Jump to content

Hz.Muhammed resimleri

Recommended Posts

Akıllıca düşündüğümüzde başlıktan şu mana çıkmalıdır :

Geçmişte bu ve benzeri resimler çizilmiş ve saklanmayıp açık açık çizenler tarafından çizdikleri yıllarda yayınlanmışsa ve başlarına bir şey gelmemişse -ki muhtemelen müslüman dünyasından bu resimleri çizenlerin akıbeti ölüm olmuştur belki- mükemmel bir özgürlük varmış. Hatta bugünden daha iyi bir seviyede.

Bugün sinemalarda bile -Çağrı, İslamn'ın Doğuşu filmleri- Hz.Muhammed'in yüzü görüntülenmiyor olarak sunulduğuna göre dün bu resimleri yapanların bizim bulunduğumuz çağdan daha ileride olduğu bizimde onların bulunduğu geriye doğru gittiğimiz aşikardır.

Sonuç Hz.Muhammed'in temsili resmi olsa ne olur olmasa ne olur Hz.İsa'nın var da ne oluyor Hristiyanlık o resim için mi kan kaybediyor daha da çok taraftar bulabiliyor en azından görsel sanatlarla -resim,sinema,edebiyat- yayılabilme şansı buluyor. Peygamberin yüzü figür edilse de İslam değerinden bir şey kaybetmez yeter ki İslam kendine güvensin, müslüman arkadaşlarımız boşuna vesvese yapmasın.

Not= Resmedilmesinde sakınca görmüyorum ancak bundan kastım legrandmensonge arkadaşın verdiği linkteki çizimler gibi olanından veya Yer Su arkadaşın verdiği linkteki çizimler gibi olanından değildir bu iki linkteki çizimleri sakıncasız bulamam.

Kusuruma bakılmasın.

Esenlikler.

Sitelerde Paylaş
Buda benim resmim (Tıkla)

Eğer bunun benim resmim olduğuna inanırsanız yukarıda kinin da Ona ait olduğuna inanabilirsiniz ?

Kimse muhammed aha budur aha sudur diye birsey demiyor.Burasi ateistforum,tabularin yikildigi bir forum.Muhamme´in yillarca (Gercegi olmasa dahi)foto veya resimlerinin gizlenmesi,yasak olmasi bence cok sacma.Islam dini bunu putlastirmak kapsaminda degerlendiriyor ama bence muhammedin resmi olmasa dahi ,hayalen bir putlastirma yokmudur peki?Resim olsa nolcak olmasa nolcak?Zaten muhammed putlasmis.Kabe´nin etrafinda dönmekle, bir putun etrafinda dönmenin ne farki var?seytani taslamakla ,bir putu taslamanin ne farki var?bir tasa dokunmak icin birbirini ezmekle,bir puta dokunmak icin birbirini ezmenin ne farki var?

Bu gizemlilikle,bu sirla muhammed´in yüceltilmesi ,insanlara korku ve gizemle beraber, nurani bir duygu olarak asilanmaya calisilmasi soruyorum hangi akla hizmettir?

Not:Bazi arkadaslarin gönderdigi uygunsuz resimleri bende kiniyorum.Her ne kadarda olsa bu resimler bir karikatür ve igrenclikten baska birsey degildir.

saygilar.

Sitelerde Paylaş
terbiyesizlesme ileney

kimsede yuzde yuz muhammeddir demedi

muhammed uzerine cizilmis resimler bunlar.

Terbiye kavramı bana öğretecek olan en son insansınız.Be ahlaksız adam Madem Muhammed değil,Ne halt yemeğe Muhammed'in resimleri diye deşifre edersin senin yaptığın insanlık mıdır ? Ahlak mıdır ? Terbiye midir ? Verdiğim resmi niçin sildiniz çünkü o üyeye benzemiyor diye değil mi ? O halde Muhammed'e benzemediği için bunları da kaldırmalısınız ama nerde sizde o yürek,o adalet.Şimdi ben kalkıp bir takım karikatürler bulup bunlar serabistir desem hoşuna gider mi ? Ciddi ol gider mi ? Yoksa incinir,küser misin ? O halde başkalarının değer verdiği kişilere bu tarz çocuksu şakalaşmalar yapmak müslümanları sinirlendirmek,kızdırmak,üzmek size yakışır mı? Müslümanları tahrik ediyorsunuz,sinirlendirmeye,üzmeye çalışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

teşekkürler tomclancy güzel bir paylaşım olmuş.. sonuncu resime bittim yalnız.. :P ileneyin tepkisini anlayabiliyorum, onlara genellikle muhteşem dünya üstü gibi anlatıldığı için efendileri.. :D hani şu sakız reklamı var karanlıkta kapıyı açmaya çalışan adam göremez kapı kilidini ve "bir gülümser misin hayatım" der eşine.. orada reklam ne kadar abartılıysa benim nazarımda muhammedde o kadar abartılı işte.. yok teni gül kokarmış bilmem neymiş, hatta gül kokusunu muhammed almış diyenler bile var.. vah gariplerim yaa

Sitelerde Paylaş
teşekkürler tomclancy güzel bir paylaşım olmuş.. sonuncu resime bittim yalnız.. :P ileneyin tepkisini anlayabiliyorum, onlara genellikle muhteşem dünya üstü gibi anlatıldığı için efendileri.. :D hani şu sakız reklamı var karanlıkta kapıyı açmaya çalışan adam göremez kapı kilidini ve "bir gülümser misin hayatım" der eşine.. orada reklam ne kadar abartılıysa benim nazarımda muhammedde o kadar abartılı işte.. yok teni gül kokarmış bilmem neymiş, hatta gül kokusunu muhammed almış diyenler bile var.. vah gariplerim yaa

Rica ederim,borderline34.Bende sana evlilik hayatinda mutluluklar dilerim.Gelelim konuya.Bende senin gibi son resime bittim.Dedigin gibi abartidan baska birsey degil.

Bu forumda Muhammed´ín daha yasayip,yasamadigi dahi tartisiliyorken,bu devirde Muhammed´in resmine tepki göstermeleri cok sacma.Kesinlikle bu fotolar gercek Muhammed´in fotolari degil,bizde bunu biliyoruz.Ama halbuki bu fotolar dahi yasak olmasaydi,gösterilseydi tüm müslümanlara,belki müslümanlar Muhammed´in dogaüstü,nurani bir insan olmadigina kanaat getireceklerdi.Siradan bir insan sifatinda olacakti.

Simdi müslümanlar kesin benim nickimi ölüm listesine almislardir.Bakin iste bu allahsiz diyecekler.Sokakta görseler ve benim tomclancy oldugumu bilseler sanirim kesin öldürürüler.

saygilar.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

bende bu iki resim var bu resimler şii lerde vardır şii ler ali gibi muhammedin de resmini çizerler bulundururlar onlar kutsamak için yaparlar sünniler karşı çıksada şiiler bunu devam ettirir. hatta şii lerde biset bayramı vardır bu bayram muhammede peygamberlik verdiği gün kutlanır yani ilk oku emri geldiği günü onlar bayram olarak kutlarlar ve başta iran olmak üzere şii lerin çoğunlukta olduğu ülkelerde bu biset gününde sokaklara ve caddelere bu resimler dev posterler halinde asılır.

bilmem resimler çıkıcakmı

http://g1206.hizliresim.com/y/j/825z5.jpg

http://g1206.hizliresim.com/y/j/8263w.jpg

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...