Jump to content

Türkiyede ´ki Ateist orani

Recommended Posts

Zeka kaos yaratıyo diyosunda ondanmı AB de insanlar güzelce yaşıyo orta doğuda kan gövdeyi götürüyo.

İyi adam kötü adam hep vardır ama dinler toplum düzenini bozuyo müslümanlar , müslüman olmadıkları için insanları öldürüyo.

Psikolojik sorunlardan tek tük seri katil çıkar ama dinde ise daha çok seri katil çıkıyo.

Yani kısaca dinsiz ülkelere baktığımızda suçlular bile toplu hareket etmiyo genellikle bireysel ama dindar ülkelerde topluca tecavüz gasp hırsızlık kafa kesme katillik bolca görülüyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

37 dakika önce, zeus- yazdı:

İnternet sayesinde ateist sayısı artmış olabilir ama Türkiye'de çoğunluk için ben fazla umutlu değilim. Çoğunluk sorgulamıyor.

3 , 5 yaşındaki çocuklar tablet kullanıyo artık , biz küçükken evlerde bilgisayar yoktu. Gelecek nesil dinlere çok saçma diyicek müslüman olsalar bile sözde kalır , dinin hiç bir gereğini yapmazlar.

Yaşlılar tatlı su olsada dahada dinden dönmezler çünkü küçüklükten aşılanan korku ile sorgulamıyolar okumuyolar dini hep iyi anlattılar ama aslı iyi değil.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, NoOneCares yazdı:

Bence turkiye de Teist olmayan %20 var. Deist, Agnostik, ateist ne dersen de bunların hepsi bana göre aynı kategoridedir. 

Müslümanım diyene 2 cümle etsen "ya ama Tanrı bence var" yada "ama Tanrı yok ise Nasıl var olduk ki" cevapları çok yaygın.

Bunlar da kendini Tanımlayacak bilgisi bile olmayan müslümanım diyenler. Ben bunları Müslüman kategorisine katmam. Bunların nerede ise hepsi birkaç saatte Dinsiz olacak kapasitede (hatta 2 cümle söylesen evine gidir araştırmaya başlar)

Uzun lafın kısası; bence Turkiye deki Dinsiz bireylerin sayısı %20 lerde! Dinsizler Sanal Alemde bir atak yapsa Birkaç ay sonra bu rakam uçar! 

Aynen öyle dinsizler söyleyemediği için yüzde 3 gibi oran çıkıyo :)

Tatlı su müslümanlarının dinsiz olma olasılığı yüksek ama genç olcak 40 üstü nün dini bırakacağını sanmıyorum.

Çünkü bende tatlı suydum namaz kılmaz oruç tutmazdım ateist olmamdaki sebepte bu hacı hocalardı gerçek islam bu değil derdim ilk hadis inkarcılıyla başladı sonra kuranı okuyunca buraya kadar geldi.

Ama şimdiki nesil bizden daha erken teknolojiyle tanıştı onun için bu nesilden ümitliyim.

Babama anlatıyorum kurandaki ayetleri ilk diyo öyle şey yazmaz diyo (bikeresinde muhameddin evlatlığının karısı ile evlenmesini söyledim) sonra ayeti gösterdim cevap vermedi boşver onlara bakma sen allaha inan çarpılırsın falan filan diyo :)

Yani bu eski nesil teknolojisi sonradan gördüğü için korkuyla dini empoze etmişler bunların dönmesi zor ama zarar gelmez bunlardan , en büyük yobaz düşmanları bu kesim.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 22.09.2016 at 19:39, Bitburger yazdı:

Ne mutlu size!!!!!

Götü boklu ATEiSLER

böyle durup dururken sebepsiz yere , genel amaçlı herkese direkt hakaret edenlerin banlanması gerekir. terbiyesiz ahlaksız çocuk. 

Sitelerde Paylaş

Dinden uzaklaşma ve dindarlaşma.... Her ikisi de birlikte artıyor bence. Ama dindarların artması düşünceye bağlı bir gelişim değil. o yüzden çok fazla anlam ifade etmiyor.   

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.09.2016 at 19:35, Kuranınizinde yazdı:

Türkiyede %7-10 arasında ateist oldugunu düsünüyorum bunların arasında deist ve agnostikler de vardır. Ben genclerde böyle bir egilim saptıyorum. Türkiyede ateizm inanılmaz hızla artıyor 10 yıl icerisinde türkiye de ateist oranı %20leri bulabilir.

Teşekkür ederiz, bu moral için... Ben de kuran'a inanırken... daha doğrusu inandığımı zannederken böyle düşünüyordum. ateist ve nonteistlerin artmasından mutlu olan biriydim.   

Bazıları saçma itirazlarda bulunmuş, ancak tespitiniz doğrudur; bu araştırmalarda, deist ve agnostikler, "ateistler" şeklinde istatisklere dahil edilebiliyor. detaylarında zaten bunları açıklıyorlar.

Deist ateist, agnostik veya panteist... fazla birşey farketmiyor. burada önemli olan dinlerden özgür düşünebilmek. hatta bu gruba bazı teistler bile dahil edilebilir. 

Arada tek tük olumsuz davranışlar görürseniz, nick'den dolayı bir önyargıdan kaynaklanıyor demektir. bunu fazla dikkate almanıza gerek yok.

Bazı insanların zihninde çok farklı bir din ve tanrı algısı olabilir. o yüzden dinle ilgili sert eleştirileri de üzerinize alınmayın bence. Sizin gibi insanlığın ve ülkenin geleceği için, ateislerle birlik olma erdemine sahip insanları, dinle ilgili sert ifadelerden tenzih ettiğimi belirtmek isterim.

Din sorgulama açısından bazı kişiler için blogları, siteleri okumak, videoları izlemek forumdan daha faydalı olabilir. çünkü burada bazen ters psikoloji de oluşabilir. bu durum tarafsız düşünmenizi engelleyebilir.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...