerini ben kurmadım. Farkında mısınız bilmiyorum ama ünya tarihini de ben yazmadım :lol:

İçinize kurt düşmesin diye söylüyorum bu DNA çalışmalarını da ben yapmadım, sonuçlarını anlamakta da çok zorlanıyorum zaten.

sonuclarini anlamakta bu kafayla daa cok zorlanirsin sen.sana kicimdan tarih yazacak yada hosuna gidecek seyler solicek halim yok.yazdiklarimi anlamamis ayagina yatmanda hos olmamis.sana anadoluda iyonlar hic olmadi yazdimmi ben?ben musluman turkmenler anadoluya gelmeden rumlarin zaten anadolu halklarini asimile ettiklerini ve henuz asimile olmamis halklarin adini verdim.bu asimile olmayanlarin tamamen asimile olmama sebebide dierlerine gore nispeten doguda yasamalaridir.

simdi laf carpitmayi birak ve anadoludaki ionlar lidyalilar cartlar veya curtlarin rumlar tarafindan asimile edildiklerini kabul et.bu rumlar toplu halde musluman olmadiklarina veya asimile edilmediklerine gore ionlar dediklerinin genetik yapilarini bugunku rumlar tasio demektir.

bu arastirmayi sen yapmadin ama bi cok arastirma var.% 9 dien % 15 dien % 25 dien.bunlarin saglikli olmadii belli ama sen gidipte % 3,5 die gelirsen senin ii nietinden suphe edilmezde naapilir.lan birak orta asyayi orta avrupa geni bile yuzde 3,5 tan fazladir.

Umarım bir gün cahiilikten bilgisizliğe, bilgisizlikten bilgili olmaya doğru yol almaya başlarsınız.
sen buraya kafana gore bi arastirma yapistirdin die kendini allameicihan ilan edip karsindakileri cahil olarak gorursen herhangi bi tedavin yok demektir.kendini ne gordunki karsindakini beenmezsin.sana yazdiim tarihi bilgilerin hangisini yanlislayabilirsinki.yapabilecein tek sey.o arastima sonucunu buraya kopyalamaktir baska biseyde yok.onunda cevabini verdim % 9 mu % 15mi % 25 mi.ama ne yalan soliim senden onceki bilimsel arastirmaci arkadaslar senden daa insaflilardi :)
Sitelerde Paylaş

Mamuli, en azında bir Türk olarak yanımızda olmanız gerekirken bizim gibi düşünenlere Türklerden de baskı gelmesine hiçbir anlam veremiyorum. Bunun gerçek hayatta da yaşıyorum. Bilemiyorum, belki, senin gibi düşünenler bir gün bazı şeyleri anlayacaktır ama o gün iş işten geçecektir. Bizim Kürtlerin olmadığı ortamda yeni bölücü etnik guruplar bulacağımız savına gülüyorum. Ancak gülünür... Ben varolan duruma yönelik konuşuyorum. Huzurun olduğu ortamda huzursuzluk çıkaracak en son kişi olacağımı rahatlıkla belirtebilirim. Bugünkü huzursuzluğu çıkaran bir etnik gurup varsa bunu tespit edip hümanizm gözlüğünü kenara koyup gerçekleri öylece değerlendirmek gerekir. Amacım huzur dolu bir Türkiye... Bu ülküdür... Gerçekçi midir? Bugünün için uzak bir ülküdür ama göz önünde tutmaktan kimseye zarar gelmez. Huzur için temel şiar Türkiye'yi Türklerin yönetmesidir. Bu her anlamda Türklük bilinciyle yoğrulmak demektir

Şunu belirteyim; vatan o toprak için kan akıtanındır. Bunun dışında misafirler vardır ki onlar her zaman haddini bilmelidir. Biz bu coğrafyada Türkler dışında herkesi misafir olarak görürüz ki misafir evin sahibine karşı saygıda kusur etmemelidir. Çünkü misafir gerekirse kovmasını da bilir. Üzerine değinmeden geçemeyeceğim bir diğer konu; Türkler bu topraklara gelmeden önce diğer medeniyetler yaşamaktaydı. Fakat Türkler bu toprakları ekmek, biçmek, pınarlarından su içmek istedi. Hayvanını bu toprağın temiz havasında, suyunda, yemyeşil çayırında otlatmak istedi. Bu toprağın madenlerine göz dikti! Bu toprağı istedi... Fakat istemekle olmayacağını onlarda biliyordu. Savaşmak gerekiyordu. Savaşıldı! Temel kural savaşmaktır. Türkiye'den toprak isteyen her kimse savaşmalıdır. Bunun dışında bu coğrafyada hükmün tek adresi Türklerdir!

Türkiyede yaşayan erkeklerin Y kromozomları üzerinde yapılan bir araştırmada sadece %3.6 sının Orta Asya kökenli olduğu tespit edilmiş.
Timuçin Binder'de size yakın düşünüyor. Bu kişi aynı zamanda Birikim'deki yazılarıyla Ermeni severliğiyle de meşhur. Kendisi Türk ismini 200 yıllık bir tarihe sığdırıyor. Fakat biraz heyecanlı olmalı ya da dili sürçmüş ki Türk kavramını, Göktürk'lerin ilk kez kullandığı söylüyor. 1500 yıl ile 200 arasında mühim bir fark var. Tarihi açıdan önemsenecek bir rakam.

Mete han'ın Atanız olma olasılığı çok düşük. Buna sevinmelisiniz. Şahsen, karısını düşmana teslim edecek kadar alçalan bir atam olsun istemezdim.
Mamuli Mete karısını peşkeş çekmemiştir. “Ben yurdumu kendi aşkım uğruna çiğnetemem” diyen birine saygı ve onur duymak gerekir.

Kendi görüşlerinize aykırı gelen kişilerin özellikle akademisyenlerin kitaplarını "önyargısız" okumaktan kaçınmamalısınız.
Her kitabı okumaya çalışıyorum. Bu konuda ayrım yapmıyorum.

Bu illeri gezdiniz sanırım. Gezerken pembe gözlük mü, taktınız yoksa sadece meyhanelerini mi dolaştınız.
Gezerken pembe gözlük takmadım. Sağlıkları gayet yerinde gürbüz tosuncuklarla doluydu(!)

Biraz Marksist bakışa ihtiyacınız var belki de. Kürt sorunu temelde halkın hem kendi hem de toprakların zenginliklerine sahip çıkamayacak kadar zayıf/bitap olması ve bu zenginliklerin feodaller ve giderek derin devletin içindeki bazı kimseler tarafından paylaşılması ile ilgilidir.
Şu feodal kavramı da sakız gibi çiğneniyor. Feodal toplum düzeni endüstri öncesi tarıma dayalı geniş aileli bir toplumu işaret eder. Bu feodal ağalar gider yerine endüstri patronları gelir. Mesele o değildir. Mesele zihniyet meselesidir. Kürtlerin toplumsal dokusu zaten feodaliteyi besliyor. Yani yapının varlığının güçlü tecellisi Kürtler... Çok eşlilik, çok çocuk doğurmak, kadın erkek eşitsizliği, ataerkil toplum hep feodaliteyi besler. Bu kültürel, yapıyı onlardan çekip çıkaramazsın.

Marksist bakışı sergileyenleri görüyoruz. Ya feodal ağalarla silaha sarılıyorlar ya da şehir gerillası tipinde örgütlenip ülkeyi kargaşaya sürüklüyorlar. Marksist bakış zaten temelinde çatışmacıdır. Tüm toplumsal kurumları yok sayarak sadece ekonomi ile toplumu açıklamaya çalışıyor ki bu temel bir hatadır. Toplumda tüm kurumların birbirine etkide bulunduğunu düşünüyorum. Yani toplumsal kurumlar arasında A dan B'ye; B'den A'ya geçiş söz konusudur ( => <= ). Birinin diğerlerini tamamen belirlediği savını hatalı buluyorum. Çatışmacı değilde yapısal-fonksiyonalist yaklaşımı savunuyorum. Bunun yanında toplumda dayanışmanın, bütün olarak organizmanın refaha ulaşması açısından daha değerli olduğuna inanıyorum. Yani solidarizm...

Sitelerde Paylaş
Mamuli, en azında bir Türk olarak yanımızda olmanız gerekirken bizim gibi düşünenlere Türklerden de baskı gelmesine hiçbir anlam veremiyorum. Bunun gerçek hayatta da yaşıyorum. Bilemiyorum, belki, senin gibi düşünenler bir gün bazı şeyleri anlayacaktır ama o gün iş işten geçecektir. Bizim Kürtlerin olmadığı ortamda yeni bölücü etnik guruplar bulacağımız savına gülüyorum. Ancak gülünür... Ben varolan duruma yönelik konuşuyorum. Huzurun olduğu ortamda huzursuzluk çıkaracak en son kişi olacağımı rahatlıkla belirtebilirim. Bugünkü huzursuzluğu çıkaran bir etnik gurup varsa bunu tespit edip hümanizm gözlüğünü kenara koyup gerçekleri öylece değerlendirmek gerekir. Amacım huzur dolu bir Türkiye... Bu ülküdür... Gerçekçi midir? Bugünün için uzak bir ülküdür ama göz önünde tutmaktan kimseye zarar gelmez. Huzur için temel şiar Türkiye'yi Türklerin yönetmesidir. Bu her anlamda Türklük bilinciyle yoğrulmak demektir

Şunu belirteyim; vatan o toprak için kan akıtanındır. Bunun dışında misafirler vardır ki onlar her zaman haddini bilmelidir. Biz bu coğrafyada Türkler dışında herkesi misafir olarak görürüz ki misafir evin sahibine karşı saygıda kusur etmemelidir. Çünkü misafir gerekirse kovmasını da bilir. Üzerine değinmeden geçemeyeceğim bir diğer konu; Türkler bu topraklara gelmeden önce diğer medeniyetler yaşamaktaydı. Fakat Türkler bu toprakları ekmek, biçmek, pınarlarından su içmek istedi. Hayvanını bu toprağın temiz havasında, suyunda, yemyeşil çayırında otlatmak istedi. Bu toprağın madenlerine göz dikti! Bu toprağı istedi... Fakat istemekle olmayacağını onlarda biliyordu. Savaşmak gerekiyordu. Savaşıldı! Temel kural savaşmaktır. Türkiye'den toprak isteyen her kimse savaşmalıdır. Bunun dışında bu coğrafyada hükmün tek adresi Türklerdir!

Bastığın yerlerı toprak diyerek geçme, tanı

Sitelerde Paylaş

Ben ermeni değilim. Olsaydım söylerdim. Anadolu'luyum. Defalarca söyledim söylüyorum bir türlü anlamıyorsunuz. Anadolu'lu olmak yasak mı? :lol:

Anadolu'ya kürtleri ben getirmedim, türkmenleri ben getirmedim, iyon kolonilerini ben kurmadım. Farkında mısınız bilmiyorum ama ünya tarihini de ben yazmadım :lol:

İçinize kurt düşmesin diye söylüyorum bu DNA çalışmalarını da ben yapmadım, sonuçlarını anlamakta da çok zorlanıyorum zaten.

Kendi atasının kim olduğunu bilmeyen(!) ondan da ötesi kabul edemeyenden(!) öğreneceğim hiçbirşey yoktur. İnsan araştırmaz mı?

Türkiye Cumhuriyeti bilgi ile şeffaflık ile yıkılmaz parçalanmaz. Birleşmiş milletler duvarında dünyadaki ilk barış anlaşması (Kadeş) asılıdır. Savaş Hititler (Muvattali) ve Mısırlılar (2. Ramses) arasında yapılmıştır. Velhasıl, BM'nin bile kendi mevcudiyetine temel teşkil edecek kadar derin bir tarihin üzerine kurulu bir devlet mi parçalanacakmış?! Ben bunları dile getirdiğim için mi bu ülke bölünecekmiş... :lol: :lol: Gülerim bu iddiaya...

Dediğim gibi cahillik ayrı birşey. Cahil bilmediği halde bildiğini sanan kişidir. Bilmediğini bilen kişi bilgisiz oluyor.

Umarım bir gün cahiilikten bilgisizliğe, bilgisizlikten bilgili olmaya doğru yol almaya başlarsınız.

kadeş antlaşmasını sadece kendının bıldığını sanacak kadar cahıl olup ta başkasına cahıl demek.....

Sitelerde Paylaş

Hurşit Tolon bunca zaman boşuna mı yattı?Suçlanması için ortaya konan delillerde ne oldu ki bu kez aynı deliller işe yaramadı.

Hukukçu değilim ama Türkiye'de tutuklu yargılanma olayı insan haklarını müthiş ihlal ediyor yıllarca tutuklu yargılanan bir adam BERAAT te edebiliyor.Tutuklu yargılanma sürecinin maximum'u belirlenmeli.Belki içeride tutulanların çoğu beraat edecek bu gidişle.Ben bu tutuklu yargılanma olayını anlamadım arkadaş bir hukukçu beni ikna etsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...