Jump to content

Bereket diyince hadi ordan dersin... ne demek bereket.. bak berekete bak..

Recommended Posts

1. Oksijen (65%)

2. Karbon (18%)

3. Hidrojen (10%)

4. Nitrojen (3%)

5. Kalsiyum (1.5%)

6. Fosfor (1.0%)

7. Potasyum (0.35%)

8. Kükürt (0.25%)

9. Sodyum (0.15%)

10. Magnezyium (0.05%)

11. Bakır,Çinko,Selenyum,Molibdenyum,Flor,Klor,İyot,Ma ngan,Kobalt,Demir (0.70%)

12. Lityum,Strontyum, Aliminyum, Silikon,Kurşun,Vanadyum,Arsenik,Brom (çok çok az miktarlarda)

.................

....................

.....................

.....................

bu cevap sana yeter..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu işler bereket ile olsa idi insan bu tür hayvanlar için ne diye bu kadar masraf edip emek harcasaydı. Doğadan çeker çeker keser yerdi

adam der ki.. siftahı senden bereketi Allahtan...

adam hem berket diyor hem çalışıyor... neden evde otursun para önüne gelsin... dimi... senin bereket kelimesinden aldığın manaya göre...

böyle olması lazım...

şu bir gerçek.. Allah bize o kadar kızmış ki.. bizden evvela dini zekamızı almış... ben ekseriyetle dinden dem vuran herkeste bunu görüyorum herkeste

sen koyunu... ne kadar beslersen besle ne yaparsan yap.. o hayvan en fazla iki tane veriyor... oda çok nadir

145 gün doğum süresi var özel olarak baksan ne olur...

ister kuş tüyünden yatır ..billur yalaklardan su içir.. bütün vitaminlerle besle...hergün tüylerini tara... ne varsa yap ama.. o hayvan senede bir tane yavru verebilir ..her gün binlercesiz kesilir bırak binlercesini her gün 10 tane koyun kesilse buna sürümü dayanır kaç sene ayakta durabilir...

bırak 10 tane.. her gün 1 koyun kesilse senede 365 koyun yapar.. kuzu eti yediğimizde saymıyoruz...

şimdi düşün bakalım...

neden saçmalıyorsunuz siz biliyormusun

ilk söylediğim sözden dolayı

nedir o

bereket bir feyzi manevidir GÖZLE GÖZÜKMEZ eserlerinden anlaşılır

gözünle göremezsin... görülecek bir şey yok ortada... o yüzden saçmalıyorsunuz

nasıl olur filan.. hayalinizde işte şöyle oluyordur filan... derken

SORU: Senede 1.. Her GÜN 1000....

artık anlayınız

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
arkadaşın biri şöyle cevap vermez :

basit bi cevap sen hiç sokağa atılmış bi koyun gördün mü yada çobanın otlatmaya çıkardığı köpek...

diğer arkadaşta şöyle cevap vermiş :

Sana cevap: Canlılarda yüksek doğum oranı, yüksek ölüm oranı demektir. Bir canlı ne kadar fazla doğuruyorsa, o kadar çok -özellikle- yavru ölümü gerçekleşir.

Haa ,bu bir kaide değildir, ama tüm canlılar uyar.. Sebebi, ölümlere yol açan doğal seleksiyondan kurtulmak üzere varyasyonu yükseltmektir. Bu tür canlıların pek çoğu, aynı zamanda birden fazla erkekten hamile kalabilme gibi özellikler bile sergilerler..

bende bunun üzerine diyorum ki.... koyun her gün binlercesi kesiliryor.. yılda bir tane kuzu veriyor

cevabı ne.. onu soruyor arkadaş...

memlekette din derleri zorunlu olsun mu olmasın mı

din dersi okutulsun mu okutulmasın mı ?

bunun asıl cevabı şudur

bereket.. hani dinde bereket var yaa

nedir... ne demektir bilmediğin.. duyduğunda hadi oradan filan dediğin

bereket varya bereket bir feyzi manevidir.. gözle gözükmez.. işte böyle eserlerinden anlaşılır..

misal :

koyun sığır senede bir tane doğrur.. çok nadir ki tane.. sığır çatlar iki tane zor...

şimdi 365 günde 1 koyun...

ama hergün binlercesi kesilir... nasil tükenmez.. yeriz hala

sayın dünyada koyunun adeti köpekten fazladır...

işte bereket bir feyzi manevidir.. gözle gözükmez işte böyle eserlerinden analışır.

berkete misal daha vereyim mesela mimar sinan... mesela muhyiddini arabi...

süpersin bereket var bi bize uğramamış hatta koyunu bilmem neyi de yeyin diye size göndermişler

tam bir babaannem kafalısın oda beni dizinin dibine alır böyle söylerdi küçükken niye koyunun soyu tükenmiyor o kadar kesilmeye karşılık

o zaman vay anasını be harbidende doğru demiştim...

arkadaşın biri öyle cevap vermez he evet vermez arkadan bir renault yaklaşır allah veriyor der daha akıllıca olur hani allah insan hayatına karışmıyordu???

konuşturduğunuz şeyin saçmalığını düşündükçe bulabilirsin adamın 100 koyunu var 50 tanesi kesildi o elli taneyi telafi etmek için allah mı indiriyor yani

Sitelerde Paylaş

fıttırıyorsun dimi... ben sana allah gökten indirdi dedim mi

bak ne dedim

feyzi manevidir... manevi ... maddi bir şey değil ki... gökten indirsinde aa bak koyun geliyor diyesin... hani nerde ben görmedim..

okuduğunu iyi oku iyi..

elbisede en güzel deri kuzu derisidir Kuzu

fıttırın siz..

Sitelerde Paylaş
hani allah insan hayatına karışmıyordu???

bunu sana kim dedi

kuranı kerimi okudun mu

orada ne diyor... ben insanın alınından tuttum.. hani annen baban seni alınındaki saçlarından tutarya

işte Allah bende öyle tuttum diyor

başkası tutsa kuvvetlice çekersin saçın kopar nihayet kurtulursun.. ama Allah tutuyor ondan kurtulamazsın

tutar ..batırrı çıkarır

o zanneder ki işler ters gidiyor kendim batıyorum yanlış yaptım... hayır o bıtırıyor

o yine zannader ki ben kendi kendime çıkıyorum der Hayır O çıkarır

batırırken çıkarırkende ben batırırım ben çıkarırım diyor Kuranı kerimde...

sende duymuşsun ki Allah bize karışmıyor...

nerdeee...

doğdun yaa.. ne oldu.... tuttuldun artık.. tuttum diyor.. alnındaki saçından tuttum.. perçemininden tuttum

Sitelerde Paylaş
fıttırıyorsun dimi... ben sana allah gökten indirdi dedim mi

bak ne dedim

feyzi manevidir... manevi ... maddi bir şey değil ki... gökten indirsinde aa bak koyun geliyor diyesin... hani nerde ben görmedim..

okuduğunu iyi oku iyi..

elbisede en güzel deri kuzu derisidir Kuzu

fıttırın siz..

fıttırma gibi bi eylemin ehli olmuşun heralde hemen ona parmak basıyorsun... ben kendi düşüncelerimden yanlışlığını -kabul edebilen- bi insanım sen istediğin kadar bereket diye kıvran...ayrıca allah mı indiriyor derken ille gökten indi diye anlamanda garip...indirme kelimesini allah mı çoğalttı anlamında söylemiştim aynı senin kuran gökten indi demen gibi öyle zennediyorum ki kuş tüyü gibi yavaş yavaş yapraklar indi sanıyosundur

son söylediğim hani allah insan hayatına karışmıyordu lafına gelince bundan sonra mucize yok demişti din öğretmenim bana senin bu söylediğin bereket işi tamamen insanın saptayabileceği bi mucize ki senin gibi ateist fıttırtan insan saptamışsa herkes saptamıştır yanlış mıyım???

tarihinde mtt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
adam der ki.. siftahı senden bereketi Allahtan...

adam hem berket diyor hem çalışıyor... neden evde otursun para önüne gelsin... dimi... senin bereket kelimesinden aldığın manaya göre...

böyle olması lazım...

şu bir gerçek.. Allah bize o kadar kızmış ki.. bizden evvela dini zekamızı almış... ben ekseriyetle dinden dem vuran herkeste bunu görüyorum herkeste

sen koyunu... ne kadar beslersen besle ne yaparsan yap.. o hayvan en fazla iki tane veriyor... oda çok nadir

145 gün doğum süresi var özel olarak baksan ne olur...

ister kuş tüyünden yatır ..billur yalaklardan su içir.. bütün vitaminlerle besle...hergün tüylerini tara... ne varsa yap ama.. o hayvan senede bir tane yavru verebilir ..her gün binlercesiz kesilir bırak binlercesini her gün 10 tane koyun kesilse buna sürümü dayanır kaç sene ayakta durabilir...

bırak 10 tane.. her gün 1 koyun kesilse senede 365 koyun yapar.. kuzu eti yediğimizde saymıyoruz...

şimdi düşün bakalım...

neden saçmalıyorsunuz siz biliyormusun

ilk söylediğim sözden dolayı

nedir o

bereket bir feyzi manevidir GÖZLE GÖZÜKMEZ eserlerinden anlaşılır

gözünle göremezsin... görülecek bir şey yok ortada... o yüzden saçmalıyorsunuz

nasıl olur filan.. hayalinizde işte şöyle oluyordur filan... derken

SORU: Senede 1.. Her GÜN 1000....

artık anlayınız

Renaultferrari, peki insanlar nasıl bu kadar çok sayıya ulaşıyor? Durum şu. Bir çift eğer iki çocuk yaparsa kendi yerlerine iki kişi bırakmış oluyorlar. Nihayetinde ölecekler. Ama ikiden fazla yaptıkları her çocuk nüfusu arttırıyor. Bu böyle dallana budaklana gide gide nüfus büyük sayıda artıyor. Kabaca böyle.

Gelelim senin eti yenen hayvanlarına. Bu hayvanların dişileri her sene doğuruyor mu doğuruyor. Her türe göre değişik olmak üzere doğum yapabileceği yıl sayısı vardır elbet. Üstelik yetmezmiş gibi bu hayvanların kendileri doğal ölümle ölmüyor. Erkeği ve dişisi kesiliyor et oluyor. Aslında bu konuyu öğrenmek senin için çok önemli. Sen bu sayede kafandaki bir saplantıdan kurtulacaksın. Ben derim ki, git büyük bir çiftliğe. Mesela bir markanın çiftliğine git. Orada sor öğren. Hatta istatistiki verilere bak. Olanın bitenin matematiksel olarak normal olduğunu göreceksin. Öyle manevi anlamda bereket falan yok ortada. Ben bir tek şeyi anlarım bu konuda. Hani işlerin rast gitmesi derler ya. Tersliklerin az olması yada olmaması. Olsa olsa o kadar. Oda inançtan değil pozitif düşünceye önem vermemden kaynaklanıyor.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar siz bilimci değilmisiniz? hadi açıklayın işte.. size biz birşeyi sunduk.. sonra yok çiftliklerde oldu dediniz.. size Mevlananın sözünü yazdım bu konuyla ilgili.. oradanda çürütüldünüz.. şimdide yine kıvırıyorsunuz..

hadi ama hazmedin hazmedin hazmedin :)))

Sitelerde Paylaş
Renaultferrari, peki insanlar nasıl bu kadar çok sayıya ulaşıyor? Durum şu. Bir çift eğer iki çocuk yaparsa kendi yerlerine iki kişi bırakmış oluyorlar. Nihayetinde ölecekler. Ama ikiden fazla yaptıkları her çocuk nüfusu arttırıyor. Bu böyle dallana budaklana gide gide nüfus büyük sayıda artıyor. Kabaca böyle...

medeniyet alemi her gün insanmı kesiyor yemek için.. kürkünü giymek için..

ne kadar acaip düşünüyorsunz... yani cevap vermek bile bana şey geliyor... artık anlayınız yaa

iki tane... ninelerimiz 9 10 tane yavru büyütürlerdi..

şimdi 9 tane yap.. için çıkar yapmayın derler hangi doktara gidersen..

ama bazı aileler Allahın istiva kanununa tabi olmuş... kaç tane çocuk getiriyor dünyaya..

ne demek istıva kanun derse

sana misal vereyim,

sen çocuğunu bütün vitaminlerle beslersin.

a vitamini b vitamini c vitamini d vitamini ye vitamini ye

aman dersin pencereyi açmayın hasta olmasın

klimadan çocuğun zature olur

sokakta adam buz gibi havada dolaşır.. ayağında giydiği ayakkabı bilmem nedir artık

sen o ayakkabıyı giysen ayakları kan olur nasır yapar

sokakta yaşar..

git al ikisini muayene ettir sokakataki anasının çocuğu senin çocuğundan sapasağlam çıkar..

vitamin mi yaptı onu sağlam

nafakayı getiren adam karısına al şunu bir iki bir şey pişirir çayla yersiniz dedi o kadar.. yok başka

o bir iki şeyde Allah bütün vitaminleri koydu...

yanlış anlama sende böyle yap demiyorum o istiva kanuna tabi olmuşta öyle

sen yaparsan.. böyle lüüüp gidersin...

Gelelim senin eti yenen hayvanlarına. Bu hayvanların dişileri her sene doğuruyor mu doğuruyor. Her türe göre değişik olmak üzere doğum yapabileceği yıl sayısı vardır elbet. Üstelik yetmezmiş gibi bu hayvanların kendileri doğal ölümle ölmüyor. Erkeği ve dişisi kesiliyor et oluyor. Aslında bu konuyu öğrenmek senin için çok önemli. Sen bu sayede kafandaki bir saplantıdan kurtulacaksın. Ben derim ki, git büyük bir çiftliğe. Mesela bir markanın çiftliğine git. Orada sor öğren. Hatta istatistiki verilere bak. Olanın bitenin matematiksel olarak normal olduğunu göreceksin. Öyle manevi anlamda bereket falan yok ortada. Ben bir tek şeyi anlarım bu konuda. Hani işlerin rast gitmesi derler ya. Tersliklerin az olması yada olmaması. Olsa olsa o kadar. Oda inançtan değil pozitif düşünceye önem vermemden kaynaklanıyor.

matematiksel olarak herşey normal diyebilirsin.. elbette öyle olacak... gözle görülmez ki

ama her gün kesildiğini... ve 365 günde ise bir tane doğurduğun düşünürsen

nasıl olurda matematiksel olarak herşey yolunda gider der... bunu çözmeye niyet etsen fıttırırsın deli olursun

berketi olmazsa ne olur biliyormusun.. her gün kesersin kesersin kesersin.. hazıra dağ bile dayanmaz derler amiyane tabirler

en kuvvetli anlatımdan daha iyi anlatır bu söz durumu... kesersin kesersin... orta yerde bir şey kalmadı..

elini başına koyarsın....

Sitelerde Paylaş
medeniyet alemi her gün insanmı kesiyor yemek için.. kürkünü giymek için..

ne kadar acaip düşünüyorsunz... yani cevap vermek bile bana şey geliyor... artık anlayınız yaa

iki tane... ninelerimiz 9 10 tane yavru büyütürlerdi..

şimdi 9 tane yap.. için çıkar yapmayın derler hangi doktara gidersen..

ama bazı aileler Allahın istiva kanununa tabi olmuş... kaç tane çocuk getiriyor dünyaya..

ne demek istıva kanun derse

sana misal vereyim,

sen çocuğunu bütün vitaminlerle beslersin.

a vitamini b vitamini c vitamini d vitamini ye vitamini ye

aman dersin pencereyi açmayın hasta olmasın

klimadan çocuğun zature olur

sokakta adam buz gibi havada dolaşır.. ayağında giydiği ayakkabı bilmem nedir artık

sen o ayakkabıyı giysen ayakları kan olur nasır yapar

sokakta yaşar..

git al ikisini muayene ettir sokakataki anasının çocuğu senin çocuğundan sapasağlam çıkar..

vitamin mi yaptı onu sağlam

nafakayı getiren adam karısına al şunu bir iki bir şey pişirir çayla yersiniz dedi o kadar.. yok başka

o bir iki şeyde Allah bütün vitaminleri koydu...

yanlış anlama sende böyle yap demiyorum o istiva kanuna tabi olmuşta öyle

sen yaparsan.. böyle lüüüp gidersin...

matematiksel olarak herşey normal diyebilirsin.. elbette öyle olacak... gözle görülmez ki

ama her gün kesildiğini... ve 365 günde ise bir tane doğurduğun düşünürsen

nasıl olurda matematiksel olarak herşey yolunda gider der... bunu çözmeye niyet etsen fıttırırsın deli olursun

berketi olmazsa ne olur biliyormusun.. her gün kesersin kesersin kesersin.. hazıra dağ bile dayanmaz derler amiyane tabirler

en kuvvetli anlatımdan daha iyi anlatır bu söz durumu... kesersin kesersin... orta yerde bir şey kalmadı..

elini başına koyarsın....

Renaultferrari, ben sana ne diyeyim bilmiyorum ki. Sen galiba böyle inancınla güzelsin. Öyle bir anlatıyorsun ki, ha diyorsun bende inanayımda böyle mutlu olayım.:) Peki güzel kardeşim öyle olsun. Bereket işte bereket, ne diyelim. Yağıyor mübarek, yağsın dursun bakalım. Ne itiraz edeyim, bereket yağmasın istenir mi? Yağsın tabii.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Renaultferrari, ben sana ne diyeyim bilmiyorum ki. Sen galiba böyle inancınla güzelsin. Öyle bir anlatıyorsun ki, ha diyorsun bende inanayımda böyle mutlu olayım.:) Peki güzel kardeşim öyle olsun. Bereket işte bereket, ne diyelim. Yağıyor mübarek, yağsın dursun bakalım. Ne itiraz edeyim, bereket yağmasın istenir mi? Yağsın tabii.

;) renault heralde yapalım çocuk yapalım allah bereketini verir familyasından...

Sitelerde Paylaş
;) renault heralde yapalım çocuk yapalım allah bereketini verir familyasından...

fazla çocuk yapanlarla.. bazıları alay ederler.. alaycı sözler söylerler....

bu alaylar haberi olamadan hazreti Muhammedi güçendirir

ben ahirete ümmetimin çokluğu ile övünücem dedi.. tam hatırlamıyorm hadisi şerifide

yani benim övündüğüm şeyle sen alay ediyorsun...

hazreti Muhammed güçendi mi iş bitti derler

çünkü o maşuku hakikidir

Allah affeder.. kul ne yapacak başka kapı yok

Allah affeder kendi malı...

ama maşk hakikiye geldimi

ne o affeder ne o döner..

çünkü o çok ağar

birisi çok kvvetli sevdiğin maşukuna tecavüz etse affetmezsin..ne o ne o.. çok ağar

mesela Allah ile en serbest konşanlar Baba Bektaşilerdir..

fakat babı risalete geldimi susarlar.. orası şaka kaldırmaz derler...

mesela ömer hayyam bak nasıl serbest serbest konuşuyor Allah ile

fakat hazreti Muhammede bir laf söylediğini hiç okudun mu duydun mu hiç

inanmıyorsa ilk ince ona laf söylerdi...

siz hala Ömer hayyamı münkir zannedin

insanlar arasında muazzam olarak tanınan günün dindar hocaları bile ömer hayyama dinsiz derlerde... Edipleri kahkalara salarlar...

Sitelerde Paylaş
yanı muhammedı memnun etmek daha önemlı öylemı??allah ıkıncı planda....

Onun mantığına göre Allah çok büyük olduğu için affediyor. Birde mülkün sahibi olduğu için. Oysa Muhammed maşuki hakiki imiş galiba. Yani tüm insanlığın hakikati olarak kabul ediliyor. Tasavvufi bir yaklaşım sanırım. Sen ona laf söylersen hakikatine laf söylemiş oluyorsun. Bir anlamda kendine zarar vermişliğinden affın olmuyor. Kendi içinde bir mantık bu işte.

Şimdi bunları anlatanlar öyle bir mantık kurmuş ki, o kadar kolay yok canım diyemiyor okuyanlar. Tabii dinin aslından farklı yaklaşımlar bunlar. Ancak günümüzün bilgileri karşısında bu sağlam gibi görünen mantıkta çöküyor. Ne var ki buna yürekten inanan arkadaşlarımıza bunu anlatmak kolay değil. Aslında aşırılıklar olmasa inansınlar sorun değil. Zamanla anlayan anlar. Ama ne yazık ki aşırılıklar çok ve hepimizi etkiliyor.

Sitelerde Paylaş

fazla çocuk yapanlarla.. bazıları alay ederler.. alaycı sözler söylerler....

bu alaylar haberi olamadan hazreti Muhammedi güçendirir

ben ahirete ümmetimin çokluğu ile övünücem dedi.. tam hatırlamıyorm hadisi şerifide

yani benim övündüğüm şeyle sen alay ediyorsun...

hazreti Muhammed güçendi mi iş bitti derler

çünkü o maşuku hakikidir

Allah affeder.. kul ne yapacak başka kapı yok

Allah affeder kendi malı...

ama maşk hakikiye geldimi

ne o affeder ne o döner..

çünkü o çok ağar

birisi çok kvvetli sevdiğin maşukuna tecavüz etse affetmezsin..ne o ne o.. çok ağar

mesela Allah ile en serbest konşanlar Baba Bektaşilerdir..

fakat babı risalete geldimi susarlar.. orası şaka kaldırmaz derler...

mesela ömer hayyam bak nasıl serbest serbest konuşuyor Allah ile

fakat hazreti Muhammede bir laf söylediğini hiç okudun mu duydun mu hiç

inanmıyorsa ilk ince ona laf söylerdi...

siz hala Ömer hayyamı münkir zannedin

insanlar arasında muazzam olarak tanınan günün dindar hocaları bile ömer hayyama dinsiz derlerde... Edipleri kahkalara salarlar...

Sen öyle san Ziyaa sana ömer hayyamdan güzel bir 4lük bak bakalim neler döktürmüs kendileri:

Gökte bir öküz varmış, adı Pervin;

Bir öküz de altındaymış yerin.

Sen asıl iki öküz arasında

Tepişmesine bak şu eşeklerin!

Not: Gökteki ve alttaki öküz bu durumda Allah ve Muhammed oluyorlar.

Öküzlerde müslümanlar.

Sitelerde Paylaş

Allahı seven hazreti Muhammedi sever

Hazreti Mhammedi seven Allahı sever

Hazreti Muhammedin sevdiğinide Allah sever...

eğer Hidayetin menbahı hazreti Muhammed bize merhamet etseydi böyle mi olurduk..

o bize güçendide biz düştük..

herkes sufli hayata atılmış sürünüyor...

nasılsın sürünüyoruz..

nasılsın.. yuvarlanıp gidiyoruz...

nasılsın.. görecez nasıl oldumuzu..

o anlarına denk gelirsen böyle cevap verirler...

nasılsın.. sırasımı şimdi nasılsını...

hoş geldin.. ben nereye hoş geldim...

Sitelerde Paylaş
Allahı seven hazreti Muhammedi sever

Hazreti Mhammedi seven Allahı sever

Hazreti Muhammedin sevdiğinide Allah sever...

eğer Hidayetin menbahı hazreti Muhammed bize merhamet etseydi böyle mi olurduk..

o bize güçendide biz düştük..

herkes sufli hayata atılmış sürünüyor...

nasılsın sürünüyoruz..

nasılsın.. yuvarlanıp gidiyoruz...

nasılsın.. görecez nasıl oldumuzu..

o anlarına denk gelirsen böyle cevap verirler...

nasılsın.. sırasımı şimdi nasılsını...

hoş geldin.. ben nereye hoş geldim...

kisaca söyle: allah peygamberi ortak kosuyor... Sensiz olmaz hesabi.

Sitelerde Paylaş
Gökte bir öküz varmış, adı Pervin;

Bir öküz de altındaymış yerin.

Sen asıl iki öküz arasında

Tepişmesine bak şu eşeklerin!

peygamberimiz dünya öküzün başı üzerindedir dedi..

islamda dünyanın tarifi

herhangi bir şey ki seni hak ve hakikatten alı koyar.. işte onun adına dünya derler demiş..

yani cenabı Muhammed dünyayı başının üstünde taşıyan baş göz üzerine koyana öküz dedi

ömer hayyamda bu hadisi şerifi yanlış anlayanlara atfen

öküz diyince gökteki yıldızların tamamına bakıyorlar...

halbuki bir öküzde altındaymış yerin

yani hayatta dünyaya baş göz üzerinde taşıyan adamlardan birini yer yemiş

yer adamı yer..

şimdi sen asıl bu iki öküzün arasındaki tepişmesine bak şu eşeklerin diyor...

anladın mı..

eşşek neden dedi

eşşek düşmanını bilmez bir hayvandır

o insanlara desenki... bak bu senin mananı çalacak.. çicili bicili konştuğuna bakma...

senin müebbet istikbalini zarar verecek desen dinlemez bile

düşmanını bilmezdir insan

insan öyle bir varlıktır ki

dağdaki aslanda ondan korkar nehirdeki timsahta..

onun için insanın gizli düşmanı çok olur derler anladın mı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...